Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433780 razy)

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 11, 2015, 20:10:44 »
jedno pytanie gdzie te zajecia beda sie odbywac?

Offline niedźwiedź

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:43:58 »
Witam chłopaki. mam pyt co do uzyskania stopnia aspiranta po zetkach. mam wszystko pozdawane tytół tech pożarnictwa ale mój wniosek nie zostanie wysłany ponieważ nie mam stanowiska asp. może ktos podpowie jak to obejść i co zrobić
.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:54:33 »
Witam chłopaki. mam pyt co do uzyskania stopnia aspiranta po zetkach. mam wszystko pozdawane tytół tech pożarnictwa ale mój wniosek nie zostanie wysłany ponieważ nie mam stanowiska asp. może ktos podpowie jak to obejść i co zrobić
.
Nikt nie podpowie bo w wymogach było że masz miec stanowisko.
Popraw bład bo aż razi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 13, 2015, 17:12:20 »
Witam
Co jest w tym piśmie z kg ,ma może ktoś to?

Offline niedźwiedź

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 13, 2015, 19:32:38 »
no tak tytuł. Czyli jestem w czarnej d...pie stopnia nie dostane  bo nie mam stanowiska a stanowiska tez nie bo nie mam stopnia i tak w kółko. zaj...sta jest ta  Straż Pożarna.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 13, 2015, 19:37:25 »
Gdzie to jest napisane, że aby zajmować stanowisko aspiranckie trzeba być aspirantem?? Jesteś technikiem to możesz stanowisko aspiranckie piastować i tu stopień nie ma nic do rzeczy.

Offline niedźwiedź

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 13, 2015, 19:56:46 »
Gdzie to można sprawdzić na piśmie bo moi przełożeni twierdzą że nie ma takie opcji. Żenada

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 13, 2015, 20:01:45 »
Gdzie to można sprawdzić na piśmie bo moi przełożeni twierdzą że nie ma takie opcji. Żenada
W takim tajnym dokumencie o nazwie
"Ustawa O PSP" :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 13, 2015, 23:34:44 »
Chyba czegoś nie rozumiem.
Przecież żeby zostać dopuszczonym do Z.23 musisz zajmować stanowisko aspiranckie i to co najmniej dwa lata. Inaczej OKE nie dopuści cię do egzaminu.
Więc jak udało ci się zdobyć tech poż nie zajmując stanowiska?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:46:33 »
Chyba czegoś nie rozumiem.
Przecież żeby zostać dopuszczonym do Z.23 musisz zajmować stanowisko aspiranckie i to co najmniej dwa lata. Inaczej OKE nie dopuści cię do egzaminu.
Więc jak udało ci się zdobyć tech poż nie zajmując stanowiska?
A przeczytałeś ten wątek od początku? I informator o egazmainach na Z.23 :D :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:26:15 »
Przeczytałem poprawki do ustawy o PSP, napiszę tylko tyle, że mój szacunek do kadry dowódczej w PSP sięgną dna a nawet mułu. Zrobią wszystko żeby utrzymać monopol na kwalifikacje aspiranckie, i ci co będą chcieli się szkolić i awansować bez wazeliny ani rusz. Przepisy prawa mają w d.... . Panuje tu totalne państwo w państwie. Komendant jest królem i tylko to się liczy co on chce, a jak ustawa jest nieodpowiednia, to trzeba ją zmienić. Oto rządy PO i ich dupowłazów.
Jaka kolwiek nauka w szkole innej niż SAP już nie ma sensu. Nowa ustawa zablokowała już tą furtkę słowami "art.36 pkt5.
Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa". Jest to jawna dyskryminacja. Ciekawe co to znaczy "uzyskali uznanie kwalifikacji" zapewne to, że pociotką się uzna a innym nie.
Po kilku latach walki o uznanie kwalifikacji stwierdzam że wstąpienie w szeregi PSP to była największą porażka w moim życiu.
W mojej sprawie kłamano, poświadczano nieprawdę, przekręcano fakty. Komendanci wszystkich szczebli kryli się nawzajem. Łamali przepisy ustawy o PSP, KPA.
Najweselsze jest to że że komendanci wszystkich 3 szczebli potwierdzili pisemnie moje kwalifikacje, po czym wszyscy pisemnie zaprzeczyli sami sobie. Czy tacy ludzie mają honor??  Takie mamy dowództwo.
A wiesz że łatwo będzie wprowadzić tą sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Bo jeśli ktoś ukończy szkołę policealną i uzyska tytuł technika pożarnictwa nie może być dyskryminowany dlatego że nie ukończył jednej z 3 wskazanych szkół policealnych
(w domyśle CS, SA). A co najzabawniejsze załatwi to za absolwentów RPO. Także szanowni Koledzy znajdźcie sobie szkole która zacznie wam szkolenie w tym zakresie a na praktykę bedziecie musieli sie sporo na załatwiać ale jest to wykonalne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 15, 2015, 11:02:25 »
Przeczytałem poprawki do ustawy o PSP, napiszę tylko tyle, że mój szacunek do kadry dowódczej w PSP sięgną dna a nawet mułu. Zrobią wszystko żeby utrzymać monopol na kwalifikacje aspiranckie, i ci co będą chcieli się szkolić i awansować bez wazeliny ani rusz. Przepisy prawa mają w d.... . Panuje tu totalne państwo w państwie. Komendant jest królem i tylko to się liczy co on chce, a jak ustawa jest nieodpowiednia, to trzeba ją zmienić. Oto rządy PO i ich dupowłazów.
Jaka kolwiek nauka w szkole innej niż SAP już nie ma sensu. Nowa ustawa zablokowała już tą furtkę słowami "art.36 pkt5.
Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa". Jest to jawna dyskryminacja. Ciekawe co to znaczy "uzyskali uznanie kwalifikacji" zapewne to, że pociotką się uzna a innym nie.
Po kilku latach walki o uznanie kwalifikacji stwierdzam że wstąpienie w szeregi PSP to była największą porażka w moim życiu.
W mojej sprawie kłamano, poświadczano nieprawdę, przekręcano fakty. Komendanci wszystkich szczebli kryli się nawzajem. Łamali przepisy ustawy o PSP, KPA.
Najweselsze jest to że że komendanci wszystkich 3 szczebli potwierdzili pisemnie moje kwalifikacje, po czym wszyscy pisemnie zaprzeczyli sami sobie. Czy tacy ludzie mają honor??  Takie mamy dowództwo.
A wiesz że łatwo będzie wprowadzić tą sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Bo jeśli ktoś ukończy szkołę policealną i uzyska tytuł technika pożarnictwa nie może być dyskryminowany dlatego że nie ukończył jednej z 3 wskazanych szkół policealnych
(w domyśle CS, SA). A co najzabawniejsze załatwi to za absolwentów RPO. Także szanowni Koledzy znajdźcie sobie szkole która zacznie wam szkolenie w tym zakresie a na praktykę bedziecie musieli sie sporo na załatwiać ale jest to wykonalne.

Ja wiem. Można walczyć w Sądzie, Prokuraturze, Trybunale Konstytucyjnym, tylko niech ktoś mi powie PO CO? Dlaczego naszej władzy porosły gruczoły jadowe i konszą wszystko co odstaje od ich światopoglądu? Dlaczego nadużywają swoich uprawnień i dokonują oceny i podziału placówek oświatowych na lepsze i gorsze. Czy to jest w ich gestii? Ustawa mówi ... Technik Pożarnictwa... , a komendant że nie bo SAP.
Osobną kwestią jest sprawa niegospodarności. Zamiast się cieszyć że się ma wykształconego pracownika za darmo, to jeszcze rzuca się mu kłody pod nogi. Lepiej jest szkolić od podstaw, płacić za szkołę, urlop szkolny, nadgodziny dla tych co zastąpią nieobecnego. Ale czym się przejmować. I tak zapłaci podatnik.

Offline mikoszka998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 17, 2015, 09:15:57 »
gdzie jest ta szkoła policealna?

Offline asua28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 27, 2015, 16:52:58 »
no to panowie mamy pozamiatane na awans w maju na mł.kpt. ustawa wchodzi w życie od podpisania po 6 miesiącach więc tylko SPO albo SPF

Offline antekstrazak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 01, 2015, 20:54:34 »
Witam Kolegów

Poszukuję pomocy prawnej !!!!!
Pisałem egzamin eksternistyczny w sesji wiosennej 2015r i mam (oczywiście oblany) pewne sugestie do egzaminu potrzebuje sie skontaktować z osobą która potrafi pomóc odnośnie żle wydrukowanego egzaminu praktycznego Z23 Proszę o POMOC !!!!!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 01, 2015, 22:09:47 »
Błedy formalne w takiej dziedzinie to tylko kancelaria bo raczej strażacy nie siedzą w kruczkach.... A tylko to cie może uratować.
A Ja nawet gdybym mógł nie pomogę komuś kto nie założył uzyskać tytułu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 02, 2015, 20:19:33 »
no to panowie mamy pozamiatane na awans w maju na mł.kpt. ustawa wchodzi w życie od podpisania po 6 miesiącach więc tylko SPO albo SPF

Panowie, czas do dzieła.
Na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich jest formularz wniosku o pomoc.

Oto link:   http://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1

Piszcie co nas boli. Jak mi powiedziano, wniosek nie jest pozwem sądowym, więc nie ma co się martwić że jak coś będzie źle, albo nie będzie podstawy prawnej  itp. Niech każdy napisze że jest technikiem  - ale nie z SAP - i w wyniku tego (każdy swoje), oraz że nowa ustawa podważa zapisy Konstytucji RP o równouprawnieniu, bo stawia nas na przegranej pozycji. Nie uznaje TP którego mamy, a na nowego TP nie mam szans - bo już go mamy.

Ja obszerny wniosek wraz z kopiami pism już posłałem, ale w "kupie siłą" więc Panowie ... do klawiatur.

Offline jan899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 07, 2015, 11:13:34 »
Witam,
posiada może ktoś jakieś informacje co z wnioskami na mł.asp dla eksternistycznych co na szybko trzeba było wysłać do kw do połowy września?
Ktoś dostał z kg jakąś odpowiedż?

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 07, 2015, 20:38:29 »
Rozkaz najprawdopodobniej z awansami będzie do końca października -_- trzeba się uzbroić w cierpliwość  -_-

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 17, 2015, 22:03:52 »
Komenda Główna PSP zbiera info o liczbie podległych strażaków posiadających kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa uzyskane w różnym trybie, tj. nierozpoczętą i nieukończoną jedną z kwalifikacji Z.22,  Z.23 lub posiadających kwalifikacje uzyskane w ramach egzaminów eksternistycznych.

Offline jan899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 18, 2015, 00:33:30 »
Czegoś nie rozumiem. Najpierw KG wystosowała pisma do KW, że główny 01 zamierza wystąpić z wnioskami, a nagle (według grzela) zbiera informacje :/

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 18, 2015, 06:35:50 »
Czegoś nie rozumiem. Najpierw KG wystosowała pisma do KW, że główny 01 zamierza wystąpić z wnioskami, a nagle (według grzela) zbiera informacje :/

Chyba raczej bardziej chodzi o szkołę SA, dać możliwość ukończenia tym, co zaczęli, ale w krótszym czasie niż normalnie.
A po drugie rozpoznanie bojem zjawiska, które wymknęło się z pod kontroli JNP.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 09:46:27 wysłana przez grzela »

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 18, 2015, 08:38:37 »
Raczej bym nie brał tego poważnie bo nie zbierał by informacji z wniosków awansowych a po 2 w liście do solidarności KG napisał że wystąpi o nadanie stopni tak że do końca miesiące się wyjaśni wszystko jak przyjdzie rozkaz

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 20, 2015, 15:51:36 »
Coś w tym temacie jest bo zbierają w kadrach informacje na temat z-22 i do jutra ma być to zestawienie w KG

Offline dav998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 25, 2015, 20:40:53 »
jak w temacie