Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 628086 razy)

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:03:25 »
Tak z innej beczki, pytaliście o ten tor sprawnościowy czy będzie i tak dalej. Zajrzyjcie na stronę SGSP. :D Już jest podana informacja o próbnym torze przeszkód. :)

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:05:45 »
Tak z innej beczki, pytaliście o ten tor sprawnościowy czy będzie i tak dalej. Zajrzyjcie na stronę SGSP. :D Już jest podana informacja o próbnym torze przeszkód. :)

Wczoraj była na fejsie Samorządu SGSP :P Ktoś chyba nawet coś pisał kilka postów wyżej, żeby zerknac :)

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:11:32 »
Zgłaszacie się na ten termin w styczniu?

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:28:56 »
Nie. Ja się zgłaszam marzec/kwiecień. Jak się nie dostanę trudno. Ja pisałem by zajrzeć na stronę samorządu :D

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:38:04 »
Pozwólcie, że ponowie moje dane pytanie. Czy ktoś planuje wybrać się do Węglowic na kurs przygotowawczy do toru?

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:49:20 »
Nie. Ja się zgłaszam marzec/kwiecień. Jak się nie dostanę trudno. Ja pisałem by zajrzeć na stronę samorządu :D

No wiesz Moqill, w tym roku może być ogrom chętnych, aby przećwiczyć tor. Więc, nawet w marcu/kwietniu mogą być tacy, którzy dopiero 1 raz będą się zgłaszać, a może teraz jeszcze są wolne terminy na styczeń, więc zgłoś się co Ci szkodzi. Zresztą jak tam chcesz. :D Ci, którzy po północy złożyli zgłoszenie, to się załapią na ten styczeń. :)

REEN, ja się nie wybieram. A Ty chyba planujesz, prawda? :)

Offline gefi90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • So others may live...
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 09, 2014, 20:53:05 »
Pozwólcie, że ponowie moje dane pytanie. Czy ktoś planuje wybrać się do Węglowic na kurs przygotowawczy do toru?

Ja się wybieram:)
Victory loves preparation.

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 09, 2014, 21:01:20 »
Trochę drogo. Ja nie mam jeszcze dużej presji by startować do SGSP w tym roku. Na pewno będę zapisywał się na rekrutację ale co dalej to się okaże.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 09, 2014, 21:09:50 »
Pozwólcie, że ponowie moje dane pytanie. Czy ktoś planuje wybrać się do Węglowic na kurs przygotowawczy do toru?

Ja się wybieram:)

No to git  :P Wakacje przepracowane na ten kurs, w sumie całe 6 dni toru i ćwiczenie czego się chce to chyba warto.

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 09, 2014, 21:59:12 »
Witam. Długo mnie tu nie było a jak by nie patrzeć pierwszy post mój. Musiałem przeczytać 25 str żeby dowiedzieć  się co tu się dzieje.

Panowie już tylko 3 miechy do matury(odliczając ferie i inne pierdoły). Mi osobiście maturki poszły cieniutko ;/ ale przynajmniej wiem w którym miejscu z nauką jestem. Co do przygotowywania do toru to ostatni miesiąc idzie siłownia 3 razy tygodniowo(planuje złapać jakieś 6-8kg.), do tego biegam jakoś raz, dwa w tygodniu zależy od czasu. No i basen raz w tygodniu  bo z pływaniem ciężko idzie ;/ ale myślę że będzie dobrze . Jeszcze trochę i zacznę ogarniać swój własny tor lub ćwiczyć poszczególne elementy. 
 A jak u was z przygotowaniami ?:)

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:30:11 »
Wysłałem zgłoszenie na godz. 12 w styczniu, wtedy akurat mam ferie także bez spiny będę mógł sobie pojechać jeśli otrzymam odpowiedź :)

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:39:55 »
Wysłałem zgłoszenie na godz. 12 w styczniu, wtedy akurat mam ferie także bez spiny będę mógł sobie pojechać jeśli otrzymam odpowiedź :)

Odpowiedź otrzymasz, tylko zależy jaką: pozytywną czy negatywną. :P Pojechać na ćwiczonka, to dobra rzecz. :)

karol928, przygotowania jakoś idą. :) Bez szaleństw Ci powiem. :D

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 10, 2014, 16:03:40 »
Witam. Długo mnie tu nie było a jak by nie patrzeć pierwszy post mój. Musiałem przeczytać 25 str żeby dowiedzieć  się co tu się dzieje.

Panowie już tylko 3 miechy do matury(odliczając ferie i inne pierdoły). Mi osobiście maturki poszły cieniutko ;/ ale przynajmniej wiem w którym miejscu z nauką jestem. Co do przygotowywania do toru to ostatni miesiąc idzie siłownia 3 razy tygodniowo(planuje złapać jakieś 6-8kg.), do tego biegam jakoś raz, dwa w tygodniu zależy od czasu. No i basen raz w tygodniu  bo z pływaniem ciężko idzie ;/ ale myślę że będzie dobrze . Jeszcze trochę i zacznę ogarniać swój własny tor lub ćwiczyć poszczególne elementy. 
 A jak u was z przygotowaniami ?:)

Sportowo trochę lipnie to wygląda. Ja już od wcześniej biegam trochę. Teraz 4x w tygodniu 35minut biegu i będę wydłużał do godziny. Od kwietnia zaczynam interwały i przygotowania pod 1km oczywiście nie zapominając też o dystansach dłuższych ale będę wtedy już stawiał na szybkość, dynamikę i zwrtność. Siłownia teraz dopiero weszła. 4x w tygodniu. Stawiam na obręcz barkową i plecy (drążek) oczywiśćie reszta nie będzie zaniedbana. Do kwietnia chcę zrobić <85kg wagi jeszcze kawałek drogi, więc dieta też trzymana jakby ktoś pytał od niedawna przeszedłem na CKD :).

Jak ktoś pyta o naukę to pisałem raczej z moimi +70% z rozszerzeń, +70% z angola na podstawie spokojnie powinnenem przejść rekrutację. Jak chodzi o naukę na studiach jest spoko zaliczam jak na razie. Nawet zdażyło się 100% z podstaw programowania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 16:07:04 wysłana przez Moqill »

Offline 998k

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:17:59 »
Czy jest już ktoś kto dostał odpowiedź w sprawie styczniowego toru? -_-
„ Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz biec.”

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:24:50 »
"( zgłoszenia od 9.01 do 19.01 odpowiedzi 20.01)"
Masz jakieś 4 dni na załatwienie papierków spokojnie się da.

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 10, 2014, 23:18:47 »
Niektórzy z Was mówią o przygotowaniach, że robią siłkę kilka razy w tygodniu. Moglibyście rozwinąć co robicie dokładnie i ile trwa jednego dnia Wasz trening siłowy? :)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 11, 2014, 02:02:19 »
Około godziny. Zaczynałem FBW. Teraz zmienię na coś innego z angażowanie dużej ilości mięśni MC, PRZYSIADY itp. Bieganie teraz to tylko by palić fat bo jestem na CKD (przynajmniej staram się być). Nie jest to jakieś bieganie 3min/km tylko coś koło 8min/km jest to bardzo lajtwo by być tylko w strefie spalania. Jeśli chodzi o suplementacje: witaminy i minerały, bcaa, jakieś białko mam którego nie używam ale jak coś to do podbicia białka. No i dziennie piję z 2 mocne kawy. Trochę kofeiny zawsze spoko. Na ostatni miesiąc redukcji może jeszcze wpadnie jakiś spalacz. Jeśli chodzi o dokładny trening to nie rozpiszę. Bo na siłowni zazwyczaj robiłem 1-2 ćwiczenie na partię mięśni. Teraz zmienię trening  więc może niebawem coś wam wrzucę.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:34:01 »
Jak to w tym roku bedzie z torem przeszkod? Bo tak naprawde teraz widnieje formularz zgloszeniowy gdzie nie trzeba wpisywac zadnej daty urodzenia.Czyli defacto zmiana polega na tym ze w tym roku rocznik,ktory ma pierwsze podejscie do matury jak i sgsp nie ma juz pierwszenstwa jak ostatnio tak?

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:20:16 »
Niektórzy z Was mówią o przygotowaniach, że robią siłkę kilka razy w tygodniu. Moglibyście rozwinąć co robicie dokładnie i ile trwa jednego dnia Wasz trening siłowy? :)

Nie chodzę na siłkę aktualnie, ale pewnie będę cwiczył wg. planu ze zgrupowań czyli wzmocnienie górnych partii z ogólnorozwojowym treningiem.

Przykładowa rozpiska:
- rozgrzewka (bieg na bieżni lub w terenie 15 minut, skrętoskłony, skręty tułowia z odważnikiem 20 kg [tutaj zależnie od zaawansowania treningu], ogólne cwiczenia rozgrzewające)
- ławka (tu zależnie od dnia i tygodnia przygotowań) przykładowo: 1 seria: 10 powtórzeń sam gryf (20kg), 2 seria 8 powtórzeń (30 kg), 3 seria identyczna jak druga, 4 seria (35 kg) 6 powtórzeń, 5 seria analogicznie jak 4, 6 seria (40 kg) 4 powtórzenia, 7 i 8 seria analogicznie jak 6 seria. Każda seria poprzedzona brzuszkami, czyli kończe jedną robie brzuch, zaczynam następną.
- ławka skośna: 1 seria 20 kg (gryf) 10 powtórzeń, 2 seria (25 kg) 8 powtórzeń, 3 seria jak 2, 4 seria (30 kg) 6 powtórzeń, 4 i 6 seria jak 4, obciążenia z każdym razem większe zachowując proporcje. Ostatni trening tygodnia zakładam obciążenie o 5 kg większe niż największe dźwigane i 3 serie po 2 powtórzenia. W przerwach unoszenie nóg do klatki piersiowej
- Wyciąg za plecy tu zaczynam od 70 kg i jadę do 90 z każdą serią o 5 więcej, łącznie od 4 do 8 serii
- Wyciąg przed klatkę piersiową na zmianę podchwyt wąsko i nachwyt szeroko i jade od 60 kg do 80/90, od 4 do 8 serii w serii po 8 powtórzeń
Wszytki te ćwiczenia przeplatam ćwiczeniami na brzuch.
- Wyciąg od dołu i ciągnę do góry wykonując ćwiczenia jak na biceps i tu zależnie obciążenie dla każdego nie pamiętam na jakim robię zazwyczaj
- Wyciąg z sznurem od góry i triceps robię z zachowaniem jak najlepszej postawy, prosto plecy noga jedna cofnięta do tyłu, no i tu od około 5 serii obciążenie coś koło 20-30 kg pamiętam było
- Ćwiczenia na kaptury: gryf z jakimś obciążeniem opieram się o ściany kawałek unoszę do klatki piersiowej i podnoszę łokcie tak aby kaptury jak najwięcej pracowały około 3 serii po 8 powtórzeń
- Ćwiczenia na plecy: pochylony proste plecy i wymachy na ugiętych rękach hantlami serie po 10 powtórzeń
- Drążek: nachwyt i podchwyt ile dam rady bo człowiek jest już wyczerpany
- kończe biegiem i brzuszkami bieg 2 km bieżnia i po tym 100 brzuchów około

To jest plan, który stosuję się przy 2 tygodniach treningu na wzmocnienie kondycji i górnych części, wykonuje się go w miarę jak najszybciej, można na małych obciążeniach, ale w miarę szybkie tempo należy zachować, po tym wszystkim sauna :) Jeżeli się zastosuje dietę bardzo szybko idzie spalić co nie co, ale akurat my przy tym treningu + normalne dostarczamy około 9 tysięcy kalorii spadek wagi w 2 tygodnie to tylko 1-2 kg. Osobiście jak wejdę na siłkę w przygotowaniach to będę według tego ćwiczył, może lekko zmodyfikowane.

@Silver24 jak coś to priv jak byś czegoś z tego nie rozumiał.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 11, 2014, 10:49:47 »
Niektórzy z Was mówią o przygotowaniach, że robią siłkę kilka razy w tygodniu. Moglibyście rozwinąć co robicie dokładnie i ile trwa jednego dnia Wasz trening siłowy? :)

3 cwiczenia: pompki, przysiady, podciagniecia + trening biegowy i trening nike na kinecta  :szalony:

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:52:54 »
fotostrażak, na szczęście zrozumiałem co napisałeś. :D Plan oceniam na 6 z plusem. Przemyślany harmonogram ćwiczeń widzę. :) I dosyć ciężki jak dla mnie Ci powiem,  jeśli rozumiem masz zamiar to robić wszystko jednego dnia.
Ja mieszkam dosyć daleko od jakiejś w miarę ogarniętej siłowni, także zostałem skazany na własne pomysły. Dojazdy w ciągu miesiąca by mnie bardzo drogo kosztowały. I sam trochę kasy zarobiłem i sobie amatorską siłownię zrobiłem w domu (zwykła ławka, hantle, gryf prosty 180 cm i gryf łamany chyba ok. 120 cm oraz obciążniki). Plan też sobie wykombinowałem, także powinienem widać efekty. :)

RENN, spoko plan :) Da naprawdę duże efekty jeśli chodzi o sprawnościówkę do SGSP jeśli będzie się to robiło systematycznie. :)

Rysiu, na to wygląda, że tak. Po prostu kto się pierwszy zgłosi, tego przyjmą na ćwiczenia. W lutym będzie tak, że Ci którzy po raz pierwszy będę wysyłać zgłoszenie mają pierwszeństwo przed tymi, którzy już w styczniu byli na treningu. :)

Moqill, dobrze, że robisz trening siłowy max godzinę. Tyle co najwyżej powinien trwać trening, tak czytałem. Wiesz, aby nie przemęczać organizmu i aby się jakiejś kontuzji nie nabawić. :)

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:54:16 »
Niektórzy z Was mówią o przygotowaniach, że robią siłkę kilka razy w tygodniu. Moglibyście rozwinąć co robicie dokładnie i ile trwa jednego dnia Wasz trening siłowy? :)

3 cwiczenia: pompki, przysiady, podciagniecia + trening biegowy i trening nike na kinecta  :szalony:

spoko plan. Ja jeszcze dodatkowo robie wznosy nóg i mostek. dobry progres, warto robic bo nabiera sie duzo praktycznej sily :)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 11, 2014, 15:18:30 »
fotostrażak, na szczęście zrozumiałem co napisałeś. :D Plan oceniam na 6 z plusem. Przemyślany harmonogram ćwiczeń widzę. :) I dosyć ciężki jak dla mnie Ci powiem,  jeśli rozumiem masz zamiar to robić wszystko jednego dnia.
Ja mieszkam dosyć daleko od jakiejś w miarę ogarniętej siłowni, także zostałem skazany na własne pomysły. Dojazdy w ciągu miesiąca by mnie bardzo drogo kosztowały. I sam trochę kasy zarobiłem i sobie amatorską siłownię zrobiłem w domu (zwykła ławka, hantle, gryf prosty 180 cm i gryf łamany chyba ok. 120 cm oraz obciążniki). Plan też sobie wykombinowałem, także powinienem widać efekty. :)

RENN, spoko plan :) Da naprawdę duże efekty jeśli chodzi o sprawnościówkę do SGSP jeśli będzie się to robiło systematycznie. :)

Rysiu, na to wygląda, że tak. Po prostu kto się pierwszy zgłosi, tego przyjmą na ćwiczenia. W lutym będzie tak, że Ci którzy po raz pierwszy będę wysyłać zgłoszenie mają pierwszeństwo przed tymi, którzy już w styczniu byli na treningu. :)

Moqill, dobrze, że robisz trening siłowy max godzinę. Tyle co najwyżej powinien trwać trening, tak czytałem. Wiesz, aby nie przemęczać organizmu i aby się jakiejś kontuzji nie nabawić. :)

Nie lubię siedzieć całego dnia na siłowni szybki trening i do domu. Częściej a krócej moim zdaniem ;) Ale to wszystko zależy od wielu czynników. Teraz nie wiem ile będzie wynosił mój trening ale spodziewam się, że podobną ilość czasu. Nawet będę chciał w 45 minutach się zmieścić :)
Szkoda, że idzie sesja i kolokwia... :) Ale wiadomo co ważniejsze ćwiczenia :D

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 11, 2014, 15:34:16 »
Niektórzy z Was mówią o przygotowaniach, że robią siłkę kilka razy w tygodniu. Moglibyście rozwinąć co robicie dokładnie i ile trwa jednego dnia Wasz trening siłowy? :)

3 cwiczenia: pompki, przysiady, podciagniecia + trening biegowy i trening nike na kinecta  :szalony:

spoko plan. Ja jeszcze dodatkowo robie wznosy nóg i mostek. dobry progres, warto robic bo nabiera sie duzo praktycznej sily :)

Czyżby kolega czytał skazanego na trening?  ^_^ Fajny jest ten trening nike na xboxa, dużo ćwiczeń w których trzeba trzymać solidną równowagę.

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 11, 2014, 15:35:06 »
Też zależy z jaką intensywnością wykonuje się ćwiczenia. Ten kto ćwiczy, musi obrać najlepszą opcję, najlepszy plan dla siebie i tyle. :)