Autor Wątek: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?  (Przeczytany 22310 razy)

Offline Aga

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2006, 10:31:06 »
aha - i jeszcze jedno
starajcie się być mniej wulgarni - wiele osób zagląda na to forum - po co psuć jego dobrą renomę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 10:31:36 wysłana przez Aga »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 30, 2006, 08:41:14 »
POPIERAM w 100% wypowiedź koleżanki. No i panowie trochę więcej kultury. Zwłaszcza Ci zawodowi !!!!

Nie narzekajcie!!! Jeżeli coś nie grea w ubraniach to trzeba to zgłaszać wyżej !!!  ;)  

Offline Aga

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:17:16 »
BRAVEHEART-> mrugasz do mnie jako oznaka
1) sympatii
czy też 2) ukrytej ironii?

hi hi hi

Offline Sławek Snopek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 01, 2006, 13:10:01 »
Szanowny "Mietku" Z wielką ciekawością przeczytałem Twoją wypowiedź na poczytnych łamach tego forum. Nazywam się Sławomir Snopek i jestem Szefem Działu Handlowego w Firmie Kadimex Biuro Handlowe z Warszawy.
1.  Na początku zacznę od "małego" sprostowania, otóż Twoja wiedza Mietku na temat firmy Kadimex (i nie tylko) jest bardzo słaba. Firma Kadimex B.H. w Warszawie jest od samego początku istnienia, firma suwerenną, której jedynym właścicielem jest Mariusz Przybytniak. NIE JEST I NIE BYŁA NIGDY "CÓRKĄ" FIRMY FIRE-MAX!!!
 2. Po drugie, bardzo proszę rozwiń szerzej i bardziej  " zwyczaj korumpowania przez firmę warsiawską"!! - jak to ująłeś w swojej wypowiedzi. Bo jestem ciekawy Twoich dowodów, które masz (jak rozumiem) na poparcie swojej tezy. Masz oczywiście swiadomość, że w przypadku rozpowszechniania informacji kłamliwych i nieprawdziwych, to skutki prawne takich wypowiedzi są bezwzględne?.
3. W sprawie przetargu na hełmy i warunków, podpowiedz, gdzie i czego szukać?
4. Fakty są takie, istotnie wygraliśmy przetarg na hełmy, które dostarczyliśmy do Gdańska i mogę cię zapewnić, że ilości hełmów na naszym magazynie sa dużo większe niz 200 szt. Po jakimś czasie dostaliśmy pismo z Komendy w Gdańsku, że część strażaków narzeka na hełmy, a innym wręcz hełmy "rozsypują się" na głowach. Hełm posiada gwarancję i jeżeli powstało uszkodzenie z winy Gwaranta - Producenta, to wymieniamy go na nowy praktycznie natychmiast. Co też potwierdziliśmy w pismie do komendy z Gdańska. Natomiast trudno nam sie pogodzić z takimi opisanymi "wadami" jak miękka skorupa czy odpadanie skorupy podczas akcji. Nasze hełmy spełniają wymagania PN-EN 443 i gdyby były takie wadliwe, to ilość reklamcji na przestrzeni kilku lat do nas i CNBOP była by duża. A TAKA NIE JEST!!!  Z tego co wiem, to dwa hełmy z Gdańska zostały wysłane do CNBOP w celu kontroli czy spełniają wszystkie wymagania? i odpowiedź jaką gdańsk otrzymał jest, że tak. Musze tu przyznać sprawiedliwie, że jedyne "odstepstwo" od pierwowzoru dostarczonego do CNBOP polegało na innej wyściółce koszyka wewnętrznego i uchwycie do latarki, ale nie miało to żadnego wpływu na ocene przydatności i nie spełniena wymogów norm aktualnie obowiązujących. To tyle w duzym skrócie.
5. W naszych hełmach pracuje duzo strażaków i jak z każdym innym produktem, jedni są zadowoleni inni nie - to nasze prawo konsumenckie. Czytając z resztą nawet na tym forum pewne opinie o innych produktach potwierdza to moj poprzedni wywód. Natomiast rozpowszechnianie informacji niesprawdzonych i kłamliwych świadczy (wiemy co i jak?) tylko i wyłącznie o............ich autorze.
Na koniec do wiadomości innych uzytkowników tego forum, jestesmy zawsze do Państwa dyspozycji i udzielimy wszelkich mozliwych informacji, które od Państwa otrzymamy na adres: biuro.warszawa@kadimex.pl  lub dzial.handlowy@kadimex.pl
Z poważaniem  Sławomir Snopek

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2006, 08:41:59 »
Do AGA : Mrugam z racji - przyznania Ci racji  :rolleyes:  

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 02, 2006, 08:44:49 »
Cytuj
Musze tu przyznać sprawiedliwie, że jedyne "odstepstwo" od pierwowzoru dostarczonego do CNBOP polegało na innej wyściółce koszyka wewnętrznego i uchwycie do latarki...
Uppps !!!! To tylko taka drobniutka pomyłka - cóż każdemu się zdarza  ;)  

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2006, 09:50:26 »
Panie Sławku.
Dowody są czytelne. Wystarczy przeanalizować specyfikacje, a znajdzie się zapisy z których będzie wynikać, że np. wąż ssawny PCV decyduje o tym że dostawę sprzętu na cały zakres dostawy może dokonać tylko firma, która spełnia warunek - wąż ssawny PCV certyfikowany. A w zakresie dostawy jest np 300 węży tłocznych i przejaskrawiam - 1 wąż ssawny PCV - w specyfikacji jest zapisane, że dostawa musi dotyczyć 100% zamówienia, co oznacza, że inna firma nie może dostarczyć samych węży tłocznych, a ponieważ nie ma certyfikowanego węża ssawnego PCV to i węzy tłocznych też dostarczyć nie może. Ty tylko hipotetyczny przykład, nie chcę się powtarzać i doszczegóławiać podane już informacje :P . Ja myślę, że na fakty i dowody przyjdzie czas. Nie intersuje nas "warsiawska firma kadima", intersują nas strażacy, którzy w takie układy wchodzą i sporządzaja takie specyfikacje.

Co do hełmów. Skoro w odniesieniu do hełmów nie macie panowie reklamacji, a głosy z dołu wskazują na wiele usterek - to wniosek sam się nasuwa. Ktoś z jakiegoś powodu unika zgłaszania usterek. Skoro orgaznizuje się obronę "hełmów" wykorzystując do tego celu "związkowca bez charakteru", który podpisuje podsunięte mu pismo, a potem oznajmia, że on to tylko podpisał - to dlaczego się to robi? Kto to robi? Kto nad tym czuwa? Czy nie jest to gupa wspólnych "intersów"? Myślę, że dziecko zna odpwiedzi na te pytania, a Pan Sławek uważa, że może dorosłym ludziom bajki na forum pisać.  :P

Za firme - córkę przepraszam, bo tu do końca wiedzy nie miałem i być może się pomyliłem.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2006, 10:07:50 wysłana przez Mietek »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2006, 10:39:25 »
Istnieje coś takiego jak "Edytuj" :angry:
Dodatkowo jeżeli macie coś do powiedzenia nie zgodne z tytułem tematu, to zapraszam na PW, po coś to istnieje.

Przepraszam, zapraszam do dalszej dyskusji ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2006, 17:57:41 »
Cytuj
Panie Sławku.
Dowody są czytelne. Wystarczy przeanalizować specyfikacje, a znajdzie się zapisy z których będzie wynikać, że np. wąż ssawny PCV decyduje o tym że dostawę sprzętu na cały zakres dostawy może dokonać tylko firma, która spełnia warunek - wąż ssawny PCV certyfikowany. A w zakresie dostawy jest np 300 węży tłocznych i przejaskrawiam - 1 wąż ssawny PCV - w specyfikacji jest zapisane, że dostawa musi dotyczyć 100% zamówienia, co oznacza, że inna firma nie może dostarczyć samych węży tłocznych, a ponieważ nie ma certyfikowanego węża ssawnego PCV to i węzy tłocznych też dostarczyć nie może. Ty tylko hipotetyczny przykład, nie chcę się powtarzać i doszczegóławiać podane już informacje :P . Ja myślę, że na fakty i dowody przyjdzie czas. Nie intersuje nas "warsiawska firma kadima", intersują nas strażacy, którzy w takie układy wchodzą i sporządzaja takie specyfikacje.

Co do hełmów. Skoro w odniesieniu do hełmów nie macie panowie reklamacji, a głosy z dołu wskazują na wiele usterek - to wniosek sam się nasuwa. Ktoś z jakiegoś powodu unika zgłaszania usterek. Skoro orgaznizuje się obronę "hełmów" wykorzystując do tego celu "związkowca bez charakteru", który podpisuje podsunięte mu pismo, a potem oznajmia, że on to tylko podpisał - to dlaczego się to robi? Kto to robi? Kto nad tym czuwa? Czy nie jest to gupa wspólnych "intersów"? Myślę, że dziecko zna odpwiedzi na te pytania, a Pan Sławek uważa, że może dorosłym ludziom bajki na forum pisać.  :P

Za firme - córkę przepraszam, bo tu do końca wiedzy nie miałem i być może się pomyliłem.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
No i co Pan na to Panie Sławku? Zatkało???

Może lepiej zapytać prezesa firmy o zdanie???

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:31:27 »
Panie Sławomirze Snopek z firmy KADMIEX - CZY TO PRAWDA, ŻE KG PSP WYCOFAŁA WASZE "WSPANIAŁE HEŁMY" Z UŻYTKU W PSP?
Skargi strażaków jednak pomogły, ale dopiero wtedy jak się w KG ekipa zmieniła - dziwny zbieg okoliczności, ale jak sądzę nie ma to żadnego związku z ewentualną korupcją.

Panowie internauci - poniżej adresy gdzie należy słać podziękowania z dostawę hełmów chorwackich:
biuro.warszawa@kadimex.pl  lub dzial.handlowy@kadimex.pl



Pozdrawiam wszystkich normalnych straaków. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2006, 16:36:44 wysłana przez Mietek »

Offline complicated

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 14, 2006, 23:17:06 »
Nie pisze się ślepy tylko niewidomy

Offline Zdegustowany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 26, 2006, 23:29:40 »
Ucichło w tym temacie a tymczasem tyle ciekawych rzeczy się dzieje, i to z udziałem sławnych osobistości :)
Wyobraźcie sobie Panowie, że nie tak dawno wpadł mi w ręce mail od Społecznego Inspektora Pracy przy Komendzie Miejskiej w Stolicy , w którym to Pan Inspektor zapytuje się d-dców JRG, jakie sa opinie na temat nowych ubrań specjalnych wprowadzonych do Komendy po wygranych sławnych przetargach przez firmę CMD(???).
Postanowiłem poszperać, co się w tym temacie dzieje i napisać co ciekawego udało się ustalić.
1. Firma która sprzedała nam , warszawskim strażakom te ubrania nawet nie pochwaliła się swoją marką - ubrania nie maja jakiegokolwiek oznaczenia producenta a wręcz wyglada jakby ktoś metke producenta z nich usunął - czyżby to była tylko firma pośrednicząca, a nasze ubrania są np. z SUPONU - a jeśli tak , to dlaczego były takie drogie??
2.Jakimś dziwnym trafem oznakowania rozmiarówki na ubraniach mają sie nijak do obowiazujących w PSP - ubrania sa poprostu za małe - koleś nosi normalnie B3 a w nowe z trudem wbija się w C4 - może poprostu od czasu zamówienia do realizacji przytyło mu się, ale z innymi rozmiarami jest podobnie.
3.Od chwili sprowadzenia do naszej komendy tych ubrań przycichło zachwalanie super przeprowadzonych przetargów, ale po tym co widać powyżej , nie ma się już czym chwalić.
A najciekawsze dopiero przed nami:)
Przeczytałem poprzednie posty i zauważyłem, że ten Społeczny Inspektor to ta sama osoba , która z ramienia związku zawodowego brała czynny udział w ustawianiu, przepraszam w organizowaniu przetargów, co daje mocno do myślenia, bo skoro komisja wybrała najlepsze ubrania i nie cena decydowała o ich wyborze w 100% to skąd teraz niepochlebne opinie o tych ubraniach. Z drugiej strony , ciekawe jak zareagują władze stolicy, z których to pieniedzy zostały te ubrania zakupione, jak dowiedzą się jak zostały zmarnotrawione pieniądze, a dodatkowo zamiast ubrania szybko zwrócić do producenta, przeciąga się sprawę ich zwrotu a o opinię na ich temat zadaje się pytanie D-com JRG , a który D-ca JRG w Warszawie uskarży się na to, że jego Komendant kupił trefne ubrania.
Ogólnie sprawa śmierdzi na odległość a ciekawostką jest również to, że kilka dni przed przed wysłaniem tego pisma, Pan Inspektor miał spotkanie z producentem ubrań w swojej JRG , gdzie razem z Szefem Strażackiej Solidarnośći - Panem Robertem O. omawiali skutki tych trefnych przetargów. Ciekawe rzeczy się dzieją w państwie duńskim, w dodatku po cichu, na zapleczach i pokątnie.
Daje się postawić tezę , że teraz kiedy wyszła lipa, prubuje się symulować działania w kwesti wyjaśnienia tych rażących niedociągnięć i ratować pupę współtowarzyszy, poprzez zbieranie opinii, ze ubrania sa OK, bo innej nie można się od D-ców JRG spodziewać. W ten sposób, Pan Inspektor będzie miał dowody na to, że przeprowadzone z jego pomoca przetargi, za które tak sowicie nagrodził go KG były przeprowadzone prawidłowo, bo przecież o tym świadczą pisma od D-ców JRG.
Jak widać koledzy moi drodzy , nie wszystko jest tak słodko, a to co się udało ustalić dzięki życzliwości kolegów z innych jednostek starałem się przekazać w miarę wiernie i bezstronnie. Znamienne jest to, że kolega Inspektor jak donieśli koledzy, w czasie trwania przetargów dostawał mnóstwo paczek na adres swojej JRG od producentów ubrań i sprzętu do testowania, a może to był poprostu offset, ale myślę, że o takie rzeczy nieposzlakowanego kolegi Związkowca nie można podejrzewać, wszak to dzięki niemu mamy takie wspaniałe ubrania,plastikowe dresy i inne elementy wyposażenia, odpowiadające co prawda normie europejskiej, ale jakościowo chyba gorsze niż za poprzednich rządów. Ale coż , tak o nas piszą jak nas widzą. Ocenę pozostawiam pozostałym.
Pozdrawiam
Zdegustowany

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 27, 2006, 00:14:19 »
zdegustowany a w mojej jednostce te ubranka do niedawna leżały w magazynie bo kwatermistrz stwierdził, że nie było polecenia wydawać i nie wydaje. Może skoro masz takie pewne informacje o ustawianiu przetargów to do prokuratora sie udaj a nie pluj jadem na forum.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:04:31 »
Nawet jeśli masz uzasadnione przekonanie, a nie masz dowodów - niewiele będziesz mógł zrobić. Pozostaje zgłosić pisemnie problem dowódcy (najlepiej grupowo), a ten niech przekaże to komendantowi. Sprawdzisz jak przebiegnie procedura reklamacji - to też jest paiperek lakmusowy korupcji.

Pozdrawiam.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 07, 2006, 22:55:53 »
PAPIEREK LAKMUSOWY....I NIE TYLKO KORUPCJI RZETELNOŚĆI KOMENDANTA. jAK ZACZNIE WALCZYĆ Z ZAŁOGĄ CO JEJ SIĘ NIE PODOBAJĄ JEGO UBRANIA - POLECAM POSZUKAJCIE PASZPORTÓW BO KARIERY W KRAJU JUŻ NIE ZROBICIE.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 14, 2007, 07:51:51 »
Teraz już nie potrzeba paszportów :) Wystarczy dowód osobisty i podstawy angielskiego :)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 15, 2007, 17:39:50 »
Od 1 marca zostaje kwatermistrzem więc biorę sie do roboty kupię chłopakom coś z jajem jakieś dresiki , buciki , koszulki  -_-

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 16, 2007, 07:56:14 »
Od 1 marca zostaje kwatermistrzem więc biorę sie do roboty kupię chłopakom coś z jajem jakieś dresiki , buciki , koszulki  -_-


tylko to :)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 16, 2007, 12:11:34 »
No a co więcej pali sie żadko kupię jeszcze im ubrania robocze żeby mieli do prac gospodarczych:)
No i może jeszcze pastę do butów no i narzedzia do pracy:)

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 05, 2007, 10:13:12 »
Od 1 marca zostaje kwatermistrzem więc biorę sie do roboty kupię chłopakom coś z jajem jakieś dresiki , buciki , koszulki  -_-



Dresiki i ubranka robocze, o których wspominasz to jest pryszcz przy ogromie zagadnień czekających Ciebie. Zresztą sam nie będziesz podejmował decyzji w zakresie zakupów, musisz uzyskać zgodę przełożonych, poprzez podpisanie zamówienia.
Dopiero poczujesz się w miarę dobrym kwatermistrzem, jeżeli opanujesz  przepisy regulujące zagadnienia finansowo – logistyczne. Jeżeli je zgłebisz i będziesz swobodnie poruszał się w tych zagadnieniach, to sam się przekonasz, ze te Twoje dersiki to jest „małe piwo” w odniesieniu np. do prowadzonej inwestycji, procedur zamówienia publicznego, czy wszystkich kwestii w zakresie równoważników mieszkaniowych. Nie wspomnę o zakupach odzieży specjalnej i ochron osobistych, o których wyżej było tyle krytyki. I jeszcze jedno – jak zauważysz wszystko jest regulowane określonymi przepisami, paragrafami. Ich nieprzestrzeganie może mieć smutne konsekwencje, których to wiele osób w PSP doświadczyło na własnej skórze, szczególnie po kontrolach przeprowadzonych przesz jednostki kontrolno – rozliczeniowe, np. z ramienia starostwa, KW PSP,  KG PSP, RIO bądź przez NIK.
Czeka Cię poznanie przepisów i mechanizmów regulujących:
Budżet, planowanie,
Przepisy dot. prac budowlano-remontowych,
Prowadzenie dokumentacji technicznej inwestycji i remontów,
Wykonawstwo inwestycyjne, zaopatrzenie inwestycyjne,
Gospodarka środkami trwałymi,
Ogólne zasady gospodarki nieruchomościami,
Gospodarka mieszkaniowa,
Pomoc finansowa na budown. mieszkaniowe,
Równoważnik za brak mieszkania,
Równoważnik za remont mieszkania
Eksploatacja nieruchomości,
Podatki i inne opłaty publiczne,
Zaopatrzenie w umundurowanie,
Zaopatrzenie w odzież specjalną, ochronna  i roboczą,
Gospodarka magazynowa,
Ewidencja środków rzeczowych
Analizy i oceny wyposażenia - protokóły klasyfikacji i kasacji,
Rozliczenia dotacji z budżetu państwa na OSP KSRG
Długotrwałe akcje ratowniczo – gasnicze,
Darowizny pieniężne i  rzeczowe
Fundusze specjalne WFOŚiGW  i  NFOŚiGW – strukturalne UE, pomocnicze,
Inwentaryzacja, spisy, protokóły remanentowe
Zatem proponuje Ci abyś dobrze odebrał to stanowisko od poprzednika, z dokładnym sprawdzeniem wszystkich zagadnień i spraw w toku. Dobrze jest sporządzić raport wyjściowy. Po roku, dwóch, kiedy nastąpią zmiany na plus będziesz miał możliwość porównać i mieć uzasadnioną satysfakcję, że „CZEGOŚ DOKONAŁEM”. W innym przypadku zostaniesz odpowiednio zweryfikowany przez załogę JRG i KP PSP, z przydomkiem „Dresik”
Pozdrawiam - Wiarus.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 20:31:41 wysłana przez wiarus »

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ślepy Kwatermistrz Powiatowy?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 01, 2010, 18:37:32 »
witam powiedzciemi prosze czy wasze sztrmiaki przemakają od deszczu czy nie?