Autor Wątek: Podwyżki 2014  (Przeczytany 58576 razy)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2013, 01:42:15 »

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2013, 08:24:17 »
Nic dodać nic ująć, rzeczywistość przedstawiona w krzywym zwierciadle nawet bardzo nie zniekształcając jej.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

ogienek

  • Gość
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2013, 08:28:34 »
nie rozumiem, to popierasz wandalizm?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 25, 2013, 17:50:16 »
nie rozumiem, to popierasz wandalizm?
,,Osiem lat podstawówki, potem cztery liceum, pięć lat studiów - dyplom z wyróżnieniem, 20 lat praktyki i oto mi płacą jakby ktoś dał mi w mordę" - to jest polska rzeczywistość. Wystarczy posłuchać sam początek.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 25, 2013, 21:41:22 »
http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,3979,unia-biednieje-w-polsce-rosnie-rozwarstwienie.html

...Próg ubóstwa w Polsce to 15,5 tys zł (zapewne brutto) na osobę... Po odliczeniu podatku 12,7 tys rocznie na osobę na rękę ...  :wacko: czyli miesięcznie na rękę 1050 zł !!!

Jestem oficerem po studiach z 10 letnim stażem, 9 grupa.... na rękę 3350 zł...
Moja żona po studiach pracuje jako kelnerka za najniższą krajową ... na rękę 1200 zł
Mamy 3 dzieci.... Wychodzi po prostym przeliczeniu 910 zł....
Możecie pisać co chcecie, aż się łza w oku kręci...

http://kariera.pb.pl/3252049,15484,mlodzi-czarno-widza-przyszlosc
/komentarz/
 :stop: :stop: :stop:
TRZEBA WYBIERAĆ MĄDRZEJ !!!

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 25, 2013, 22:20:46 »
a tak żeby rozluźnić atmosferkę ...

http://www.youtube.com/watch?v=fgQVyc8xObQ
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2013, 22:35:26 wysłana przez STRAŻAK___!!! »

Offline digi301

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 28, 2013, 17:29:39 »
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i chciałbym zadać pytanie czemu są takie dysproporcje w zarobkach między  poszczególnymi służbami?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 29, 2013, 10:17:07 »
Cytuj
takie
czyli jakie?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 02, 2014, 14:02:09 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:36:51 »
a ja wysłuchałem przedwczoraj, że będą podwyżki w 2014 r. ....... papierosów, gorzały, czynszów, podatków, gazu etc. Oj przepraszam moją małżonkę ona też będzie miała podwyżkę (nauczyciel dyplomowany) i rzeszę osób zatrudnionych na tzw. minimum płacowe. :rofl:

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:15:47 »
No i jeszcze zapomniałeś o emerytach - oni dostaną /ci biedniejsi/ jeszcze mniej niż rok temu. Ale podobno kryzys już minął.....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2014, 11:56:45 »
Zmiana naszych płac musi być poprzedzona generalnymi zmianami na wielu szczeblach (także kierowniczych). W innym przypadku zawsze będziemy (jak i wiekszość społeczeństwa) polem manipulacji i wyzysku.
http://wpolityce.pl/dzienniki/korespondencje-piotra-cywinskiego/71220-polskie-eldorado-az-dziw-bierze-ze-merkel-do-tej-pory-nie-spytala-zaprzyjaznionego-premiera-tuska-jak-wy-to-robicie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 14:30:08 wysłana przez ktk »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2014, 13:34:37 »
Po prostu wychodzą z założenia, że skoro pracują za tak małe pieniądze, a od czasu do czasu publicznie ponarzekaja to i tak dalej tak będą robić jutro. Kompletna ignorancja i dbanie o własne tylki!  Po co dac społeczeństwu jak można je jeszcze bardziej wycisnąć a wtedy będzie więcej dla nas. Patologia. PL w UE to czysta przykrywka.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 13, 2014, 22:50:38 »
Nasi decydenci po prostu wychodzą z założenia, że każdy strażak sobie dorabia i nie potrzebuje więcej $$ z PSP :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:30:50 »
Tutaj możemy sobie ponarzekać , ale prawda jest taka , że podwyżki dla państwowej  sfery budżetowej zostały zamrożone ustawowo na kolejne 3 lata.
   I puki co nic tego nie zmieni , chyba  że zmienimy rządzących przy najbliższych wyborach. Zresztą od kilku lat jest tendencja marginalizowania państwowych  służb publicznych i nie ździwmy się , że najbliższym czasie ponownie mogą padać  populistyczne hasła ze strony rządzących jak to jest dobrze w mundurówce i to, że nasze przywileje powodują , że w państwie jest tak źle. Ale to już inna bajka .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:45:43 »
mirek1 zmiana rządzących to jest jedyna możliwość zmiany na lepsze w PSP ale i sytuacji wśród zwykłych obywateli. Tylko ludzie musieli by szerzej otworzyć oczy, a nie wierzyć tylko telewizji. Polecam film dokumentalny o Wojciechu Ziembińskim na youtube w którym pokazał zaczątek patologii która trwa do dziś.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:36:49 »
a ja uważam, że wystarczy zmiana rządzących w PSP. Pieniędzy w PSP jest sporo tyle tylko, że .... i niech sobie każdy doda- proponuje w punktach- mój pkt.1- cywilizacji przynajmnie po 3 stanowiska w każdej małej KP. Zaoszczedzone pieniądze przeznaczyć na strażaków.

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:27:51 »
Niestety kolego officer zmina 01 nic nie da, ponieważ jest on uzależniony od ministra, a ten z kolei od premiera więc jak tylko wstawi się za strażakami od razu zostanie zwolniony ze swojej funkcji. Tu potrzeba ludzi którzy są nastawieni na rozwój zwykłego społeczeństwa, rozliczenie układów w naszym kraju. Zaczęło to się dziać w 2005 roku, ale grupy osób które robią w naszym kraju "DUŻE" interesy szybko się zorientowały co to dla nich znaczy i za sprawą mediów i propagandy naprowadzili społeczeństwo na "odpowiednie tory" i udało się odsunąć od władzy tych którzy mogli  i chcieli zmian na lepsze.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2014, 13:22:56 »
oczywiście, że by dało tyle tylko, że - no właśnie opisałeś jak wygląda sposób wyboru w naszej PSP najważniejszego człowieka, w tym momencie powracamy do sposobu jaki kiedyś przedstawiłem. Przyjmijmy, że 01 został człowiek wstawiający się za strażakiem (chociaż w przypadku mojej 1 propozycji nie jest to konieczne do wykonania tego punktu, a więc ponawiam
PKT.1 minimum 3 cywilne stanowiska w najmniejszej KP zamiast dotychcasowych funkcjonariuszy.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 14, 2014, 17:22:49 »
PKT.2 Połączenie małych komend, pozostawanie tam ograniczonej administracji i JRG. (brak 01, 02, dupowoziek, części administracji)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 14, 2014, 17:51:36 »
a ja uważam, że wystarczy zmiana rządzących w PSP. Pieniędzy w PSP jest sporo tyle tylko, że .... i niech sobie każdy doda- proponuje w punktach- mój pkt.1- cywilizacji przynajmnie po 3 stanowiska w każdej małej KP. Zaoszczedzone pieniądze przeznaczyć na strażaków.

A co z tymi, co w chwili obecnej te stanowiska zajmują??? Na bruk? To też strażacy. Tych ludzi też będziesz musiał zagospodarować. Stworzysz dodatkowe etaty dla nich?

Niestety kolego officer zmina 01 nic nie da, ponieważ jest on uzależniony od ministra, a ten z kolei od premiera więc jak tylko wstawi się za strażakami od razu zostanie zwolniony ze swojej funkcji. Tu potrzeba ludzi którzy są nastawieni na rozwój zwykłego społeczeństwa, rozliczenie układów w naszym kraju. Zaczęło to się dziać w 2005 roku, ale grupy osób które robią w naszym kraju "DUŻE" interesy szybko się zorientowały co to dla nich znaczy i za sprawą mediów i propagandy naprowadzili społeczeństwo na "odpowiednie tory" i udało się odsunąć od władzy tych którzy mogli  i chcieli zmian na lepsze.

No jeśli działania PIS były dla ciebie równe i sprawiedliwe to gratuluję. To właśnie wtedy bez podawania przyczyny wymieniano w PSP ale i w innych służbach wszystkich na swoich. To wtedy w KG powołano tzw. "spec grupę" złożoną ze swoich ludzi ściągniętych z Polski na wysokie grupy zaszeregowania, która jeździła po Polsce szukając haków na wszystko i na wszystkich. Ówczesnego KG odwołano w 5 min. To twoim zdaniem było nastawienie na rozwój społeczeństwa?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 18:01:50 wysłana przez strazak998 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2014, 20:43:39 »
strazaku 998 co z pozostałymi? Jeśli nie w jednym roku to w kolejnym napewno 3 strażaków odchodzi na emkę, a więc na ich miejsce dajemy naszych biurowych a za nich przyjmujemy cywili- dla jeszcze większej oszczędności (a może wyrównania chwilowej straty, bo z biura na podział= dołożenie kasy) przyjmujemy cywili na staż.
Dziękuję madmax za pkt.2 - czekam na kolejne propozycje- może jak uzbieram ze 20 to prześlę dla decydentów albo podrzucę przewodniczącemu ZZ niech się wykaże :rofl:

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Podwyżki 2014
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:26:39 »
PKT.2 Połączenie małych komend, pozostawanie tam ograniczonej administracji i JRG. (brak 01, 02, dupowoziek, części administracji)

Nie da się połączyć małych komend z przyczyn ustrojowych. Jest powiat, musi być komenda i komendanci. Wynika to z kilku aktów prawnych m.in Ustawy o samorządzie powiatowym.