Autor Wątek: Pomoc finansowa na budowę domu  (Przeczytany 6672 razy)

Offline Czuryło Tomasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Pomoc finansowa na budowę domu
« dnia: Grudzień 02, 2012, 16:38:11 »
Witam, mam pytanie jeżeli nabyłem mieszkanie przed rozpoczęciem pracy w straży, teraz zamierzam rozpocząć budowę domu czy mogę liczyć na  bezzwrotną pomoc finansową ze strony komendy na poprawienie warunków mieszkalnych, jeżeli ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie dziękuję z góry .Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2012, 16:49:05 »
przykro mi ale nie nalezy ci sie bo masz lokal...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

tymczasowy

  • Gość
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2012, 19:07:43 »
A nie do końca prawda.
Mam ten sam problem.... tak więc na poprawe warunków mieszkaniowych należy się dofinansowanie pod warunkiem że mieszkanie do którego masz prawo własności jest zbyt małe dla twojej rodziny.
Zbyt małe dla twojej rodziny to takie,  którego łączna ilość metrów kw wszystkich pokoi (nie liczymy wc, przedpokój , kuchnia itp) w przeliczeniu na jednego mieszkańca nie przekracza 7  .
Ja mam rodzine 4 osobową  a łączna ilość mkw pokoi to 32 , jakby było 27 ------ byłoby dofinansowanie , a tak DUPA
Chyba że na dzień dzisiejszy jest inaczej , to bede śledził temat
Pozdrawiam

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2021, 01:18:38 »
Odkopię temat, czy coś się zmieniło w przepisach?
Najpierw umowa najmu  na stażu, potem kupno mieszkania też na stażu więc za brak lokalu w ogóle nie pobierałem, a teraz są plany na budowę domu.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2021, 11:04:51 »
Odkopię temat, czy coś się zmieniło w przepisach?
Najpierw umowa najmu  na stażu, potem kupno mieszkania też na stażu więc za brak lokalu w ogóle nie pobierałem, a teraz są plany na budowę domu.
Za brak lokalu nie pobierałeś bo Ci się nie należało  -_-

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2021, 11:28:39 »
No tak, wiem, chociaż wg mnie to porażka trochę jak jesteś młody i nie masz własnego M, wynajmujesz i też się nie należy ale to nie był sens mojego pytania.
Chodzi mi czy każdemu strażakowi przysługuje raz w służbie ten dodatek na budowę/zakup domu czy jak już "coś" miałem jak się przyjmowałem to nie...

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2021, 13:34:12 »
No tak, wiem, chociaż wg mnie to porażka trochę jak jesteś młody i nie masz własnego M, wynajmujesz i też się nie należy ale to nie był sens mojego pytania.
Chodzi mi czy każdemu strażakowi przysługuje raz w służbie ten dodatek na budowę/zakup domu czy jak już "coś" miałem jak się przyjmowałem to nie...

Jak coś miałeś przed skończeniem stażu to się nie należy. Jak coś miałeś przed wstąpieniem do służby ale się pozbyłeś to się należy

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2021, 10:14:44 »
Tymczasowy ma rację ! Jeśli jesteś w służbie stałej masz mieszkanie nie spełniające normy wg przepisu PSP to przy podjęciu budowy domu masz prawo do pomocy finansowej. Przepisy od dawna nie zmieniane i ja tez z tego korzystałem. Stwierdzenie kolegi Eginoxa jest nie pełne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2021, 21:43:28 wysłana przez dago »

Offline luki998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • jeszcze 5 lat...
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2021, 23:24:56 »
I ile pieniędzy dostałeś na budowę domu jeśli można wiedzieć?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2021, 11:17:10 »
Należy się 2980 PLN x ilość członków rodziny (żona. dzieci), dla kawalera należą się 2 normy (2x2980 PLN).

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2021, 11:48:32 »
Przy żonie jest rozwojowo.

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2021, 14:25:39 »
2980 brutto?

Offline dawido92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2021, 20:01:51 »
Rozumiem że pobranie jednorazowej takiej zapomogi na budowę = automatyczny koniec pobierania równoważnika za brak lokalu?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2021, 21:12:36 »
Rozumiem że pobranie jednorazowej takiej zapomogi na budowę = automatyczny koniec pobierania równoważnika za brak lokalu?

Zgadza się

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pomoc finansowa na budowę domu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2021, 06:58:05 »
Rozumiem że pobranie jednorazowej takiej zapomogi na budowę = automatyczny koniec pobierania równoważnika za brak lokalu?

Zgadza się
Obecnie jestem na stażu (kończę go za rok) nie mam własnego mieszkania ani domu, ale jestem w trakcie budowy. Do pracy mam około 70 km i będzie mi przysługiwał dodatek za dojazd. Czy jeśli bym pobrał zapomogę na budowę to tracę prawo do dodatku za dojazdy?

Pomoc mieszkaniowa nie przysługuje na lokal nie znajdujący się w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej. Nie powinieneś jej otrzymać, ale RZBL jak najbardziej będzie Ci przysługiwał.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie