Rozwój osobisty i zawodowy > Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Co Robi Mdp

(1/7) > >>

Strażak:
Mam takie pytanie: Czy młodzi się u Was w remizach spotykają, mają jakieś zajęcie w remizie czy tylko raz-dwa razy w roku na zawody i tyle? Pytam bo u nas jest sala i są warunki na takie spotkania tylko nie wiemy co młodzi by mogli robić. Jest w remizie stół do ping-ponga a jest też planowany zakup jeszcze czegoś co by mogło służyć młodzieżówce i także starszym do rozrywki czy też nie, bilard odpada bo za drogo wychodzi bo ok. 8 000 zł. Narazie nie ma pomysłów może stół do piłkarzyków czy rzutki elektroniczne? Pomóżcie i napiszcie jak jest w Waszych OSP. Dzięki Pozdrawiam Witek  

Tomek Oleszek:
Witam ciekawy temat. W naszej jednostce (OSP Tucznawa) organizujemy rózne spotkania MDP. Naprzykład w ferie organizujemy turniej Ping-Ponga dla MDP z rejonu Dąbrowy Górniczej. A poza tym organizujemy inne atrakcje takie jak wycieczki- ostatnia do muzeum pożarnictwa w Mysłowicach, szkolenia pożarnicze przez starszych druhów ćwiczenia bojowe oczywiście pod nadzorem starszych.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy!!!
www.osptucznawa.republika.pl
 

Strażak:
Dzięki za odpowiedź. Turnieju Ping-Ponga jeszcze nie było, wyjazdy do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach już były we wakacje. Jeśli chodzi o szkolenia bojowe to one nie są zbyt zgodne z prawem chodź przydatne.  

osposie:
My akurat dla siebie mamy do dyspozycji TV, video, sat i często chociażby oglądamy razem czy skoki czy piłeczkę.. Próćz zawodów raz do roku (pożarniczych) organizujemy sobie turniej piłki halowej i zapraszamy okoliczne jednostki i jest fajna zabawa.. W ciepłym czasie roku spotykamy się na ogniskach itp, 2-3 razy w roku organizujemy jakiś mały festyn.. Dodatkowo co tydzień mamy w sobotę zbiórkę na której prócz pustej dyskusji, jeździmy trenować ze sprzętem, uczyć się itp.. Co jakiś czas naczelnik daje któremuś ze strażaków temat do opracowania, ja np. miałem nie dawno temat o drabinach no i wykułem się na blache i było fajnie.. ale jednak coś z tego zawsze zostanie, inny nauczy cię o hydraulic, inny o wężach i na akcji uzupełniamy się wiedza :) To np od nas starszych, bo przy naszej OSP nie ma MDP :)  

paciek:
u MNie w OSP  mamy do dyspozycji bilard i jest to "zajefajna" sprawa z tego wzgledu ze mlodziez zadko ma gdzie sie w to bawic a jak juz to troche to kosztuje oprucz tego mamy stol do polkarzykow.
Zbiorki MDP robimy raz w tyg dla dziewczat raz w tyg dla chlopcow czyli dla nich to wychodzi raz w tyg dla nas wychodzi ze dwa
oprucz zwyklej nauki sa zabawy gry jednym slowem wszystko czym mozna zainteresowac dzieci

Zachecam do ciezkiej pracy i pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej