Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433070 razy)

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 02, 2015, 16:56:27 »
To nie wina przepisów. przepisy są ok. Przeczytaj artykuł 36 i 52 ustawy o PSP. tam widnieje zapis jednoznaczny "do zajmowania stanowisk aspiranckich - tytuł technika pożarnictwa", "do oficerskich tytuł inżyniera" a nie ukończenie jedynie słusznej szkoły. tak samo jest ze stopniem. Jedyna różnica że w szkole dają jak psu miche,  a tu MOŻE BYĆ NADANY.
To jest po prostu DYSKRYMINACJA w naszej służbie. A walka z tym to jak z wiatrakami. dziś piszą tak jutro inaczej i poskarżyć się nie ma komu, bo wszyscy mają nas w d.... .
A z drugiej strony, wyobraźcie sobie ile by były stratne szkoły, gdyby wszyscy zaoczni szli na eksterne. O zyskach dla komend nie pisze bo i tak dostają kasę z budżetu, więc nie muszą dbać. Dają z naszych. "Na nagrody nie ma, bo szkoła Kowalskiego zabrała"

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 02, 2015, 18:21:52 »
I ja witam w klubie... ale tego tak nie można zostawić. W zeszłym roku były awanse aspiranckie i oficerskie i były honorowane. Teraz KG nie honoruje państwowego swiadectwa... Może jakis zbiorowy pozew przeciw dydkryminacji, mam nadzieje że związki sią tym zajmą. Każdy kto przystepował do egzaminu zajmuje stanowisko aspiranckie :wall:   

Offline giba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 02, 2015, 18:37:56 »
znam treść tych artykułów, po prostu chodziło mi o tę formę dyskryminacji "eksternistycznych", na którą magiczne słowo "może" pozwala.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 02, 2015, 18:57:25 »
ok. niech pozwala, ale dla wszystkich. 2014 to nie przeszkadzało. Panowie w roku wyborczym takie cyrki. Czym się różnimy od tych z 2014?

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 02, 2015, 19:00:57 »
I jeszcze jedno. Komendant miejski widzi taką potrzebę i wnioskuje o nadanie stopnia wojewódzki też jest przychylny a blokuje główny i po co?   

Offline Columbus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 02, 2015, 23:11:03 »
I jeszcze jedno. Komendant miejski widzi taką potrzebę i wnioskuje o nadanie stopnia wojewódzki też jest przychylny a blokuje główny i po co?
Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę.
 Po drugie to by był koniec szkól aspiranckich i ciepłych posadek dla strażaków teoretyków którzy duże pożary widzieli najczęściej na filmach, a udają najmądrzejszych. Szybko by się okazało że są zbędni.


Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 02, 2015, 23:46:27 »
I jeszcze jedno. Komendant miejski widzi taką potrzebę i wnioskuje o nadanie stopnia wojewódzki też jest przychylny a blokuje główny i po co?
Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę.
 Po drugie to by był koniec szkól aspiranckich i ciepłych posadek dla strażaków teoretyków którzy duże pożary widzieli najczęściej na filmach, a udają najmądrzejszych. Szybko by się okazało że są zbędni.

nie przesadzaj. dalej by szkolili dziennych, tylko komendanci miejscy czy powiatowi stracili by kontrolę nad tym kto ma się szkolić.

A jeśli chodzi o pozew sądowy, jestem za, ale to nie będzie łatwa sprawa. Będa się bronic nogami i rękami.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 02, 2015, 23:58:21 »
Jak nie ma kontroli. Jeśli 01 nie napisze wniosku bo nie widzi danego ludka na stanowisku to i tak nic nie zrobi. Ale jak pisałem wcześniej i tak jesteśmy na stanowiskach aspiranckich i bierzemy pieniądze za 7 grupy tylko brakuje stopnia a robimy to samo jako podoficerowie.
Niech ktoś mi wyjaśni że 2014 było to honorowane a teraz nie. Pamiętajcie o tym że to KG w porozumieniu z CKE w ustaliła kryteria naboru (2 lata na stanowisku lub nauka). Mam nadzieje że sprawa jawnej dyskryminacji  trafi do pani minister     

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 03, 2015, 08:58:38 »
Żeby trafiła to musi ktoś napisać i przede wszystkim podać dowody. Jest kilka osób to można zbiorowo, ale kto się odważy twarz pokazać i warczeć na swoich?
Poza tym w pierwszej kolejności trzeba wykorzystać możliwości prawne wewnątrz resortu, na przykład procedurę antydyskryminacyjną, tylko do kogo ją pisać skoro nad KG nikogo nie ma? Tego procedura nie mówi.
A i pamiętajcie, że na układy nie ma rady, i przypomnijcie sobie zasadę: pkt1 szef ma zawsze racje, pkt2 jak niema racji patrz punkt pierwszy.  :-\

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 03, 2015, 09:59:39 »
W 2013 roku zdawałem Z-22 w Krakowie to widziałem na sali kto zdaje z nami –  paru mł.asp, mł.kpt, mł. brygadierów i paru dowódców jednostek. To może dla nich są te egzaminy i brakujące kwalifikacje (technik pożarnictwa) trafiają do kadrowej. Oni stopnie już mieli, brakowało im tylko kwalifikacji. Oglądałem dyplom kolegów po dziennych, zaocznych i różnica żadna( oczywiście poza nazwiskiem i nr dyplomu). Tam nie jest napisane technik pożarnictwa zdobyty eksternistycznie. Więc system edukacji dopuszcza taką formę zdobycia technika pożarnictwa. A  cała różnica polega na tym, że my MOŻEMY dostać – to nie dostaliśmy i nie doszukiwałbym się logiki w działaniu KG. Ale jako człowiek z PB widzę sekc. który nagle po SPO zmienia się w **, całe 3 lata służby i to jest ok. I potem na kontroli operacyjnej z KW mówi ogniomistrzowi z 15 letnim stażem, na  rozpieracz ramieniowy to „szczypczyki, „ i parę jeszcze innych  kwiatków na kontroli, po której ręce opadają. Bo jak będzie chłopak na kontroli wyglądał z sekcyjnym na pagonie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 03, 2015, 18:46:25 »
Panowie.
Nie jestem na waszym miejscu ale jestem w temacie egzaminów eksternistycznych. Powiedzmy sobie szczerze, że na chwilę obecną temat awansu jest pozamiatany. Proponuję założyć stowarzyszenie "Techników Pożarnictwa po egzaminie eksternistycznym" i rozpocząć dialog z KG. Uważam, że nie ma sensu prowadzić agresywnej polityki ponieważ przysłuchując się wypowiedzi KG w sprawie eksternistycznych trudno było nie odnieść wrażenia, że KG jest wprowadzony w błąd co najmniej pod względem zakresu egzaminu (myśli, że ten egzamin jest bardziej pod osoby piszące instrukcje bezpieczeństwa pożarowego a nie zajmujące się ratownictwem). Nikt mu nie zameldował o tym, że osoby, które dostały się na zaoczną aspirantkę i miały zdany egzamin Z.22 były zwalniane z zajęć z całego pierwszego roku (co świadczy o tym że szkoły same honorują zdobyte eksternistycznie tytuły). KG prawdopodobnie nie wie o tym że, trzeba wykonywać zawód technika pożarnictwa minimum dwa lata, żeby przystąpić do egzaminu. Na koniec należy dodać, że eksternistyczni mają już 7 grupy i awansować mogą na dowódce sekcji (co jest niezależne z nadaniem stopnia zgodnie z obowiązującą ustawą o PSP) więc nadanie stopni wydaje się formalnością. Na koniec dodałbym, że do niedawna oficerem mógł zostać pies z kulawą nogą ze studiami równorzędnymi z tematyką badania natężenia dźwięku motocykli żużlowych a tutaj ludziom, którzy sami, za swoje pieniądze, swój czas i chęci robi się pod górkę. Wszyscy co zdają eksternistycznie chcieli iść do SA tyle że układ promowania gaciowych na to nie pozwala. 
Być może nie trzeba by było robić takiego kroku (ze stowarzyszeniem) o ile ZZ byłyby zainteresowane problemami tej grupy strażaków. Na ten czas raczej wyczuwa się zadowolenie "PANÓW" z faktu, że eksternistyczni nie dostaną stopni. Uważam to za rzecz niesprawiedliwą i krzywdzącą szczególnie dla ludzi zajmujących etat technika i posiadających doświadczenie zawodowe. Stworzenie stowarzyszenia daje możliwość rozmowy z KG w imieniu wszystkich jego członków a nie indywidualnie. Stowarzyszenie daje o tyle przewagę, że zrzeszy tylko osoby zainteresowane tematem. Myślę, że argumentów za eksternistycznymi jest bardzo dużo. Na moim podwórku udało nam się wspólną pracą przygotować dwóch kolegów ze zmiany by ten egzamin zdali. Chętnie podejmę współpracę z osobami zainteresowanymi tematem.
Pozdrawiam
Oficer
PS Jednym z tematów rozmów z KG może być zorganizowanie kursu dla eksternistycznych w SA by zapisy ustawy były spełnione. Kwestia rozmowy na argumenty. Tą sprawę należy załatwić tak jak na TP przystało.

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 04, 2015, 12:20:13 »
Kolega powyżej bardzo trafnie ujął temat. Niestety sam jestem członkiem klubu "eksternistycznych techników pożarnictwa". Pomimo zajmowania etatu oficerskiego, zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie "technik pożarnictwa", oraz posiadania wyższego wykształcenia (mgr inż. po WIBP SGSP) stopnia nie otrzymałem. Trochę trudno mi tylko uwierzyć, że KG nie wie na czym polegają egzaminy co do których bierze aktywny udział w procesie rekrutacji. Jestem zdania, że brat awansów w stopniach dla osób po egzaminie eksternistycznym wynika z celowego działania KG, a nie z niewiedzy dotyczącej zakresu czy sposobu przeprowadzania egzaminu.
Tak czy owak konieczne wydaje się szybkie przeprowadzenie rozmów z KG w tej sprawie, a najwłaściwsze do przeprowadzenia tego dialogu w mojej ocenie są ZZ.  Jestem przekonany, że argumenty są po naszej stronie.
Zwrócę jeszcze uwagę na jeden aspekt. W chwili obecnej (sprostujcie jeśli się mylę) nie kwalifikujemy się do podjęcia nauki w SA (po ukończeniu której i zdaniu egzaminu otrzymanie stopnia wydaje się formalnością), gdyż posiadamy już tytuł zawodowy jaki otrzymuje się po ukończeniu szkoły. Nawet jeśli się kwalifikujemy wydaje się to co najmniej niezasadne. Jednocześnie w ocenie KG nie należy nam się pierwszy stopień aspirancki (oficerski). Tak źle i tak nie dobrze...

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 05, 2015, 09:21:03 »
Jeśli chodzi o "klub", to proponuję zmienić nazwę, na "klub ignorowanych techników pożarnictwa", albowiem w klubie będzie jeszcze zaoczny.
KG dobrze wie co robi, i robi to celowo. Mam kolegę - który ma TP po szkole zaocznej, robionej w cywilu. Walczy blisko 10 lat, i jak opowiada co mu wymyślają, to czasem przychodzi myśl czy to Polska czy prywatny folwark. Jakiś czas temu związki wystąpiły o opinię do KG. Opinia jak najbardziej pozytywna i zgodna z prawem i ..... to wszystko. oficjalnie KG jedno, a KW i KM swoje. No i gość ma w robocie p....e.


Kolega powyżej bardzo trafnie ujął temat. Niestety sam jestem członkiem klubu "eksternistycznych techników pożarnictwa". Pomimo zajmowania etatu oficerskiego, zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie "technik pożarnictwa", oraz posiadania wyższego wykształcenia (mgr inż. po WIBP SGSP) stopnia nie otrzymałem. Trochę trudno mi tylko uwierzyć, że KG nie wie na czym polegają egzaminy co do których bierze aktywny udział w procesie rekrutacji. Jestem zdania, że brat awansów w stopniach dla osób po egzaminie eksternistycznym wynika z celowego działania KG, a nie z niewiedzy dotyczącej zakresu czy sposobu przeprowadzania egzaminu.
Tak czy owak konieczne wydaje się szybkie przeprowadzenie rozmów z KG w tej sprawie, a najwłaściwsze do przeprowadzenia tego dialogu w mojej ocenie są ZZ.  Jestem przekonany, że argumenty są po naszej stronie.
Zwrócę jeszcze uwagę na jeden aspekt. W chwili obecnej (sprostujcie jeśli się mylę) nie kwalifikujemy się do podjęcia nauki w SA (po ukończeniu której i zdaniu egzaminu otrzymanie stopnia wydaje się formalnością), gdyż posiadamy już tytuł zawodowy jaki otrzymuje się po ukończeniu szkoły. Nawet jeśli się kwalifikujemy wydaje się to co najmniej niezasadne. Jednocześnie w ocenie KG nie należy nam się pierwszy stopień aspirancki (oficerski). Tak źle i tak nie dobrze...

zaangażowanie ZZ jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Utworzenie stowarzyszenia to min.15 ludków, zebrania, uchwały, KRS i dopiero zaczyna funkcjonować.

Jeśli chodzi o naukę w SAP, to jeśli ktoś się uprze to schowa świadectwo do szuflady i pójdzie do szkoły (jeśli ktoś go pośle) , tylko pytanie po co i za czyje pieniądze. czy jest sens wydawać budżetową kase na coś co już jest, bo KG ma takie kaprycho? Jako podatnik mówię NIE
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 10:22:59 wysłana przez Butel »

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 05, 2015, 13:01:45 »
Nie schowa świadectwa bo wystarczy że poda swój pesel i w oke już wszystko mają jakie egzaminy ma zdane.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 05, 2015, 13:46:50 »
Nie schowa świadectwa bo wystarczy że poda swój pesel i w oke już wszystko mają jakie egzaminy ma zdane.

Czyli jak się nie obróci to d.... z tyłu   :-\

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 07, 2015, 09:28:18 »
proponuję  aby wszyscy "klubowicze eksternistyczni "zwrócili się do związków zawodowych, napisanie pisma podstemplowanie go przez przewodniczącego swojej jednostki i wysłanie go do przewodniczącego wojewódzkiego w określonym terminie (np.do końca maja),może w takim przypadku jeżeli będzie nas troszkę uda się aby ta sprawa została poduszona na posiedzeniu krajowym.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 07, 2015, 11:46:24 »
To jest dobry pomysł ale czas nagli : Uprzejmie informuję, że zgdonie ze wcześniejszym postanowieniem Rady, na dni 11 i 12 maja br. (poniedziałek, wtorek) zwołuję posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność", które odbędzie się w Zajeździe Biesiada, Zduńska Wola ul. Łaska 104.

Program posiedzenia obejmuje:

1.Informację o wydarzeniach pomiędzy posiedzeniami Rady KSP;

2.Omówienie i ocena bieżącej sytuacji;

3.Podjęcie decyzji ws. dalszych działań Protestacyjnych;

4.Wybory uzupełniające do Prezydium KSP;

5.Inne sprawy bieżące.

Posiedzenie rozpoczyna się o godz. 13:00, a odbywa się w trybie art.31 ust.3 ustawy z dnia 23 maja 1991r. o związkach zawodowych [1991;Dz.U. nr 55 poz.234 z późn. zm.] Obecność obowiązkowa.

Kolegów Przewodniczących struktur wojewódzkich uprzejmie proszę o przekazanie stosownej informacji członkom Rady z terenu województwa.

To jest okazja aby temat załatwić po stronie związkowej.
Wczoraj rozmawiałem z Biurem szkoleń KG odnoście egzaminów eksternistycznych i tam zastępca naczelnika potwierdził dyplomy dziennych , zaocznych oraz eksternistycznych są równoważne....

Może ktoś ogarnięty z klubu napisze  takie pismo z podstawami prawnymi oraz może powalać się na wytyczne antydyskryminacyjne  w doda na forum aby przekazać je ZZ w swoich komendach. Dwóch moich współpracowników z biura jest na urlopach jestem tak zawalony pracą ze do połowy maja nie ogarnę tematu.

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 07, 2015, 17:02:32 »
Temat egzaminów eksternistycznych jest już w kręgu zainteresowań ZZ.  Problem będzie poruszany na najbliższej Radzie Krajowej "S". Otrzymałem takie zapewnienie od Przewodniczącego swoich struktur wojewódzkich. O ile zdążę do tego czasu przygotować stosowne pismo przedstawiające nasze racje i argumenty - przekażę je. Jeśli nie - mam zapewnienie, że w zebraniu będą uczestniczyły osoby kompetentne, które będą potrafiły przedstawić problem funkcjonariuszy z eksternistycznym technikiem pożarnictwa w sposób merytoryczny i rzeczowy.
Jeśli wśród forumowiczów jest osoba, która zechce podjąć się napisania stosownego pisma w imieniu "klubu"- proszę o kontakt - zobowiązuję się przekazać je na najbliższe posiedzenie Rady "S".

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 08, 2015, 23:52:32 »
Koledzy Klubowicze, wieczorem dostałem informację z pewnego źródła w KG odpowiednie biuro że po eksternie w tym roku nikt nie dostał stopnia i że chcą odejść od eksterny. Natomiast jeśli w tej kwestii zrobi się wrzawa stopnie mają być nam nadane czerwcu / lipcu razem z kadetami w szkołach. Ale wszystko jest zależne jest od postawy klubowiczów... tak że panowie wszystkie ręce na pokład

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 08, 2015, 23:59:17 »
A to ciekawe.... Wiesz jaki jest tryb nadania pierwszego stopnia aspiranckiego?
Pewne jest to że mało wiesz.
Ale sprawa techników zostanie poruszona na "krajówce" w poniedziałek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 09, 2015, 09:08:55 »
Powyżej napisałem co mi przekazano w prywatnej rozmowie a źródło to KG. Może i mało wiem ale widziałem już wcześniej dwa awanse otrzymane na pod koniec maja z datą 4 maja dot. to pierwszych oficerskich

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 09, 2015, 13:36:29 »
Koledzy Klubowicze, wieczorem dostałem informację z pewnego źródła w KG odpowiednie biuro że po eksternie w tym roku nikt nie dostał stopnia i że chcą odejść od eksterny. Natomiast jeśli w tej kwestii zrobi się wrzawa stopnie mają być nam nadane czerwcu / lipcu razem z kadetami w szkołach. Ale wszystko jest zależne jest od postawy klubowiczów... tak że panowie wszystkie ręce na pokład

A co w przypadku zdania eksterny, ale nie wystąpienia o stopień przez 01 w tym roku? Rozumiem ze tegoroczne odrzucone wnioski, nie mogą być rozpatrzone ponownie. Będzie konieczne składanie ponownych wniosków. Miejmy nadzieję że faktycznie w poniedziałek padnie jakąś deklaracja ze strony KG.

Eqinox-ja tez się spotkałem z nadaniem pierwszego stopnia aspiranckiego na gali wojewódzkiej dnia strażaka.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 09, 2015, 15:01:47 »
Witam też jestem jednym z was ,który zdał egzaminy w czerwcu 2014 i mój wniosek o nadanie 1 stopnia  aspiranckiego  maj 2015 został odrzucony , czy może ktoś się orientuje ile jest nas w skali kraju bo raczej wydaje mi się że to nie jest duża liczba osób i czy będziemy mieli siłę przebicia

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 09, 2015, 16:22:55 »
Eqinox-ja tez się spotkałem z nadaniem pierwszego stopnia aspiranckiego na gali wojewódzkiej dnia strażaka.
Zrozumcie że pierwszy stopień aspirancki nadaje minister!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 09, 2015, 16:40:41 »
Eqinox-ja tez się spotkałem z nadaniem pierwszego stopnia aspiranckiego na gali wojewódzkiej dnia strażaka.
Zrozumcie że pierwszy stopień aspirancki nadaje minister!

Tak, zgadzam się z Tobą w 100%, ale pisze co widziałem. Wojewódzki przeczytał nadanie stopnia na gali, i tyle. Nie ma co się denerwować bo to nie ma sensu. Czekamy do poniedziałku na jakieś informacje. Pozdrawiam.