Służba > Forum zawodowców

Konsekfecje Robienia Zdjęc W Czasie Akcji

(1/3) > >>

zibi.gpr:
no temat sam mówi za siebie proszę o wypowiedzi w sprawie konsekwęcji prawnych za robienie i opublikowanie zdjęć wykonanych w czasie akcji :/ psrrr.

Maślak:
Twój post mówi sam za siebie......W ramach "konsekwęcji"nikt nie odpowiada.Jak dla mnie pała.A ty chcesz o prawie gadać........A i jeszcze jedno co do nagłówka,to przez "w" a nie "f".Pozdrawiam i uczmy się pisać poprawnie,a nie żeby inni się z nas śmiali.Chyba prawie wszyscy mamy już średnie??Co do tematu to chyba wiadomo że nie będziesz robić zdjęcia rannemu lub gorzej,wiadomo o co chodzi.Dobrze by było też żeby koledzy którzy są na zdjęciach byli też w kompletnym umundurowaniu,bo inaczej można wylądować na dywaniku,np.za brak rękawic hełmu,itp.Oczywiście w niektórych przypadkach można odstąpić od zasad z góry przyjętych,ale muszą one wtedy być poparte dobrą argumentacją.

pagon:

--- Cytuj ---Dobrze by było też żeby koledzy którzy są na zdjęciach byli też w kompletnym umundurowaniu,bo inaczej można wylądować na dywaniku,np.za brak rękawic hełmu,itp.Oczywiście w niektórych przypadkach można odstąpić od zasad z góry przyjętych,ale muszą one wtedy być poparte dobrą argumentacją.
--- Koniec cytatu ---
No z tym brakiem hełmu, rękawic itp się nie zgodzę. Zgodnie z Rozp. MSWiA odnośnie KSRG zakończenie akcji ustaje (uogólniając) m.in. gdy nie ma już zagrożenia. O tym decyduje już dowódca akcji. Nie przesadzajmy z tymi hełmami.

A odnośnie fotografowania.
Z tego co mi się kiedyś o uszy obiło to jeśli zrobisz zdjęcie czemuś tam i na tym zdjęciu będzie widoczna twarz jakiejś osoby/osób to nic sie nie stanie jesli ze zdjęcia będzie wynikało że nie robiłeś zdjęcia tej osobie/osobom tylko danej sytuacji.
Ale najlepiej to byłoby wysłac maila z zapytaniem do jakiejś redakcji którejś z gazet. Oni wiedzą na bank.
 

osposie:
Temat już kiedyś się przewinął na forum. Z resztą byłem jego autorem ;) Nie ma konsekwencji prawnych odnośnie robieniaz zdjęć na własne potrzeby. Mogą zneleźć się natomiast takowe kiedy zdjęcia trafią do prasy czy innych mediów.. Zazwyczaj nikt do tego się nie przyczepi, ale możliwym jest, że osoba postronna, która brała udział w zdarzeniu, a odnajdzie się na takich zdjęciach poda autora do sądu o nagłaśnianie jego przypadku czy nawet jego osoby ( to dotyczy głównie stron www), bo jeśli chodzi o gazetę to możemy czuć się bezkarni, gdyż to gazeta odpowiada za treść publikowanych zdjęć. Różnie to jednak bywa i niekoniecznie przełożeni mogą to rozumieć i potem mogą wychodzić nie ciekawe konsekwencje.

Szczerze jednak mówiąc odnośnie hełmów i rękawic, że ktoś nie miał itp.. ja nie wyobrażam sobie możliwości nie mieć i sam mam je ubrane od otwarcia drzwi samochodu w garażu do ich zamknięcia po powrocie z akcji i moi koledzy z resztą też.. poza tym na większości akcji NIE MA czasu na fotki, a jak już jest to zazwyczaj gdy eRka z poszkodowanym jest w szpitalu, albo gdy pożar jest ugaszony..

Ogólnie fotki lubie robić i staram się kiedy znajdę tylko czas, później to miła pamiątka jest na kompie czy nawet na ścianie :)

strazakg:

--- Cytuj ---
Szczerze jednak mówiąc odnośnie hełmów i rękawic, że ktoś nie miał itp.. ja nie wyobrażam sobie możliwości nie mieć i sam mam je ubrane od otwarcia drzwi samochodu w garażu do ich zamknięcia po powrocie z akcji i moi koledzy z resztą też..
--- Koniec cytatu ---
Czy aby nie przesadzasz z tymi hełmami.
Ja mam do czynienia z wieloma jednostkami OSP i JRG i jeszcze czegoś takiego żeby w hełmie i rękawicach wracać to nie widziałem.
Nie obrażaj się osposie ale mimo tego, że skończyłeś niedawno 18 lat i już jesteś pełnowartościowym ochotnikiem to nadal do strażaka Ci daleko, jak na razie to odnosze wrażenie, że dobry teoretyk z Ciebie. A to się też przydaje.
Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej