Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431741 razy)

Offline interw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 02, 2014, 13:19:10 »
Witam.
Mam pytanie dotyczące wymogów. Czy jest taka możliwość żeby spełniać wymagania do Z23 a nie mieć ich do Z22?
Moja historia służby przedstawia się następująco:
3 lata pracy na stanowisku młodszy ratownik, potem podoficerka i zaraz po niej mianowanie na stanowisko dyspozytorskie na PSK (wcześniej dyspozytor, potem dyżurny stanowiska kierowania) i tak do dzisiaj, czyli 12 lat na PSK/SKKP.
Tak więc mam wątpliwości czy spełniam wymagania Z22, bo czy stanowisko młodszego ratownika wystarcza?
Jak mniemam "moja historia" wyczerpuje wymogi z23?

A jeśli mam rację to co? Mogę zapomnieć o eksternistycznej drodze do zdobycia technika pożarnictwa, który dałby mi możliwość awansu na stanowisko dyżurnego operacyjnego?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 02, 2014, 14:30:12 »
A jeśli mam rację to co? Mogę zapomnieć o eksternistycznej drodze do zdobycia technika pożarnictwa, który dałby mi możliwość awansu na stanowisko dyżurnego operacyjnego?

Stanowisko dyżurnego operacyjnego od 1 stycznia 2014 r. jest stanowiskiem oficerskim, a nie aspiranckim!

Offline interw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 02, 2014, 15:20:49 »
No tak , zgadza się, miałem na myśli stanowisko pomocnika dyżurnego operacyjnego (skrót myślowy) ale nie to jest meritum mojego pytania.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 03, 2014, 17:40:29 »
Witam wszystkich!! Jako że ten temat już od jakiegoś czasu jest omawiany prosiłbym o podsumowanie wszelkich rozważań osoby które przebrneły przez egzaminy z22 i z23. Chodzi mi min. o minimalne wymagania stawiane osobom chcącym zdawać te egzaminy zarówno z22 i z23? Czy zdanie samego z22 coś daje jeśli tak to co? 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:31:35 »
daje tylko tyle, że być może ktoś na Podchorążych dostrzeże okoliczność, że w strukturach PSP jest już sporo osób i może warto dla nich zorganizować KKZ23; chyba bez sensu jest, żeby takie osoby przechodziły KKZ22... chociaż z drugiej strony to tylko cztery zjazdy, koszt niewielki, raptem ca. 5k/głowę z delegacjami i nadgodzinami, to pewnie stać nas na to; gdyby ktoś na to w ten sposób spojrzał i zostałby uruchomiony dodatkowy turnus (NIK zarzucił szkołom, że nie wykorzystują w pełni swojej bazy dydaktyczne, a stopień wykorzystania jest nieadekwatny do potrzeb), to maja już świadectwo Z.22 można by liczyć na wcześniejsze skierowanie z braku konkurencji;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 18, 2014, 11:30:03 »
Witam.
Ktoś w tym roku stał się szczęśliwym posiadaczem tytułu technika pożarnictwa? Jak teraz może wyglądać sprawa awansu na mł. aspiranta?

Offline Sekc.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:56:03 »
Witam.
Zdałem w trybie eksternistycznym egzamin zawodowy Z 22. Słyszałem o tym że kilka osób w tym roku rozpoczynających SA PSP i posiadających zdany egzamin Z 22 przyjechało tylko na pierwszy zjazd i zostali zwolnieni z zajęć. Dostali informację że mają przyjechać w przyszłym roku i zaczną od drugiego roku. Więc chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś informację na temat osób które zdały egzamin Z 22 czy jest możliwość rozpoczęcia SA PSP od drugiego roku ? A może słyszeliście o takich osobach które w tym roku rozpoczęły SA PSP od drugiego roku.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 18, 2014, 17:11:40 »
Tak, w zeszłym roku zaczął ze mną od drugiego roku mł.bryg (pracownik SA) chodził tylko jeden rok, egzaminy zdał, szkołe skończył, oczywiście bez promocji

;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline maxior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 23, 2014, 14:40:55 »
Czy aby przystąpić do egzaminu Z.22 wystarczy 2 badz 3 lata sluzby czy tez min2(3) lata sluzby na okreslonym stanowisku?
Czy bedac mlodszym ratownikiem-kierowca po szkoleniu uzupelniajacym moge "z marszu" przystapic  do Z.22?
Prosze tylko o konkretne i sprawdzone wypowiedzi.
pzdr

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 23, 2014, 16:13:08 »
Czy aby przystąpić do egzaminu Z.22 wystarczy 2 badz 3 lata sluzby czy tez min2(3) lata sluzby na okreslonym stanowisku?
Czy bedac mlodszym ratownikiem-kierowca po szkoleniu uzupelniajacym moge "z marszu" przystapic  do Z.22?
Prosze tylko o konkretne i sprawdzone wypowiedzi.
pzdr
Z.22 - 2 lata stażu na dowolnym stanowisku
Z.23 2 lata na stanowisku aspirackim
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline giba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 23, 2014, 18:27:25 »
muszę poprawić przedmówcę, ponieważ do egzaminu na kwalifikację Z.22 można podejść po przesłużeniu co najmniej 2 lat na stanowisku podoficerskim, czyli będą to wszystkie stanowiska zaczynając od grupy 3 - Ratownik/Ratownik-kierowca

Offline maxior

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 24, 2014, 13:20:57 »
Prosze tylko o konkretne i sprawdzone wypowiedzi.
pzdr

Pytałem o sprawdzone informacje, a nie ktos cos tam gdzies tam podslyszal i w sumie to dalej nie wiem czy to 2 lata na dowolnym czy na co najmniej 3 grupie...

Wiekszosc forumowiczow pisze nie wg wiedzy, a wg domyslow i to znaczaco obniza poziom tego forum jako zrodlo wiedzy...

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 24, 2014, 13:42:58 »
Maxior... Najlepiej sam zadzwoń do wybranej OKE i popytaj. Nie wiem skąd jesteś, ale na 100% nie ma rejonizacji jeśli chodzi o zdawanie w wybranym mieście. Osobiście polecam Kraków, Panie są na prawdę bardzo zorientowane w tym temacie. Z opowieści znajomych wiem, że np. w Poznaniu wnioski są odrzucane bo... ciągle im czegoś brakuje, albo mają dziwne interpretacje, a w Krakowie są one przyjmowane.
Ogólnie na Z22 wymagany jest kurs podoficerski i minimum 2 lata stażu, osobiście nie spotkałem się, że koniecznie musi być to 3 grupa, nigdzie nie ma tego zapisanego, w niektórych jednostkach po kursie siedzi się jeszcze na młodszym ratowniku, a niby już podoficer, więc nie ma to znaczenia.

Wesołych :)



Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 24, 2014, 15:15:49 »
muszę poprawić przedmówcę, ponieważ do egzaminu na kwalifikację Z.22 można podejść po przesłużeniu co najmniej 2 lat na stanowisku podoficerskim, czyli będą to wszystkie stanowiska zaczynając od grupy 3 - Ratownik/Ratownik-kierowca
http://www.oke.krakow.pl/kwalifikacje_zawodowe/informatory/informator_Z148_311919_TPOZ.pdf
zachęcam do zapoznania
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 27, 2015, 22:08:18 »
Witam
Prośba jeżeli jest ktoś z was jest w posiadaniu testów, arkuszy egzaminacyjnych proszę o przesłanie na pocztę automat12_1976@o2.pl. Dziękuję z góry pozdrawiam serdecznie.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 28, 2015, 15:39:48 »
Witam
Prośba jeżeli jest ktoś z was jest w posiadaniu testów, arkuszy egzaminacyjnych proszę o przesłanie na pocztę automat12_1976@o2.pl. Dziękuję z góry pozdrawiam serdecznie.
:straz:
Witam kolegów. Podłączam się do poprzedniego postu i gorąco proszę również o pomoce (testy) egzaminacyjne. Serdecznie dziękuję. Kontakt na PRV forum. Dziękuję.
 :straz:

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 01, 2015, 10:50:19 »
Pisz na priv!

Offline Avano1983

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 03, 2015, 13:24:21 »
Na stronie CENTRUM KSZTAŁCENIA PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH w Skarżysku- Kamiennej jest informacja o rekrutacji na kurs kwalifikowany,
Zawód: Technik pożarnictwa
Kwalifikacja:
Z.22 Wykonywanie działań ratowniczych
Z.23 Zarządzanie działaniami ratowniczymi

Dzwoniłem do tej szkoły i faktycznie jeżeli znajdą chętnych to od września rozpoczną dwuletni kurs. Po odbyciu, którego można podejść do egzaminów na wyżej wymienione kwalifikacje, a po ich zdaniu uzyskać uprawnienia takie jak technik pożarnictwa. Ciekawe? Zwłaszcza, że jeszcze nigdzie w Polsce nie odbył się taki kurs w szkole innej niż PSP.
link http://ckpss.edu.pl/

Co o tym myślicie. Czy to nowy sposób na zostanie Aspirantem?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 03, 2015, 15:15:01 »
A gdzie poligon? Gdzie podział? Bez tego nie można prowadzić szklenia w zakresie ani Z22 ani Z23

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 04, 2015, 09:50:56 »
Na stronie CENTRUM KSZTAŁCENIA PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH w Skarżysku- Kamiennej jest informacja o rekrutacji na kurs kwalifikowany,
Zawód: Technik pożarnictwa
Kwalifikacja:
Z.22 Wykonywanie działań ratowniczych
Z.23 Zarządzanie działaniami ratowniczymi

Dzwoniłem do tej szkoły i faktycznie jeżeli znajdą chętnych to od września rozpoczną dwuletni kurs. Po odbyciu, którego można podejść do egzaminów na wyżej wymienione kwalifikacje, a po ich zdaniu uzyskać uprawnienia takie jak technik pożarnictwa. Ciekawe? Zwłaszcza, że jeszcze nigdzie w Polsce nie odbył się taki kurs w szkole innej niż PSP.
link http://ckpss.edu.pl/

Co o tym myślicie. Czy to nowy sposób na zostanie Aspirantem?

Do poszczególnych egzaminów (Z-22 i Z-23) można przystąpić bez konieczności odbycia kursów czy szkoleń. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na forum oraz stronie OKE Kraków. W mojej ocenie szkoła zwyczajnie znalazła sposób na nabicie sobie kasy, ponieważ do powyższych egzaminów można spokojnie i równie dobrze przygotować się w zaciszu domowym. Wystarczy odrobina samodyscypliny i materiały do nauki. Powyższe wnioski nie są czystym teoretyzowaniem. Jestem posiadaczem tytułu zawodowego technika pożarnictwa (zdane Z-22 i Z-23) uzyskanego eksternistycznie (w OKE Kraków).
Czy jest to nowy sposób na zostanie aspirantem? To trudne pytanie i pewnie ciężko o jednoznaczną odpowiedź.  W moim przypadku ubiegłoroczny wniosek o awans na pierwszy stopień aspirancki nie został pozytywnie rozpatrzony. Z informacji na forum wynika, że były też przypadki pozytywnego rozpatrywanie wniosków...

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 04, 2015, 18:26:26 »
Czy aby przystąpić do Z23 trzeba posiadać stanowisko aspiranckie? (d. zastępu lub starszy operator?)

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 04, 2015, 18:42:28 »
Tak aby przystąpić do Z23 trzeba posiadać stanowisko aspiranckie i pracować na nim co najmniej dwa lata.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 04, 2015, 18:50:10 »
Tak aby przystąpić do Z23 trzeba posiadać stanowisko aspiranckie i pracować na nim co najmniej dwa lata.

Czyli dla kogoś kto nie dostał st. aspiranckiego w 2013 roku to Z23 jest tematem zamkniętym...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 04, 2015, 20:08:48 »
Cytuj
Czyli dla kogoś kto nie dostał st. aspiranckiego w 2013 roku to Z23 jest tematem zamkniętym...

Dla większości tak, a jak masz chody, to jeszcze jest Ustawa o PSP art.36 pkt.8 ... :)

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 04, 2015, 23:49:55 »
Czy aby przystąpić do Z23 trzeba posiadać stanowisko aspiranckie? (d. zastępu lub starszy operator?)

Starszy operator nie jest stanowiskiem uprawniającym do z23