Autor Wątek: SA PSP kilka pytań  (Przeczytany 1213 razy)

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
SA PSP kilka pytań
« dnia: Styczeń 08, 2013, 20:55:51 »
Witam, jestem tu nowy, to mój pierwszy temat i ogólnie wpis na tym forum hehe

Zamierzam dostać się do którejś ze szkół SA, do tematu podchodzę na 110% bo bardzo mi zależy  -_- i...

Tak jak w temacie, mam kilka pytań odnośnie SA PSP:
1.  Czy jest jakaś różnica do której SA złoże papiery (oprócz odległości oczywiście  -_- ) chodzi mi główne o to czy jest duża różnica w ilości wolnych miejsc w danej szkole itp.

2. Czy testy teorytyczne z chemii i fizyki są takie same w każdej szkole ?

3. Wystarczy nauczyć się dobrze pytań testowych czy uczyć się całego materiału od podstaw ? (jeśli tak to czy wystarczy zakres z poziomu szkoły średniej?)

4. Dostając się szkoły odrazu przyjmują czy jest to jakiś okres po "wakacjach" ?

5. I na koniec pytanie do Panów którzy się dostali : jakieś dodatkowe rady hehe oprócz tego żeby uczyć się i solidnie trenować ?  ^_^

Być może te pytania już przewijały się na forum, szukałem i nie znalazłem, jeśli było już to przepraszam

Pozdrawiam wszystkich !
Mateusz.

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: SA PSP kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:45:02 »
1. Nie ma żadnej różnicy.
2. Tak są takie same (testy odbywają się w jednym terminie w każdej ze szkół).
3. Rozwiązując testy i tak będziesz musiał zasięgnąć wiedzy z podręczników itp. Na testach obowiązuje materiał ze szkoły średniej poziom podstawowy + elementy poziomu rozszerzonego.
4. Po zakwalifikowaniu się na listę wstępnie przyjętych, kandydaci zostają wysłani na tzw. Unitarke (sierpień-wrzesień) a w październiku mają ślubowanie.

Przeglądnij sobie temat: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,19284.0.html i http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17061.0.html
Zapewniam Cie, że znajdziesz tam odpowiedzi na pytania które będą Cie interesowały w przyszłości.
Pozdrawiam! :)