Autor Wątek: Pomysł na dodatkowe fundusze  (Przeczytany 1775 razy)

Offline 998Kamil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Pomysł na dodatkowe fundusze
« dnia: Listopad 27, 2012, 16:26:22 »
Witam koleżanki i kolegów z OSP.

Jestem ciekaw co sądzicie o tej akcji i sposobie na pozyskanie w ten sposób pieniędzy...

http://www.kuriergarwolinski.pl/garwolin_5488_eko_straz_remont_remizy_za_zbiorke_odpadow,2,1

W ostatnim czasie  zastawiam się czy warto byłoby zorganizować tego typu akcje na większą skalę, tzn. na początek woj. mazowieckie, dogadać się ZOSP RP czy też by się przyłączyli i mogli wesprzeć jednostki zaangażowane w zbiórkę poszczególnego "asortymentu" i działania na rzecz ochrony środowiska które mamy w statucie. Z tego co wiem odnośnie aktualnych stawek można z tego wyciągnąć trochę kasy a kto inny jak nie strażacy najlepiej dotrze do mieszkańców...


Czekam na wasze opinie i pomysły jak by to można było zorganizować ? o co warto by się było postarać w ZOSP RP i innych firmach z branży... ?
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 21:24:23 wysłana przez 998Kamil »

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Pomysł na dodatkowe fundusze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 18:14:27 »
Zbiórka złomu - bardzo dobry sposób.
Dwukrotna w ciągu roku, daje Ci zysk na poziomie około 10 000 zł (przynajmniej u mnie tak było).
Najważniejsze, aby akcję dobrze rozreklamować i przeprowadzić zbiórkę według jakiegoś planu.

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Pomysł na dodatkowe fundusze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 23:33:18 »
My od 5 lat zbieramy co roku złom w naszej wsi (400-osobowa), to dla nas zysk rzędu 1000 zł rocznie. Niektórzy zamiast złomu dają nam datki pieniężne, ostatnim razem postanowiliśmy poza złomem zbierać także butelki zwrotne i to też okazało się trafnym posunięciem.