Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431681 razy)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #675 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:43:02 »
Kurcze, czytam te żale i niektórych nie rozumiem. Zgadzam się z tym że jeśli ktoś zrobił technika pożarnictwa to ten stopień powinien dostać , ale jednak ustawa się zmieniła (nie ważne kto ją zmienil, ale zmienił). Może nie mam wielu lat stażu służby, ale dobrze poznałem się na systemie szkolenia PSP. Korona wam spadnie z głowy (edyta998) jak pojeździe sobie rok do szkoły, z góry wiedząc że ja ukonczycie??? Kasy nie stracicie, bo skierowanie na ten kurs wiąże się z delegacja... Poznacie kolegów, koleżanki z innych części Polski, wyśmienicie się jakimiś doświadczeniami... wypijecie wieczorem piwo na rynku w mieście SA. Ludzie:-\ pamiętajcie że uzyskany tytuł TP w trybie ekst. ELIMINUJE was z kursów podyplomowych SPO/SPK(SPF) w SGSP. Bo aby do niego przystąpić trzeba mieć dyplom UKONCZENIA SZKOLY SA. Osobnym tematem jest postrzeganie tych kursów przez 01. Nie rozumiem kompletnie myślenia niektórych osób na forum w tym wątku.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #676 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:55:39 »
Może po to ktoś robił eksternistycznie żeby nigdzie nie jeździć i uczył się intensywnie pół roku o tym nie pomyślałeś? Może nie każdy jest zainteresowany sposób spf itd o tym też nie pomyslales.? A piwko to i mogę z kolegami z pracy wypić

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #677 dnia: Czerwiec 02, 2017, 14:27:54 »
Może po to ktoś robił eksternistycznie żeby nigdzie nie jeździć i uczył się intensywnie pół roku o tym nie pomyślałeś? Może nie każdy jest zainteresowany sposób spf itd o tym też nie pomyslales.? A piwko to i mogę z kolegami z pracy wypić

Tak, uczyłaś się, dlatego posiadasz tytuł Technik pożarnictwa. Możesz zajmować stanowiska aspiranckie, a chyba po to się uczyłaś by awansować w stanowisku? Tak? Czy dla stopnia?
Nic nie zmienisz, więc jak chcesz dostać stopień - to do szkoły na rok (żeby było jasne, dla mnie też to jest bez sensu, uczestniczyć w czymś, by zaliczyć poszczególne przedmioty, które uprawniają Cię do przystąpienia do już zdanego egzaminu). Twoja decyzja. Pojedziesz - dostaniesz, Nie pojedziesz - czekasz nie wiadomo ile i na co, bo na dzień dzisiejszy nie dostaniesz. A uwierz mi, nie jedna osoby z mojego otoczenia chciałaby być w twojej sytuacji i mieć możliwość podjęcia takiej decyzji. Tak czy inaczej - życzę powodzenia w płynięciu po mętnych wodach szkolnictwa PSP. 

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #678 dnia: Czerwiec 02, 2017, 14:57:21 »
Ja bym to nazwał inaczej niż żal ale nie chce się wyrażać... .moi przełożeni robili co tylko można zrobić wnioski składane kilkakrotnie... Teraz ja chcę spróbować powalczyć z ustawą dlatego pytam czy są jacyś chętni? W takiej sytuacji? Do stracenia raczej nic nie ma.

To fajni przełożeni...moi tak byli zawzięci że już nie panowali nad tym co piszą.
Moim zdaniem zbłaźnili siebie i służbę. ten mój p....... tak był złośliwy, że napisał mi że nigdy nie uznał i nie uzna mi TP, później złożył doniesienie do prokuratury na mnie, że posługuję się fałszywym świadectwem, na podstawie którego zostałem przyjęty i awansowany, a gdy sąd potwierdził legalność dyplomu TP, to mój i tak powiedział że nie, bo nie.

Dlatego ja jestem za. Walczyć...

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #679 dnia: Czerwiec 02, 2017, 16:27:02 »
Jak to mogę awansować  w stanowisku? Stanowisko dcy zastępu np to musi być aspirant a nie podoficer z tp

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #680 dnia: Czerwiec 02, 2017, 18:22:00 »
Ciekawe teza więc pytanie: czy podoficer posiadający tytuł technika pożarnictwa może dostać.stanowismo dowódcy zastępu?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #681 dnia: Czerwiec 02, 2017, 18:53:33 »
Kwalifikacje stanowisko i ewentualnie stopień.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #682 dnia: Czerwiec 02, 2017, 18:56:29 »
Konkretne pytanie: jakie są minimalne kwalifikacje na stanowisku dowódcy zastępu? Bo wyczytałem że wystarczy technik pożarnictwa a o stopniu nic nie jest napisane ktoś ma taką wiedzę?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #683 dnia: Czerwiec 02, 2017, 19:35:24 »
Ustawa o PSP, art 36 pkt 5 wszystko Ci wyjaśni. Nie stopień lecz kwalifikacje.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #684 dnia: Czerwiec 02, 2017, 20:30:32 »
Konkretne pytanie: jakie są minimalne kwalifikacje na stanowisku dowódcy zastępu? Bo wyczytałem że wystarczy technik pożarnictwa a o stopniu nic nie jest napisane ktoś ma taką wiedzę?

Rozporządzenie o stanowiskach w PSP... stanowisko d-cy zastępu jest stanowiskiem aspiranckim - czyli wymaga kwalifikacji do zajmowania stanowisk aspiranckich

Ustawa o PSP..(jw art 36 w skrócie) do zajmowania stanowisk aspiranckich wymagane jest posiadanie tytułu technika pożarnictwa.....teraz...zdobytego w szkołach PSP

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #685 dnia: Czerwiec 02, 2017, 22:21:12 »
Konkretne pytanie: jakie są minimalne kwalifikacje na stanowisku dowódcy zastępu? Bo wyczytałem że wystarczy technik pożarnictwa a o stopniu nic nie jest napisane ktoś ma taką wiedzę?

Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy Zasługujesz na ten stopień... Napiszę prościej masz technika pożarnictwa to masz kwalifikacje aby dostać dowódcę zastępu. Moim zdaniem jak masz kwalifikacje i stanowisko powinnaś dostać stopień.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #686 dnia: Czerwiec 03, 2017, 12:46:57 »
Jaja o lepszy jesteś niż król wszystkich króli jak nie wiesz czy zasługuje na stopień hahahha

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #687 dnia: Czerwiec 03, 2017, 13:08:12 »
Oto przykład praworządności i przestrzegania przepisów przez poprzednie władze PSP.

W załączeniu opinia KG w sprawie kwalifikacji i możliwości awansu cywilnego TP.
Opinia jak najbardziej pozytywna, ale  tak ważna jak ten co to podpisał.
Nikt jej nie honorował, łącznie z samym KG



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #688 dnia: Czerwiec 03, 2017, 13:21:58 »
Jaja o lepszy jesteś niż król wszystkich króli jak nie wiesz czy zasługuje na stopień hahahha

Nie wiem o co Ci chodzi ale pomyśl logicznie  w/g Ciebie jak by to miało wyglądać. Nie dostaniesz stopnia bo nie masz stanowiska i nie dostaniesz stanowiska bo nie masz stopnia - błędne koło. Jeszcze raz :Kwalifikacje--> stanowisko--> stopień

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #689 dnia: Czerwiec 03, 2017, 15:25:49 »
Mam stanowisko starszego operatora

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #690 dnia: Czerwiec 03, 2017, 16:07:38 »
Mam stanowisko starszego operatora

No to jak by komendant chciał to by dał...

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #691 dnia: Czerwiec 03, 2017, 21:39:29 »
Aspiranta? Komendant chciał wojewódzki chciał a kg nie

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #692 dnia: Czerwiec 03, 2017, 23:08:13 »
Wymagania spełniasz ale kg myśli inaczej. Z oficerskim stopniami też jest problem, znajomi mają kwalifikacje stanowisko a stopnia nie dostali

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #693 dnia: Czerwiec 03, 2017, 23:44:59 »
Wymagania spełniasz ale kg myśli inaczej. Z oficerskim stopniami też jest problem, znajomi mają kwalifikacje stanowisko a stopnia nie dostali

KG jest urzędnikiem. Jeśli nie chce dać to powinien podać przyczynę.

Wyobraźmy sobie sytuację, że prosisz o pozwolenie na budowę wszystkie wymogi, dokumenty masz a urzędnik mówi nie, bo nie. Ale sąsiadowi dał, bo pochodzi z tej samej wsi co urzędnik....

 To jest działanie bezprawne. Jeśli w ustawie napisane jest że dostaje....to musisz dostać, a jeśli możesz to znaczy że nie musisz, ale musi być temu powód....(jesteś pijak, podpadłeś)

PSP to dziwna firma...:(

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #694 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:15:08 »
Chłopaki poszli do CS w Częstochowie. I mówią że żenada. Maj TP a muszą iść normalnym programem łącznie z próbnym egzaminem tylko są zwolnieni z państwowego egzaminu bo już go mają. Paranoja jakaś uczyć się drugi raz

Offline samseto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #695 dnia: Czerwiec 07, 2017, 21:15:03 »
Sam tego doświadczyłem potwierdzam żenada na całego. A po kursie otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kursu uprawniające do przystąpienia do egzaminu państwowego... (ale ja już mam zdany to po jakiego grzyba mi to... ) Parodia.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #696 dnia: Czerwiec 07, 2017, 21:49:51 »
Sam tego doświadczyłem potwierdzam żenada na całego. A po kursie otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kursu uprawniające do przystąpienia do egzaminu państwowego... (ale ja już mam zdany to po jakiego grzyba mi to... ) Parodia.
Niestety nie parodia tylko ratowanie sytuacji która ktoś zdrowo spie**ył w 2015 r.
Ja widzę tą sytuację tak, że ktoś dla Was otworzył furtkę abyście mogli uzyskać wymagane przez ustawę o PSP wymogi do posiadania kwalifikacji i stopnia aspiranckiego. Niestety stoi jak wół w ustawie, że możliwość awansu daje ukończenie szkoły aspirantów i to wam umożliwiono, gdyż to znacznie łatwiejsze niż zmiana ustawy o PSP gdzie trzeba to w Sejmie załatwiać.
PS. nie traktujcie tego jak ataku na eksternistycznych techników bo ja też uważam, że Was w wuuuuuja zrobiono w 2015 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #697 dnia: Czerwiec 07, 2017, 22:07:21 »
Chłopaki poszli do CS w Częstochowie. I mówią że żenada. Maj TP a muszą iść normalnym programem łącznie z próbnym egzaminem tylko są zwolnieni z państwowego egzaminu bo już go mają. Paranoja jakaś uczyć się drugi raz

utrwalisz sobie podoficerke  -_- kłopot to zjazdy bo to jednak czas zabiera,choć znam paru co doczekać się nie mogli kolejnego zjazdu w Częstochowskim zakładzie produkcji aspirantów hehee. Reszta to ściema jak cię wysłali to już możesz się obszywać. 

Offline samseto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #698 dnia: Czerwiec 07, 2017, 22:55:49 »
Promocja w lipcu 15go przesunięta z czerwca 28go. Są inteligenci w KG

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #699 dnia: Czerwiec 08, 2017, 08:59:39 »
Za moich czasów przesuwali na lipiec zeby młodzi aspiranci podejmowali służbę najwcześniej od sierpnia i tym samym nie trzeba było płacić im połowy 13stki.