Autor Wątek: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości  (Przeczytany 5222 razy)

Offline baniol79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« dnia: Marzec 12, 2013, 09:05:13 »
witam
Mam takie pytanie ja w temacie ale rozwinę.
Czy Ześlizg podczas inspekcji oraz ćwiczeń może być wykorzystywany  gdy jest mierzony czas wyjazdu. Bo niby przy pracy na wysokości nie stosuje się kryterium czasowego
prosiłbym o jakieś podpowiedzi
i z góry dzięki
pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2013, 15:16:03 »
Osoby odpowiedzialne za przepisy BHP w PSP miały widać doświadczenie i przewidziały, że strażacy nie będą czytać przepisów a za to będą czepiać się gdzieś zasłyszanych wątków wyrwanych z kontekstu więc proponuje koledze dokładnie zapoznać się z § 37 Rozporządzenia. Znajomość przepisów BHP należy do obowiązków strażaka.
EGO = 1 / wiedza

Offline baniol79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2013, 19:19:36 »
dla mnie to też bez sensu i wykładowcy w szkołach tak mówią tak samo jak ponoć gościu który obsługuje podest ruchomy na dole pracuje na wysokości a gościu który jest w koszu na 57m nie pracuje bo ma podłogę i barierki i gdzie tu sens. ja chciałem po prostu sie dowiedzieć pożądanej interpretacji naszych nielogicznych przepisów. tak jak np buty Haix w całej europie spełniają normy a u nas nie i nie można w nich pracować przy akcji też logiczne nie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2013, 19:31:27 »
Cytuj
tak jak np buty Haix w całej europie spełniają normy a u nas nie i nie można w nich pracować przy akcji też logiczne nie
o kurcze to ja stale łamię przepisy!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2013, 19:46:21 »
witam
Mam takie pytanie ja w temacie ale rozwinę.
Czy Ześlizg podczas inspekcji oraz ćwiczeń może być wykorzystywany  gdy jest mierzony czas wyjazdu. Bo niby przy pracy na wysokości nie stosuje się kryterium czasowego
prosiłbym o jakieś podpowiedzi
i z góry dzięki
pozdrawiam

Ramowe wytyczne Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej jednostek ratowniczo-gaśniczych i stanowisk kierowania komendanta wojewódzkiego/powiatowego/miejskiego psp
warszawa, styczeń 2010 r.

Cytuj
4.Zakres tematyczny inspekcji w jednostkach ratowniczo - gaśniczych
KP/KMPSP.
4.1.Alarmowanie - mające na celu sprawdzenie:
a)czasu dysponowania sił ratowniczych z miejsc stacjonowania, liczonego od momentu przyjęcia zgłoszenia przez dyżurnego stanowiska kierowania, przekazanego przez przewodniczącego zespołu inspekcyjnego, do momentu wyjazdu alarmowanych sił (ruszenia pojazdów) z miejsca ich stacjonowania, przestrzegania procedury wyjazdu alarmowego przez zadysponowane zastępy, w tym zgłoszenia wyjazdu do stanowiska kierowania,
b)ewentualnych przyczyn opóźniających, utrudniających przebieg dysponowania lub zagrażających bezpieczeństwu (oświetlenie alarmowe, awaryjne, drogi dobiegu, ześlizgi, oznakowanie elementów niebezpiecznych).

http://www.straz.gov.pl/data/other/ramowe_wytyczne_do_inspekcji.pdf

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: BHP - czy ześlizg to praca na wysokości
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2013, 10:09:55 »
dla mnie to też bez sensu i wykładowcy w szkołach tak mówią tak samo jak ponoć gościu który obsługuje podest ruchomy na dole pracuje na wysokości a gościu który jest w koszu na 57m nie pracuje bo ma podłogę i barierki i gdzie tu sens. ja chciałem po prostu sie dowiedzieć pożądanej interpretacji naszych nielogicznych przepisów. tak jak np buty Haix w całej europie spełniają normy a u nas nie i nie można w nich pracować przy akcji też logiczne nie
Gość tez pracuje na wysokości. Praca na wysokości w Polsce zaczyna się od poziomu 1 metra, od 2 metrów mamy obowiązek asekuracji szeroko rozumianej. Więc obaj w tym momencie pracują na wysokości, jeden z asekuracją a drugi bez.