Autor Wątek: Szkolenie BHP  (Przeczytany 14856 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkolenie BHP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2013, 16:51:21 »

 Czy istnieje jakiś glejt odnośnie uchylenia zapisu przez Z-ca Komendanta Głównego odnośnie 5 letniego okresu przejściowego?


Istnieje pismo komendanta głównego przesłane do wszystkich komend wojewódzkich, a za ich pośrednictwem do wszystkich komend powiatowych i miejskich nr pisma BS-I-1424-/4-1/12 z dnia 2 marca 2012 roku podpisane przez zastępcę Piotra Kwiatkowskiego które uchyla pismo BS-II-0120/1-7/07 którym te zmiany zostały wprowadzone do systemu szkolenia. Niestety nie mogę go opublikować ze względu na fakt iż otrzymałem go na potrzeby własne, a osoba która mi go przesłała nie upoważniła mnie do zamieszczania go gdziekolwiek

Pismo:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18661.msg202773.html#msg202773

Wątek:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18661.0.html

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Szkolenie BHP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2013, 08:18:19 »
Pytanie kolejne jest takie: Na jakiej podstawie bhpowiec z KP PSP miałby prowadzić szkolenie okresoe z bhp dla ochotników??? Szkolenia bhp nie są obowiązkiem służby bhp!!! :gwiazdki:

Offline Miras-20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkolenie BHP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2013, 08:50:46 »
Witam

U nas w Jednostce szkolenie BHP odbywa się co 3 lata dla wszystkich członków (nie tylko ci co jeżdżą do akcji) !!!!
Szkolenie przeprowadza prywatna osoba Instruktor BHP . 

Co do szkolenia BHP przez pracownika KP PSP to zawsze przed ćwiczeniami , manewrami , na szkoleniach ma on swoje " 5 minut" i tyle !!!!!!!!!!!!

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Szkolenie BHP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2013, 11:12:50 »
Co do szkolenia BHP przez pracownika KP PSP to zawsze przed ćwiczeniami , manewrami , na szkoleniach ma on swoje " 5 minut" i tyle !!!!!!!!!!!!

I to jest prawidłowe podejście

Na jakiej podstawie bhpowiec z KP PSP miałby prowadzić szkolenie okresoe z bhp dla ochotników??? Szkolenia bhp nie są obowiązkiem służby bhp!!!

Poruszyłeś tu problem, w mojej ocenie, ułomności rozporządzenia w sprawie służby bhp.
Behapowiec może to zrobić po godzinach pracy za dodatkowym wynagrodzeniem. Po za tym może to zrobić firma zewnętrzna. Wtedy odpada problem czy behapowiec może czy nie może zrobić takowe szkolenie. Pomijam tu kwestie na ile firma zewnętrzna będzie znała problemy pracy ratownika.