Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 432805 razy)

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 21, 2015, 17:42:47 »
Ok, możemy dać sobie spokój. Spotkanie jest niemożliwe.
Info z KG " możemy składać pisma, papier wszystko przyjmie, ale uzyskamy tylko odp. dlaczego nie".
Pozdrawiam wszystkich ogn. TP.

Nie wiem jak pozostali, ale ja chętnie bym przeczytał odpowiedź KG "dlaczego nie" - najlepiej z podaniem podstawy prawnej. To po pierwsze. Po drugie jeśli "nie" i nic nie będzie tego w stanie zmienić to oczekuję jasnego i jednoznacznego stanowiska KG dotyczącego możliwych dróg uzyskania przez nas stopnia mł. asp. Skoro "klasyczna droga" przez SA jest dla nas zamknięta to co dalej...  :gwiazdki:

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 21, 2015, 18:45:17 »
Najlepsze było by wystosować pismo do KG, ale nie w pojedynkę lub grupowo, bo zawsze zarzucą brak drogi służbowej, ale przez kancelarię prawną. Złożyć grupowo wniosek o pomoc, a kancelarii droga służbowa nie obowiązuje.
Może ktoś ma taką, jeśli nie ja będę rozmawiał z prawnikiem prawdopodobnie we wtorek.

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 21, 2015, 23:18:25 »
Panowie powodzenia! - należy walczyć o swoje, pozdrawiam


Kolory zarezerwowane są dla moderatorów - patrz regulamin
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 23:44:14 wysłana przez robn »

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 21, 2015, 23:56:08 »
Najlepsze było by wystosować pismo do KG, ale nie w pojedynkę lub grupowo, bo zawsze zarzucą brak drogi służbowej, ale przez kancelarię prawną. Złożyć grupowo wniosek o pomoc, a kancelarii droga służbowa nie obowiązuje.
Może ktoś ma taką, jeśli nie ja będę rozmawiał z prawnikiem prawdopodobnie we wtorek.

To dobry pomysł z prawnikiem, jeśli trzeba będę cię wspierał w każdy sposób. Ale jeśli mamy to w grupie. Może jutro coś się dowiem ze źródełka...

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 24, 2015, 10:48:23 »
To co udało mi się dowiedzieć to na dzień dzisiejszy eksternistyczne zaliczenie Z 22 i Z 23 oraz otrzymanie dyplomu Technika Pożarnictwa w OKE jest już zablokowane nowe osoby nie mogą już podejść do egzaminów.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 24, 2015, 12:10:11 »
Czyli nie chodzi o to aby ludzie mieli wykształcenie, tylko  żeby chodzili do SAP.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 24, 2015, 12:27:15 »
Wydaje mi się , dobrze by było zacząć od pisma raportu do KG z zapytaniem czego lub jakich warunków nie spełniamy ( każdy ma prawo zadać pytanie w swoim imieniu ) a następnie jak będzie odpowiedź ( nie zadowalająca ) szukać dalszej drogi czyli pion wyżej.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 24, 2015, 14:52:59 »


To dobry pomysł z prawnikiem, jeśli trzeba będę cię wspierał w każdy sposób. Ale jeśli mamy to w grupie. Może jutro coś się dowiem ze źródełka...
[/quote]

W naszej sprawie nic się nie dzieje w biurze ze strony ZZ :-\ Nic nie wpłynęło i tematu w wzeszłym tygodniu nie było. Źródełko mówi aby spróbować przez

https://www.msw.gov.pl/pl/ministerstwo/struktura/departamenty/10997,dok.html

Podobno ma wiele sukcesów na koncie... Tylko trzeba wszystko szczegółowo opisać z podaniem podstaw prawnych oraz procedur samej KG odnośnie awansowania. Można to zrobić samodzielnie albo zbiorowo. Dane personalne będą tylko do wiadomości pani minister oraz pani pełnomocnik.

Jeden z kolegów na forum oferował się że pomoże :pyt:   

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 24, 2015, 20:07:21 »
Na pocz
To co udało mi się dowiedzieć to na dzień dzisiejszy eksternistyczne zaliczenie Z 22 i Z 23 oraz otrzymanie dyplomu Technika Pożarnictwa w OKE jest już zablokowane nowe osoby nie mogą już podejść do egzaminów.
Nic nie zostało zablokowane. Na początku czerwca podchodzę do egzaminu w Częstochowie. Praktyka, potem teoria na koniec miesiąca. Z-22 na początek.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 24, 2015, 20:48:59 »
Mój kolega też zdaje jest w trakcie bo papiery złożył jeszcze w styczniu ale podobno teraz już nie można nowych papierów składać tak mi powiedziano obym się mylił taką informację dostałem jutro z ciekawości zadzwonię do OKE i zapytam jako nowy z ulicy czy można ^_^

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 24, 2015, 21:33:17 »
W razie czego poproś o podstawę prawną. czy to jest w przepisach czy tylko jakiś pisemny zakaz i od kogo. O ile Ci powiedzą.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 25, 2015, 17:58:09 »
Dzwoniłem dziś do OKE i pytałem czy można składać dokumenty na Z 22 i Z 23 odpowiedziano mi ze do końca września na egzaminy na styczeń 2016 wiec można a nam mówiono ze związki na spotkaniu dostały informacje że jest wszystko zablokowane ( chyba że komenda nie wyda zaświadczeń i to oto chodzi nie wiem ) komuś zależy żeby to ukrócić nie wiem po co.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 25, 2015, 18:10:41 »
Ciekawe jest z tym ukrócaniem bo tak na prawdę PSP nie ma żadnej podstawy prawnej, żeby to zablokować.
Blokada możliwości "technika pożarnictwa" jest tylko w gestii Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 25, 2015, 20:41:51 »
Koledzy, a jak myślicie czy posiadając technika pozarnictwa bez stopnia możemy rozpocząć studia inż. zaoczne lub  SPF?

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 25, 2015, 22:21:55 »
Koledzy, a jak myślicie czy posiadając technika pozarnictwa bez stopnia możemy rozpocząć studia inż. zaoczne lub  SPF?


W pierwszym przypadku musisz w sgsp przedstawić świadectwo ukończenia SA;
W drugim przypadku możesz rozpocząć SPO i potem, SPF :P, ale czy SPF od razu? Myślę, że teoretycznie można, ale kto cię na to wyśle nie będąc aspirantem ?

Offline JohnnyPi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #340 dnia: Maj 25, 2015, 23:11:00 »
Cytuj
Myślę, że teoretycznie można, ale kto cię na to wyśle nie będąc aspirantem ?
http://www.pleszew.psp.wlkp.pl/index.php/zdarzenia/242-22-maja-powiatowe-obchody-dnia-strazaka
Kolega z sekcyjnego awansował na młodszego kapitana i
http://www.pleszew.psp.wlkp.pl/index.php/wydzialy/z-ca-dowodcy-jrg
został Z-ca dowódcy JRG
Więc wszystko można, ale trzeba tego bardzo chcieć i mieć do tego trochę szczęścia, a ustawy, przepisy i deregulacje są dla zwykłych szaraków, żeby nigdy nie awansowali bo jeszcze by coś mądrego chcieli zrobić...

Pozdrawiam
Johnny

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #341 dnia: Maj 25, 2015, 23:45:43 »
Cytuj
Myślę, że teoretycznie można, ale kto cię na to wyśle nie będąc aspirantem ?
http://www.pleszew.psp.wlkp.pl/index.php/zdarzenia/242-22-maja-powiatowe-obchody-dnia-strazaka
Kolega z sekcyjnego awansował na młodszego kapitana i
http://www.pleszew.psp.wlkp.pl/index.php/wydzialy/z-ca-dowodcy-jrg
został Z-ca dowódcy JRG
Więc wszystko można, ale trzeba tego bardzo chcieć i mieć do tego trochę szczęścia, a ustawy, przepisy i deregulacje są dla zwykłych szaraków, żeby nigdy nie awansowali bo jeszcze by coś mądrego chcieli zrobić...

Pozdrawiam
Johnny

Chciałbym wiedzieć jaką karierę zrobił w PSP ów kolega (awansowany z sekcyjnego na mł. kpt i na z-cę d-cy jednostki) oraz ile lat służby posiada. Wydaje mi się, że nie ma więcej niż 5-6 lat służby.... Nie wiem jak to będzie odbierane przez d-ców zmian, osób z doświadczeniem na stanowiskach, czy taka osoba będzie poważana... Ale to nie mój problem,  :gwiazdki: :wall: :wall:
 :wall: Jeśli tak, to dla mnie to szok i KG powinna się tym kurwa jak najszybciej zająć, bo te ich głupie przepisy umożliwiające lub dopuszczające dziwne awanse, są przynajmniej naganne. Nie po to produkuje się tylu absolwentów, można ich dalej kształcić, aby spokojnie w ciągu 5 lat zaspokoić potrzeby kadrowe  w komendzie. Ktoś kurwa się pomylił z głowami i nie umie zaplanować sytuacji kadrowej w komendzie na kilka lat do przodu....
EGO = 1 / wiedza

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #342 dnia: Maj 25, 2015, 23:47:11 »
Koledzy z klubu TP po eksternie. Jakie podejmujemy działania w tej sprawie :pyt:

Jeśli chcemy dostać awanse razem z kadetami to musimy działać już teraz to ostatni moment :krzyk:

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 26, 2015, 06:51:51 »
dzisiaj dzwonię do kancelarii.. jak będę coś wiedział napiszę

Online JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 26, 2015, 11:07:47 »
A może to jakiś błąd w druku? Taki cytat z ich strony:
Cytuj
młodszy ogniomistrz Maciej Buszczak, młodszy ogniomistrz Łukasz Kot – awansowani do stopnia starszego ogniomistrza
Można awansować o 2 stopnie??? :gwiazdki:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #345 dnia: Maj 27, 2015, 10:42:54 »
Koledzy: ratownik1604, ratownik8, 1fireman1, młody 2 i inni z klubu ETP. Albo podejmujemy jakieś konkretne działania w naszej sprawie  albo zostajemy tak jak jesteśmy. Pisanie na forum nic nie da. ZZ nie dojęły tematu. Dlatego proponuje się zwrócić do pełnomocnik minister do spraw równego traktowania (równe traktowanie to uznanie kwalifikacji w 2014 roku a w 2015 to już nie). Nasze dane będą tylko do wiadomości pani pełnomocnik. Wrócenie się do pełnomocnika cywila nie jest pominięciem drogi służbowej i jak najbardziej można to wykorzystać.

Czy ktoś dysponuje wytycznymi KG PSP z 2013r kto może przystąpić do egzaminu eksternistycznego (wymagania stanowiskowe)?

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #346 dnia: Maj 27, 2015, 10:45:40 »
Niedługo na stronie NSZZ "S" pojawi się ta sprawa wraz ze stanowiskiem Rady Krajowej i pismem do KG. :)

Kolego masz jakieś wiadomości w tym temacie co pisałeś czy ZZ wypięły się... na stronach ZZ nic się nie dzieje nawet stanowisko w sprawie dalszych protestów jest jakieś niemrawe albo troszkę polityczne...

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #347 dnia: Maj 27, 2015, 11:52:21 »
Było porozumienie pomiędzy zastępcą KG a dyrektorem CKE, kto może podejść do egzaminów eksternistycznych. Postaram się poszukać treść tego porozumienia.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #348 dnia: Maj 27, 2015, 14:46:37 »
Niedługo na stronie NSZZ "S" pojawi się ta sprawa wraz ze stanowiskiem Rady Krajowej i pismem do KG. :)

Kolego masz jakieś wiadomości w tym temacie co pisałeś czy ZZ wypięły się... na stronach ZZ nic się nie dzieje nawet stanowisko w sprawie dalszych protestów jest jakieś niemrawe albo troszkę polityczne...

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #349 dnia: Maj 27, 2015, 14:50:49 »
A ja bym był za tym żeby pisać ale od razu do pani minister MSW napisałem raport do KG i czekam na odpowiedz, jakich warunków nie spełniam czego mi brakuje itd.