Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433267 razy)

siwiak

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 30, 2017, 14:05:57 »
Zaocznie SA rozpoczyna się zawsze wrzesień albo październik
a czy są już przyznane miejsca poszczególnym osobom?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #651 dnia: Maj 30, 2017, 14:33:54 »
tego to nie wiem ale chyba miejsca przychodzą na początku czerwca choć mogę się mylić.

Offline Paweł 80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #652 dnia: Maj 30, 2017, 17:41:30 »
Panowie już się zaczęło. Po 20 maja przyszła informacja do powiatówek a 24 maj przyszła informacja kto idzie na z23. W dniu 29.05 w Częstochowie ruszył z23 dla eksternistów i drugi rok.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #653 dnia: Maj 30, 2017, 17:49:28 »
O co chodzi w zapisie że kwalifikacja została uznana?  Czyli drugim punkcie o możliwości nadania stopnia aspiranta?
http://www.nauka.gov.pl/uznawanie-kwalifikacji-zawodowych/uznawanie-kwalifikacji-zawodowych,archiwum,1.html
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #654 dnia: Maj 30, 2017, 20:13:25 »
Czyli uznanie kwalifikacji dotyczy tylko gdy została zdobyta za granicą?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #655 dnia: Maj 30, 2017, 20:17:48 »
Czyli uznanie kwalifikacji dotyczy tylko gdy została zdobyta za granicą?
Niestety, ale na moje oko tak.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #656 dnia: Maj 30, 2017, 20:19:52 »
Trochę słaby temat. A co związki zawodowe na naszych techników pożarnictwa zdobytych eksternistycznie bo jakoś nie słyszałem aby coś walczyli

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #657 dnia: Maj 30, 2017, 21:36:14 »
wg mnie strażak chcący podnosić swoje kwalifikacje ze stażem około 10 lat, powinien być bez łaski wysłany na zaoczną aspirantkę
własnie tym powinien ktoś się zająć, coś zmienić, określić kryteria itd - na chwilę obecną to porażka, która przekłada się na wszystko ..

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 30, 2017, 22:33:29 »
Ja sam zrobiłem krok w przód zdałem z22 ż23 mam technika pożarnictwa i co oni chcą żeby iść do są? Na kwalifikacje ż23 która posiadam to idiotyczne. Pytam gdzie są związki zawodowe. Przecież to jest defraudacja publicznych pieniedzy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #659 dnia: Maj 30, 2017, 22:37:22 »
Ja sam zrobiłem krok w przód zdałem z22 ż23 mam technika pożarnictwa i co oni chcą żeby iść do są? Na kwalifikacje ż23 która posiadam to idiotyczne. Pytam gdzie są związki zawodowe. Przecież to jest defraudacja publicznych pieniedzy
Nie jestem związki zawodowe (ewntulanie członek  :rofl: )... Ale od powstania PSP jestem wskazać kilkanaście sytuacji gdy posiadane uprawnienia do  stopnia/stanowiska/uprawnienia traciły na wartości lub zaczęły znaczyć zero.  Pamiętaj tylko kto ci zabrał te "uprawnienia" czyli ekipa 2008-2015 która najbardziej zaostrzyła wszystkie kryteria w PSP, nie mając żadnego uzasadnienia. Art. 36 ustawy u PSP zmienili pod pretekstem deregulacji....
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2017, 22:51:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #660 dnia: Maj 31, 2017, 00:46:22 »
Ja sam zrobiłem krok w przód zdałem z22 ż23 mam technika pożarnictwa i co oni chcą żeby iść do są? Na kwalifikacje ż23 która posiadam to idiotyczne. Pytam gdzie są związki zawodowe. Przecież to jest defraudacja publicznych pieniedzy
Nie jestem związki zawodowe (ewntulanie członek  :rofl: )... Ale od powstania PSP jestem wskazać kilkanaście sytuacji gdy posiadane uprawnienia do  stopnia/stanowiska/uprawnienia traciły na wartości lub zaczęły znaczyć zero.  Pamiętaj tylko kto ci zabrał te "uprawnienia" czyli ekipa 2008-2015 która najbardziej zaostrzyła wszystkie kryteria w PSP, nie mając żadnego uzasadnienia. Art. 36 ustawy u PSP zmienili pod pretekstem deregulacji....

To, że ekipa z 2008-2015 zmieniła art.36 dla zapewnienia monopol dla SAP to jestem jeszcze w stanie zrozumieć. 
Szkoda tylko że nie mieli honoru i nie powiedzieli ...w tedy zmienia się ustawa i wszystko co zdobyte przed tą datą honorujemy, po tej dacie nie....i sprawa czysta.
Niestety ta ekipa honoru nie miała. Ba, w moich oczach PSP za czasów poprzednich władz - przepraszam, PSP to my - Władze PSP spadły do poziomu grabek i łopatki. Przez kilka lat nazbierało mi się trochę pism, które świadczą o bezprawiu i samowoli niektórych komendantów wszystkich szczebli. (niestety miałem pecha na nich trafić) Łamanie ustawy, KPA, wystawianie sprzecznych opinii i zaświadczeń - albo odmowa ich wystawienia, decyzje bez podstaw prawnych, opieszałość urzędu....kłamstwa a nawet niszczenie niewygodnych dokumentów. Oto obraz 8 lat. Czasem myślę że przepisy ustawy można zamknąć w 2 punktach: 1.szef ma zawsze racje, 2. jak nie ma racji, patrz pkt.1

Niestety dzięki takim ludziom którzy uciekli w chwale na emerytury, inni teraz mają problem.

Dla przypomnienia...mamy jedną PSP, jedne przepisy. w listopadzie 2015 w jednej części polski przełożeni wystąpili o stopnie aspiranckie dla cywilnych TP, a w drugiej twierdzili że nie mogą uznać. Na jakiej podstawie tak twierdzili...nie powiedzieli.

Tak na marginesie...świadectwa i dyplomy wydawane przez placówki oświatowe są dożywotnie i mają status dokumentów urzędowych. Urzędnik państwowy podważający dokument urzędowy dopuszcza się przestępstwa nadużycia władzy. Niestety tamte władze czuły się bezkarne.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #661 dnia: Maj 31, 2017, 09:32:45 »
To może ktoś powinien napisać do prezesa o tej sprawie może by pomógł i dał stopień tym co mają dyplom  :rolleyes:

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #662 dnia: Maj 31, 2017, 16:10:57 »
To może ktoś powinien napisać do prezesa o tej sprawie może by pomógł i dał stopień tym co mają dyplom  :rolleyes:

Widzę las rąk :mellow:  Choć pomysł nie głupi.

Chyba już tu pisałem, w naszej sytuacji  pozew zbiorowy do sądu....tylko przeciw komu?...PSP? nie mogą bo ustawa,.... rządowi? tamtego już nie ma... Polsce? nie wypada...

Ale tak list otwarty do władz Polski....Do posłów, ministra, premiera, marszałka sejmu i senatu, prezydenta.... może ktoś coś zrobi..nawet na złość PO, byle wyjść na swoje.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #663 dnia: Maj 31, 2017, 16:24:50 »
To całe zamieszanie z cywilnymi TP jest głupie, i świadczy o złej woli i złośliwości poprzednich władz PSP.

Czytałem ustawę o edukacji...jest artykuł..(numeru nie pamiętam) który mówi że szkoły kształcące w zawodzie TP powołuje tylko minister MSW. Z puli egzaminów eksternistycznych wycofano TP. W ten sposób wycięto konkurencję. Wiec pytam po co ta zmiana w art.36 ustawy o PSP.....tylko na złość.


Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 01, 2017, 06:11:40 »
Wiec dzialajmy! Trzeba stworzyć list no do prezesa na.poczatek zobaczymy co się uda. Ktoś chętny? Jakieś pomysły?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 01, 2017, 09:13:23 »
Wiec dzialajmy! Trzeba stworzyć list no do prezesa na.poczatek zobaczymy co się uda. Ktoś chętny? Jakieś pomysły?

Tak bo tam się przejmą że nie dostałeś stopnia -_-,a z drugiej strony to "róbmy coś żebym dostał aspiranta" hmm.Ja jestem za zmianą systemu szkolenia w PSP,który tak naprawdę to ściema i bałagan. Stworzyć jedną konkretną SA z konkretnym programem,na wysokim poziomie, a nie trzy zakłady produkujące aspirantów.Na tą chwile jest określone kto,jak i po czym  nadaje stopień(cel był prosty utrzymać te zakłady za wszelką cene)

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 01, 2017, 14:52:18 »
Przejmą.nie przejmą spróbować trzeba kto ma.pomysl na formule pisma?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 01, 2017, 20:18:24 »
Wiec dzialajmy! Trzeba stworzyć list no do prezesa na.poczatek zobaczymy co się uda. Ktoś chętny? Jakieś pomysły?

.....Ja jestem za zmianą systemu szkolenia w PSP,który tak naprawdę to ściema i bałagan. .....

mówmy o rzeczach realnych

.
Przejmą.nie przejmą spróbować trzeba kto ma.pomysl na formule pisma?

Formuła to mały problem.
Wyślesz to incognito, czy się podpiszesz. Zależy jakie jest nastawienie góry...jeśli pozytywne włos z głowy nie spadnie. Jeśli negatywne....

Oczywiście jestem za tym aby walczyć o swoje.... tylko to ale...

Wiem, bo testowałem to na własnej skórze. Fakt faktem to były te złe czasy kiedy to KW wystawiło opinię pozytywna dla mnie, a później w obronie KM zaprzeczyło samo sobie....KG wystawiło pozytywną ale miało gdzieś że KM wrzucił ją do kosza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2017, 20:27:07 wysłana przez fireman1 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 01, 2017, 20:54:08 »
Przejmą.nie przejmą spróbować trzeba kto ma.pomysl na formule pisma?

Szanowny Panie Prezesie w pierwszych słowach mojego pisma chciałbym sie pożalić ........
z poważaniem
stopień imie nazwisko jednostka 

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 01, 2017, 21:18:28 »
Przecież prezes to nie.nasz zwierzchnik więc co my do stracenia. Trzeba.zebrac grono ludzi żeby był widoczny problem. Dlatego zachęcam do dyskusji jak to zrobić może wymyślimy spolnie.pomysl

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwiec 01, 2017, 21:22:37 »
Może ktoś.ma.imny pysk jak powalczyć o nasze. To że.PO dało takim.jak my awanse a nam już nie bo została.zmieniona.ustawa. może jednak.warto spróbować coś.zrobic niedługo wybory a grupa strażaków.to duuiza ilość glosow

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwiec 01, 2017, 21:31:44 »
A może ktoś.ma mocne wejścia w solidarności? Czemu związki nie.walczyly.o tę sprawę?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 01, 2017, 22:18:49 »
Może ktoś.ma.imny pysk jak powalczyć o nasze. To że.PO dało takim.jak my awanse a nam już nie bo została.zmieniona.ustawa. może jednak.warto spróbować coś.zrobic niedługo wybory a grupa strażaków.to duuiza ilość glosow

Jeśli zdobyłeś TP po wejściu ustawy to masz żal do ustawy.   Są tacy którzy TP mieli przed wejściem ustawy i też nie dostali ... bo przełożony był złośliwy.  To jest żal.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwiec 01, 2017, 22:54:31 »
Ja bym to nazwał inaczej niż żal ale nie chce się wyrażać... .moi przełożeni robili co tylko można zrobić wnioski składane kilkakrotnie... Teraz ja chcę spróbować powalczyć z ustawą dlatego pytam czy są jacyś chętni? W takiej sytuacji? Do stracenia raczej nic nie ma.

siwiak

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwiec 02, 2017, 11:02:37 »
??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 17:18:04 wysłana przez siwiak »