Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433330 razy)

Offline petson998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 10, 2015, 11:20:29 »
Eqinox-ja tez się spotkałem z nadaniem pierwszego stopnia aspiranckiego na gali wojewódzkiej dnia strażaka.
Zrozumcie że pierwszy stopień aspirancki nadaje minister!

Nadaje a nie wręcza ! na pierwszy stopień oficerski też nadaje minister a wręczają dyrektorzy z KG, tak samo w KM/KP wręcza Komendant ale najpierw odczytują rozkaz personalny, Ministra, Komendanta Wojewódzkiego lub Miejskiego/Powiatowego

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 11, 2015, 20:33:12 »
Witam Klubowiczów.
Jakieś info na nasz temat?
Jako ciekawostkę podam, że eksternisci Z22 byli zwolnieni z zajęć pierwszego semestru w SA.
Więc mając Z22 i Z 23 to z czego nas zwolnią?
Info z OKE, nie można dwa razy zdawać takiego egz.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 11, 2015, 21:26:09 »
Przecież to jest logiczne , że zdając kwalifikacje Z 22 i Z 23 otrzymuje się świadectwa i dyplom Technik Pożarnictwa z OKE czyli dokument Państwowej Komisji Egzaminacyjnej z nr ewidencji i nie ma takiej opcji żeby ktoś kogoś dopuścił do ponownych egzaminów jedynie można wystąpić o wydanie duplikatu dokumentów do dyrektora OKE w razie zniszczenia utraty itd. Nikt nigdzie nas nie przyjmie na zaoczną szkołę aspirantów gdyż my już posiadamy państwowe dokumenty nie różniące się niczym od kadetów kończących SA i zaczną SA.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 11, 2015, 22:29:50 »
A ja myślałem, że chociaż przed emeryturą pójdę do SA – bo taki jest  zwyczaj w straży aby iść do szkoły i następnie na zaopatrzenie emerytalne np. w lipcu tego samego roku. Tego, że sam się wyeliminuje zdobywając eksternistycznie TP się nie spodziewałem.  Bo jak to się mówi - człowiek to najlepsza inwestycja ale nie w Naszej służbie. U nas sprzęt za miliony złotych, szkoły pustawe i tylko dla wybranych.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 11, 2015, 23:15:20 »
Słyszałem od jednego z naszych kolegów po eksternie że do końca tygodnia trwają jakieś rozmowy i może się coś wyjaśnić oby pozytywnie i żeby się to sprawdziło co mu przekazali jego zwierzchnicy

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 12, 2015, 09:25:31 »
Przecież to jest logiczne , że zdając kwalifikacje Z 22 i Z 23 otrzymuje się świadectwa i dyplom Technik Pożarnictwa z OKE czyli dokument Państwowej Komisji Egzaminacyjnej z nr ewidencji i nie ma takiej opcji żeby ktoś kogoś dopuścił do ponownych egzaminów jedynie można wystąpić o wydanie duplikatu dokumentów do dyrektora OKE w razie zniszczenia utraty itd. Nikt nigdzie nas nie przyjmie na zaoczną szkołę aspirantów gdyż my już posiadamy państwowe dokumenty nie różniące się niczym od kadetów kończących SA i zaczną SA.

Niestety zgodnie z posiadanym przeze mnie pismem, posiadamy tytuł technika, ale nie skończyliśmy "ODPOWIEDNIEJ SZKOŁY PSP" i to jest sedno sprawy. nie ważne co masz, ważne skąd.

Najweselsze jest to, że nasi przełożeni różnych szczebli w oparciu o te same przepisy prawa wystawiają i podpisują pisma które same sobie zaprzeczają, i nikt im nic nie zrobi.

Taka jest straż pożarna demokratycznej RP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 12, 2015, 09:52:37 »
Niedługo na stronie NSZZ "S" pojawi się ta sprawa wraz ze stanowiskiem Rady Krajowej i pismem do KG. :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 12, 2015, 14:53:40 »
Zdając egzaminy w zeszłym roku mój kolega zdawał też zaocznie na dzień dzisiejszy kończąc szkołę Aspirantów nie dostaje się żadnego świadectwa ukończenia szkoły tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego ( które  nikomu nic nie daje   odnośnie awansu) tak to się fachowo nazywa on ma te same dokumenty co ja tak że ktoś chce być bardziej papieski od Papieża

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 17, 2015, 12:44:11 »
Klubowicze jakieś wieści w naszej sprawie ?

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 17, 2015, 23:05:32 »
Koledzy Klubowicze, wieczorem dostałem informację z pewnego źródła w KG odpowiednie biuro że po eksternie w tym roku nikt nie dostał stopnia i że chcą odejść od eksterny. Natomiast jeśli w tej kwestii zrobi się wrzawa stopnie mają być nam nadane czerwcu / lipcu razem z kadetami w szkołach. Ale wszystko jest zależne jest od postawy klubowiczów... tak że panowie wszystkie ręce na pokład.      A co mianowicie wiesz nowego odnośnie tej informacji która podałeś wcześniej która zacytowalem co nowego. .????

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 17, 2015, 23:49:57 »
Nic nowego nie wiem. Czekam na oficjalne stanowisko ZZ i wtedy podpytam, a na stronach ZZ cisza.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 20, 2015, 14:16:09 »
Jest komunikat ZZ i nic w naszej sprawie nowego się nie pojawiło, żadnej informacji nie ma przynajmniej się nie doczytałem co z nami czy jakieś rozmowy się odbyły😢😢😢

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 20, 2015, 16:46:35 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619

Przypominam, że ZZ już poruszały ten temat i z moich informacji wynika, że nikomu nie zależało na przedstawieniu KG merytorycznych argumentów nt. egzaminów eksternistycznych, a wręcz przeciwnie, ZZ przedstawiły sprawę w taki sposób, że KG podjął taką, a nie inną decyzję.
Więc darujmy sobie nadzieję, że ZZ cokolwiek załatwią w naszej sprawie, bo gdyby przedstawiły sprawę we właściwy sposób to awanse by były, a tak "niewłaściwe informacje lub ich brak jest podstawą do podjęcia niewłaściwej decyzji". To z podręcznika dla betonowego oficera. :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 20, 2015, 18:29:19 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619

Przypominam, że ZZ już poruszały ten temat i z moich informacji wynika, że nikomu nie zależało na przedstawieniu KG merytorycznych argumentów nt. egzaminów eksternistycznych, a wręcz przeciwnie, ZZ przedstawiły sprawę w taki sposób, że KG podjął taką, a nie inną decyzję.
Więc darujmy sobie nadzieję, że ZZ cokolwiek załatwią w naszej sprawie, bo gdyby przedstawiły sprawę we właściwy sposób to awanse by były, a tak "niewłaściwe informacje lub ich brak jest podstawą do podjęcia niewłaściwej decyzji". To z podręcznika dla betonowego oficera. :wall:
Kolego nie wiesz jakie argumenty wyciągały ZZ na spotkaniach z KG...więc nie siej plotki że nic nie zrobiły.Otóż KG ma w głębokim poważaniu przepis kwalifikacyjny, po drugi ma kłopot gdzie wrzucić absolwentów z oficerki oraz aspirantek bo przepis właśnie kwalifikacyjny " troszkę " ich blokuje, po trzecie niestety ale aspirantką nawet ekstermistycznie nie masz co liczyć na górkę na podziale...bo właśnie kwalifikacyjny blokuje. Tak nas widzi no i nie widzi w tym żadnych problemów główny.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 20, 2015, 18:55:41 »
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=619

Przypominam, że ZZ już poruszały ten temat i z moich informacji wynika, że nikomu nie zależało na przedstawieniu KG merytorycznych argumentów nt. egzaminów eksternistycznych, a wręcz przeciwnie, ZZ przedstawiły sprawę w taki sposób, że KG podjął taką, a nie inną decyzję.
Więc darujmy sobie nadzieję, że ZZ cokolwiek załatwią w naszej sprawie, bo gdyby przedstawiły sprawę we właściwy sposób to awanse by były, a tak "niewłaściwe informacje lub ich brak jest podstawą do podjęcia niewłaściwej decyzji". To z podręcznika dla betonowego oficera. :wall:
Kolego nie wiesz jakie argumenty wyciągały ZZ na spotkaniach z KG...więc nie siej plotki że nic nie zrobiły.Otóż KG ma w głębokim poważaniu przepis kwalifikacyjny, po drugi ma kłopot gdzie wrzucić absolwentów z oficerki oraz aspirantek bo przepis właśnie kwalifikacyjny " troszkę " ich blokuje, po trzecie niestety ale aspirantką nawet ekstermistycznie nie masz co liczyć na górkę na podziale...bo właśnie kwalifikacyjny blokuje. Tak nas widzi no i nie widzi w tym żadnych problemów główny.


Siusiek z całym szacunkiem dla Ciebie i Twoich ponad 700 wypowiedzi, ale Cie nie rozumiem...

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 20, 2015, 20:59:03 »
Przecież nic nas nie blokuje,  bo my już zajmujemy stanowiska aspiranckie. Jedyne co byśmy zyskali to parę złotych za stopień i ładniejsze pagony.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 20, 2015, 22:15:22 »
Po takim komunikacie ZZ nie dziwię się że nic nie wiem w tej sprawie... ZZ olały temat  :pyt:

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 20, 2015, 22:19:40 »
A pisałeś że po komunikacie ZZ zasiegniesz opinie z KG od zaufane osoby mającej pewne info? ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 20, 2015, 22:46:33 »
Koledzy Klubowicze, wieczorem dostałem informację z pewnego źródła w KG odpowiednie biuro....
To jak teraz wyglądasz :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 20, 2015, 23:09:49 »
Koledzy czytajcie moje posty ze zrozumieniem
Miałem mieć info z pierwszej reki jak będzie jakaś wrzawa w tej sprawie. A tu nie ma nic w tej sprawie i dlatego pewno źródełko milczy bo nic się nie dzieje . Piątkowe wieczory sprzyjają spotkania towarzyskim może wtedy coś się dowiem. Tak czy inaczej pisanie na forum nic nam nie pomoże... Koledzy mamy podwójny rok wyborczy!!! wykorzystajmy to i może wtedy uda się awansować razem ze szkolnymi....   

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 21, 2015, 08:02:36 »
czyli każesz walczyć, a nie czekać na ZZ?

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 21, 2015, 15:04:04 »
czyli każesz walczyć, a nie czekać na ZZ?

A co ja mogę kazać... Jeśli ZZ nie podjęły działań w naszej sprawie to co możemy zrobić?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 21, 2015, 15:35:01 »
"kazać" to tak w przenośni, ale jeśli ZZ mają nas w nosie to nie znaczy że jesteśmy bezradni.  coś trzeba wymyślić

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 21, 2015, 16:05:36 »
Pojedzmy wszyscy do KG w poniedziałek  01.06 na spotkanie. W godz 15-17 przyjmuje interesantów. Przedstawimy nasze argumenty.
Pytanie tylko czy to nie będzie pominięciem drogi służbowej.


Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 21, 2015, 16:30:55 »
Ok, możemy dać sobie spokój. Spotkanie jest niemożliwe.
Info z KG " możemy składać pisma, papier wszystko przyjmie, ale uzyskamy tylko odp. dlaczego nie".
Pozdrawiam wszystkich ogn. TP.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 16:56:20 wysłana przez ratownik81 »