Autor Wątek: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP  (Przeczytany 23323 razy)

Offline ricco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2013, 13:21:31 »
hahahah człowieku ja nikomu nie mówię kto ma iść czy nie, gdzie ja napisałem ze asp. nie jest dla niego?

Bałwanie jesli umiesz czytać:

Aby ubiegać się o przyjęcie do jednej ze szkół aspirantów PSP nie można mieć więcej niż 23 lata. W jaki sposób liczony jest ten wiek?
Wiek liczony jest rokiem urodzenia. Nie ma znaczenia dzień i miesiąc, w którym się ktoś urodził.

To znaczy to że nawet ur. po 2 wrzesnie nie mogą startować do asp. czyli jeszcze gorzej dla rocznika 90 bałwanie!

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2013, 13:26:41 »
Bzdury piszesz, według tego co jest na KG to w tym roku także cały rocznik 1990 może startować!
Skończ swoją jałową dyskusje a bałwana ulep sobie na podwórku, będziesz miał kolegę. Pozdrawiam
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline ricco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 12, 2013, 13:34:51 »
 KG pisze : więcej niż 23 lata ....  jeżeli się urodziłeś np. 1 lutego 1990r.  to ile masz lat więcej niż 23 czy mniej? według Ciebie mniej.... a według mnie więcej bo masz 23lata i kilka dni, dziś jest 12 luty,
 ale według ciebie to wciąż mniej niż 23 lata :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 13:43:08 wysłana przez ricco »

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2013, 13:41:28 »
Bez sensu sprzeczka,

nie zwracajcie uwagi co kto inny myśli, tylko dzwońcie, naciskajcie, pytajcie...

wywierajcie presje na KG, niech wiedzą że NAM się to nie podoba i będziemy walczyć o swoje

jest jeszcze nadzieja że zmienia ten nowy przepis,

nie gadamy, działamy ! jest jeszcze szansa żeby coś wskórać, nie poddawać się, razem damy rade !!!!

pozdro wszystkim

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2013, 13:53:56 »
KG pisze : więcej niż 23 lata ....  jeżeli się urodziłeś np. 1 lutego 1990r.  to ile masz lat więcej niż 23 czy mniej? według Ciebie mniej.... a według mnie więcej bo masz 23lata i kilka dni, dziś jest 12 luty,
 ale według ciebie to wciąż mniej niż 23 lata :)

Dajmy na to:
urodziłeś się 1 luty 1990 roku, 12 dni temu celebrowałeś swoje 23 urodziny, w dalszym ciągu rocznikowo masz 23 lata a nie 24! Więc z zapisu KG teraz:
Cytuj
Wiek liczony jest rokiem urodzenia. Nie ma znaczenia dzień i miesiąc, w którym się ktoś urodził

Podkreśliłem Ci najważniejsze słowa, żebyś mógł to lepiej zrozumieć, bo ty wciąż liczysz dni i miesiące.
Podsumowując nadal rocznikowo masz 23 lata. Nie nie masz więcej niż 23 lat. Dla mnie więcej niż 23 to np 24 bo dni i miesiące nie maja znaczenia, nie wiem jak dla Ciebie. Skończ się kłócić bo się mylisz i piszesz bzdury bo chyba sam nie wiesz co piszesz.
Bardziej łopatologicznie nie da się tego wytłumaczyć :)
Chłopaki radzę zrobić zdjęcie tego zapisu ze strony KG bo to może być mocny argument do negocjacji w związku ze zmianą zasad naboru odnośnie wieku.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 14:17:52 wysłana przez Paramedic »
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 12, 2013, 14:13:07 »
Hehe....no i trafiła kosa na kamień ^_^ :szalony:

Gośćććć

  • Gość
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 12, 2013, 14:33:57 »
Co nie zmiania faktu, że skoro jest napisane " 1. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do szkoły aspirantów Państwowej Straży Pożarnej jest:
- wykształcenie średnie
- !!!!!!!!!! WIEK DO 23 LAT !!!!!!
- posiadanie predyspozycji fizycznych i psychicznych do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej
- pozytywne wyniki egzaminu wstępnego "... to osoba która do momentu zgłoszenia podania miała urodziny wkroczyła w swój 24 rok życia także nie ma już 23 , a 24 !
Dlatego też są informacje uzupełniające które mówią (formułując naprościej jak się da) ,że osoby które OBCHODZĄ swoje 23-cie urodziny wcześniej niż 02 wrzsień 2013r. MAJĄ JUŻ WIECEJ JAK 23 LATA i niestesty podania tych kandydatów będą odrzucane. ..
Tutaj nie ma wątpliwości. Widać w jakimś celu zostało to zaostrzone i nie będzie zeminiane tylko dlatego ,że są ludzie którzy mają urodziny przed 2 września ... takie jest życie chłopaki!!! Nigdy  nie dogodzisz wszystkim i nie stworzycie warunków takich z których wszyscy będą zadowoleni.
 A oburzanie się na forum tak naprawdę G... wam da. A myślę ,żę im bardziej będzie naciskać na KG tym właśnie bardziej oni nie pójdą na rękę bo tym samym pokazliby ,że ich wymagania i zaostrzenia każdy może podważyć i naginać ...
POZDRAWIAM  !

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 12, 2013, 15:26:03 »
Dzwoniłem do Naczelnika Wydziału Organizacji Kształcenia, Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego w Komendzie Głównej PSP.
Powiedział, że zmiana warunków jest podyktowana decyzją Najwyższej Izby Kontroli, która wykazała niewłaściwe warunki przyjęcia w SA PSP w Krakowie.  Nie wiadomo czy pozostałe szkoły też był kontrolowane pod tym względem, ale prawdopodobnie wszędzie ukaże się ten sam przepis. Polecił, żeby wysyłać  pisma do Komendanta Głównego i  Komendantów szkół, w których przedstawimy naszą sytuację.

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 12, 2013, 17:13:18 »
Osa to co myślisz żeby każdy w swoim zakresie dzwonił pisał czy niewiem co jeszcze,

czy może chcesz wziąć to w swoje ręce, być naszym wspaniałym "hersztem"  :rofl: i zrobić jedno wielkie pismo hehe ;-)  ????

Offline dudley1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 12, 2013, 17:20:59 »
co mamy im wyslac

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2013, 17:59:10 »
Myślę, że najlepiej jak każdy indywidualnie będzie wysyłał, bo jak dostaną po jednym piśmie to na pewno oleją sprawę. Jak będę wysyłał moje to Wam je udostępnię.

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 12, 2013, 18:13:57 »
Cytuj
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej lub upoważniony Z-ca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przyjmuje interesantów w sprawach skarg, wniosków, zażaleń i odwołań raz w tygodniu (poniedziałek w godz. 15.00 - 17.00).

Myślicie że KG odbierze chociaż jeden telefon ?  :rofl:

Offline ratownikzulicy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 12, 2013, 20:02:42 »


więc nie dyskutuj tu więcej i nie mów tu nikomu kto ma startować a kto nie bo wkurzasz mnie. Szkoły aspranckie to nie jest prywatny folwark i podlegają pod KG dlatego nie ma tu z czym dyskutować.


Dokładnie, z KG nie ma co dyskutować, więc usuńcie ten temat, przestańcie się napinać i weźcie się do normalnej pracy bo strażakami nie zostaniecie. Myślicie, że kilku fanatyków OSP zastraszy Komendanta Głównego ? Ktoś mądrzejszy niż wy tak wymyślił i tak będzie.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2013, 21:12:59 »
a kto wam broni startować do SGSP lub obiegać się o przyjęcie do słuzby przygotowawczej?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2013, 22:20:42 »
lang no już teraz nie mam wyjścia...

tak jak piszesz, do SGSP startować nie będe bo nie mam matury z tych przedmiotów co trzeba i już nie zdążę zrobić, wiek nie pozwala,

ale z ulicy będe się starał cały czas, teraz gdzie będzie nabór, nie ważne w jakim mieście, tam będę się starał, chyba tak zrobie.....hehe

Offline bartazz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 29, 2013, 17:32:23 »
Na stronie Komendy Głównej PSP nadal widnieje wiadomość:

Na stronie KG -> FAQ

Aby ubiegać się o przyjęcie do jednej ze szkół aspirantów PSP nie można mieć więcej niż 23 lata. W jaki sposób liczony jest ten wiek?
Wiek liczony jest rokiem urodzenia. Nie ma znaczenia dzień i miesiąc, w którym się ktoś urodził.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 11 sierpnia 1997 r. aktualnie obowiązujące w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej mówi o tym, że:

2. Do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej zwanej dalej "służbą kandydacką" ,może być przyjęta na podstawie dobrowolnego zgłoszenia osoba, która:
2) uzyskała:
b.świadectwo dojrzałości lub świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie przekroczyła 23 roku życia – jeżeli ubiega się o przyjęcie do służby kandydackiej w Szkołach Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej

To rozporządzenie mówi o tym, że wiek liczony powinien być rocznikowo. Tak było to robione przez wiele lat. Przed rozpoczęciem przygotowań do Szkoły Aspirantów PSP dokładnie wszystko przestudiowałem, nie było informacji, że sposób liczenia lat w tym roku ma ulec zmianie. Naprawde wiele mnie kosztowało odpowiednie przygotowanie się do egzaminów, a teraz ktoś zmienia zasady! Potraktowano nas nieprawiedliwie, w poprzednich latach soby urodzone przed 02 września otrzymały szanse startu! Myślę, że powinniśmy każdy z osobna pisać do Komendanta Głównego PSP oraz do komendantów szkół!

Scalono wątki....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2013, 16:07:04 wysłana przez robn »

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 29, 2013, 18:25:39 »
Myślisz że kogoś to obchodzi? Kto powiedział że jest sprawiedliwie, skoro został zmieniony limit wiekowy to ma to coś na celu i zostało to podjęte z najwyższego szczebla. KG nie zmieni tego pod wpływem kilku papierów ze strony niezadowolonych kandydatów. Szkoła ma prawo zmienić i zrobiła to bo na stronie wszystko jest napisane.

Offline bartazz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 29, 2013, 18:40:18 »
Gdzie jest to napisane? Chodzi o dodanie nawiasu na stronach SA PSP?

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 29, 2013, 18:46:31 »
Na stronach wszystko napisane - tak chodzi o dodanie nawiasu

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 30, 2013, 13:42:27 »
Na jakiej podstawie szkoła ma prawo zmieniać zasady naboru? Ja myślałem, że zasady określa ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej. W poprzednich naborach powoływano się również na ww. ustawę i rozporządzenie, więc jeszcze raz pytam na jakiej podstawie szkoła ustala sobie zasady......aahhh zapomniałem przecież to jest POLSKA  :milcz:

holmatro22

  • Gość
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 30, 2013, 16:42:12 »
Na jakiej podstawie szkoła ma prawo zmieniać zasady naboru? Ja myślałem, że zasady określa ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej. W poprzednich naborach powoływano się również na ww. ustawę i rozporządzenie, więc jeszcze raz pytam na jakiej podstawie szkoła ustala sobie zasady......aahhh zapomniałem przecież to jest POLSKA  :milcz:


Nie rozumiem do kogo masz pretensje, otwieram ustawę, nie ma nic o wieku. Otwieram rozporzadzenie które przytoczyłeś i czytam. :
„§2. Do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej, zwanej dalej „służbą kandydacką”, może być przyjęta na podstawie dobrowolnego zgłoszenia osoba, która:
posiada:
obywatelstwo polskie,
zdolność psychiczną i fizyczną do służby w Państwowej Straży Pożarnej,
uzyskała:
świadectwo dojrzałości i nie przekroczyła 25 roku życia – jeżeli ubiega się o przyjęcie do służby kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej,
świadectwo dojrzałości lub świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie przekroczyła 23 roku życia – jeżeli ubiega się o przyjęcie do służby kandydackiej w szkołach aspirantów Państwowej Straży Pożarnej,
złoży zobowiązanie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej po ukończeniu służby kandydackiej,
złoży z wynikiem pomyślnym egzamin wstępny.”

Jeśli w dniu naboru przekroczyłeś 23 lata to nie widze powodu żeby robić szum. Jak zdajesz prawo jazdy to egzamin możesz zdawać rocznikowo czy dopiero z dniem ukończenia 18 roku życia?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.384
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 30, 2013, 17:14:59 »
Jeśli w dniu naboru przekroczyłeś 23 lata to nie widze powodu żeby robić szum. Jak zdajesz prawo jazdy to egzamin możesz zdawać rocznikowo czy dopiero z dniem ukończenia 18 roku życia?
Z jednej strony masz racje ale z drugiej skoro przez wiele lat inaczej ten zapis interpretowano to skąd nagła zmiana interpretacji??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline BartekOsa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 30, 2013, 17:55:52 »
POZNAŃ RÓWNIEŻ WPROWADZIŁ OGRANICZENIE WIEKOWE, UMIEŚCILI INFORMACJE NA STRONIE

Offline taz_org

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 321
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 30, 2013, 17:59:23 »
POZNAŃ RÓWNIEŻ WPROWADZIŁ OGRANICZENIE WIEKOWE, UMIEŚCILI INFORMACJE NA STRONIE
Jeśli jest oficjalne ogłoszenie to raczej nie ma szans na jakiekolwiek zmiany... Podejrzewam, że na nic będą odwołania od takiej decyzji, bo mają to w głębokim poważaniu.

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Zmiana limitu wiekowego do SA PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 30, 2013, 18:01:44 »
mogliby wcześniej dać znać, a nie 2 miesiące przed testami.