Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 185555 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 26, 2022, 06:24:27 »
To nie chodzi o to chodzi mi o przepisy kiedy masz dyżur masz być poinformowany ileś dni wcześniej a jeżeli nie masz ?
A harmonogram miesięczny z jakim wyprzedzeniem macie? Tam masz i służby i dyżury. U nas jest wywieszany na "tablicy ogłoszeń", a d-cy zmian wysyłają zdjęcie każdemu na zmianie. Przyjęło się, że jest to skuteczny sposób poinformowania.
Tz bywa tak że nie masz dyżuru w grafiku a masz na rozkazie bo komuś nie pasuje albo coś tam jak zwykle ....
Nie ma możliwości aby beż poinformowania strażaka wcisnąć mu dyżur domowy. Musi być na to zgoda w formie raportu podpisanego przez dwie osoby i pasująca do wartości typu max 72 godziny i nie więcej niż dwa dni świąteczne.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 26, 2022, 14:08:14 »
To zależy komu zależy. Jak dowodcy to nie można, jak strażakowi to dowodca ch... bo sie zamienic nie da. I wtedy nominały itp nie maja dla strażaków znaczenia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 26, 2022, 15:07:32 »
A kto u was zatwierdza harmonogramy miesięczne? Jak 01 lub 02, to na jakiej podstawie 11 lub 12 może to zmienić? Jeszcze nie widziałem, żeby podwładny "sam z siebie" mógł zmienić "decyzję" przełożonego. W drugą stronę jak najbardziej, ale jak u Was 11 lub 12 ma w d..pie podpis 01 czy 02, to coś jest nie tak jak powinno.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 26, 2022, 18:33:10 »
A kto u was zatwierdza harmonogramy miesięczne? Jak 01 lub 02, to na jakiej podstawie 11 lub 12 może to zmienić? Jeszcze nie widziałem, żeby podwładny "sam z siebie" mógł zmienić "decyzję" przełożonego. W drugą stronę jak najbardziej, ale jak u Was 11 lub 12 ma w d..pie podpis 01 czy 02, to coś jest nie tak jak powinno.
no tak
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2022, 18:44:57 wysłana przez sismondi »