Służba > Forum zawodowców

Zwolnienie Dyscyplinarne A Emerytura

(1/3) > >>

lupus78:
Witam.

Mam pytanie. Czy zwolniony dyscyplinarnie funkcjonariusz PSP , który nabył już prawa emerytalne ma prawo do emerytury? (nie chodzi tutaj o mnie  :) )
Czy ktoś zna taką sytuacje? Jakie przepisy to regulują?

MCh:
W praktyce to wygląda tak:

Jak strażak podpadnie do tego stopnia, że łapie sie na komisje dyscyplinarną a jedną z kar która mu grozi to wydalenie ze służby (to idzie przewidzieć :D) to zanim zbierze się komisja aby rozpatrzyc sprawę delikwenta, delikwent składa szybko papier o zwolnienie ze służby i udaje się na emeryturę (oczywiście jeśli ma odpowiednią ilość przepracowanych lat). To się tyczy wszystkich służb mundurowych :D

lupus78:
Chodzi mi o sprawe bardzo poważną. Prokuratura jeszcze nie postawiła zarzutów ale postępowanie dyscyplinarne trwa i prawdo podobnie zakończy sie zwolnieniem. Jednak w między czasie wpłynął wniosek o przejście na emeryture.
Ciekawe jak sie to skończy a jak to jest według przepisów  ;)  

Ajax:
Z tego, co się orientuję od chwili złożenia wniosku /raportu/ o przejście na tzw. emeryturę /o ile oczywiście przysługuje/ K-dt Pow, i wzwyż ma prawo zostawić "delikwenta" w służbie do 3 m-cy. więc raczej załapie się na "dyscyplinarkę" lub wyrok. Tylko mało kto to dla niby "dobra" to stosuje" - znam u siebie przykłady :angry: Wszystko zależy...
Pozdr.

wodnik:
Strażak wydalony ze służby na podstawie orzeczenia komisji dyscyplinarnej, który nabył prawa emerytalne, otrzyma emeryturę. Różnica jest tylko taka - pomiędzy wydalonym ze służby a odchodzącym w trybie "normalnym" - że wydalony ze służby sam musi wystąpićo jej przyznanie.  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej