Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431663 razy)

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1025 dnia: Listopad 01, 2020, 19:05:46 »
sam piszesz "Czy kursy oferowane przez ośrodki spoza struktur PSP pozwolą na dopuszczenie do egzaminów przed OKE tego nie wiem". Kurs ma kogoś dopuścić do egzaminu przed OKE?  chyba czy OKE dopuści  do egzaminu kogośkto ukończył kurs w ośrodku spoza PSP

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1026 dnia: Listopad 01, 2020, 19:21:54 »
Brniesz dalej w swojej ignorancji. Kilka lat temu można było przystąpić do egzaminu eksternistycznego bez kończenia KKZ. Wystarczyło wykazać się co najmniej dwuletnim okresem służby/pracy na stanowisku związanym z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Obecnie takiej możliwości już nie ma. Temat dotyczy właśnie takich osób, a ty mylisz  pojęcia. Dla mnie EOT.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1027 dnia: Listopad 01, 2020, 19:22:49 »
Zadzwon do OKE / Gdańsk , Poznań, Kraków  lub gdzie indziej- tam gdzie podlegasz terytorialnie/ i dowiedz sie czy istnieje możliwość zdawania egzaminów.
Jesli tak, to jakie warunki trzeba spełnić , aby przystąpić  do odpowiednich egzaminów. Wiem, ze oke przestaly egzaminy dla osób  spoza szkół pożarniczych organizować. Może cos sie zmienilo. Zmiany, ktore nastąpiły  w tegorocznej ustawie umożliwiły  otrzymanie najniższego stopnia asp. tym ktorzy kiedys zdali egzamin eksternistyczny. O ile sie nie myle w Oke Gdańsk  w 2018r. byly jeszcze takie  egzaminy. Kraków  skonczyl rok wczesniej.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1028 dnia: Listopad 01, 2020, 19:33:04 »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1029 dnia: Listopad 01, 2020, 19:45:29 »
Sim2003 dziękuję za odpowiedz. A co do pana Lang to jestem pewny ze nie zrobiłem z siebie głupka jak piszesz bo od tego jest to forum żeby na zadane pytania odpowiedzieć jak się ma ochotę i wiedzę w danym temacie a nie obrażać innych osób na forum. Mając na uwadze powyższe nie napisze co o tobie myślę. Osobom które odpowiedziały jak na kulturalnych ludzi przystało Dziękuje

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1030 dnia: Listopad 01, 2020, 19:57:09 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/w-zawodzie-technik-pozarnictwa

Powinno to rozwiać wszelkie wątpliwości, ale jeśli to za mało, to jeszcze info z OKE:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://oke.wroc.pl/wp-content/uploads/library/File/pdfy/4.4_Info_eksternistycznie.pdf&ved=2ahUKEwjq-aG8--HsAhXKs4sKHezTCJkQFjAKegQICRAB&usg=AOvVaw0J1IRTCIzRbByzwMp6xJVp&cshid=1604255401694

Podsumowując - najmocniej kolego Diabełcspsp przepraszam, że zrobiłeś z siebie głupka.
A kto powiedział, że egzamin po tym szkoleniu jest eksternistyczny  :rofl:
To klasyczny egzamin po ukończeniu studium.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1031 dnia: Listopad 01, 2020, 20:04:15 »

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1032 dnia: Listopad 01, 2020, 20:05:20 »
Komunikat dyrektora CKE
z 20 sierpnia 2020 r.
w sprawie harmonogramu
przeprowadzania egzaminu
potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie oraz egzaminu
eksternistycznego
potwierdzającego kwalifikacje
w zawodziew 2021 roku

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1033 dnia: Listopad 01, 2020, 21:00:55 »
Ja zdałem egzamin eksternistyczny w 2017 r. Wtedy też otrzymałem tytuł technika pożarnictwa. Dopiero przedwczoraj otrzymałem stopień mł. asp.
Był czas że żałowałem zdania tych egzaminów bo KW uważała że nie mogę iść do SA bo mam tytuł. Ale stopnia nie mogłem otrzymać bo nie ukończyłem SA... i d..pa.
W tym roku znowelizowano ustawę i ta umożliwia otrzymanie mł. asp. tym którzy zdali eksternistycznie. Do ostatnich egzaminów można było przystąpić jeszcze w 2015 albo 2016 r.(nie pamiętam). A poprawiać je można było do 2018r. Tu napiszę Ci, że np OKE Gd zupełnie inaczej podchodził do terminów niż OKE Kraków- bo ten wstrzymał egzaminy już w 2017r.
To tak dla Twojej informacji.
  I.    Do otrzymania tytułu techn. pożarnictwa upoważnia:
1. zdanie egzaminu po ukończeniu SA. lub
2.- tak uważam to ukończenie kursu o którym tu piszesz (nawet online a to teraz modne (i bezpieczne))i zdanie egzaminu przed OKe.

II. Do otrzymania jednak stopnia mł. asp potrzeba:
1.  ukończenie SA, zdanie egzaminu lub
2. zdanie egzaminu ekstern (który można było zdawać jeszcze parę lat temu).

Podsumowując: jeśli zaliczysz kurs online i  zdasz egzamin przed to spełnisz warunki otrzymania techn. pożar. - Ale Nie ma podstaw byś teraz mógł, patrząc na obecny stan prawny dostać najniższy stopień aspirancki ( bo nie ukończyłeś szkoły asp.
 ale też nie zdałeś egzaminu eksternistycznego).
 Szkoły aspiranckie chcą "żyć"...
Żeby nie blokować się w kształceniu ale i niepotrzebnej utracie kasy dzwon do OKE. Biuro prawne KG też służy pomocą.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1034 dnia: Listopad 01, 2020, 21:29:15 »
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpująca odpowiedz pozdrawiam.

Offline inżektor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1035 dnia: Listopad 04, 2020, 14:10:34 »
Podsumowując: jeśli zaliczysz kurs online i  zdasz egzamin przed to spełnisz warunki otrzymania techn. pożar. - Ale Nie ma podstaw byś teraz mógł, patrząc na obecny stan prawny dostać najniższy stopień aspirancki ( bo nie ukończyłeś szkoły asp.
 ale też nie zdałeś egzaminu eksternistycznego).
Dokładnie, pamiętam dowiadywaliśmy się, jedyne co dawał taki kurs to tytuł technika pożarnictwa bez możliwości awansu na stopień. Szkoła "KKZ" organizowała egzamin przed OKE w danym okręgu, problem zaczynał się gdzie zrealizować praktyki. KM i KP by się pod tym nie podpisały jedyna szansa OSP.
Na dniach przyszło pismo dotyczące organizacji kkz przez placówki inne niż szkoły PSP. Podane było rozporządzenie MEN z dnia 16.05.2019 r. (Dz. U. poz. 991) z którego wynika, że jedynymi podmiotami spełniającymi warunki realizacji kształcenia w zawodzie technik pożarnictwa są szkoły PSP.
Dodatkowo jest zakaz wszelkiej współpracy z zewnętrznymi "szkołami" takimi jak np. KKZ
Szkoła online prowadzi kurs MS20 i MS21, teraz aspirantka ma być roczna.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1036 dnia: Listopad 04, 2020, 18:45:14 »
Witam. Czy do wszystkich dotarły już dokumenty awansowe?

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1038 dnia: Listopad 19, 2020, 20:17:48 »
Dziękuję wszystkim za wspólne informacje gratuluję awansu i jeśli jeszcze ktoś został to niech pamięta aby pisać na maj :)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1039 dnia: Styczeń 25, 2021, 11:31:03 »
Czołem! Czy jest tutaj jakiś forumowicz który zrobił KKZ.edu w zawodzie technik pożarnictwa MS20 lub MS21???

Offline SAM82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1040 dnia: Styczeń 25, 2021, 12:17:55 »
MS21 dopiero w czerwcu.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1041 dnia: Styczeń 25, 2021, 13:23:30 »
@Sam82 Pytam narazie o samo ukończenie KKZ, kwestie egzaminów realizowanych przez OKE to odrębny temat, aczkolwiek powiązany

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1042 dnia: Styczeń 25, 2021, 16:11:22 »
Szczerze jestem ciekaw ile osób ukończy KKZ w sposób "poza szkolny". Obecnie nie ma możliwości uzyskania stopnia ani zajęcia stanowiska przez posiadacza takiego tytułu ale kiedyś eksternistycznych też nie uznawali  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1043 dnia: Styczeń 25, 2021, 19:49:40 »
U mnie na zmianie 3 osoby ukończyły KKZ

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1044 dnia: Styczeń 25, 2021, 20:18:24 »
U mnie na zmianie 3 osoby ukończyły KKZ
Ale kompletny z egzaminami?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SAM82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1045 dnia: Styczeń 26, 2021, 08:59:05 »
Po doświadczeniach w swojej Komendzie robienie kwalifikacji w swoim zakresie przez „turbo strażaków“ to było jedno wielkie nieporozumienie. Dostali bo musieli a ludzie teraz z takimi „dowódcami" muszą się męczyć.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1046 dnia: Styczeń 26, 2021, 09:29:42 »
Kompletnie się z tobą nie zgadzam. Możliwość dostali wszyscy ale nie wszyscy się nadają na dowódców to fakt. Z tego co mówisz to słabe masz dowództwo jeżeli dopuszczają do dowodzenia ludzi którzy się nie nadają.  Dokładnie ta sama sytuacja jest z młodymi strażakami po szkołach. Nie wszyscy się nadają, powinni przepracować kilka lat zanim dostaną możliwość dowodzenia po prostu trzeba ludzi poznać czy są dojrzali i odpowiedzialni.

Offline SAM82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1047 dnia: Styczeń 26, 2021, 10:14:06 »
Nie pisałem że miałem wybitne dowódctwo ale kursy porobili MBW,obeszli kolejkę w Komendzie i awans gotowy.Niestety teraz też kilku robi online i liczy że się kiedyś uda. :stop:

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1048 dnia: Styczeń 26, 2021, 14:32:15 »
Kurs zrobili z praktykami i dostali kwity że szkoły na egzamin a co dalej nie wiem bo na wolnym siedze

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1049 dnia: Styczeń 26, 2021, 15:36:20 »
Kurs zrobili z praktykami i dostali kwity że szkoły na egzamin a co dalej nie wiem bo na wolnym siedze
Napisałem priv