Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431780 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 06, 2013, 23:09:25 »
@lang twoją wypowiedź mogę tylko skomentować cyt. Słowackiego  :kwit:

Cytuj
„Chodzi mi o to, aby język giętki,
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa,
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa."
:tuba:

Offline marso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 07, 2013, 14:39:15 »
Z tego co się orientowałem to w Siedlcach k. Warszawy zamierzają otworzyć kierunek Technik Pożarnictwa nie wiadomo jednak co z tego wyjdzie poniżej link:
http://www.apedukacjadlastudenta.pl/pozarnictwo,334.html

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 07, 2013, 16:34:16 »
Rozmawiał juz ktoś z przełozonymi na temat tego rodzaju kształcenia i mozliwości awansu na mł. asp.?

Offline ogniomistrz.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 07, 2013, 16:58:12 »
Witam po długiej nieobecności i dziękuję za takie rozwinięcie mojego tematu,
 co do szkół szkolących po których można uzyskać technika pożarnictwa to w mojej okolicy jest szkoła w Kętach pow. Oświęcimski
http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=H00924
postaram się dowiedzieć jakie są tematy zajęć i kto wykłada, oczywiście napiszę o tym.
przypuszczam że to są wykładowcy z SA KRAKÓW.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 14, 2013, 20:27:04 »
co daje taka szkoła? czy po jej ukończeniu bedzie można dostać stopień mł. asp.?
Rozmawiał juz ktoś z przełozonymi na temat tego rodzaju kształcenia i mozliwości awansu na mł. asp.?

A nad czym Wy się zastanawiacie? Zdajcie Z23. Jak Wasz 01 będzie w Was widział materiał na d-ce zastępu albo st. operatora to Was mianuje. Jak mianuje, to pewnie przy najbliższej okazji też wystąpi o nadanie stopnia. A to czy dostaniecie czy nie, to już zależy od tego czy KG napisze wniosek do ministra czy nie. Obecny na pewno nie napisze, ale może następny albo kolejny już tak.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

kadet00000

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 15, 2013, 16:42:20 »
Panowie podoficerowie troche przesadzacie z tym gnojeniem młodych aspirantow z dziennego studium . Tez musicie zrozumiec ze niektorzy co wychodza z tej szkoly maja po 20 lat, od razu po liceum udali sie do aspirantki i jest to ich pierwsza w zyciu praca. I zamiast wytykac im ze nie maja doświadczenia, pomóc takim. Wiadomo praktyka najwazniejsza ale bez teori nie ma praktyki. I pamietajcie jedno ze Wam nikt nie bronil pocwiczyc troche , przysiasc do chemi i fizyki i sie dostac do SA. I mowienie, że w aspirantce sa same plecaki to wcale tak nie jest. Bo zanim dostalem sie do SA, próbowałem z ulicy i zawsze ktoś kto byl gdzies na      szarym koncu okazywał sie "tym najlepszym" a do SA wystarczylo troche pocwiczyc , na korki pochodzic z chemi i fizyki i witaj SA. Jedna podstawowa zasada nigdy nikt nikomu nie broni sie uczyc. Nie mam nic do oficerów ponieważ nikt mi nie bronil dostac sie do SG. Jedyne pretensje trzeba miec do siebie, ze ja zawalilem i sie nie dostalem a nie obwiniac caly świat. Pozdrawiam

Offline bialy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 15, 2013, 18:49:06 »
Witam,
W czerwcu 2014 r będę zdawał egzamin  z.23 po 2 letniej szkole w Częstochowie. Czy mógłbym prosić o jakieś dokładniejsze informacje dotyczące tego egzaminu który był w październiku tego roku. Czy ktoś ma skany zadania praktycznego lub pisemnego :) Mój email: bmprofessional82@gmail.pl
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 27, 2013, 00:06:28 »
co do zarzadzania działaniami ratowniczymi i zdawania egzaminu z23.... jest być może mała furtka

ZASADY ORGANIZACJI KURSU PODSTAWOWEGO Z ZAKRESU RATOWNICTWA WYSOKOŚCIOWEGO REALIZOWANEGO PRZEZ PAŃSTWOWĄ STRAŻ POŻARNĄ
5  zakres uprawnien:
 1  Ukończenie kursu podstawowego z oceną pozytywną oraz uzyskanie tytułu młodszego ratownika wysokościowego uprawnia do:
wykonywania zadań z zakresu ratownictwa wysokościowego w ramach działań prowadzonych przez specjalistyczne grupy ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej (bez użycia śmigłowca),
[]kierowania działaniem ratowniczym oraz prowadzenia zajęć z doskonalenia zawodowego dla specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej.

kpt.klos

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 28, 2013, 15:14:05 »
Z najnowszej poprawki do ustawy o PSP z dnia 19 listopada 2013 r. Poz. 1340 OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  (strona 30 i 31)
jest napisane
"Pierwszy stopień aspirancki może być nadany strażakowi, który posiada kwalifikacje pożarnicze wymagane dla stanowisk
podoficerskich w Państwowej Straży Pożarnej i uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa lub uzyskał uznanie
kwalifikacji do wykonywania zawodu technika pożarnictwa w toku postępowania o uznanie, nabytych w państwach członkowskich
Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach
umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej, kwalifikacji do wykonywania zawodu
regulowanego technika pożarnictwa."


Rozumiem to tak że będąc podoficerem i zajmując stanowisko aspiranckie po zdaniu egzaminu Z.22 i Z.23 czyli uzyskaniu tytuł Technika Pożarnictwa mogę otrzymać stopień aspiranta o ile komendant o to wystąpi.
Nieważne jak to uczynię czy na szkole aspirantów czy prywatnie czy eksternistycznie. 
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 28, 2013, 23:49:45 »
ja również czytałem  poprawiona ustawe...i mam podobne zdanie...problem uważam jest inny...a mianowicie... wg ustawy można zdac egzamin ale nie zostać mianowany na pierwszy stopien aspirancki...dlaczego? bo Pierwszy stopień aspirancki i stopnie oficerskie nadaje minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek Komendanta
Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a pozostałe stopnie aspirantów nadaje Komendant Główny Państwowej
Straży Pożarnej. A przypuśćmy 01 uważa ze danemu delikwentowi takowy stopien nie przysługuje..- z roznych wzgledoch które tu celowo pomijam...i wówczas taki awans może zostać przelozony w czasie albo nie nastopic nigdy...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 29, 2013, 09:28:00 »
jak dzieci we mgle... stan prawny na dzień dzisiejszy jest taki jaki jest i nie zmieniał się on od wielu lat; prawdziwe zagrożenie to projekt ustawy deregulacyjnej, w którym po cichu ktoś chce urwać łeb hydrze, za która uważa możliwość zdobycia dyplomu technika pożarnictwa eksternistycznie - z pominięciem kształcenia w szkołach PSP; link:
http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/166800

jeśli przejdzie w obecnym kształcie, to jedyna droga do gwiazdki nadziei będzie wiodła przez progi szkoły; zastanawiam się tylko, czy w BS-ie mają policzone skutki takiego posunięcia; w mojej ocenie zapotrzebowanie na techników pożarnictwa w PSP to po wygaśnięciu zał. nr 6 do przepisu kwalifikacyjnego ok. 300~400 rocznie, czyli powiedzmy, że wydolność systemu szkolenia jest w stanie to pokryć poprzez kształcenie w systemie dziennym i KKZ-ety; tylko czy ktoś zauważa istniejący nawis w tym zakresie? ilu waszym zdaniem podoficerów zajmuje stanowiska aspiranckie? naturalnym wydaje się, że to oni powinni być w pierwszej kolejności kierowania na KKZ, o ile oczywiście nie byłoby możliwości zdobycia dyplomu eksternistycznie; tylko teraz rodzi się pytanie, o podejście KG do wniosków awansowych dotyczących takich podoficerów; znam co najmniej dwóch kursantów na KKZ22 obecnie trwającym, którzy już posiadają dyplomy technika pożarnictwa - czyż nie jest to sytuacja absurdalna?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 29, 2013, 18:15:39 »
kolega Lang ma racje w zupelnosci... niemnej jednak dla obecnych podoficerow system kształcenia i mozliwosci przerobowe szkol sa niewielkie a ponad to ktory przelozony zgodzi sie na wyslanie np. kierowcy na 2 letnia szkole? raczej nie wiele dlatego ze sa to koszty(z wiazane z awansem delagacja) a nie wspomne oczywisice o nadgodzinach ktore kumuluje takowa nauka na zmianie.a przecierz taki strazaktez bedzie pracowal   jako kierowca  np. operator sprzetu spec.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 29, 2013, 21:32:38 »
całkowicie zgadzam się z przedmówcą, jeśli jesteś podoficerem a jeszcze gorzej jak i kierowcą to aspirantka tylko w snach  :-\

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 30, 2013, 14:35:03 »
dokładnie kolego Razio...aspiratka tylko w snach...dlatego uważam ze egzamin eksternistyczny powinnen być dla ratownikow-kierowcow i ratownikow, którzy chcą i oczywisice mogą po uwzględnieniu wolnych etatow i opinii przelozonego no i oczywisice wkładu własnego(mm na myśli przygotowanie się do takiego egzaminu) zajmować odpowiednio st. operator spec i st specjalista ratownik...dlatego ze te etaty uważam wiaza się z szeroko pojętym zarzadzaniem działaniami ratowniczymi.

pożarnik2013

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 29, 2013, 18:24:13 »
proszę o odpowiedź
1.czy zna ktoś osoby, które zdały z.23
2.czy są to podoficerowie, czy oficerowie
3. ile takich osób może być na tą chwilę
moje dane: 11 lat stażu pracy, ogniomistrz, zajmowane stanowisko aspiranckie, od 20.12.2013 posiadacz dyplomu technika pożarnictwa (zdane kwalifikacje z.22 i z.23)

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 30, 2013, 07:57:49 »
moje dane: 11 lat stażu pracy, ogniomistrz, zajmowane stanowisko aspiranckie, od 20.12.2013 posiadacz dyplomu technika pożarnictwa (zdane kwalifikacje z.22 i z.23)

O ile dobrze pamiętam, to KG twierdził, że nikt nie będzie w stanie uzyskać kwalifikacji w drodze Z23. A jednak się dało... Gratulacje!
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 30, 2013, 09:04:38 »
proszę o odpowiedź
1.czy zna ktoś osoby, które zdały z.23
2.czy są to podoficerowie, czy oficerowie
3. ile takich osób może być na tą chwilę
moje dane: 11 lat stażu pracy, ogniomistrz, zajmowane stanowisko aspiranckie, od 20.12.2013 posiadacz dyplomu technika pożarnictwa (zdane kwalifikacje z.22 i z.23)

to teraz namów swojego 01 na skierowanie wniosku o nadanie stopnia:) :fiuu:
jeszcze można, ale jeżeli przejdzie III tura deregulacji w takim kształcie, jak to sobie zaplanowali, to sam dyplom technika pożarnictwa nie wystarczy:/

moje dane: 11 lat stażu pracy, ogniomistrz, zajmowane stanowisko aspiranckie, od 20.12.2013 posiadacz dyplomu technika pożarnictwa (zdane kwalifikacje z.22 i z.23)

O ile dobrze pamiętam, to KG twierdził, że nikt nie będzie w stanie uzyskać kwalifikacji w drodze Z23. A jednak się dało... Gratulacje!

to się też zmieniło - obecnie OKE opierają się o "wytyczne Komendy Głównej" zawarte w piśmie BS-I-077/9-1/13; zupełnie inna sprawa to podejście...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 30, 2013, 15:45:05 »
proszę o odpowiedź
1.czy zna ktoś osoby, które zdały z.23
2.czy są to podoficerowie, czy oficerowie
3. ile takich osób może być na tą chwilę
moje dane: 11 lat stażu pracy, ogniomistrz, zajmowane stanowisko aspiranckie, od 20.12.2013 posiadacz dyplomu technika pożarnictwa (zdane kwalifikacje z.22 i z.23)

Nie jestem do końca pewien, ale chyba w październiku lub listopadzie w OKE w Jaworznie zdawało 5 strażaków  egzamin potwierdzający z.23. Byli to podoficerowie zajmujący od kilku lat stanowiska dowódcy zastępu.
Dopuszczeni zostali do z.23 ponieważ swoje zgłoszenie wysłali jeszcze w 2012 r.

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 30, 2013, 16:23:55 »
witam
zostałem dopuszczony do Z 23 i termin egzaminu mam na 9 stycznia,a wiadomość o terminie egzaminu dotarła do mnie pocztą 23 grudnia więc za wiele czau nie ma a i okres do nauki nie za dobry :rofl:,ale trzeba  spróbować ,więc macie może jakieś wcześniejsze założenia z egzaminów.
dzięki
pozdrawiam

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 31, 2013, 19:14:26 »
czytacie wklejane linki? ???

"Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.
Nauka trwa 2 lata, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Jest możliwe uzyskanie tytułu zawodowego technika pożarnictwa po ukończeniu szkoły policealnej i zdaniu egzaminu. Absolwent jednak nie będzie mógł zostać zatrudniony w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w stopniu aspiranta, z uwagi na przepisy ustawy. Będzie mógł starać się o pracę w jednostce straży, ale w korpusie szeregowych straży pożarnej."

Offline grzesiek31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 03, 2014, 18:09:41 »
Do Witek1
Pisałem do ciebie na PW ale nie odpowiedziałeś. Mam prośbę 11.stycznia mam egzamin Z-22 z tego co można wywnioskować jesteś już po tym egzaminie jak masz jakieś przykładowe pytania na Z-22 to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Jak możesz to napisz jakie są zalożenia praktyczne są na egzaminie Z-22.   e-mail:  grzesjan@wp.pl

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 09, 2014, 17:20:47 »
Czy ktoś dziś pisał Z22 ? Jeśli tak i posiadacie jakieś arkusze egzaminacyjne to proszę o odpowiedź.

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 10, 2014, 11:21:29 »
Wszystkie zdigitalizowane testy z których się uczyłem są na chomiku sulikfire w zakładce dokumenty

Offline pawel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 13, 2014, 19:13:04 »
Jest ktoś w posiadaniu arkuszy z egzaminu z23 ? Jeśli tak to proszę o odpowiedz.

Offline mario.lodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 22, 2014, 18:23:34 »
Witam.
Mam pytanko czy ktoś wie jak wyglądają praktyczne egzamin z22 oraz jak ktoś by miał teoretyczne do z 23 to poproszę na PW.