Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431712 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpień 07, 2019, 12:56:24 »
Teraz jest e-learning, stare ch...e musiały wszystko ręcznie robić i często przez nogi do głowy. Młodzi mają nowoczesne metody kształcenia (symulatory, filmy, facebooka, smartfony). 
EGO = 1 / wiedza

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpień 07, 2019, 13:21:39 »
… i niech tam gaszą pożary ;) A tak poważnie - to moim zdaniem u nas w służbie jest potrzeba, żeby niekiedy i na szkoleniu pot się po rowku polał ;) Kciukami tego nie "wyklikasz" ! Dlatego jestem za szkołami … nawet w tej dziwnej formie kształcenia.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpień 09, 2019, 21:08:03 »
Wszystko to pikuś... na pewnej komendzie jeśli nie przekraczasz  165cm. wzrostu,  praca w psp  w koliduje Ci z pracą w innym resorcie, i dodatkowo jeśli pisze Ci raport na  szkole zaprzyjaźniony patologiczny dowódca to  zapraszamy na SA, po czym wszystkim wmawiają, że nikt inny nie chce iść na szkołę.   :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2019, 11:07:10 wysłana przez bolex »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpień 09, 2019, 21:48:33 »
Napisz jeszcze raz tylko wolniej trochę.

Offline szymekziom1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpień 10, 2019, 10:54:59 »
Do kiedy KW mają podać listy osób zakwalifikowanych na zaoczną SA?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpień 10, 2019, 14:22:32 »
Do kiedy KW mają podać listy osób zakwalifikowanych na zaoczną SA?
Co znaczy mają podać? Znaczy ,że podwładni wyznaczyli termin przełożonym czy jak? Bo nie rozumiem pytania  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpień 11, 2019, 14:14:00 »
Szczerze to nie wiem czy w Polsce istnieje możliwość nabycia praw wykonywania zawodu lekarza w jakiś inny sposób niż po państwowej szkole. Społeczeństwo płaci podatki i oczekuje profesjonalnie wyszkolonych strażaków. Nie takich po kursach online czy innych Tworach.

weź mnie człowieku nie rozśmieszaj. gównoburza na forum. gdybym nie skończył SA PSP to może i bym wierzył w te banialuki o niedouczonych lekarzach itp. ale skończyłem te dwuletnią przyzakładówkę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że 16 kartkowy zeszyt na dwa lata to zdecydowanie za dużo jeśli nie grasz w kółko i krzyżyk ani statki... więc nie nawijaj tu makaronu na uszy o wyszkolonych strażakach po szkole aspirantów bo ta szkoła to fikcja. PS. wyniki na egzaminach miałem powyżej 90% i przygotowałem się do nich sam bez jakiejkolwiek pomocy ze szkoły kadry szkoły na zajęciach. tyle.

Podpisuję się pod tym obiema rekami. Zakłady produkujące aspirantów nie maja nic wspólnego ze szkołą. Żeby tych  sławetnych uczelni nie ukończyć to trzeba się mocno postarać o czym już tu nie raz pisałem. Tak, że nie traktujcie ukończenia SA jako coś wyjątkowego i że nagle staliście się profesjonalnymi strażakami o level wyżej od tego po podoficerce. Bo jak to może nastąpić skoro tzw. wykładowcy z pasami opuszczonymi na jaja  posiadają wiedzę na poziomie książkowym, teoretycznym. Niejednokrotnie nie mają kompletnie doświadczenia praktycznego. Ich zadanie to zbieranie prezentacji i analiz z jednostek-no w końcu na czymś to swoje doświadczenie muszą budować. Program tych przyzakładówek to maglowanie materiału z podstawowego i podoficerki, egzaminy to formalność.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpień 11, 2019, 14:48:43 »
Również się zgadzam. 2 letnia przyzakładówka na której nie można nauczyć się niczego nowego, to strata czasu oraz przede wszystkim pieniędzy. To kwintesencja żenującego poziomu kształcenia w PSP. Stać nas na takie coś?

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpień 11, 2019, 15:21:48 »
A może to poziom jest dostosowany do uczniów dlatego jest taki żenujący ?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #884 dnia: Sierpień 11, 2019, 15:48:47 »
 :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #885 dnia: Sierpień 11, 2019, 16:20:09 »
del
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2019, 16:26:04 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #886 dnia: Sierpień 11, 2019, 16:22:05 »
A może to poziom jest dostosowany do uczniów dlatego jest taki żenujący ?


:))))))
Na której "szkole" uczą takiej dedukcji? Na zaocznej SGSP? :)))
No jeśli ty ukończyłeś DZIENNĄ SA, to musisz być ura bura szef podwóra.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2019, 16:25:51 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #887 dnia: Sierpień 11, 2019, 16:40:29 »
Nie ura bura tylko denerwuje mnie to, że część  ludzi w straży jest bardzo krytycznie nastawieni do wszystkiego, najczęściej nic nie dając od siebie.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #888 dnia: Sierpień 11, 2019, 16:49:23 »
Czyli wychodzi na to, że za idiotyczny system nauczania i program szkolenia na zaocznej SA odpowiadają sami słuchacze. No, no, no. Ciekawa informacja.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #889 dnia: Sierpień 11, 2019, 17:04:28 »
Czyli wychodzi na to, że za idiotyczny system nauczania i program szkolenia na zaocznej SA odpowiadają sami słuchacze. No, no, no. Ciekawa informacja.
Powiem ci że taki sam wniosek wyciągnąłem… Narybek słaby no i nie idzie z nich zrobić rekinów :D Pozostaje tylko masowa produkcja płoci...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #890 dnia: Sierpień 11, 2019, 17:20:48 »
Obserwując sytuację na własnym podwórku, mogę stwierdzić, że osoby które są kierowane do szkoły nie zawsze na to zasługują. W mojej jednostce jest masa gości co przykładają sie do roboty, posiadają ponad przeciętna wiedzę a mimo to zawsze w kolejce znajduje się ktoś przed nimi. I potem taki przeciętny idzie na szkole, wykładowcy się litują nad nim bo przecież komenda placi. A gość potem pisze, że zeszyt 16 kartkowy to za dużo i poziom nauczania niski.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #891 dnia: Sierpień 11, 2019, 17:26:10 »
Obserwując sytuację na własnym podwórku, mogę stwierdzić, że osoby które są kierowane do szkoły nie zawsze na to zasługują. W mojej jednostce jest masa gości co przykładają sie do roboty, posiadają ponad przeciętna wiedzę a mimo to zawsze w kolejce znajduje się ktoś przed nimi. I potem taki przeciętny idzie na szkole, wykładowcy się litują nad nim bo przecież komenda placi. A gość potem pisze, że zeszyt 16 kartkowy to za dużo i poziom nauczania niski.
Czyli krótka diagnoza co jest problemem?
Tylko pamiętaj, że są jeszcze dzienni! Co 3 się nadaje od razu a reszta to tak jak większość stażystów po 2-3 latach wszystko ogrania! I szkołą którą kończą nie ma tu nic do rzeczy więc problem jest systemowy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpień 11, 2019, 17:37:56 »
Akurat na dzienna aspirantke jest najsprawiedliwszy system naboru bo nie kieruje Cię komendant tylko jest nabór. Nie ma żadnych rozmów kwalifikacyjnych jak w przypadku naborów z ulicy.  Takie moje zdanie.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:11:34 »
I potem taki przeciętny idzie na szkole, wykładowcy się litują nad nim bo przecież komenda placi. A gość potem pisze, że zeszyt 16 kartkowy to za dużo i poziom nauczania niski.

:))))))
Za to na "DZIENNEJ SA" poziom nauczania jest tak wysoki, że mogą się tam uczyć same intelektualne tuzy i rekiny pożarnictwa twojego pokroju :))))
Na zaocznej SA same głąby, idioci i przeciętniacy, czyli podoficerowie z kilkunastoletnim stażem, którzy ponoszą osobistą odpowiedzialność za system i program nauczania... hahahahahaha:)))))

Eqinox- nie ma sensu w tym typem dyskutować, on żyje we własnym świecie pełnym fantazyjnych wyobrażeń, półprawd i zwykłych konfabulacji polanych dodatkowo manią wyższości, bo skończył dzienną SA. To pokazuje jaka jest obecnie "jakość" tych absolwentów :)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:23:49 »
Nie nie uważam ludzi kończących zaocznie aspirantke za głąbów. Poprostu uważam, że kierowane na nią są nie zawsze osoby, które na to zasługuja. Na szkole główna kiedyś można było iść tylko za zgodą komendanta, teraz już musi być skierowanie. Więc nie idzie najlepszy do szkoły a osoba, która wyznacza komendant.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:26:16 »
To samo można napisać o dziennej SA. IDą tam osoby, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. No i?

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:28:20 »
I potem taki przeciętny idzie na szkole, wykładowcy się litują nad nim bo przecież komenda placi. A gość potem pisze, że zeszyt 16 kartkowy to za dużo i poziom nauczania niski.

:))))))
Za to na "DZIENNEJ SA" poziom nauczania jest tak wysoki, że mogą się tam uczyć same intelektualne tuzy i rekiny pożarnictwa twojego pokroju :))))
Na zaocznej SA same głąby, idioci i przeciętniacy, czyli podoficerowie z kilkunastoletnim stażem, którzy ponoszą osobistą odpowiedzialność za system i program nauczania... hahahahahaha:)))))

Eqinox- nie ma sensu w tym typem dyskutować, on żyje we własnym świecie pełnym fantazyjnych wyobrażeń, półprawd i zwykłych konfabulacji polanych dodatkowo manią wyższości, bo skończył dzienną SA. To pokazuje jaka jest obecnie "jakość" tych absolwentów :)

Kończyłem również SGSP zaocznie i potrafię przyznać że oficerowie po dziennej SGSP w mojej jednostce są lepiej przygotowani teoretycznie niż absolwent po zaocznej  (ja). I nie boje się tego przyznac.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:29:04 »
To samo można napisać o dziennej SA. IDą tam osoby, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. No i?
Dlaczego tak uważasz ?

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:40:08 »
Reasumując uważam, że że skierowaniem na szkole jest jak z dodatkami służbowymi oraz motywacyjnymi . Nie ma jasno sprecyzowanych zasad. Wszystko odbywa się według widzimisię komendantów.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpień 11, 2019, 18:53:13 »
Cytuj
Reasumując uważam, że że skierowaniem na szkole jest jak z dodatkami służbowymi oraz motywacyjnymi . Nie ma jasno sprecyzowanych zasad. Wszystko odbywa się według widzimisię komendantów.

Super konkluzja, tylko co to ma do rzeczy? Piszesz nie na temat.

Cytuj
Dlaczego tak uważasz ?

"Obserwując sytuację na własnym podwórku, mogę stwierdzić, że osoby które przychodzą na JRG po dziennej SA nie zawsze się do tego nadają". W mojej jednostce jest masa doświadczonych podoficerów z kilkunastoletnim stażem co przykładają się do roboty, posiadają ponadprzeciętna wiedzę, którym tacy "absolwenci" nie dorastają do pięt. Przychodzi taki napakowany teorią i myśli, że jest "dowódcą" bo przyszedł po dziennej SA.