Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431745 razy)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #775 dnia: Maj 15, 2018, 16:32:05 »
Widać kolego że mało szkół pożarniczych skończyłeś i słabo znasz realia. W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie. Wydaje mi się że wiele cywilnych kierunków wnosi więcej do służby niż sgsp. Ale lepiej rzucać sloganami o absolwentach socjologii itp.
Ile tych szkół Ty ukończyłeś? Skoro tak dobrze znasz realia.. najlepiej iść w zaparte, że szkoły gówno uczą.. Więcej do służby w PSP wnoszą cywilne kierunki? Szczególnie te najczęściej kończone.. zarządzanie, administracja i pedagogika..
Ja się nie upieram przy żadnej teorii, poprostu skrajności są niezdrowe. i tak jak po dziennej SA SGSP nikt nie jest od razu alfą i omegą tak i po innych alternatywnych drogach nikt nie jest od razu skazany na bycie idiotą. A co niektórzy tu próbują taki podział zastosować. A co do ilu szkół i mojego wykształcenia nie mam zamiaru się tu licytować ale bardzo Ci gratuluję że jesteś takim fachowcem. Ja się wstydzić nie muszę a i wychwalać się nie mam zamiaru bo w internetach to wiesz wszystko można napisać.
Powiedz ile tych szkół ukończyłeś, że tak dobrze znasz realia.. bo widzę roszczeniowy jesteś bardzo i nie miej pretensji do chłopaków, że są po SA albo po SGSP. Bo to nie jest ich wina, że startują jako aspirant/oficer. I nie dziwne, że się wkur**** bo oni dymali 2lata dzień w dzień, a gość mający 3 lata służby więcej dostaje stopień za sam egzamin.. i od razu dowódcę zastępu. Pochwal się ile masz lat służby, zobaczymy jak bardzo "stary" jesteś. A skoro ukończyłeś tyle przeróżnych i renomowanych szkół to myślę.. co Ty jeszcze w tej firmie robisz?
"W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie." - chłopaki po dziennej SGSP w ciągu 4 lat biją ponad 70 służb na JRG Warszawa - m. in. JRG 3, ,4 ,6, 9, 15 i jeszcze kilka innych. Każdy z nich porównuje poziom wyszkolenia, bierze dobre wzorce z dowódców zmian, widzi jak działają przeróżne grupy specjalistyczne, no i jeździ do działań.  Do tego wszelakie ćwiczenia, służby w SzJRG.. ale Ty o tym nie wiesz.. bo żyjesz w przekonaniu, że tylko Ty jesteś alfą i omegą w jednostce, która rocznie notuje z 500 wyjazdów, z czego połowa to trawy.. Każdy psioczy na te szkoły, a w 80% jednostek to uczy roboty.. ale przy kostce, koszeniu trawy i układaniu płytek. Ot taka nasza rzeczywistość.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #776 dnia: Maj 15, 2018, 16:46:32 »
Strzał w sedno Zeroberto . Ale chłopakom się nalezy. Powiedz mi jeden z drugim, w czym jesteś lepszy od tych co dwa lata dymają w szkole, że Ty na sam egzamin sobie przyjdziesz. Za pieniądze, które komendant wydaje na Ciebie na delegacje do szkoły dostaje wyszkolonego strazaka, a nie jakąś  miernotę, która nauczyła się na pamięć zeszytu testów i metodyki rozwiązywania projektu pod klucz. Mowicie o kwalifikacjach a co z wiedzą?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #777 dnia: Maj 15, 2018, 16:54:45 »
Sam w niej dymalem dwa lata i wiem co to za dymanie. Tylko nie mam nosa zadartego wysoko i trochę empatii więc stoję po stronie tych ludzi.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #778 dnia: Maj 15, 2018, 17:03:44 »
Masz takie prawo . Więc informuje wszystkich zainteresowanych, że nie będzie już żadnych eksternistycznych egzaminów. Ma to już swoje uregulowanie prawne.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #779 dnia: Maj 15, 2018, 17:32:11 »
No nie będzie ,wiec sie nie trzęś. Ci co się załapali, przeszli kwalifikacje zdali, nie ucząc się pod klucz tak jak ty to robiłeś, tylko ucząc się wszystkich zagadnień bez cwaniakowania, zdali dostali stopnie i mają się bardzo dobrze ,a większość tych osób co ja znam miała średnio po 20 lat służby jak się zakwalifikowali do OKE i na egzaminy. Pozdrawiam.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #780 dnia: Maj 15, 2018, 17:38:19 »
Kolego Twoje uwagi nie robią na mnie wrażenia bo tylko ja wiem ile umiem i ile pracy mnie to kosztowało i na pewno nie była to droga na skróty więc daruj sobie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #781 dnia: Maj 15, 2018, 18:04:01 »
Każdy z eksterny, przed egzaminem, miał już stanowisko aspiranckie. Po egzaminie zyskali generalnie 20 zł za stopień. Nie piszcie tu bzdur odnośnie eksterny, skoro mówimy o 200 osobach w skali karaju. Najpierw porządek powienien być zrobiony w masie kadry oficerskiej. To są potężne liczby ludzi, którzy częstoktoć za ochronę rosówki na polu mają **. Do tego ZZ uporczywie walczą o to, by otworzyć wrota do powrotu takiego stanu rzeczy. Kim przy tym wszystkim, są doświadczeni ludzie, którzy zdobyli wykształcenie ZGODNIE Z PRAWEM? Prawda jest taka, że eksterna była możliwa od 2007 roku. Dopiero w 2014-2015 wysypało się sporo ludzi, którzy to zdali. Nagle otworzyły się usta wielu niedowiarków i zaczeli trząść tyłkami powtarzając "ale jak..." "...jak to możliwe".

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #782 dnia: Maj 15, 2018, 21:11:21 »
Widać kolego że mało szkół pożarniczych skończyłeś i słabo znasz realia. W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie. Wydaje mi się że wiele cywilnych kierunków wnosi więcej do służby niż sgsp. Ale lepiej rzucać sloganami o absolwentach socjologii itp.
Ile tych szkół Ty ukończyłeś? Skoro tak dobrze znasz realia.. najlepiej iść w zaparte, że szkoły gówno uczą.. Więcej do służby w PSP wnoszą cywilne kierunki? Szczególnie te najczęściej kończone.. zarządzanie, administracja i pedagogika..
Ja się nie upieram przy żadnej teorii, poprostu skrajności są niezdrowe. i tak jak po dziennej SA SGSP nikt nie jest od razu alfą i omegą tak i po innych alternatywnych drogach nikt nie jest od razu skazany na bycie idiotą. A co niektórzy tu próbują taki podział zastosować. A co do ilu szkół i mojego wykształcenia nie mam zamiaru się tu licytować ale bardzo Ci gratuluję że jesteś takim fachowcem. Ja się wstydzić nie muszę a i wychwalać się nie mam zamiaru bo w internetach to wiesz wszystko można napisać.
Powiedz ile tych szkół ukończyłeś, że tak dobrze znasz realia.. bo widzę roszczeniowy jesteś bardzo i nie miej pretensji do chłopaków, że są po SA albo po SGSP. Bo to nie jest ich wina, że startują jako aspirant/oficer. I nie dziwne, że się wkur**** bo oni dymali 2lata dzień w dzień, a gość mający 3 lata służby więcej dostaje stopień za sam egzamin.. i od razu dowódcę zastępu. Pochwal się ile masz lat służby, zobaczymy jak bardzo "stary" jesteś. A skoro ukończyłeś tyle przeróżnych i renomowanych szkół to myślę.. co Ty jeszcze w tej firmie robisz?
"W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie." - chłopaki po dziennej SGSP w ciągu 4 lat biją ponad 70 służb na JRG Warszawa - m. in. JRG 3, ,4 ,6, 9, 15 i jeszcze kilka innych. Każdy z nich porównuje poziom wyszkolenia, bierze dobre wzorce z dowódców zmian, widzi jak działają przeróżne grupy specjalistyczne, no i jeździ do działań.  Do tego wszelakie ćwiczenia, służby w SzJRG.. ale Ty o tym nie wiesz.. bo żyjesz w przekonaniu, że tylko Ty jesteś alfą i omegą w jednostce, która rocznie notuje z 500 wyjazdów, z czego połowa to trawy.. Każdy psioczy na te szkoły, a w 80% jednostek to uczy roboty.. ale przy kostce, koszeniu trawy i układaniu płytek. Ot taka nasza rzeczywistość.

Skąd wziąłeś tę liczbę?

Każdy z eksterny, przed egzaminem, miał już stanowisko aspiranckie. Po egzaminie zyskali generalnie 20 zł za stopień. Nie piszcie tu bzdur odnośnie eksterny, skoro mówimy o 200 osobach w skali karaju. Najpierw porządek powienien być zrobiony w masie kadry oficerskiej. To są potężne liczby ludzi, którzy częstoktoć za ochronę rosówki na polu mają **. Do tego ZZ uporczywie walczą o to, by otworzyć wrota do powrotu takiego stanu rzeczy. Kim przy tym wszystkim, są doświadczeni ludzie, którzy zdobyli wykształcenie ZGODNIE Z PRAWEM? Prawda jest taka, że eksterna była możliwa od 2007 roku. Dopiero w 2014-2015 wysypało się sporo ludzi, którzy to zdali. Nagle otworzyły się usta wielu niedowiarków i zaczeli trząść tyłkami powtarzając "ale jak..." "...jak to możliwe".

Osobiście znam człowieka, który nie miał stanowiska aspiranckiego przed egzaminem.
Przeskok w korpusie i tylko 20 zł? No właśnie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #783 dnia: Maj 15, 2018, 21:57:45 »
Nie wiem kogo znasz. Ktoś mu zaświadczenie wystawiał do OKE. Zgodnie z przepisem i wymaganiami OKE należało poświadczyć staż na stanowisku na którym były wymagane kwalifikacje technika pożarnictwa (staż min. przez 3 lata na stanowisku aspiranckim). Ktoś (np. komendant) musiał poświadczyć nieprawdę.
Miedzy st. ogn. a mł. asp. 55 zł brutto, tu fakt, przesadziłem z tymi 20 zł, co nie zmienia faktu że to są pieniądze typu "żart".
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 22:01:09 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #784 dnia: Maj 15, 2018, 21:59:52 »
Nie wiem kogo znasz. Ktoś mu zaświadczenie wystawiał do OKE. Zgodnie z przepisem i wymaganiami OKE należało poświadczyć staż na stanowisku technika pożarnictwa przez 3 lata. Ktoś (komendant) musiał poświadczyć nieprawdę.
I wystarczył zapis w zakresie obowiązków pt. zajmowany etat dowódca zastępu  :milcz: :milcz:
Zresztą o tym było na tym forum :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #785 dnia: Maj 15, 2018, 22:18:19 »
Czyli wszystko w porządku?? Tym bardziej nie rozumiem znęcania się nad tymi ludźmi skoro cały nasz system to paranoja. Wielu przyczyniło się równiez do dopuszczenia tych ludzi do egzaminów. U mnie generalnie zrobili to ludzie doświadczeni, wciągający noskiem świeżych absolwentów, lecz bez szans na pójście na SA ze względu na brak "wstawiennictwa".
Niedługo będziemy mieli ratownika z zajmowanym etatem komendanta.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #786 dnia: Maj 15, 2018, 22:21:59 »
Użytkownik 112psp napisał:
Cytuj
Powiedz mi jeden z drugim, w czym jesteś lepszy od tych co dwa lata dymają w szkole, że Ty na sam egzamin sobie przyjdziesz. Za pieniądze, które komendant wydaje na Ciebie na delegacje do szkoły dostaje wyszkolonego strazaka, a nie jakąś  miernotę, która nauczyła się na pamięć zeszytu testów i metodyki rozwiązywania projektu pod klucz.

Skąd wiesz, że osoby które przystąpiły do eksterny to "miernoty"? Przeprowadziłeś jakieś badania na ten temat? Jeśli tak, chętnie zapoznam się z wynikami oraz metodologią jaką zastosowałeś.

W podobnym tonie można by napisać, że absolwenci dziennych aspirantek to strażacy, którzy doświadczonym podoficerom z podziału bojowego są w stanie jedynie buty czyścić. Nie sądzisz, że takie kategoryczne stwierdzenia w jedną bądź w drugą stronę są krzywdzące i zupełnie niepotrzebne?

Zdaje się, że egzaminy eksternistyczne miały być dedykowane doświadczonym podoficerom, którym gratuluję otrzymania pierwszego stopni aspiranckiego. W takim kierunku powinno to wszystko iść. Oszczędność czasu, a przede wszystkim pieniędzy na brak których nasza formacja podobno cierpi od lat.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #787 dnia: Maj 15, 2018, 22:53:25 »
brak "wstawiennictwa".

szkoda, że tyle czasu, tyle różnych osób i nic  ^_^
SMIECH

"i ambitny podoficer z powiedzmy 12 letnim stażem może czyścić buty młodszemu aspirantowi po 2 letniej szkole, a co więcej nigdy nie otrzyma szansy aby na nią iść bo nie ma wstawiennictwa"

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 15, 2018, 22:59:00 »
Ogólnie nie jestem w temacie KKZ, ale z tego co słyszałem to eksterna wyglądała tak, że na początku zdawało się Z22 co pozwalało ominąć pierwszy rok nauki. Cały drugi trzeba było jeździć na zjazdy. W pierwszym roku podobno jest tylko 5 zjazdów dla zaocznych. Czy kłótnia tutaj toczy się o te 5 zjazdów czy ktoś po prostu zbudował mi błędne wyobrażenie eksterny?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 15, 2018, 23:23:36 »
"wstawiennictwo" lub jego brak definiuje w zasadzie całą straż pożarną. Cały ten system furtek, egzaminów wewnętrznych, "list komendanta" itd. Na koniec i tak idzie gość, który na wewnętrznym ma 36 byków na 40 pytań ale jest przewodniczącym:) Pewnie nie miał czasu się pouczyć przez zaabsorbowanie walką o ludzi. Eksterna jest znienawidzona, bo nikt z tej całej siatki możnowładców nie przewidział, że to może wypalić i nie będzie panów co będą dozgonnie wdzięczni za udzieloną łaskę. Jeżeli chodzi o wspomniane wyżej 5 zjazdów, to chcą wysłać do szkoły ludzi, którzy mają się uczyć zawodu technik pożarnictwa mając tytuł zawodowy technik pożarnictwa. Stopień otrzymały te osoby co zdały Z22 i Z23. Teraz mówi się tym osobom, że tak naprawdę nie są aspirantami :) Komendanci "niby" dostali prykaz by tych osób nie awansować. A za karę, że te osoby się wychyliły padł pomysł, by sami zapłacili za te "5 zjazdów".
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2018, 23:26:45 wysłana przez Siedem »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 16, 2018, 01:42:59 »
Widać kolego że mało szkół pożarniczych skończyłeś i słabo znasz realia. W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie. Wydaje mi się że wiele cywilnych kierunków wnosi więcej do służby niż sgsp. Ale lepiej rzucać sloganami o absolwentach socjologii itp.
Ile tych szkół Ty ukończyłeś? Skoro tak dobrze znasz realia.. najlepiej iść w zaparte, że szkoły gówno uczą.. Więcej do służby w PSP wnoszą cywilne kierunki? Szczególnie te najczęściej kończone.. zarządzanie, administracja i pedagogika..
Ja się nie upieram przy żadnej teorii, poprostu skrajności są niezdrowe. i tak jak po dziennej SA SGSP nikt nie jest od razu alfą i omegą tak i po innych alternatywnych drogach nikt nie jest od razu skazany na bycie idiotą. A co niektórzy tu próbują taki podział zastosować. A co do ilu szkół i mojego wykształcenia nie mam zamiaru się tu licytować ale bardzo Ci gratuluję że jesteś takim fachowcem. Ja się wstydzić nie muszę a i wychwalać się nie mam zamiaru bo w internetach to wiesz wszystko można napisać.
Powiedz ile tych szkół ukończyłeś, że tak dobrze znasz realia.. bo widzę roszczeniowy jesteś bardzo i nie miej pretensji do chłopaków, że są po SA albo po SGSP. Bo to nie jest ich wina, że startują jako aspirant/oficer. I nie dziwne, że się wkur**** bo oni dymali 2lata dzień w dzień, a gość mający 3 lata służby więcej dostaje stopień za sam egzamin.. i od razu dowódcę zastępu. Pochwal się ile masz lat służby, zobaczymy jak bardzo "stary" jesteś. A skoro ukończyłeś tyle przeróżnych i renomowanych szkół to myślę.. co Ty jeszcze w tej firmie robisz?
"W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie." - chłopaki po dziennej SGSP w ciągu 4 lat biją ponad 70 służb na JRG Warszawa - m. in. JRG 3, ,4 ,6, 9, 15 i jeszcze kilka innych. Każdy z nich porównuje poziom wyszkolenia, bierze dobre wzorce z dowódców zmian, widzi jak działają przeróżne grupy specjalistyczne, no i jeździ do działań.  Do tego wszelakie ćwiczenia, służby w SzJRG.. ale Ty o tym nie wiesz.. bo żyjesz w przekonaniu, że tylko Ty jesteś alfą i omegą w jednostce, która rocznie notuje z 500 wyjazdów, z czego połowa to trawy.. Każdy psioczy na te szkoły, a w 80% jednostek to uczy roboty.. ale przy kostce, koszeniu trawy i układaniu płytek. Ot taka nasza rzeczywistość.

Skąd wziąłeś tę liczbę?

z karty wyjazdowej absolwenta jednego z ostatnich roczników. Miał 60kilka i mówił, że on to jeszcze dużo po Warszawie nie jeździł.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 16, 2018, 05:12:11 »
Znam przypadek gdzie gość po studoach zrobił eksternistyczny egzamin i napewno nie posiadał aspiranckiego stanowiska . Chyba nawet nie dostał ml.asp. tylko OdraZu ** .

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 16, 2018, 08:52:18 »
Widać kolego że mało szkół pożarniczych skończyłeś i słabo znasz realia. W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie. Wydaje mi się że wiele cywilnych kierunków wnosi więcej do służby niż sgsp. Ale lepiej rzucać sloganami o absolwentach socjologii itp.
Ile tych szkół Ty ukończyłeś? Skoro tak dobrze znasz realia.. najlepiej iść w zaparte, że szkoły gówno uczą.. Więcej do służby w PSP wnoszą cywilne kierunki? Szczególnie te najczęściej kończone.. zarządzanie, administracja i pedagogika..
Ja się nie upieram przy żadnej teorii, poprostu skrajności są niezdrowe. i tak jak po dziennej SA SGSP nikt nie jest od razu alfą i omegą tak i po innych alternatywnych drogach nikt nie jest od razu skazany na bycie idiotą. A co niektórzy tu próbują taki podział zastosować. A co do ilu szkół i mojego wykształcenia nie mam zamiaru się tu licytować ale bardzo Ci gratuluję że jesteś takim fachowcem. Ja się wstydzić nie muszę a i wychwalać się nie mam zamiaru bo w internetach to wiesz wszystko można napisać.
Powiedz ile tych szkół ukończyłeś, że tak dobrze znasz realia.. bo widzę roszczeniowy jesteś bardzo i nie miej pretensji do chłopaków, że są po SA albo po SGSP. Bo to nie jest ich wina, że startują jako aspirant/oficer. I nie dziwne, że się wkur**** bo oni dymali 2lata dzień w dzień, a gość mający 3 lata służby więcej dostaje stopień za sam egzamin.. i od razu dowódcę zastępu. Pochwal się ile masz lat służby, zobaczymy jak bardzo "stary" jesteś. A skoro ukończyłeś tyle przeróżnych i renomowanych szkół to myślę.. co Ty jeszcze w tej firmie robisz?
"W szkole nikt Cię roboty nie nauczy. Tylko praca w jednostkach macierzystych i doświadczenie." - chłopaki po dziennej SGSP w ciągu 4 lat biją ponad 70 służb na JRG Warszawa - m. in. JRG 3, ,4 ,6, 9, 15 i jeszcze kilka innych. Każdy z nich porównuje poziom wyszkolenia, bierze dobre wzorce z dowódców zmian, widzi jak działają przeróżne grupy specjalistyczne, no i jeździ do działań.  Do tego wszelakie ćwiczenia, służby w SzJRG.. ale Ty o tym nie wiesz.. bo żyjesz w przekonaniu, że tylko Ty jesteś alfą i omegą w jednostce, która rocznie notuje z 500 wyjazdów, z czego połowa to trawy.. Każdy psioczy na te szkoły, a w 80% jednostek to uczy roboty.. ale przy kostce, koszeniu trawy i układaniu płytek. Ot taka nasza rzeczywistość.

Skąd wziąłeś tę liczbę?

z karty wyjazdowej absolwenta jednego z ostatnich roczników. Miał 60kilka i mówił, że on to jeszcze dużo po Warszawie nie jeździł.



Pisałeś o 70 służbach, a nie o 70 wyjazdach, które wpisywane są do tych kart. To istotna różnica.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 16, 2018, 10:56:44 »
Taka właśnie to dyskusja;)

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 16, 2018, 14:45:51 »
Tak całkiem fajnie by było wiedzieć ile to jest fałszywych nie oszukujmy się w dużych miastach to bije niesamowita liczbe no miasto Warszawa AF to okolo 400 miesięcznie pomijający ze dla niektórych kp to suma wyjazdów wszystkich w roku;) ale przepraszam zbaczam z tematu:)

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 16, 2018, 15:06:03 »
No ale grunt że ten bohater dołożył mi w pięć jakim to jest fachowcem z 70 służb zrobiło się 70 wyjazdów z czego 35 to af. To w sezonie te 35 to robię spokojnie w 3 służby. Cześć i chwała bohaterom..

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 16, 2018, 15:29:12 »
No ale grunt że ten bohater dołożył mi w pięć jakim to jest fachowcem z 70 służb zrobiło się 70 wyjazdów z czego 35 to af. To w sezonie te 35 to robię spokojnie w 3 służby. Cześć i chwała bohaterom..

W kartach wyjazdowych podchorążowie nie wpisują AF :).

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 16, 2018, 15:51:07 »
Nigdy nie przeglądałem stad było to bardziej pytanje niż stwierdzenie;)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 16, 2018, 15:55:12 »
No ale grunt że ten bohater dołożył mi w pięć jakim to jest fachowcem z 70 służb zrobiło się 70 wyjazdów z czego 35 to af. To w sezonie te 35 to robię spokojnie w 3 służby. Cześć i chwała bohaterom..
Musisz być niesamowicie dzielny.
AF wpisujesz w kartę?
Harmful - jak masz jednego dnia 30 wyjazdów do drzew to wszystkie piszesz w kartę? Czy tylko jeden? Tak miał prawie 70 służb(prawie tzn 65-67), a nie wyjazdów. Do mózgownicy nie dociera starej armii, że od roku 2010-2011 coś w Warszawskiej szkole się zmieniło.
Ale Seksyjny nie zrozumie bo gość wyżej nosi swoje 4 litery niż widzi..  Służby ma z 8 lat, ukończył politechnikę i czuje się lepszy od każdego, jako jedyny na jednostce jest świetnym kierowcą(wystarczy przejrzeć wiadomości pisane na forum), wie wszystko o pracy komórki operacyjnej, znawca OSP, nurek, kierujący pracami podwodnymi, człowieku co Ty jeszcze robisz w kraju? Jesteś alfą i omegą! Powiedz po ilu latach służby poszedłeś na SA i jak bardzo bolą 4 literki, ze jeszcze ogródka z pagonów nie zabrali i dwóch gwiazdek nie dali.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 16, 2018, 16:04:41 »
@zeroberto tylko i wyłącznie kartę chłopaka ze szkoły mi chodziło u nas się nie wpisuje.. zero szkodliwosci ..