Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433397 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 07, 2015, 18:56:56 »
Komendant główny zamierza wystąpić do Ministra o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego dla strażaków posiadających dyplom TP w trybie eksternistycznym, którzy zajmują stanowisko aspiranckie.
Kwity należy wysłać jak najszybciej, więc jest szansa na awans w listopadzie.
Informacja pewna od wróżki Safiry;-)
Musicie podziekować R.Osmyckiem bo to on złatwił :D  :kwit:
W odpowiedzi na list otwarty KG to zwarł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #401 dnia: Wrzesień 08, 2015, 12:05:54 »
OK, napisałem do OKE oraz wykonałem do nich jak i do Warszawy telefon. Czekam na oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jeśli dostanę informację zwrotną to na pewno ją tu umieszczę.
Na chwilę obecną po rozmowie telefonicznej, pani z którą rozmawiałem (OKE) nie była w ogóle zdziwiona tym faktem. Jeśli kuratorium wydało zgodę szkole to oni są zobowiązani na koniec szkoły wydać arkusze egzaminacyjne. Z.22 oraz Z.23. Powiedziała mi również, że szkoła do 21.09.2015r. musi zgłosić, iż taki kierunek rusza. Warunek również jest taki, że liczba godzin musi się zgadzać z liczbą godzin przewidzianą w programie dla egzaminów Z.22 oraz Z.23.

Na chwilę obecną OKE sprawdza stan rzeczy i jak będę miał tylko jakieś info o tej sprawie to dam znać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #402 dnia: Wrzesień 08, 2015, 21:41:13 »
Komendant główny zamierza wystąpić do Ministra o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego dla strażaków posiadających dyplom TP w trybie eksternistycznym, którzy zajmują stanowisko aspiranckie.
Kwity należy wysłać jak najszybciej, więc jest szansa na awans w listopadzie.
Informacja pewna od wróżki Safiry;-)

Panowie, ktoś coś wie jak to ma się niby odbywać? niby wnioski do połowy września mają być wysłane. Czyli awans w stopniu na listopad? Ktoś wie coś więcej?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 08, 2015, 21:54:52 »
Komendant główny zamierza wystąpić do Ministra o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego dla strażaków posiadających dyplom TP w trybie eksternistycznym, którzy zajmują stanowisko aspiranckie.
Kwity należy wysłać jak najszybciej, więc jest szansa na awans w listopadzie.
Informacja pewna od wróżki Safiry;-)

Panowie, ktoś coś wie jak to ma się niby odbywać? niby wnioski do połowy września mają być wysłane. Czyli awans w stopniu na listopad? Ktoś wie coś więcej?

Po pierwsze, to twój Komendant może wystąpić z takim wnioskiem, ale nie musi (ma to rozważyć),
po drugi musisz zajmować stanowisko aspiranckie, a po trzecie musisz być zasłużony i w ogóle  the best :straz:

Wtedy JNP KG weźmie te wnioski i może łaskawie poprosić na kolanach naszą ministrę o nadanie stopnia, po drugie może schować te wnioski do szuflady, a po trzecie wyrzucić je do kosza.

Nikt mu wtedy nie zarzuci, że nic nie robił w tej tak ważnej kwestii dla co niektórych  :straz: pominiętych we wcześniejszych rozdaniach.   

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 08, 2015, 22:12:20 »
Czy macie jakieś wieści do kiedy te wnioski mają być napisane i złożone?
dzięki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 09, 2015, 12:28:33 »
Czy macie jakieś wieści do kiedy te wnioski mają być napisane i złożone?
dzięki.

Do 16  września w KW.

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 09, 2015, 16:35:58 »
OK, mam oficjalną odpowiedź z OKE w sprawie szkoły policealnej o kierunku Technik pożarnictwa. Poniżej cytat maila:
"Witam,
rozporządzenie MEN z dnia z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz.U. 2012 poz. 7) wskazuje na  możliwość kształcenia zawodowego  w 2-letniej szkole policealnej jak i realizację kwalifikacyjnego kursu zawodowego  w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie  technika pożarnictwa (Z.22 oraz Z.23).

W związku z powyższym uczeń szkoły policealnej oraz osoba będąca uczestnikiem kwalifikacyjnego kursu zawodowego może złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie tych kwalifikacji.

Szczegóły dotyczące kształcenia w zawodzie technik pożarnictwa zawarte są w części III (s. 604-607) rozporządzenia  MEN z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz.U. 2012 poz. 184).

Pozdrawiam
Karolina Baran
Wydział Badań i Analiz"

Dziś dzwoniłem do dyrektora w tej sprawie i jutro mam dostać informację czy kierunek zostanie otworzony jeszcze w tym roku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 16:45:21 wysłana przez p4w3l »

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 09, 2015, 17:17:15 »
Dasz namiary jakieś na tą szkołę?  Konin?  :)

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 09, 2015, 17:24:14 »
Bez obaw, na pewno dam, jeśli wszystko będzie pozytywnie załatwione.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #409 dnia: Wrzesień 09, 2015, 17:46:34 »
Odpowiedź na wypowiedź użytkownika grzela.. Choć jego post jak szybko się ukazał tak szybko się zmazał :)

Tu nie chodzi o egzamin eksternistyczny tylko o cywilną szkołę, która zrealizuje program Z22 i Z23. W związku z tym OKE wyrazi zgodę na przeprowadzenie egzaminu na zasadach jak aspirantki. Ustawa o PSP po poprawce stawia kwalifikacje takich ludzi na równym poziomie jak absolwenci SA.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 17:51:11 wysłana przez Siedem »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #410 dnia: Wrzesień 09, 2015, 17:56:58 »
Odpowiedź na wypowiedź użytkownika grzela.. Choć jego post jak szybko się ukazał tak szybko się zmazał :)

Tu nie chodzi o egzamin eksternistyczny tylko o cywilną szkołę, która zrealizuje program Z22 i Z23. W związku z tym OKE wyrazi zgodę na przeprowadzenie egzaminu na zasadach jak aspirantki. Ustawa o PSP po poprawce stawia kwalifikacje takich ludzi na równym poziomie jak absolwenci SA.

Omylnie podałem interpretacje prawną dla SA eksternistycznie, taki jest temat wątku.  :szalony:
Tu chodzi o szkołę.  :klol:

Za kilka dni wchodzi ustawa deregulacyjna, która zmienia Ustawę o PSP

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2331

art. 3 dotyczy PSP

Pytanie, czy ukończenie tej szkoły pozwoli na uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 18:14:53 wysłana przez grzela »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #411 dnia: Wrzesień 09, 2015, 18:32:35 »
Jeżeli kierunek zostanie utworzony to z dużym prawdopodobieństwem spowoduje to możliwośc uzyskania tytułu technika pożarnictwa. Czyż to nie jest w tym momencie spełnienie wymogu zawodu regulowanego czyli spełnienie wymogów ustawy Ministerstwa Edukacji?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 09, 2015, 18:56:35 »
Jeżeli kierunek zostanie utworzony to z dużym prawdopodobieństwem spowoduje to możliwośc uzyskania tytułu technika pożarnictwa. Czyż to nie jest w tym momencie spełnienie wymogu zawodu regulowanego czyli spełnienie wymogów ustawy Ministerstwa Edukacji?

Znając różne interpretacje KG, dotyczącą przepisów prawnych obowiązujących w PSP, zadałbym niewygodne pytanie KG w tej kwestii, aby na darmo nie wyrzucać pieniędzy na szkołę widmo.  :kwit: 

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #413 dnia: Wrzesień 09, 2015, 20:05:09 »
Jeżeli kierunek zostanie utworzony to z dużym prawdopodobieństwem spowoduje to możliwośc uzyskania tytułu technika pożarnictwa. Czyż to nie jest w tym momencie spełnienie wymogu zawodu regulowanego czyli spełnienie wymogów ustawy Ministerstwa Edukacji?

Znając różne interpretacje KG, dotyczącą przepisów prawnych obowiązujących w PSP, zadałbym niewygodne pytanie KG w tej kwestii, aby na darmo nie wyrzucać pieniędzy na szkołę widmo.  :kwit: 

Podejrzewam, że to będzie identycznie jak z egzaminami eksternistycznymi. Udowodniono KG, że się myli i musi nadać stopnie aspiranckie technikom pożarnictwa zdającym eksternistycznie. Wydaje mi się, iż chodzi o to, że szkoły PSP muszą się utrzymać. Wyobraźmy sobie, że tych szkół nagle powstało w Polsce 100 po 30 osób na roku?
Pani z OKE stwierdziła sama, że już ciężko by było zlikwidować taką formę nauki niż egzaminy eksternistyczne, bo jeśli policealną zlikwidują to muszą tez zlikwidować 3 szkoły PSP, gdyż działają na tych samych prawach - są to szkoły policealne i trzeba mieć wykształcenie średnie by uczestniczyć w tych szkołach.
Wierzę w to, że jeśli szkoły będą dostawały zapytanie o taki kierunek to będą powstawały, ponieważ jest popyt to będzie podaż. KG tak jak w przypadku eksternistycznych może mieć związane ręce aż czegoś nie wymyślą. Dlatego, puki będzie okazja myślę, że trzeba korzystać. Czekam na info od dyrektora placówki dot. otworzenia kierunku.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #414 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:09:02 »
W świetle nowych przepisów także ciekawie będzie wyglądała sytuacja aspirantów którzy mają inżyniera (cywilnego ) i ukończony SPF , posiadają stopień oficerski i zajmują etat oficerski związany z kierowaniem działniami
Ciekawe czy teraz KG zmusi ich do ukończenia SPO aby ewentualnie mogli dalej awansować czy obejmie ich jakieś wyłączenie?
Ciekawe czy było to celowy zabieg czy po prostu przeoczenie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #415 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:24:33 »
Podejrzewam, że to będzie identycznie jak z egzaminami eksternistycznymi. Udowodniono KG, że się myli i musi nadać stopnie aspiranckie technikom pożarnictwa zdającym eksternistycznie. Wydaje mi się, iż chodzi o to, że szkoły PSP muszą się utrzymać. Wyobraźmy sobie, że tych szkół nagle powstało w Polsce 100 po 30 osób na roku?
Pani z OKE stwierdziła sama, że już ciężko by było zlikwidować taką formę nauki niż egzaminy eksternistyczne, bo jeśli policealną zlikwidują to muszą tez zlikwidować 3 szkoły PSP, gdyż działają na tych samych prawach - są to szkoły policealne i trzeba mieć wykształcenie średnie by uczestniczyć w tych szkołach.
Wierzę w to, że jeśli szkoły będą dostawały zapytanie o taki kierunek to będą powstawały, ponieważ jest popyt to będzie podaż. KG tak jak w przypadku eksternistycznych może mieć związane ręce aż czegoś nie wymyślą. Dlatego, puki będzie okazja myślę, że trzeba korzystać. Czekam na info od dyrektora placówki dot. otworzenia kierunku.
Myśle że nie wiesz o czym mówisz? W tym przypadku KG wykazuje dobrą wole i nic poza tym bo nikt go do muru nie przyparł tylko aby wybić argument przewodniczącemu "S" zgodził się wystąpić o stopień :fiuu:
Wiesz wystąpienie o stopień może równie dobrze zostać rozpatrzone negatywnie.
A co do szkół policealnych to swego czasu było pismo które zakazywało jednostkom organizacyjnym PSP pomocy tego typu instytucjom. Tak więc czy element praktyczny kształcenia zapewnią ? Być może OSP ale....
Własnie dużo tych ale...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #416 dnia: Wrzesień 10, 2015, 09:04:56 »
Podejrzewam, że to będzie identycznie jak z egzaminami eksternistycznymi. Udowodniono KG, że się myli i musi nadać stopnie aspiranckie technikom pożarnictwa zdającym eksternistycznie. Wydaje mi się, iż chodzi o to, że szkoły PSP muszą się utrzymać. Wyobraźmy sobie, że tych szkół nagle powstało w Polsce 100 po 30 osób na roku?
Pani z OKE stwierdziła sama, że już ciężko by było zlikwidować taką formę nauki niż egzaminy eksternistyczne, bo jeśli policealną zlikwidują to muszą tez zlikwidować 3 szkoły PSP, gdyż działają na tych samych prawach - są to szkoły policealne i trzeba mieć wykształcenie średnie by uczestniczyć w tych szkołach.
Wierzę w to, że jeśli szkoły będą dostawały zapytanie o taki kierunek to będą powstawały, ponieważ jest popyt to będzie podaż. KG tak jak w przypadku eksternistycznych może mieć związane ręce aż czegoś nie wymyślą. Dlatego, puki będzie okazja myślę, że trzeba korzystać. Czekam na info od dyrektora placówki dot. otworzenia kierunku.
Myśle że nie wiesz o czym mówisz? W tym przypadku KG wykazuje dobrą wole i nic poza tym bo nikt go do muru nie przyparł tylko aby wybić argument przewodniczącemu "S" zgodził się wystąpić o stopień :fiuu:
Wiesz wystąpienie o stopień może równie dobrze zostać rozpatrzone negatywnie.
A co do szkół policealnych to swego czasu było pismo które zakazywało jednostkom organizacyjnym PSP pomocy tego typu instytucjom. Tak więc czy element praktyczny kształcenia zapewnią ? Być może OSP ale....
Własnie dużo tych ale...
 
Zawsze jest jakieś ryzyko w przypadku próby obejścia czegoś. Ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma. Ci, którzy zaryzykowali z egzaminami eksternistycznymi to niektórym się udało... Nawet jeśli nie dostał bym stopnia ani stanowisko papier będę miał. W przypadku pójścia na SA prawdopodobnie do egzaminów nie będę musiał podchodzić...

Offline mikoszka998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #417 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:27:31 »
Witam!
Dziś osobiście widziałem pismo o składaniu wniosków. w grudniu kończę wymagany dwuletni staż na stanowisku Dyżurnego Stanowiska Kierowania potrzebny do podejścia do z23. dzwonię więc do CKE czy mogę już złożyć dokumenty na z23 na egzamin w styczniu (z22 już mam) i jakie było moje zdziwienie gdy pani powiedziała że od 1 września 2015 roku już NIE MOŻNA ZDAWAĆ EKSTERNISTYCZNIE TECHNIKA POŻARNICTWA. co Wy na to?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:33:33 »
Witam!
Dziś osobiście widziałem pismo o składaniu wniosków. w grudniu kończę wymagany dwuletni staż na stanowisku Dyżurnego Stanowiska Kierowania potrzebny do podejścia do z23. dzwonię więc do CKE czy mogę już złożyć dokumenty na z23 na egzamin w styczniu (z22 już mam) i jakie było moje zdziwienie gdy pani powiedziała że od 1 września 2015 roku już NIE MOŻNA ZDAWAĆ EKSTERNISTYCZNIE TECHNIKA POŻARNICTWA. co Wy na to?

Post kolegi savo73 z zakładki wcześniej
http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2015-1149


Offline mikoszka998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 10, 2015, 15:37:50 »
Sorki, widzę że ta sprawa była już poruszona.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 10, 2015, 22:43:54 »
Odpowiedź na wypowiedź użytkownika grzela.. Choć jego post jak szybko się ukazał tak szybko się zmazał :)

Tu nie chodzi o egzamin eksternistyczny tylko o cywilną szkołę, która zrealizuje program Z22 i Z23. W związku z tym OKE wyrazi zgodę na przeprowadzenie egzaminu na zasadach jak aspirantki. Ustawa o PSP po poprawce stawia kwalifikacje takich ludzi na równym poziomie jak absolwenci SA.

Omylnie podałem interpretacje prawną dla SA eksternistycznie, taki jest temat wątku.  :szalony:
Tu chodzi o szkołę.  :klol:

Za kilka dni wchodzi ustawa deregulacyjna, która zmienia Ustawę o PSP

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2331

art. 3 dotyczy PSP

Pytanie, czy ukończenie tej szkoły pozwoli na uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa?

Przeczytałem poprawki do ustawy o PSP, napiszę tylko tyle, że mój szacunek do kadry dowódczej w PSP sięgną dna a nawet mułu. Zrobią wszystko żeby utrzymać monopol na kwalifikacje aspiranckie, i ci co będą chcieli się szkolić i awansować bez wazeliny ani rusz. Przepisy prawa mają w d.... . Panuje tu totalne państwo w państwie. Komendant jest królem i tylko to się liczy co on chce, a jak ustawa jest nieodpowiednia, to trzeba ją zmienić. Oto rządy PO i ich dupowłazów.
Jaka kolwiek nauka w szkole innej niż SAP już nie ma sensu. Nowa ustawa zablokowała już tą furtkę słowami "art.36 pkt5.
Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa". Jest to jawna dyskryminacja. Ciekawe co to znaczy "uzyskali uznanie kwalifikacji" zapewne to, że pociotką się uzna a innym nie.
Po kilku latach walki o uznanie kwalifikacji stwierdzam że wstąpienie w szeregi PSP to była największą porażka w moim życiu.
W mojej sprawie kłamano, poświadczano nieprawdę, przekręcano fakty. Komendanci wszystkich szczebli kryli się nawzajem. Łamali przepisy ustawy o PSP, KPA.
Najweselsze jest to że że komendanci wszystkich 3 szczebli potwierdzili pisemnie moje kwalifikacje, po czym wszyscy pisemnie zaprzeczyli sami sobie. Czy tacy ludzie mają honor??  Takie mamy dowództwo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 10, 2015, 23:58:34 »
Przeczytałem poprawki do ustawy o PSP, napiszę tylko tyle, że mój szacunek do kadry dowódczej w PSP sięgną dna a nawet mułu. Zrobią wszystko żeby utrzymać monopol na kwalifikacje aspiranckie, i ci co będą chcieli się szkolić i awansować bez wazeliny ani rusz. Przepisy prawa mają w d.... . Panuje tu totalne państwo w państwie. Komendant jest królem i tylko to się liczy co on chce, a jak ustawa jest nieodpowiednia, to trzeba ją zmienić. Oto rządy PO i ich dupowłazów.
Jaka kolwiek nauka w szkole innej niż SAP już nie ma sensu. Nowa ustawa zablokowała już tą furtkę słowami "art.36 pkt5.
Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa". Jest to jawna dyskryminacja. Ciekawe co to znaczy "uzyskali uznanie kwalifikacji" zapewne to, że pociotką się uzna a innym nie.
Po kilku latach walki o uznanie kwalifikacji stwierdzam że wstąpienie w szeregi PSP to była największą porażka w moim życiu.
W mojej sprawie kłamano, poświadczano nieprawdę, przekręcano fakty. Komendanci wszystkich szczebli kryli się nawzajem. Łamali przepisy ustawy o PSP, KPA.
Najweselsze jest to że że komendanci wszystkich 3 szczebli potwierdzili pisemnie moje kwalifikacje, po czym wszyscy pisemnie zaprzeczyli sami sobie. Czy tacy ludzie mają honor??  Takie mamy dowództwo.
Człowieku przeczytaj poprawki całościowo.... Ta poprawka daje takie same szanse awansu apiratowi sztabowemu i stażyscie... Wiec gdzie monopol SA i CS
PS. to ustwa likwidacyjna dla szkół aspirantów.....
PSS. co poświadczono może udowodnić  jeden człowiek..... Jesli nie wiesz kto... Twoja sprawa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 00:13:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:34:45 »
Przeczytałem poprawki do ustawy o PSP, napiszę tylko tyle, że mój szacunek do kadry dowódczej w PSP sięgną dna a nawet mułu. Zrobią wszystko żeby utrzymać monopol na kwalifikacje aspiranckie, i ci co będą chcieli się szkolić i awansować bez wazeliny ani rusz. Przepisy prawa mają w d.... . Panuje tu totalne państwo w państwie. Komendant jest królem i tylko to się liczy co on chce, a jak ustawa jest nieodpowiednia, to trzeba ją zmienić. Oto rządy PO i ich dupowłazów.
Jaka kolwiek nauka w szkole innej niż SAP już nie ma sensu. Nowa ustawa zablokowała już tą furtkę słowami "art.36 pkt5.
Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa". Jest to jawna dyskryminacja. Ciekawe co to znaczy "uzyskali uznanie kwalifikacji" zapewne to, że pociotką się uzna a innym nie.
Po kilku latach walki o uznanie kwalifikacji stwierdzam że wstąpienie w szeregi PSP to była największą porażka w moim życiu.
W mojej sprawie kłamano, poświadczano nieprawdę, przekręcano fakty. Komendanci wszystkich szczebli kryli się nawzajem. Łamali przepisy ustawy o PSP, KPA.
Najweselsze jest to że że komendanci wszystkich 3 szczebli potwierdzili pisemnie moje kwalifikacje, po czym wszyscy pisemnie zaprzeczyli sami sobie. Czy tacy ludzie mają honor??  Takie mamy dowództwo.

To nie są poprawki do Ustawy o PSP, te zmiany już podpisał prezydent 27 sierpnia i wejdą w życie po 60 dniach od ich ogłoszenia.
Jeżeli chodzi o uznanie kwalifikacji, to jest cyrk na gumowych kółkach  :fiuu:

http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/uznawanie_kwalifikacji

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 11, 2015, 08:43:53 »
Ciekawy jestem jak teraz będą wyglądać egzaminy końcowe w Szkołach Aspirantów?
Jeżeli zostało to wykreślone z egzaminów eksternistycznych -  to chyba już nie będzie tzw. Z22, Z23 organizowanych przez OKE!!!
Będą chyba już egzaminy wewnętrzne (takie jak były wcześniej przed tymi zetkami ).? :gwiazdki:
Albo się mylę  :wall:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 08:46:54 wysłana przez johnson1 »

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:40:28 »
Dobra wiadomość, kierunek jest w trakcie otwierania, dyrektor ma dziś być u starosty i jeśli on wyrazi zgodę to otwierają kierunek.
W poniedziałek będę miał info czy kierunek rusza. Jak to powiedział, że "...powinno być dobrze".
Dowiedziałem się również z OKE i potwierdzili mi w Kuratorium, iż jeśli kierunek ruszy i w między czasie przepisy się zmienią bo np. KG namiesza tak jak z eksternistycznymi, to i tak będziemy mogli skończyć kierunek i przystąpić do egzaminów.
Pytałem się o ilość ewentualnie miejsc i odpowiedź dostałem, że na chwilę obecną jest mowa o 60 miejscach (dwa równoległe roczniki z przesunięciem tygodniowym - w trybie zaocznym).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 09:45:04 wysłana przez p4w3l »