Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431612 razy)

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1000 dnia: Sierpień 28, 2020, 10:41:33 »
Czy koledzy siebie słyszą z tymi szkołami ....w czym jest gorszy podoficer zaoczny z 10 letnią służbą od absolwenta SA ? W czym jest gorszy aspirant z 10 letnią służbą od absolwenta z SG ....były różne luki i każdy korzystał kto myślał i miał pchnięcie wszyscy niestety nie maja pleców lub nie mają chęci czy możliwości i tyle w temacie  :straz: :straz: :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1001 dnia: Sierpień 28, 2020, 11:01:49 »
Czy koledzy siebie słyszą z tymi szkołami ....w czym jest gorszy podoficer zaoczny z 10 letnią służbą od absolwenta SA ? W czym jest gorszy aspirant z 10 letnią służbą od absolwenta z SG ....były różne luki i każdy korzystał kto myślał i miał pchnięcie wszyscy niestety nie maja pleców lub nie mają chęci czy możliwości i tyle w temacie  :straz: :straz: :straz:
Ja jestem zwolennikiem sytuacji w której nie ma tzw. absolwentów. Uważam że wszyscy powinni startować od zera bo to najzdrowsza sytuacja a w bajki że wszyscy w szkołach zaocznych są plecakami też nie wierzę bo sam z racji stanowiska typuje ludzi do SA i SGSP I w życiu nikt mnie do niczego nie zmuszał. Typujemy ludzi którzy naszym zdaniem nadają się na dowódców i tu żaden wujek nie pomoże.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1002 dnia: Sierpień 28, 2020, 13:30:14 »
Prezydent podpisał ustawę i wg nowego ustępu  5a. I uchylenia ustepu 5. Wszyscy TP eksternistyczni otrzymają stopien tak ja to interpretuje a wy?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1003 dnia: Sierpień 28, 2020, 14:24:59 »
Prezydent podpisał ustawę i wg nowego ustępu  5a. I uchylenia ustepu 5. Wszyscy TP eksternistyczni otrzymają stopien tak ja to interpretuje a wy?
Źle interpretujesz bo jest zapis może być nadany. Więc jest to na wniosek przełożonego
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1004 dnia: Sierpień 28, 2020, 15:26:06 »
Oczywiście że tak na wniosek Komendanta jak najbardziej. U mnie komendant za każdym razem wnioskuje od 2016 roku  to może teraz się uda

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1005 dnia: Wrzesień 12, 2020, 07:15:06 »
Rozmawiacie już w swoich komendach na temat składania wniosków na listopad na pierwszy stopień aspirancki?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1006 dnia: Wrzesień 12, 2020, 08:49:54 »
Rozmawiacie już w swoich komendach na temat składania wniosków na listopad na pierwszy stopień aspirancki?
Z całym szacunkiem ale do wczoraj np. w moim województwie był termin złożenia wniosków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1007 dnia: Wrzesień 12, 2020, 21:25:39 »
A składał ktoś z eksternistycznych?

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1008 dnia: Październik 04, 2020, 12:10:30 »
Komendy wojewódzkiej  wysyłały pisma aby skaldac wnioski na pierwsze stopnie aspiranckie na początku października

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1009 dnia: Październik 04, 2020, 12:47:41 »
A od kiedy to zainteresowany składa wniosek? Jest to w gestii przełożonego uprawnionego do mianowania, a zainteresowany może nawet nie wiedzieć, że taki wniosek został złożony.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1010 dnia: Październik 04, 2020, 13:03:30 »
Wszystko zależy chyba od relacji w danej komendzie u mnie akurat są dobre

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1011 dnia: Październik 19, 2020, 18:22:36 »
Jak tam u Was? Cisza w temacie?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1012 dnia: Październik 19, 2020, 19:03:49 »
Kto ma iść to już wie

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1013 dnia: Październik 19, 2020, 21:05:44 »
a jak sie ma cała ta sprawa tych aspirantek online ? czy po zdaniu tego wszystkiego bedzie cos to znaczylo dla ludzi pracujacych obecnie w strukturach PSP ?

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1014 dnia: Październik 20, 2020, 05:59:34 »
Tylko i wyłącznie jeśli kończą się państwowym egzaminem przed OKE czyli taki egzamin jak w szkolach

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1015 dnia: Październik 28, 2020, 18:43:46 »
Witam w programie kursu jest 160 godzin praktyk. Gdzie strazak zawodowy może odbyć te praktyki? Czy moze odbyć je w swojej jednostce?

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1016 dnia: Październik 30, 2020, 15:28:39 »
Dzis powinny  przyjść do komend awanse na mł. asp, po egzaminie eksternistycznym. gratuluje 👍

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1017 dnia: Październik 30, 2020, 18:56:30 »
No i pięknie.. 4 lata cierpliwości się opłacały w końcu haapy end

Offline Strażak Tom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 01, 2020, 11:18:35 »
No nareszcie, trochę to trwało ale wreszcie się doczekałem. Gratuluję wszystkim awansowanym. :tuba:

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 01, 2020, 15:29:27 »
Napiszcie proszę czy ktoś zrobił ten kurs i czy ktoś dostał mł ASP. Bo u mnie na zmianie chłopaki myślą żeby to zrobić. Proszę o odpowiedź jak to u was wygladało

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopad 01, 2020, 17:39:43 »
Napiszcie proszę czy ktoś zrobił ten kurs i czy ktoś dostał mł ASP. Bo u mnie na zmianie chłopaki myślą żeby to zrobić. Proszę o odpowiedź jak to u was wygladało
Parafrazując popularny bareizm - nie mieszaj dwóch systemów kształcenia. Na chwilę obecną technika pożarnictwa eksternistycznie uzyskać nie można. Była taka możliwość, ale została zamknięta.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1021 dnia: Listopad 01, 2020, 18:25:12 »
Kiedy została zamknięta? Poprzednie wpisy mówią o zmianie przepisu 5a który dopuszcza to.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1022 dnia: Listopad 01, 2020, 18:43:54 »
Rozumiesz pojęcie "egzamin eksternistyczny"? Jeśli nie, to skorzystaj z google i przestań się kompromitować. Nie można obecnie przystąpić do egzaminu eksternistycznego, trzeba ukończyś KKZ. Czy kursy oferowane przez ośrodki spoza struktur PSP pozwolą na dopuszczenie do egzaminów przed OKE tego nie wiem. I nie znam nikogo, kto w taki sposób zdobył dyplom technika pożarnictwa. Co nie oznacza, że takich osób nie ma.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1023 dnia: Listopad 01, 2020, 18:59:10 »
Po pierwsze pytam grzecznie a ty piszesz że się kompromituje, moim skromnym zdaniem odpowiadając w tej formie to ty się kompromitujesz. Chodzi o KKZ gdzie w umowie jest zapis że egzamin odbywa sie przed OKE. Prezydent podpisał ustawę i wg nowego ustępu  5a. I uchylenia ustepu 5. Wszyscy TP eksternistyczni otrzymają stopień oczywiście na wniosek komendanta.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1024 dnia: Listopad 01, 2020, 19:01:36 »
A jakbyś wcześniej poczytał to pytałem czy ktoś ten kurs ukończył chodziło właśnie o KKZ