Autor Wątek: Kto do SGSP 2014r?  (Przeczytany 627413 razy)

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1025 dnia: Luty 17, 2014, 20:05:15 »
dodajmy ze w tym roku moze sie prog podniesc poniewaz nowa matura bedzie obowiazywala dopiero za rok :D

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1026 dnia: Luty 17, 2014, 20:31:07 »
Co dokładnie masz na myśli? W tym roku jest przecież matura na tych samych zasadach, co przy ubiegłorocznej rekrutacji.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1027 dnia: Luty 17, 2014, 20:42:26 »
i dlatego wlasnie wiekszosc ludzi ktorzy uzyskali mozna rzecz zbyt mala ilosc punktow i chca poprawiac maturke to maja wlasnie szanse w tym roku bo np z matmy w nast beda dodane pochodne etc.Wiec defacto trzba walczyc o ten wlasnie rok

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1028 dnia: Luty 17, 2014, 20:57:30 »
Szansa jest co rok. :) Te rzeczy, które będą za rok też tych rzeczy można się nauczyć. :D Więc nie bójcie żaby. :P

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1029 dnia: Luty 17, 2014, 21:12:12 »
Z tego co wiem to mature będziecie pisać na starych zasadach bo czemu macie się uczyć tego czego nie mieliscie  w liceum !!! Poza tym matura z matmy to jeden wielki SCHEMAT  :fiuu:

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1030 dnia: Luty 17, 2014, 21:14:49 »
Teraz piszemy normalnie, to fakt. Mówiłem o przyszłym roku, Bo za rok będą matury z maty na nowych zasadach. Są już nawet przykładowe arkusze egzaminacyjne w internecie. Poszukaj sobie jeśli chcesz. Więc będzie trzeba się uczyć nowych rzeczy. :P

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1031 dnia: Luty 17, 2014, 21:27:50 »
i dlatego wlasnie wiekszosc ludzi ktorzy uzyskali mozna rzecz zbyt mala ilosc punktow i chca poprawiac maturke to maja wlasnie szanse w tym roku bo np z matmy w nast beda dodane pochodne etc.Wiec defacto trzba walczyc o ten wlasnie rok
Przez 5 lat jest możliwość poprawiania wyników matur i nie mogą Ci dać matury z nowej podstawy...
Także luzik nie musisz się bać o pochodne xd
mimo że już od następnego roku są inne matury to osoby które teraz piszą maturę jeszcze przez 5 lat beda mogły ją poprawiać w tej starej formie.
Także jeśli nie dostaniemy się teraz to za rok teoretycznie nawet nie poprawiając wyników mamy większe szansę sie dostać, bo te roczniki nowe prawdopodobnie słąbo napiszą tą nową mature hahaha
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2014, 21:31:33 wysłana przez mrdrążek »
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1032 dnia: Luty 17, 2014, 21:33:17 »
Ja o tym doskonale wiem bo sam będę tym kroliczkiem doświadczalnym  :mellow: Wydaje mi się ze tegoroczna matura będzie trudniejsza będą slabsze wyniki a w 2015 dadzą latwiejsze i pokaza ze reformą się powiodla . Lub odwrotnie  :szalony:  Tak jak kolega wyżej napisal   5 lat na poprawe na starych zasadach ^_^

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1033 dnia: Luty 17, 2014, 21:34:05 »
Ciekawe jest to co mówisz i byłoby dobrze, gdyby faktycznie tak było. Ale uważam, że się mylisz niestety. Matura za rok będzie taka sama dla wszystkich. Nie będą Ci przecież układać starej, bo kończyłeś liceum wcześniej. To się nie trzyma kupy. Ok, 100% to będzie max co będzie można uzyskać, ale te wyniki nie będą odzwierciedlały tej samej wiedzy. Gdzie to wyczytałeś niby ???

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1034 dnia: Luty 17, 2014, 21:53:03 »
Ręki sobie nie dam uciąć ale nie wydaje mi się aby były dwa zestawy matur czyli dla  maturzystów którzy podchodzą pierwszy raz i poprawiających. Przecież to nie za bardzo ma sens... Jest robiony jeden egzamin i tyle a jak później porównać wyniki 2 osób, z czego jedna pisała starą a drugą nową w tym samym roku? Nie no ja tego nie widzę... Póki co nie ma co o tym myśleć tylko przygotowywać się do tegorocznej.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1035 dnia: Luty 17, 2014, 21:56:02 »
i dlatego wlasnie wiekszosc ludzi ktorzy uzyskali mozna rzecz zbyt mala ilosc punktow i chca poprawiac maturke to maja wlasnie szanse w tym roku bo np z matmy w nast beda dodane pochodne etc.Wiec defacto trzba walczyc o ten wlasnie rok
Przez 5 lat jest możliwość poprawiania wyników matur i nie mogą Ci dać matury z nowej podstawy...
Także luzik nie musisz się bać o pochodne xd
mimo że już od następnego roku są inne matury to osoby które teraz piszą maturę jeszcze przez 5 lat beda mogły ją poprawiać w tej starej formie.

Także jeśli nie dostaniemy się teraz to za rok teoretycznie nawet nie poprawiając wyników mamy większe szansę sie dostać, bo te roczniki nowe prawdopodobnie słąbo napiszą tą nową mature hahaha

Pewne to info?

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1036 dnia: Luty 17, 2014, 21:58:34 »
Ciekawe jest to co mówisz i byłoby dobrze, gdyby faktycznie tak było. Ale uważam, że się mylisz niestety. Matura za rok będzie taka sama dla wszystkich. Nie będą Ci przecież układać starej, bo kończyłeś liceum wcześniej. To się nie trzyma kupy. Ok, 100% to będzie max co będzie można uzyskać, ale te wyniki nie będą odzwierciedlały tej samej wiedzy. Gdzie to wyczytałeś niby ???
Jestem tego pewny także nie potrzebuję dydkutowac na ten temat tylko przekazuje Wam pewne info.
Jeśli nie wierzysz to trudno hahah
ale zobacz z innej strony, ja koncze liceum, a niektóre z moich roczników poszły do technikum i co na to powiesz?
Oni bedą pisać starą mature za rok a nie w tym roku, natomiast licealisci nowa podstawa beda juz smigac z nowa matura ;p
także głowa do góry i jak nie w tym to w następnym  na lajcie sie dostaniemy ;p ale oczywiście opcja jest jedna- w tym roku ;D
a co do matur to sie nie martw- są już przygotowane matury naszej podstawy na 6 lat, (biorąc pod uwagę właśnie to że uczniowie z technikum też maja 5 lat na popraawe)
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1037 dnia: Luty 17, 2014, 22:02:48 »
Chyba Wam się tematy pomyliły ... Piszcie jakieś ciekawe rzeczy o szkole :D Fajnie jest się czasem pośmiać :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1038 dnia: Luty 17, 2014, 22:03:11 »
Silver24 ma rację.
Nie łudźcie się, że tegoroczni maturzyści poprawiając maturę za rok będą mieli inny zakres materiału niż ten, który będzie obowiązywał w 2015 roku. Wszyscy dostaną jednakowe arkusze.
5 lat na poprawę mają osoby, które nie zdały matury z jakiegoś obowiązkowego przedmiotu (nie otrzymały świadectwa dojrzałości). Po tym okresie muszą napisać całą maturę, aby otrzymać świadectwo. Jeśli osoba posiadająca świadectwo dojrzałości, będzie chciała poprawić np. jeden przedmiot, może to zrobić nawet po 10 latach.
A warunki obowiązujące przez 5 lat dotyczą między innymi zasad wyboru przedmiotów obowiązkowych, ich poziomów itd. Dla przykładu: jeśli w tym roku obowiązkowym przedmiotem jest filozofia, tegoroczny maturzysta ją obleje, a za rok filozofia już nie będzie obowiązkowa, to ten nieszczęśliwy maturzysta będzie przez 5 lat zobligowany do zaliczenia tego przedmiotu, jeśli będzie chciał mieć zdaną maturę.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1039 dnia: Luty 17, 2014, 22:04:45 »
Ręki sobie nie dam uciąć ale nie wydaje mi się aby były dwa zestawy matur czyli dla  maturzystów którzy podchodzą pierwszy raz i poprawiających. Przecież to nie za bardzo ma sens... Jest robiony jeden egzamin i tyle a jak później porównać wyniki 2 osób, z czego jedna pisała starą a drugą nową w tym samym roku? Nie no ja tego nie widzę... Póki co nie ma co o tym myśleć tylko przygotowywać się do tegorocznej.
A spójrz do rekrutacji byle jakies szkoły, ponieważ mogą startować osoby z zupełnią stara maturą są skale według których się przelicza..
i tak samo będzie za rok, chociaz mi się wydaję że nie będzie jakiś wielkich przeliczeń między naszą a tą nową za rok, po prostu wynik procentowy i tyle...
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1040 dnia: Luty 17, 2014, 22:08:08 »
Silver24 ma rację.
Nie łudźcie się, że tegoroczni maturzyści poprawiając maturę za rok będą mieli inny zakres materiału niż ten, który będzie obowiązywał w 2015 roku. Wszyscy dostaną jednakowe arkusze.
5 lat na poprawę mają osoby, które nie zdały matury z jakiegoś obowiązkowego przedmiotu (nie otrzymały świadectwa dojrzałości). Po tym okresie muszą napisać całą maturę, aby otrzymać świadectwo. Jeśli osoba posiadająca świadectwo dojrzałości, będzie chciała poprawić np. jeden przedmiot, może to zrobić nawet po 10 latach.
A warunki obowiązujące przez 5 lat dotyczą między innymi zasad wyboru przedmiotów obowiązkowych, ich poziomów itd. Dla przykładu: jeśli w tym roku obowiązkowym przedmiotem jest filozofia, tegoroczny maturzysta ją obleje, a za rok filozofia już nie będzie obowiązkowa, to ten nieszczęśliwy maturzysta będzie przez 5 lat zobligowany do zaliczenia tego przedmiotu, jeśli będzie chciał mieć zdaną maturę.
Maturzyści przez 5 lat mają możliwość poprawy, powtarzam poprawy swoich wyników!!
Nie ma obowiązku że muszą oblać aby w kolejnym roku poprawiać.... po prostu choćby ktoś napisał matme, chemie, fize i ang na 90% albo nawet 99% to przez 5 lat ma możliwość przystępować do matury, i będzie to matura ta co jest obecnie......

a to co mówisz że po 10 latach może poprawić wynik to nie wiem czy to prawda, pewny jestem 5lat.
Być może np po 6 latach tez mozna poprawic ale wtedy juz na pewno bd pisał nowa mature, chociaz myśle ze 5lat na poprawe to kategoryczny termin.

Poza tym dlaczego mielibyśmy pisać nową maturę, jęśli nie byliśmy do niej przygotowywani? zastanówcie się zanim zaczniecei pisac takie głupoty
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2014, 22:11:28 wysłana przez mrdrążek »
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1041 dnia: Luty 17, 2014, 22:09:26 »
Ręki sobie nie dam uciąć ale nie wydaje mi się aby były dwa zestawy matur czyli dla  maturzystów którzy podchodzą pierwszy raz i poprawiających. Przecież to nie za bardzo ma sens... Jest robiony jeden egzamin i tyle a jak później porównać wyniki 2 osób, z czego jedna pisała starą a drugą nową w tym samym roku? Nie no ja tego nie widzę... Póki co nie ma co o tym myśleć tylko przygotowywać się do tegorocznej.
A spójrz do rekrutacji byle jakies szkoły, ponieważ mogą startować osoby z zupełnią stara maturą są skale według których się przelicza..
i tak samo będzie za rok, chociaz mi się wydaję że nie będzie jakiś wielkich przeliczeń między naszą a tą nową za rok, po prostu wynik procentowy i tyle...

Tak - wiem co masz na myśli. I tutaj masz rację. Są wyszczególnione dwa sposoby przeliczania punktów dla tych ze starą maturą ( oceny ) oraz nową. Miałem na myśli to, że nie jestem przekonany do dwóch "wersji" matur w przyszłym roku. Zresztą parę postów przede mną kilka osób podziela moje zdanie.

Nie mam żadnego źródła, nie interesowałem się tym dlatego od razu to zaznaczyłem. Jeśli będzie tak jak mówisz to w porządku, taki zamysł trzeba się z tym pogodzić. Jednak nie jestem do tego przekonany.

@edit

Dodam jeszcze, że dla mnie ta zmiana matury w przyszłym roku jest podobna do zmiany w zasadach egzaminu na prawko. Czy ktoś słyszał o tym aby osoba ucząca się na starych zasadach po dniu, w którym weszły nowe zasady zdawała na starych? Nie. Po prostu obowiązują nowe zasady i tyle.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1042 dnia: Luty 17, 2014, 22:12:42 »
Rocznik 95 w technikach będzie zdawał na starych w przyszłym roku... a żeby dokładnie się dowiedzieć odnośnie poprawiania wystarczy wysłać zapytanie do CKE a ono jasno odpowie  :kwit: Dywagacje nie mają sensu. AMEN

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1043 dnia: Luty 17, 2014, 22:13:50 »
Ręki sobie nie dam uciąć ale nie wydaje mi się aby były dwa zestawy matur czyli dla  maturzystów którzy podchodzą pierwszy raz i poprawiających. Przecież to nie za bardzo ma sens... Jest robiony jeden egzamin i tyle a jak później porównać wyniki 2 osób, z czego jedna pisała starą a drugą nową w tym samym roku? Nie no ja tego nie widzę... Póki co nie ma co o tym myśleć tylko przygotowywać się do tegorocznej.
A spójrz do rekrutacji byle jakies szkoły, ponieważ mogą startować osoby z zupełnią stara maturą są skale według których się przelicza..
i tak samo będzie za rok, chociaz mi się wydaję że nie będzie jakiś wielkich przeliczeń między naszą a tą nową za rok, po prostu wynik procentowy i tyle...

Tak - wiem co masz na myśli. I tutaj masz rację. Są wyszczególnione dwa sposoby przeliczania punktów dla tych ze starą maturą ( oceny ) oraz nową. Miałem na myśli to, że nie jestem przekonany do dwóch "wersji" matur w przyszłym roku. Zresztą parę postów przede mną kilka osób podziela moje zdanie.

Nie mam żadnego źródła, nie interesowałem się tym dlatego od razu to zaznaczyłem. Jeśli będzie tak jak mówisz to w porządku, taki zamysł trzeba się z tym pogodzić. Jednak nie jestem do tego przekonany.

@edit

Dodam jeszcze, że dla mnie ta zmiana matury w przyszłym roku jest podobna do zmiany w zasadach egzaminu na prawko. Czy ktoś słyszał o tym aby osoba ucząca się na starych zasadach po dniu, w którym weszły nowe zasady zdawała na starych? Nie. Po prostu obowiązują nowe zasady i tyle.
No cóż zatem zorientuj się dobrze w zasadach maturalnych. myślę że wyjdzie Ci to na lepsze niż porównywanie matury do prawa jazdy gdzie działa to na zupełnie innych zasadach i rózne osoby i organy są odpowiedzilane za kierowanie tymi sprawami ;D

AMEN AMEN ;P
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1044 dnia: Luty 17, 2014, 22:17:12 »
Ręki sobie nie dam uciąć ale nie wydaje mi się aby były dwa zestawy matur czyli dla  maturzystów którzy podchodzą pierwszy raz i poprawiających. Przecież to nie za bardzo ma sens... Jest robiony jeden egzamin i tyle a jak później porównać wyniki 2 osób, z czego jedna pisała starą a drugą nową w tym samym roku? Nie no ja tego nie widzę... Póki co nie ma co o tym myśleć tylko przygotowywać się do tegorocznej.
A spójrz do rekrutacji byle jakies szkoły, ponieważ mogą startować osoby z zupełnią stara maturą są skale według których się przelicza..
i tak samo będzie za rok, chociaz mi się wydaję że nie będzie jakiś wielkich przeliczeń między naszą a tą nową za rok, po prostu wynik procentowy i tyle...

Tak - wiem co masz na myśli. I tutaj masz rację. Są wyszczególnione dwa sposoby przeliczania punktów dla tych ze starą maturą ( oceny ) oraz nową. Miałem na myśli to, że nie jestem przekonany do dwóch "wersji" matur w przyszłym roku. Zresztą parę postów przede mną kilka osób podziela moje zdanie.

Nie mam żadnego źródła, nie interesowałem się tym dlatego od razu to zaznaczyłem. Jeśli będzie tak jak mówisz to w porządku, taki zamysł trzeba się z tym pogodzić. Jednak nie jestem do tego przekonany.

@edit

Dodam jeszcze, że dla mnie ta zmiana matury w przyszłym roku jest podobna do zmiany w zasadach egzaminu na prawko. Czy ktoś słyszał o tym aby osoba ucząca się na starych zasadach po dniu, w którym weszły nowe zasady zdawała na starych? Nie. Po prostu obowiązują nowe zasady i tyle.
No cóż zatem zorientuj się dobrze w zasadach maturalnych. myślę że wyjdzie Ci to na lepsze niż porównywanie matury do prawa jazdy gdzie działa to na zupełnie innych zasadach i rózne osoby i organy są odpowiedzilane za kierowanie tymi sprawami ;D

AMEN AMEN ;P

Rocznik 95 w technikach będzie zdawał na starych w przyszłym roku... a żeby dokładnie się dowiedzieć odnośnie poprawiania wystarczy wysłać zapytanie do CKE a ono jasno odpowie  :kwit: Dywagacje nie mają sensu. AMEN

Nie zagłębiam się w to dalej. Będzie jak będzie. Jak się nie dostane w tym roku będę się martwił co dalej. Póki co matura 2014 jako poprawiający przede mną.

Z mojej strony to wszystko.  ^_^


Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1045 dnia: Luty 17, 2014, 22:42:16 »
Oczywiście Panowie, trzymam kciuki żeby wszystkim "forumowiczom" się udało w tym roku ;p
Zmieniając temat ;) zapytam czy tor przeszkód (termin) nie będzie kolidował z testami do SA PSP?
I drugie pytanie z innej beczki ;p czy orientujecie się jak to jest z wynikami matur, kiedy mniej więcej powinny być? ;D
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1046 dnia: Luty 17, 2014, 22:48:41 »
Oczywiście Panowie, trzymam kciuki żeby wszystkim "forumowiczom" się udało w tym roku ;p
Zmieniając temat ;) zapytam czy tor przeszkód (termin) nie będzie kolidował z testami do SA PSP?
I drugie pytanie z innej beczki ;p czy orientujecie się jak to jest z wynikami matur, kiedy mniej więcej powinny być? ;D

27 czerwca w szkołach będą do odbioru wyniki. Na 100% inforamcja ze strony CKE.

W zeszłym roku nic nie kolidowało. Na początku podchodziło się do toru przeszkód, Ci co zaliczyli czekali na wyniki matur. Trzeba było je dostarczyć do SGSP i jak się nie mylę w piątek było ogłoszenie list w SGSP. Po weekendzie były testy sprawnościowe oraz teoretyczne do SA PSP. Jak to będzie w tym roku jeszcze nie wiadomo - nie ma konkretnych terminów. Powinno być podobnie. A już na 99% nie powinno być tak, żeby w tym samym dniu były testy do SGSP i SA PSP.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1047 dnia: Luty 17, 2014, 22:54:41 »
To fajnie jakby nie kolidowało, w tym roku do Sa PSP są testy 24,25 czerwca ;p
Czyli najpierw jest tor, to w sumie spoko, byle tylko nie kolidował bo w zeszłym roku testy do aspiranckich były zdecydowanie poźniej bo w lipcu
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1048 dnia: Luty 17, 2014, 23:05:01 »
Silver24 ma rację.
Nie łudźcie się, że tegoroczni maturzyści poprawiając maturę za rok będą mieli inny zakres materiału niż ten, który będzie obowiązywał w 2015 roku. Wszyscy dostaną jednakowe arkusze.
5 lat na poprawę mają osoby, które nie zdały matury z jakiegoś obowiązkowego przedmiotu (nie otrzymały świadectwa dojrzałości). Po tym okresie muszą napisać całą maturę, aby otrzymać świadectwo. Jeśli osoba posiadająca świadectwo dojrzałości, będzie chciała poprawić np. jeden przedmiot, może to zrobić nawet po 10 latach.
A warunki obowiązujące przez 5 lat dotyczą między innymi zasad wyboru przedmiotów obowiązkowych, ich poziomów itd. Dla przykładu: jeśli w tym roku obowiązkowym przedmiotem jest filozofia, tegoroczny maturzysta ją obleje, a za rok filozofia już nie będzie obowiązkowa, to ten nieszczęśliwy maturzysta będzie przez 5 lat zobligowany do zaliczenia tego przedmiotu, jeśli będzie chciał mieć zdaną maturę.

BartekOsa, dzięki za poparcie. :D

mrdrążek, skoro jesteś taki pewny tego co mówisz o tych maturach, to byś powiedział jasno skąd o tym wiesz, a nie rzucasz takimi żałosnymi tekstami ''jak nie wierzycie to trudno.'' Swoje zdanie, swoją opinię musisz mieć na czymś opartą, jakimiś informacjami, a źródła nie podałeś, tylko się wykręcasz. Więc, to mówi samo za siebie. Nie mydl oczu.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP 2014r?
« Odpowiedź #1049 dnia: Luty 18, 2014, 07:51:51 »
Silver24 ma rację.
Nie łudźcie się, że tegoroczni maturzyści poprawiając maturę za rok będą mieli inny zakres materiału niż ten, który będzie obowiązywał w 2015 roku. Wszyscy dostaną jednakowe arkusze.
5 lat na poprawę mają osoby, które nie zdały matury z jakiegoś obowiązkowego przedmiotu (nie otrzymały świadectwa dojrzałości). Po tym okresie muszą napisać całą maturę, aby otrzymać świadectwo. Jeśli osoba posiadająca świadectwo dojrzałości, będzie chciała poprawić np. jeden przedmiot, może to zrobić nawet po 10 latach.
A warunki obowiązujące przez 5 lat dotyczą między innymi zasad wyboru przedmiotów obowiązkowych, ich poziomów itd. Dla przykładu: jeśli w tym roku obowiązkowym przedmiotem jest filozofia, tegoroczny maturzysta ją obleje, a za rok filozofia już nie będzie obowiązkowa, to ten nieszczęśliwy maturzysta będzie przez 5 lat zobligowany do zaliczenia tego przedmiotu, jeśli będzie chciał mieć zdaną maturę.

BartekOsa, dzięki za poparcie. :D

mrdrążek, skoro jesteś taki pewny tego co mówisz o tych maturach, to byś powiedział jasno skąd o tym wiesz, a nie rzucasz takimi żałosnymi tekstami ''jak nie wierzycie to trudno.'' Swoje zdanie, swoją opinię musisz mieć na czymś opartą, jakimiś informacjami, a źródła nie podałeś, tylko się wykręcasz. Więc, to mówi samo za siebie. Nie mydl oczu.
Jeśli to sprawi, że uwierzysz to wiem to od nauczyciela wychowawcy (ostatnio mieliśmy całą lekcję na temat egzaminów maturalnych itp)
Nie mydlę nikomu oczu, z drugiej strony pomyśl w jakim celu miałbym podawać innym błędną informację, lun taką której nie jestem pewien- pisząć że to pewne  info.
Pozdrawiam!! ;D
PS
Sorki jak mnie poniosło szybcije xd kulturka musi być bądź co bądź ;)
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D