Autor Wątek: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim  (Przeczytany 29234 razy)

Offline presio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
    • http://
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:01:09 »
Cytuj
Presio, bo ci pikawa ostygnie i będę cie miał na sumieniu. Faktycznie wyluzuj, poczytaj słownik ortograficzny dla rozrwyki, policz do dziesięciu, a potem wyciągnij wnioski.  :P
Musisz koniczenie rozejrzeć się kto będzie następcą, bo jak za późno to zrobisz, to cię inni Twoi koledzy do gościa tyłka nie dopuszczą i na lodzie zostaniesz, a co Ty zrobisz bez lizania? Przecież tylko to umiesz.  :P
No i zachowuj się na tym forum, nie obrażaj mnie, bo będę musiał wyciągnąć konsekwencje, a po co Ci to.
Ślepa wiara ma to do siebie, że nie widzi nic co się wokół dzieje, a swiatłość obdarzonego takim zaufaniem oślepia - więc nie martw się jak nadejdzie czas, przetrzesz oczy i zrozumiesz - wtedy będzie ci to wybaczone jak w bilblii - "Panie wybacz mu, bo nie wie co czyni".


Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
konsekwencje to możesz wyciągać ... a straszyć to małe dzieci w przdszkolu. róznica między nami polega na tym że z twojego lizania pozostal tylko twój placz, oraz g...y smak w gębię. mi przynajmniej pozostło cos więcej. ani mnie to ziębi ani grzeje kto tam zostanie jego nastepcą. nie to wojewodztwo. atak sie złożyło jego nastepca w mojej komendzie jest również wartościowy człowiek jak tamten. nigdy nie musiałem uciekac się do metod o jakich piszesz bo akurat moja wiedza i doświadzcenie pozwoliło mi osiągnąć bardzo wiele. znam WW nie tylko jako komendanta i wiem ze dla społeczności starzackej zrobi bardzo wiele. jeżeli ktos mu zaszedl za skórę wtedy rzeczywiście potrafił być wredny, ale potrafił dać szanse. ty nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu ludziom pomógł.
jest to ostatni mój post na tema WW i nie zamierzam dyskutować z tobą o sprawach o których nic nie wiesz. podejrzewam że jesteś zwykłym trollem, a niepotrzebnie wdałem się z tobą w te dyskusje. więć ja konczę i stwierdzam że każdy ma prawo do własnego zdania. ty szukasz błędów ortagraficznych w postach (ciekawe zajęcie) straszysz ludzi oraz ich obrazasz.
daj se chłopie spokój i znajdź sobie coś ciekawszego do roboty.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:25:35 »
Cytuj
rzeczywiście potrafił być wredny
- i to jedno zdanie prawdy w końcu napisałeś, cieszy mnie to przeokropnie, bo to oznacza nadzieje, że resztki obiektywizmu w Tobie funkcjonują, tylko pobudzić je trzeba, a już myślałem, że jesteś beznadziejnym przypadkiem.  :P

Cytuj
nigdy nie musiałem uciekac się do metod o jakich piszesz bo akurat moja wiedza i doświadzcenie pozwoliło mi osiągnąć bardzo wiele
- chciałbym w to wierzyć, bo już Cię nawet lubić zaczynam, ale jak mogłeś osiągnąć sukcesy, kiedy Ty pisać nie umiesz - no pomyśl?  :P

Cytuj
a tak sie złożyło jego nastepca w mojej komendzie jest również wartościowy człowiek
- no i rady widzę mojej posłuchałeś, nie tracisz widzę instynktu samozachowawczego, już smarujesz w kierunku zastępcy - presio masz jednak refleks, tylko abyś dobrze trafił.  :P

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków i presia również  :P  

Offline presio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
    • http://
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2006, 09:53:11 »
Cytuj
Cytuj
rzeczywiście potrafił być wredny
- i to jedno zdanie prawdy w końcu napisałeś, cieszy mnie to przeokropnie, bo to oznacza nadzieje, że resztki obiektywizmu w Tobie funkcjonują, tylko pobudzić je trzeba, a już myślałem, że jesteś beznadziejnym przypadkiem.  :P

Cytuj
nigdy nie musiałem uciekac się do metod o jakich piszesz bo akurat moja wiedza i doświadzcenie pozwoliło mi osiągnąć bardzo wiele
- chciałbym w to wierzyć, bo już Cię nawet lubić zaczynam, ale jak mogłeś osiągnąć sukcesy, kiedy Ty pisać nie umiesz - no pomyśl?  :P

Cytuj
a tak sie złożyło jego nastepca w mojej komendzie jest również wartościowy człowiek
- no i rady widzę mojej posłuchałeś, nie tracisz widzę instynktu samozachowawczego, już smarujesz w kierunku zastępcy - presio masz jednak refleks, tylko abyś dobrze trafił.  :P

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków i presia również  :P
mieciu!! jestes żałosny!! jesteś dobrym fachowcem w tym co robisz, ale daruj sobie te uszczypliowości. to do ciebie nie pasuje. twoja prywatna wojna z WW nikogo nie interesuje!!  

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2006, 10:05:55 »
Cytuj
jesteś dobrym fachowcem w tym co robisz

He he  :P  - Dziękuje Presio za słowa uznania.

Ale ja miałbym być żałosny - Presio, chyba nie rozumiesz zwrotu określającego tego rodzaju stan psychiczny - potrzebujesz teraz encyklopedii  :P

Prywatna wojna z WW?   He he  :P  Ja mam tylko trochę wiedzy na ten temat i napisałem kilka słów prawdy - czy to się komuś podoba czy nie. Uważam, że jak ktoś nie postępuje jak człowiek, to na taki szacunek jaki należy się człowiekowi, nie zasługuje. Kilka słów prawdy powinny dotrzeć do najbliższego otoczenia, aby gwiazdki, przecierane szmatką na emeryturze nie świeciły tak jasno, jak Ty Presio to opisujesz.
Sam napisałeś, że potrafił skrzywdzić, ale tylko tych którzy na to zasługiwali.
Otóż powiem Ci, że nikt i nigdy nie zasługuje na krzywdę, co najwyżej na sprawiedliwy wyrok, a WW czyniąc krzywdę ludziom sam sobie wystawił ocenę, którą ja w słowach ująłem.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2006, 10:06:50 wysłana przez Mietek »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
(gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 09, 2006, 12:52:55 »
Cytuj
To prawda - Esbeki miały to do siebie, że nie ważna jest dla nich godnośc i honor - ważna jest władza i walka z wrogiem - dla nich wróg to prawy i uczciwy obywatel tego kraju. A jak myślicie, kto moglbyc tajnym wspolpracownikiem esbe - przecież nie komuniści tylko przekupni dzialacze zwiazkowi - i w tej materii nic sie nie zmienilo. Nadal mamy przekupnych dzialaczy zwiazkowych w wielu wojewodztwach i wyzej rowniez.
Nie tylko ostatnie wiadomości podają że też kościelni.CHŁOPAKI TROCHĘ LUZY BO AŻ STRACH SIE WTRĄCIĆ BY NIE OBERWAĆ.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2006, 12:59:44 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 21, 2006, 19:39:04 »
mam pytanko, co do tych układów przewodniczącego "S" w świętokrzyskim z komendantem WW i całej tej "pięknej" historii esbecko-konfidenckiej tego pierwszego, tych układów itp. czy może ktoś przybliżyć tą sprawę. Zbliżają się wybory do Krajówki i chętnie poznam historię człowieka, który może startować na stołek Przew. Krajówki "S". Tylko proszę o rzetelne informację, bo z tych postów można nakreślić już jakiś obraz ale chciałbym prosić osobę bardziej zorientowaną w w/w temacie o zespolenie tego w całość.
Serdeczne dzięki. Pozdrawiem prawdziwych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2006, 14:25:44 wysłana przez roco »

Offline jasio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 21, 2006, 23:42:26 »
Panu Przewodniczącemu znudziła się ta wieś i chciałby przez Związek "S" do KG się załapać. Zbliżają się wybory do Krajówki i chętnie poznam historię człowieka, który może startować na stołek Przew. Krajówki "S".
To jakaś zaraza chyba jest  ^_^ Z tego co wiem, wieś znudziła się już wielu "przewodniczącym", tym z południa i tym z północy, i wszyscy celują w fotel przewodniczącego i KG. Znam jednego takiego "mistrza" co nawet niebędąwszy "przewodniczącym" celuje w chmury.
To będzie dopiero numer: przynajmniej 10 przewodniczących "S" no i w KG etatów tyle, co podziału w całym kraju.
No i mamy związek, ino że nie zawodowy ... Z zawodów to mamy jedynie taki zawód, że zawiedliśmy się na ludziach mających nas reprezentować i dbać o nasze interesy gdy tymczasem dbają tylko o własne. 
Czy w tym kraju jeszcze kiedyś będzie normalnie?

Tego wszystkim życzę i pozdrawiam.

ps. Przepraszam, że nie w temacie świętokrzyskim, ale ...


Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 01, 2006, 10:33:25 »
Roco nie głosuj, ani na obecnego, ani na przyszlego startującego - tego ze świętokrzyskiego. Popatrz na to logicznie - władze się zmieniały, a oni zawsze po własciwej stronie. Argumentów jest aż nadto. Musiałbyś porozmawiać z ludźmi ze śląska i pomorza. Pozdrawiam

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 01, 2006, 16:35:32 »
Dzięki Mietek.
Podobno jest już po wyborach i nic się nie zmieniło, wszystko po staremu. Ciekaw jestem co teraz ugrają dla siebie :mellow:.

Offline albandi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 02, 2006, 12:06:29 »
mysle , ze Przewodniczący jest ok , to tylko ustroj go skrzywił..

Offline albandi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 05, 2006, 07:09:50 »
Czy ktos wie jak poszło Naszemu przewodniczącemu? Z tego co wrobelki ćwierkają podobno nieposzło mu w zdobyciu władzu?
Ojto teraz co on zrobi zostanie komendantem? miał juz chłop podział stołkow w świętokrzyskim komendantów juz pozwalniał a teraz co zrobi?

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 05, 2006, 11:05:35 »
Jak to co zrobi? Wyliże d....pe i pojedzie dalej........heheheh  :wacko:
No chyba że szef go nie dopuści, a podobno jest rozsądny i ostrożnie dobiera ludzi do współpracy.
Mam nadzieje, że ktoś mu w końcu wskaże jego miejsce w szeregu, bo on sam nie jest w stanie ocenić się samokrytycznie.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 24, 2008, 17:20:23 »
Ostatnio było sporo wypowiedzi na forum dotyczących woj Św, więc może lepiej tu dyskutować dalej.
Link do Nowi Komendanci KW, gdzie kilka ciekawych postów po napisaniu b. szybko zostało usuniętych
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9750.100.html


Offline Maciej JG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 24, 2008, 17:48:39 »
Ty Mietek cos mi tu smierdzi że chorujesz na chorobe .......... (pisowców) !!!!!!!!!!!!!!!!! :huh: :huh: :huh:



Słowo zostało wykropkowane, gdyż nie używamy tego typu słownictwa
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 19:48:18 wysłana przez firewife »

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 24, 2008, 18:12:46 »
Mieciu jest porządny gość, określę go też jako b.dobry fachowiec!!!!!! Jego działania i zaangażowanie mówią same za siebie. Brak jest takich osób na wysokich stanowiskach. No cóż, przewodniczący ma coraz mniej do powiedzenia, słucha go jedynie chyba tylko ................ Poparcie słabnie. Koledzy się wykruszyli, jego metoda działania to jedynie strachy na lachy i wymyślanie kogo nie zna i z kim kawy nie pił. 




Pohamuj się trochę
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 19:50:03 wysłana przez firewife »

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:57:37 »
W Sandomierzu już pomału ludzie przejrzeli na oczy i Pan Przewodniczący ma niewielu kolegów ( a właściwie tylko jednego ( 02 w KP ). Dla którego specjalnie zrobiono odstępstwo za to ,że załatwił Przewodniczącemu ukończenie SAP. Teraz tak mu się rewanżuje , że nawet jest jego kierowcą. W sprawach zawodowych taki sam fachowiec jak Pan Przewodniczący.
Wróble cwierkają , że niebawem w S.... rzu powstanie drugi związek zawodowy i Pan Przew. niestety nie będzie już najmądrzejszy i mający jako jedyny prawo zabrania głosu.

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 25, 2008, 15:19:28 »
Pana przewodniczącego powinien ktoś potraktować tak jak on traktuje ludzi,którzy potrafili mu sie przeciwstawić, mówię tutaj o zastraszaniu, pomawianiu itp.Ten człowiek nie potrafi powiedzieć prosto w twarz o co mu chodzi, tylko za plecami, w swoim pokoju ,ze swoim przyd...... .

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 25, 2008, 22:39:49 »
Pana przewodniczącego powinien ktoś potraktować tak jak on traktuje ludzi,którzy potrafili mu sie przeciwstawić, mówię tutaj o zastraszaniu, pomawianiu itp.Ten człowiek nie potrafi powiedzieć prosto w twarz o co mu chodzi, tylko za plecami, w swoim pokoju ,ze swoim przyd...... .

Masz rację, pieski którymi szczuł innych, szczekają na niego. 02 niestety ma marną wiedzę, d-ca zastępu chyba więcej wie od niego. Co się dziwić - zero praktyki, nawet skrytykował akcję dowodzoną przez 01. Jak się niewiele wie to trzeba siedzieć cichutko tak jak kiedyś C.W. W PL nigdy nie będzie dobrze jeżeli barany będą brały kasę za trociny we łbie. Odnośnie przydupasów - kilku się znajdzie z dodatkiem full. A może ruszyć temat mobbingu, nie nie dziś, moderator krzyczy. Na marginesie - są poważne dowody, tylko nikt ich nie wykorzystuje .

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 26, 2008, 10:39:12 »
Szkoda, że związki zawodowe nie realizują swojego założenia i statutu, tylko służą do prywatnych wojen i łapaniu stołków dla siebie i przydupasów. A w efekcie tak, jak to jest w naszym woj. Przewodniczący chce rządzić całym województwem, a w szczególności chce podporządkować cobie 01 KW. Jak narazie 01 i 02 KW podchodzą do tematu nie nagannie. Rozwiązaniem byłoby spuszczenie w sandomierzu 01 i wstawienie swojego czlowieka, który by zaprowadził porządek i wymienił ludzi  przynajmniej na 3 najważniejszych stanowiskach. Obecny niby odpowiada za zmiany kadrowe, ale ma do powiedzenia gówno. Żeby tak dać się podporządkować gościowi, który był kierowcą, a teraz 12. Szok, żeby rządzić jednostką to trzeba mnieć jaja, a nie głowę bez włosów.

Offline doświadczony

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 29, 2008, 11:02:50 »
Antoni Sw masz rację trzeba zacząć od Sandonierza, ale z tego co wien to przewodniczący ze Skarżyska podobnie miesza że komendant nie ma nic do powiedzenia i bierze pieniądze za nic. Czy ktoś wie kto będzie 01 w Ostrowcu, ZM. obiecał że będzie to CW.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 29, 2008, 22:23:37 »
Cytuj
Szkoda, że związki zawodowe nie realizują swojego założenia i statutu, tylko służą do prywatnych wojen i łapaniu stołków dla siebie i przydupasów.
Związki zawodowe tworzą strażacy......
Znaczy strażacy którzy zrzeszyli się w ZZ prowadzą takie działania.
Nazywaj rzeczy po imieniu.   Jeśli tak robią to zmień to zapisując sie i przejmij stery i nie bedzie problemu. Będzie normalnie. Czasem tak bywa ze ktoś się przegalopuje i robi nie to co trzeba.
Ale od tego są tacy jak Ty zeby to wyprostować i wstawić na właściwy tor.
Odwagi i do dzieła.
Samym narzekaniem nic nie wskórasz
Pozdrawiam

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 30, 2008, 20:17:20 »
Cytuj
Szkoda, że związki zawodowe nie realizują swojego założenia i statutu, tylko służą do prywatnych wojen i łapaniu stołków dla siebie i przydupasów.
Związki zawodowe tworzą strażacy......
Znaczy strażacy którzy zrzeszyli się w ZZ prowadzą takie działania.
Nazywaj rzeczy po imieniu.   Jeśli tak robią to zmień to zapisując sie i przejmij stery i nie bedzie problemu. Będzie normalnie. Czasem tak bywa ze ktoś się przegalopuje i robi nie to co trzeba.
Ale od tego są tacy jak Ty zeby to wyprostować i wstawić na właściwy tor.
Odwagi i do dzieła.
Samym narzekaniem nic nie wskórasz
Pozdrawiam

Z powyższego tekstu można wywnioskować, że jesteś w ZZ Solidarność i nie wiesz, albo udajesz że nie wiesz co się dzieje w komendach przynajmniej 3 w Świętokrzyskim.  Strażacy, którzy zrzeszyli się w owym związku, wówczas on inaczej funkcjonował. Przejąć stery nie jest prosto,a nawet niemożliwe - jeśli nie wiesz dlaczego to rusz mózgownicą a odpowiedź przyjdzie sama. Jeżeli Powiatowy, a nawet Wojewódzki nie może wyprostować sytuacji to na pewno nie ja (miejmy nadzieję że 01 i 02 KW poradzą sobie z problemem, jak widać Grzesiek i Zbyszek są  facetami z jajami). Ludzie nie wypisują się ze związku bo są zastraszani, a nawet jest stosowany mobbing i piszę to otwarcie bo są poważne dowody w postaci nagrań, świadków, a nawet jest notatka na biurku w tej sprawie u powiatowego w xxxxxxxxxxx. I co Ty na to - jakbyś to rozwiał.     
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 21:21:10 wysłana przez ANTONI_SW »

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 30, 2008, 23:50:30 »
Cytuj
Jeżeli Powiatowy, a nawet Wojewódzki nie może wyprostować sytuacji to na pewno nie ja (miejmy nadzieję że 01 i 02 KW poradzą sobie z problemem, jak widać Grzesiek i Zbyszek są  facetami z jajami).

I tu jestes niestety w błędzie. Mógłbym Ci podac wiele przykładów jak Ci dwaj zacni panowie wcześniej układali się z "S". Więc nie pisz takich rzeczy. Pozdrawiam.

Offline doświadczony

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 31, 2008, 07:09:02 »
To też jest pewne, pamiętacie jak Grzesiek robił kampanie wyborczą w Ostrowcu Gosiewskiemu, nawet prasa otym pisała.

ANTONI_SW

  • Gość
Odp: (gazeta) Zobaczcie Co Sie Dzieje W świętokrzyskim
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:11:42 »
Cytuj
Jeżeli Powiatowy, a nawet Wojewódzki nie może wyprostować sytuacji to na pewno nie ja (miejmy nadzieję że 01 i 02 KW poradzą sobie z problemem, jak widać Grzesiek i Zbyszek są  facetami z jajami).

I tu jestes niestety w błędzie. Mógłbym Ci podac wiele przykładów jak Ci dwaj zacni panowie wcześniej układali się z "S". Więc nie pisz takich rzeczy. Pozdrawiam.

Chciałem im unieść głowy do góry i wjechać trochę na ambicję, przecież to czytają. Nikt nie jest czysty jak łza, ale w drodze odwetu za chamskie pozbawienie stanowiska nie powinno się przechodzić obojętnie jeżeli ma się coś do powiedzenia. Można rozegrać mecz ludźmi i mieć ręce czyste.