Autor Wątek: Jak długo można czekać na odszkodowanie za wypadek przy pracy?  (Przeczytany 1641 razy)

jhfsolfj

  • Gość
Witam!
Uległam wypadkowi :gwiazdki: na służbie i został mi przyznany  :kwit: uszczerbek na zdrowiu przez Wojewódzką Komisję Lekarską.
Mam pytanie jak w temacie, tzn.: jak długo można czekać na wypłatę odszkodowania za wypadek przy pracy? Czy jest jakiś ustawowy termin na wypłatę takiego odszkodowania? Pytam, bo czekam :fiuu: już kilka miesięcy i myślę, że gdzieś, moje papiery zaginęły w akcji.

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Jak długo można czekać na odszkodowanie za wypadek przy pracy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2013, 19:58:45 »
Witaj
a masz przyznany % uszczerbku? Z tego co wiem to płacą dopiero powyżej 5%, decyzja trafia do Ciebie i komendy, wypłata powinna nastąpić 30 dni później.

jhfsolfj

  • Gość
Odp: Jak długo można czekać na odszkodowanie za wypadek przy pracy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, 21:10:03 »
Mam przyznane mniej niż 5% :( Jaki przepis mówi, że płacą dopiero powyżej 5%? Więc co mi daje ten uszczerbek przyznany przez Komisję? Mogę się tym kwitem podetrzeć? 30 dni minęło już dawno.

Offline Kuguar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Jak długo można czekać na odszkodowanie za wypadek przy pracy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2013, 21:51:35 »
Za każdy procent jest 680zł i mają na wypłatę 3 miesiące czasu od wydania orzeczenia. WKL przesyła kwity do Twojej KP i to od Twojego 01 i ksiegowej zależy kiedy wypłacą.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Jak długo można czekać na odszkodowanie za wypadek przy pracy?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2013, 13:59:31 »
Orzeczenie komisji Wojewódzkiej jest wysylane do zatwierdzenia do Okręggowej Komisji, ta zatwierdza i wysyła do Komendy strażaka, placi się za każdy procent.
Trwa to najczęściej ok 3 miesiecy