Autor Wątek: Dyżur Domowy.  (Przeczytany 185131 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #450 dnia: Lipiec 17, 2018, 21:11:20 »
I to jest przykład jak z nas nic sobie nie robią. Tak jest w większości JRG, ograniczenia w przepisie kwalifikacyjnym skutkuje ta patologie. Czekam na wezwanie z gotowa odpowiedzia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #451 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:27:54 »
A u nas w jednostce każdy strażak z PB ma 72h dyżuru w miesiącu,,,, a dlaczego, bo przepis pozwala więc wala maximum
U nas wszyscy bez względu na system służby mają po 72 godz. dyżuru. Jedynie 01 i 02 mają więcej, ale ich chyba ograniczenie do 72h nie obowiązuje.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #452 dnia: Lipiec 18, 2018, 12:29:12 »
Ograniczenie do 72 godzin obowiązuje wszystkich - także 01 i 02, a nawet KG. Rozporzadzenie dotyczy dokładnie wszystkich.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #453 dnia: Lipiec 19, 2018, 15:24:32 »
Ograniczenie do 72 godzin obowiązuje wszystkich - także 01 i 02, a nawet KG. Rozporzadzenie dotyczy dokładnie wszystkich.
Przeczytaj dokładnie §13.3 a następnie §13.4 Rozporządzenia w sprawie pełnienia służby strażaków PSP to zmienisz zdanie.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #454 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:55:21 »
Dzięki Scyzoryk. Dzisiejsze zdziwienie naszego kadrowca bezcenne:)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #455 dnia: Lipiec 20, 2018, 22:46:00 »
Dla rozluźnienia....
Wrzucę tutaj akapit z pewnej interpelacji
Mając na względzie fakt, że istotą stosunku służbowego strażaka Państwowej Straży Pożarnej jest dyspozycyjność.... 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5F1F9C9C

Jedna i druga strona przegina w tej głupocie ....

Jakby za dyżur płacili dwa złote to byście się pozabijali o godziny....
EGO = 1 / wiedza

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #456 dnia: Lipiec 21, 2018, 08:20:40 »
Dla rozluźnienia....
Wrzucę tutaj akapit z pewnej interpelacji
Mając na względzie fakt, że istotą stosunku służbowego strażaka Państwowej Straży Pożarnej jest dyspozycyjność.... 

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5F1F9C9C

Jedna i druga strona przegina w tej głupocie ....

Jakby za dyżur płacili dwa złote to byście się pozabijali o godziny....

Z jednej strony chciało by się powiedzieć, znajdź mi frajera za 2zł/h nawet Ukrainiec sie nie znajdzie, a z drugiej tak jak pisałem wcześniej utratą dodatku w wysokości 30 zł można zastraszyć w straży gro ludzi.Góra o tym wie i dlatego wygląda to jak wygląda.

 Co do interpelacji to w odpowiedzi przedstawiono pełną dyspozycyjność strażaka podczas jego dyżuru,dlatego dyżur powinien być płatny, godnie płatny(2zł raczej odpada -_-) bo to co teraz się dzieje to nawet służbą nie można nazwać,no chyba że ktoś pomylił służbę z tą u pana na dworze
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 08:28:27 wysłana przez vade »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #457 dnia: Lipiec 22, 2018, 09:13:35 »
Czasy się zmieniają. Z roku na rok ludzie są coraz bardziej roszczeniowi i biorąc pod uwagę fakt że powiedzenie "na twoje miejsce czeka dziesięciu chętnych" już nie działa - przynajmniej na zachodniej ścianie. D-cy podchodzą bardziej wyrozumiale do pewnych kwestii w tym dyżuru. Chociaż mamy po 72h dyżuru w miesiącu, nie ma problemu żeby do służby stawili się ludzie z wolnego. Jednak w przypadku skurwysyństwa o którym czytam w co niektórych przypadkach, telefon odbierał bym jedynie przez 3 dni w miesiącu...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 30, 2020, 12:19:36 »

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 30, 2020, 12:51:47 »
a) u nas dyżurów dla PB nie ma -  w konsekwencji na hasło że potrzeba wzmocnić stan komendant ma czasem więcej gotowych do podjęcia służby niż potrzebuje (wszyscy wiedzą że jak będzie z tym problem to się dyżury pojawią więc w drodze konsensusu miedzy zmianowego szanują status quo)
b) nie podanie swojego numeru telefonu "bo tak i ch...." to dopiero dziecinada i przedszkole - jeżeli ktoś nie traktuje służby poważnie nie powinien oczekiwać że "służba" będzie traktowała jego w sposób poważny; 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 30, 2020, 18:49:38 »
a) u nas dyżurów dla PB nie ma -  w konsekwencji na hasło że potrzeba wzmocnić stan komendant ma czasem więcej gotowych do podjęcia służby niż potrzebuje (wszyscy wiedzą że jak będzie z tym problem to się dyżury pojawią więc w drodze konsensusu miedzy zmianowego szanują status quo)
b) nie podanie swojego numeru telefonu "bo tak i ch...." to dopiero dziecinada i przedszkole - jeżeli ktoś nie traktuje służby poważnie nie powinien oczekiwać że "służba" będzie traktowała jego w sposób poważny;
To kolego widzę że nie miałeś jeszcze w życiu dyżuru domowego i nie wiesz co to znaczy.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 03, 2020, 11:11:23 »
Cytuj
To kolego widzę że nie miałeś jeszcze w życiu dyżuru domowego i nie wiesz co to znaczy.
a) po czym wnosisz - opisałem stan faktyczny ocierający się o normalność a Ty wyjeżdżasz z jakimiś dziwnymi osobistymi "wycieczkami";
b) mam przekonanie graniczące z pewnością (przynajmniej postawiłbym na to skrzynkę zmrożonej "belugi") że na dyżurze domowym spędziłem więcej czasu niż Ty (też sobie pozwolę na osobistą "wycieczkę"  ^_^) ;
pozdrawiam 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 09, 2020, 17:48:54 »
Cytuj
To kolego widzę że nie miałeś jeszcze w życiu dyżuru domowego i nie wiesz co to znaczy.
a) po czym wnosisz - opisałem stan faktyczny ocierający się o normalność a Ty wyjeżdżasz z jakimiś dziwnymi osobistymi "wycieczkami";
b) mam przekonanie graniczące z pewnością (przynajmniej postawiłbym na to skrzynkę zmrożonej "belugi") że na dyżurze domowym spędziłem więcej czasu niż Ty (też sobie pozwolę na osobistą "wycieczkę"  ^_^) ;
pozdrawiam
Jestem w stanie przedstawić Ci wydruki moich dyżurów domowych z ostatnich lat. Grupa specjalistyczna w PSP nic nie zmienia tych 72 h miesięcznie bo tyle można mieć. A niestety zamiana dyżurów między kolegami nie mającymi uprawnień nie wchodzi w rachubę.

Offline miki19953

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 28, 2020, 10:10:40 »
Witam! Po aspirantce wylądowałem 850km od miejsca stałego zameldowania, od jakiegoś czasu mam system 4 zmian i pomiędzy 5 służbami mam 12 dni wolnego w tym 1-2 dyżury. W starym systemie byłem zawsze dyzpozycyjny a teraz jak jeździłem do domu, pisałem raport żeby ktoś wziął za mnie dyżur. Od pewnego czasu dowództwu nie do końca się  podoba, że zrzucam dyżury kolegom, a ja ich nie mam wcale. Co w takiej sytuacji moge zrobić jechać do domu 850km od jednostki i jak mówi przepis "być w stałej łączności z dowodzeniem" i gdy mnie wezwą sprawdzić połączenia komunikacją miejską które wyniesie na pewno ponad 24h? Dodam, że biore dodatek do mieszkania ale mogę z niego zrezygnować na poczet pojechania do domu a nie garowania samemu na wynajetym mieszkaniu 12 dni, bo mam 1 dyżur. Pozdrawiam

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 28, 2020, 10:45:11 »
Witam! Po aspirantce wylądowałem 850km od miejsca stałego zameldowania, od jakiegoś czasu mam system 4 zmian i pomiędzy 5 służbami mam 12 dni wolnego w tym 1-2 dyżury. W starym systemie byłem zawsze dyzpozycyjny a teraz jak jeździłem do domu, pisałem raport żeby ktoś wziął za mnie dyżur. Od pewnego czasu dowództwu nie do końca się  podoba, że zrzucam dyżury kolegom, a ja ich nie mam wcale. Co w takiej sytuacji moge zrobić jechać do domu 850km od jednostki i jak mówi przepis "być w stałej łączności z dowodzeniem" i gdy mnie wezwą sprawdzić połączenia komunikacją miejską które wyniesie na pewno ponad 24h? Dodam, że biore dodatek do mieszkania ale mogę z niego zrezygnować na poczet pojechania do domu a nie garowania samemu na wynajetym mieszkaniu 12 dni, bo mam 1 dyżur.
 Pozdrawiam
Masz być w kontakcie,  zostaniesz wezwany do służby,  informujesz ze wsiadasz i jedziesz.

Offline miki19953

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 28, 2020, 11:45:24 »
Tylko, że zanim dojadę mój dyżur już może dobiec końca(transportem publicznym na pewno) ;) a szkoda jechać np 500km zeby sie wracać ;)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 28, 2020, 11:59:11 »
Tylko, że zanim dojadę mój dyżur już może dobiec końca(transportem publicznym na pewno) ;) a szkoda jechać np 500km zeby sie wracać ;)
ja to wiem, Ty, Twoi przełożeni również- specjalnie nie masz wyboru.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #467 dnia: Październik 28, 2020, 12:03:53 »
Tylko, że zanim dojadę mój dyżur już może dobiec końca(transportem publicznym na pewno) ;) a szkoda jechać np 500km zeby sie wracać ;)

To nie problem z tymi dyżurami , uświadom to sobie, a potem swoim przełożonym.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 28, 2020, 12:42:36 »
miki -jak ja miałbym decydować na miejscu Twojego przełozonego to wogóle Tobie nie dawałbym dyżuru w takim przypadku, a to że już nie godza się na Twoje zamiany to szczyt ......

Offline miki19953

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 28, 2020, 13:52:47 »
No dobra a to, że biore te 150 zeta dodatku mieszkaniowego,  które zaczełem otrzymywać dopiero po okazaniu umowy wynajmu mieszkania w odległości do 2h komunikacją od jednostki, nie może być argumentem dla dowództwa? Bierzesz 150 zeta to siedz na dupie w mieszkaniu za które Ci "płacimy" . Głównie o to mi chodzi bo gdybym tego nie brał to sprawa jasna tak jak mówicie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 28, 2020, 14:01:24 »
miki- ze swoich Ci nie płacą to po pierwsze, a po drugie- zapewne nie parłes aby służyć w tym miejscu. Dlatego kawał ch.. z tych, którzy tak postępują, ale temu sie nie dziwie- też podobnych przełozonych miałem. Trzymaj sie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 28, 2020, 14:32:50 »
No dobra a to, że biore te 150 zeta dodatku mieszkaniowego,  które zaczełem otrzymywać dopiero po okazaniu umowy wynajmu mieszkania w odległości do 2h komunikacją od jednostki, nie może być argumentem dla dowództwa? Bierzesz 150 zeta to siedz na dupie w mieszkaniu za które Ci "płacimy" . Głównie o to mi chodzi bo gdybym tego nie brał to sprawa jasna tak jak mówicie.
    Nikt Ci nie karze siedzieć w domu/miejscu zameldowania/u dziewczyny co ma mieszkanie 100m od jrg na dyżurze. W przypadku wezwania do stawienia się z dyżuru domowego dobrze by było gdybyś poinformował wzywającego (zakładam SK) że stawisz się za ok. 7-11 godz bo....
Jednocześnie zadzwoniłbym do swojego d-cy jrg z informacją o "problemie" z długim czasem dojazdu na dyżur. Zdarzyła mi się sytuacja związana z alarmowaniem dyżuru, gdzie chłopak jechał z drugiego krańca polski bo rzeczywiście była taka potrzeba (oprócz dyżuru sukcesywnie wszyscy z jrg wzywani do stawienia się w jrg w przeciągu 24 godz).
pozdrawiam   

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 28, 2020, 17:28:59 »
W obowiązującym systemie 4 zmianowym i reżimie sanitarnym temat dyżurów padł.
Po prostu jest to niewykonalne.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 28, 2020, 17:31:33 »
W obowiązującym systemie 4 zmianowym i reżimie sanitarnym temat dyżurów padł.
Po prostu jest to niewykonalne.
U mnie w KP normalnie funkcjonuje, jest rozpisana lista DD na dany miesiąc.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dyżur Domowy.
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 28, 2020, 17:58:38 »
A niby kiedy macie te dyżury?
Pomiędzy służbami 24/24 czy gdy jesteście na wolnym, podczas którego nie możesz mieć kontaktu ze zmianami będącymi w cyklu służb.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)