Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431643 razy)

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #375 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:03:17 »
Ma ktoś pytania z teorii Z.22. Egzamin był dzisiaj. Rok 2015.
Wczorajsze Z22 i Z23 oraz klucze :)
http://chomikuj.pl/skalim1/Egzaminy+testy+Z22+Z23

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #376 dnia: Czerwiec 23, 2015, 20:59:35 »
Cytuj
Ma ktoś pytania z teorii Z.22. Egzamin był dzisiaj. Rok 2015.
Jak to dzisiaj był, jak dzwoniłem do OKE to powiedziała że egzaminy z.22 i 23 będą w styczniu
Kolejne są w styczniu. 22.06.2015 był egzamin Z.22 teoria dla niestacjonarnych i eksternistycznych. Praktyka była wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 21:31:06 wysłana przez fire-worker »

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwiec 23, 2015, 21:02:11 »
ok
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 21:30:49 wysłana przez fire-worker »

Offline interw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwiec 23, 2015, 22:03:41 »
Witam!
Sęk w tym, że w styczniu egzaminów raczej nie będzie:

http://egzaminzkwalifikacji.pl/terminy-egzaminow-w-2016-r/

P.S. Wiadomo coś o kluczach, ewentualnie wynikach Z23 praktycznego z 9 czerwca 2015?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 22:10:29 wysłana przez interw »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 09, 2015, 16:51:20 »
Cytuj
W ostatniej części spotkania omówiono bieżące sprawy nurtujące członków NSZZ "Solidarność". Zadano pytanie dotyczące sposobu rozwiązania problemu pozyskiwania stopnia aspiranckiego po kursie eksternistycznym. Komendant Główny PSP przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie wskazując, że nadal podtrzymuje zasadę awansowania na pierwszy stopień aspirancki, po stacjonarnym i zaocznym odbyciu szkolenia w szkole aspirantów. Komendant Główny PSP poinformował przy okazji, że planowane jest skrócenia cZasu nauki na szkołach aspiranckich w systemie zaocznym.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=653

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 09, 2015, 18:14:43 »
Po przeczytaniu stanowiska KG trudno mi zebrać myśli. Wniosek jeden, z tym Panem rozmowa nie ma najmniejszego sensu. Jedyną naszą szansą są wybory jesienne, albo przedstawienie naszej sprawy w ministerstwie. Druga opcja wydaję się pewniejsza. Czas najwyższy porzucić marzenia o awansie i coś sensownego wymyślić. Bo teraz się okazuję, że do SA nie wiadomo czy możemy pójść  bo jesteśmy już technikami, a awansu nie możemy dostać bo technik pożarnictwa uzyskany eksternistycznie dla naszego KG to NIKT. Faktycznie jest w tym logika. Działanie KG zmotywowało mnie niesamowicie do dalszej pracy. W naszej służbie też powinni wprowadzić kadencyjność na najwyższych stanowiskach, bo jak ktoś się uprze to widać nie ma siły na zmianę poglądów. Tylko jest problem bo ludziom, którzy mieli otwarte umysły na rozwój służby  pokazali gdzie ich miejsce. Teraz przed wyborami będą zmieniać system szkolenia. Może tak wreszcie zlikwidować dzienne SA i wprowadzić więcej ludzi na zaoczne.

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 10, 2015, 21:27:39 »
Witam
Jeżeli nasz KG jest taki konsekwentny w tych swoich decyzjach to pytanie dlaczego w 2014 w maju przyznawał awanse po tp ekserynistycznie a nagle mu się zmieniło.ale może już niedługo wybory to zmienią.

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 21, 2015, 10:48:52 »
widze ze temat utknął w martwym punkcie...czyli nic nie mozemy zrobic? patrzac na nowe przepisy kwalifikacji na stanowiska...korpus podoficerów jest lekko ujmujac dyskryminowany

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 22, 2015, 20:30:02 »
Temat nie utkną w martwym punkcie, ale realizujemy drogę służbową. Poszły pisma i czekamy (przynajmniej ja) na odpowiedz. Zwykle 30 dni :-(

Offline żwirek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 23, 2015, 18:46:38 »
Witam
Czy orientujecie się kto i gdzie sprawdza egzaminy praktyczne (pisemne) na Z 23???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:38:08 »
Obradowała kadra kierownicza PSP

Cytuj
Komendant Główny zaznaczył, że zdanie egzaminu Z-23 nie gwarantuje uzyskania I-go stopnia aspiranckiego.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1894-obradowala-kadra-kierownicza-psp.html

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:09:44 »
Cytuj
Komendant Główny zaznaczył, że zdanie egzaminu Z-23 nie gwarantuje uzyskania I-go stopnia aspiranckiego.

Ameryki nie odkrył :)

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:27:39 »
No to mamy praworządną POlskę.
Ustawa o PSP jedno, a urzędnik drugie.
Jednym słowem KG jest Panem i królem na włościach, i żaden ustawodawca, dzienniki ustaw i ustawy nie będą mu mówić co ma robić. Pamiętacie? pkt 1 - szef ma zawsze racje, pkt 2 - jeśli szef nie ma racji patrz pkt 1

w ustawie jest faktycznie zapis "może otrzymać", lecz z tego co mnie uczyli to z definicji Państwa Prawa wynika że obywatel może wszystko poza tym co zabronione, a URZĘDNIK może tylko to na co mu prawo pozwala. Idąc tym tokiem myślenia ja spełniam wymogi i chcę stopień, a jeśli nie to proszę o decyzję dlaczego nie z uzasadnieniem i prawem odwołania. Niestety żaden z naszych szefów tego nie zrobi, bo prokurator czeka. Oto taka odwaga strażackich generałów.

tylko czekać kiedy w PSP będzie wymagane prawo jady po kursie u szwagra, średnie w szkole żony, a sprzęt z firmy kuzyna. A dlaczego? Bo tak chce komendant.

Panowie zainteresowani. czas do urn, i miejmy nadzieję że Pis pokaże naszym włodarzą gdzie ich miejsce. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 27, 2015, 22:44:30 »
Panowie zainteresowani. czas do urn, i miejmy nadzieję że Pis pokaże naszym włodarzą gdzie ich miejsce.
Panowie zainteresowani czas do sądu i udowodnić że odmowa awansu wymaga wydania decyzji :) Skoro awans na pierwszy stopień to rozkaz personalny w "formie decyzji personalnej" to spróbujcie udowodnić że jego brak też musi spełnić wymogi KPA gdyż jest to czynność organu administracji publicznej zespolonej. A wtedy hulaj dusza piekła nie ma z odwołaniami......
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sawo73

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 01, 2015, 19:48:06 »
Z dniem 1 września 2015 wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia MEN w sprawie egzaminów eksternistycznych, która wycofuje zawód technika pożarnictwa z egzaminów eksternistycznych. (Dz.U.2015.1149)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 01, 2015, 21:50:34 »
W związku z tym, śmiem twierdzić, że Ci co zdali to dostaną mł. asp..... Będzie dobrze..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 01, 2015, 21:52:10 »
W związku z tym, śmiem twierdzić, że Ci co zdali to dostaną mł. asp..... Będzie dobrze..
Technicy eksternistyczni do roboty!
Bo uważam że @Siedem ma racje....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:00:23 »
Co z tymi którzy mają zdany egzamin z 22. Czy będą mogli zdać egzamin z 23 ? Co z tymi którzy mają do poprawki ostatni egzamin z 23 praktyczny ? Czy OKE będzie zwracać pieniądze za te egzaminy czy zostaniemy z niepełnymi uprawnieniami ? To tak jak by mieć prawo jazdy na autobus a nie móc zdać egzaminu uprawniającego (przewóz osób).

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:19:56 »
Mając zdany z22 najlepszym wyjsciem jest chyba załapanie się na kkz chodzisz rok i masz pewną sytucje.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 02, 2015, 15:27:55 »
Byłem dzisiaj w OKE i dowiedziałem się że osoby które podchodziły do z 22 i z 23 a nie zdały któregoś z egzaminów mają prawo do poprawki. Od pracownika OKE otrzymałem formularz do wypełnienia o ponowne przystąpienie do egzaminu. Z tego co pamiętam możliwość zdawania takiej poprawki jest dozwolona do trzech lat od egzaminów których się nie zdało. Osoby które nie napisały wcześniej o z 23 a zdawały z 22 nie mają  już prawa do zdawania eksternistycznego z 23.   

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 02, 2015, 15:45:35 »
Dzwoniłem dziś do miejscowej terytorialnie OKE w sprawie egzaminu Z22 do którego zostałem zakwalifikowany w miesiącu sierpniu. Z informacji czy egzamin się odbędzie i osoby już zakwalifikowane będą mogły do takowego przystąpić nie padła jednoznaczna odpowiedź, a wręcz panuje chaos, w związku z niepełnymi informacjami. Kazano mi dzwonić gdzieś w połowie miesiąca może dostaną jakieś bliższe informacje. Ogólnie jest "dupa blada" bo moim skromnym zdaniem dla osób zakwalifikowanych do egzaminu czy to do Z22 czy Z23  przed dniem 1 września powinien się taki odbyć z uwagi na przepis mówiący, iż prawo nie działa wstecz. Jeżeli ktoś z was ma informacje w tym temacie byłbym wdzięczny o informacje.
 

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 07, 2015, 10:39:29 »
Komendant główny zamierza wystąpić do Ministra o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego dla strażaków posiadających dyplom TP w trybie eksternistycznym, którzy zajmują stanowisko aspiranckie.
Kwity należy wysłać jak najszybciej, więc jest szansa na awans w listopadzie.
Informacja pewna od wróżki Safiry;-)

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 07, 2015, 13:25:44 »
OK, słuchajcie tego. Jak pewnie większość spóźniłem się z papierami i niestety nie podejdę eksternistycznie do zdania tych egzaminów.
Jednak sprawa nie jest do końca przegrana bo podzwoniłem w kilka miejsc i o dziwo są szkoły, które oferują technika pożarnictwa jako szkoła policealna z uprawnieniami Z.22 Z.23. Idąc dalej dotarłem do jednej ze szkół, dzwonie i potwierdzają tą informacje. Technik pożarnictwa w formie szkoły policealnej do wyboru zaocznie lub wieczorowo. Czas nauki 2 lata (4 semestry). I co? Kierunek nie ruszył, bo nie ma chętnych. Potrzeba jest min. 15 osób. Nie podam linku do szkoły ale zacytuje ze strony kilka akapitów:

"Nauka trwa 2 lata.
Zajęcia mogą być prowadzone w systemie wieczorowym lub zaocznym. W trakcie szkoły odbędziesz praktykę zawodową. Po ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom potwierdzający
kwalifikacje zawodowe. Zdobędziesz atrakcyjny i oczekiwany na rynku pracy zawód technika. Po ukończeniu szkoły możesz kontynuować naukę na studiach.

Zawód: Technik pożarnictwa
Kwalifikacje:
K1 - Wykonywanie działań ratowniczych (Z.22.)
K2 - Zarządzanie działaniami ratowniczymi (Z.23.)

Charakterystyka:
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pożarnictwa powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) wykonywania czynności ratowniczych;
2) kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi na poziomie interwencyjnym podczas pożarów,
klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń;
3) organizowania i monitorowania przebiegu służby;
4) rozpoznawania i likwidacji zagrożeń;
5) dysponowania siłami i środkami systemu ratowniczego"

Co Wy wszyscy na to? Są chętni? Jeśli tak to gadałem z dyrektorem i jest w stanie uruchomić kierunek.
Eksternistycznie może nie można zdawać, ale jako szkoła policealna tak. To może być sposób na obejście przepisów. W każdym razie pan twierdzi, że mają akredytacje (co mnie bardzo zdziwiło bo myślałem, ze tylko 3 szkoły taką akredytacje mają).

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 07, 2015, 15:12:57 »
Podaj jakieś namiary na siebie lub szkołę

Pozdrawiam

Offline p4w3l

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 07, 2015, 15:16:38 »