Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433496 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 04, 2013, 11:53:54 »
Kuba, proszę Cię, nie mierz inteligencji miarą testu, który powtarza się co 5 lat. Zdając na studia robiłem ten test u psychologa po raz 2 w życiu (pierwszy raz w szkole średniej psycholodzy pokazali nam podobny test i w 30min. nie daliśmy rady zrobić całości). Badania przed studiami - psycholog stwierdziła, że musiałem ściągać, bo raz, że zrobiłem test bezbłędnie a drugie, że w czasie, którego nikt inny nie osiągnął. I co z tego, skoro test był oparty na zadaniach logicznych, jakie można znaleźć w gazetce z łamigłówkami.
Ja pracuję z ludźmi, którzy skończyli cywilne SGSP i są na grupie st. ratownik - kierowca. I nie mażą się tylko cierpliwie czekają na skierowania na podoficerkę czy aspirantkę. Nikt im inteligencji nie odbiera. Ostatnio rozmawiałem z ludźmi z KG odnośnie ilości oficerów. Jak to jest, że jednego roku wypuszczana jest ich taka ilość a drugiego inna? Muszą chyba znać zapotrzebowanie na oficerów każdego roku. Okazało się, że zapotrzebowanie to w zupełności pokryliby dzienni studenci mundurowi. A dodatkowo rok rocznie wychodzi jeszcze gro oficerów po studiach zaocznych SGSP, a także Ci z wyższym wykształceniem po studiach podyplomowych w SGSP (dawna "ciążówka"). Aspirant na d-cy zmiany robi oficerkę, jego komendant go posyła, bo w perspektywie myśli, że będzie miał wykształconego oficera, który przejdzie do biura. Ale okazuje się, że ten ex-aspirant, już oficer, nie ma zamiaru odchodzić z podziału, bo tu mu dobrze. Więc po co mu te studia? Dla 30 zł. więcej za stopień? Mało tego, następnie robi studia magisterskie, bo czemu nie, i nadal siedzi na d-cy zmiany, bo dobrze.
Kiedyś na zmianie służbowej był może 1 aspirant, reszta to podoficerowie i strażacy. Obecnie na mało której jednostce nie ma oficerów, a na niektórych jest ich po 3-4 na zmianie. Wystarczy wejść na strony internetowe poszczególnych komend.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 04, 2013, 12:37:01 »
chciałbym wam przypomnieć, że za Pana Buka założenia były takie, żeby techników pożarnictwa w 2013 roku (aspirantów) było 50% stanu osobowego, podoficerów 15%, 5% szeregowych i 30% oficerów (na podstawie dokumentu z 2005 roku); co z tego zostało, każdy widzi; jasne - koncepcje się zmieniają:) do jakiego normatywu nasycenia w korpusach obecnie zmierzamy? u mnie na wsi aspirantów jest obecnie siedmiu na 57 etatów; przybywa jeden (w tym roku wyjątkowo dwóch w związku z przyjściem absolwenta dziennej SA) rocznie, w tym roku odeszło już dwóch aspirantów, dwóch oficerów, a będzie jeszcze więcej; jak to uzupełnić w zakresie kwalifikacji (obsadzenie stanowisk dopóki obowiązuje zał. nr 6 nie jest wielkim problemem)? jedyny sposób, to zwiększenie wydolności systemu kształcenia na poziomie technik pożarnictwa, a jedyna droga ku temu to skrócenie szkolenia aspiranckiego; skoro oficjalnie mówi się o tym, że posiadanie kwalifikacji Z.22. jest równoznaczne posiadaniu kwalifikacji w zawodzie strażak, to każdy strażak powinien mieć możliwość przystąpienia do egzaminu eksternistycznego w zakresie tej kwalifikacji; w ten sposób bardzo łatwo można podwoić ilość osób kończących kurs kwalifikacyjny Z.23., nie wspominając już o tym, że podoficerowie zajmujący stanowiska, na których co do zasady wymagane są kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa (dyżurni, d-cy zastępu oraz starsi operatorzy sprzętu specjalnego) nie powinni być kierowani na kursy kwalifikacyjne, lecz motywowani do zdobywania kwalifikacji eksternistycznie; to w początkowej fazie powinno dodatkowo zwiększyć napływ techników pożarnictwa; ale ja się oczywiście nie znam... ciekawe tylko co będzie jak pytania związane z tą tematyką zaczną zadawać posłowie w trybie interpelacji lub zainteresują się tą sprawą instytucje powołane do kontrolowania dysponentów środków publicznych; zalecenia dla CKE ws. nieuznawania stażu na stanowiskach aspiranckich jako pracy w zawodzie technik pożarnictwa mogą okazać się niewystarczające, nie wspominając o tym, że nie są one wiążące dla OKE, jako organu pierwszej instancji;
niedopuszczenie do egzaminu nie jest czynnością materialno-techniczną, lecz rozstrzygnięciem indywidualnej sprawy z zakresu administracji publicznej, które wymaga formy decyzji administracyjnej;
jeżeli ktoś taką decyzję już otrzymał, bądź w innej formie został poinformowany o niedopuszczeniu do egzaminu Z.22. z powodu "nie wykonywania zawodu technik pożarnictwa" to bardzo proszę kontakt pod adresem: eksternistyczne@o2.pl
wspólnie możemy wypracować spójną argumentację podważającą stanowisko OKE; pod tym adresem można też swobodnie wymieniać się doświadczeniami i opiniami na ten temat bez udziału osób co najmniej sceptycznie lub wrogo nastawionych; na razie książka adresowa liczy pięć adresów i prawdę mówiąc jestem rozczarowany brakiem zainteresowania; osobom wyrażającym akces do tej inicjatywy zapewnię pomoc w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym włącznie z napisaniem skargi kasacyjnej, jeżeli byłaby taka potrzeba; dlatego też wszystkich szczerze zainteresowanych zachęcam do dodania się do książki adresowej pod adresem eksternistyczne@o2.pl; gdy tylko będę miał na pulpicie decyzję ws. niedopuszczenia do egzaminu eksternistycznego bezzwłocznie opracuję wzór odwołania, który zostanie przesłany pod każdy adres z książki adresowej; jednocześnie proszę wszystkich zainteresowanych do "nie wylewania żali" w tym temacie i nie dyskutowania na temat taktyki i strategi w postępowaniu przed OKE I CKE - nie tylko my zaglądamy tutaj;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kuba3021

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 06, 2013, 09:17:12 »
Kuba, proszę Cię, nie mierz inteligencji miarą testu, który powtarza się co 5 lat. Zdając na studia robiłem ten test u psychologa po raz 2 w życiu (pierwszy raz w szkole średniej psycholodzy pokazali nam podobny test i w 30min. nie daliśmy rady zrobić całości). Badania przed studiami - psycholog stwierdziła, że musiałem ściągać, bo raz, że zrobiłem test bezbłędnie a drugie, że w czasie, którego nikt inny nie osiągnął. I co z tego, skoro test był oparty na zadaniach logicznych, jakie można znaleźć w gazetce z łamigłówkami. ...
[/color]

Panowie, nigdzie nie napisałem ,że na pdst durnego psychotestu, mam papiery na geniusza. Chodziło mi o to że wielu z Was ( jest to zauważalne nawet na tym forum) traktuje młodszych , a jeszcze dodatkowo z niższego korpusu ludzi jak barachło. Każdy człowiek zasługuje na szacunek , ten szacunek musi być obustronny. Jeżeli pisząc posta ktoś poczuł się dotknięty to przepraszam. Moje przeprosiny nie dotyczą Eqinoxa i pseudo-oficera ( poziom jakości ich postów wyklucza ich poza nawias tolerancji nawet w bardzo liberalnej dyskusji internetowej na tym forum). Komuna upadła 24 lata temu , ale na niektórych komendach trzyma się jescze bardzo mocno. Lenin wiecznie żywy! Wyrażam tylko nadzieję ,że jeżeli kiedykolwiek (mało prawdopodobne ale....)  otrzymałbym stanowisko kierownicze w PSP będę traktować mlodszych kolegów z godnością , imponujac im nie tylko gwiazdkami na pagonie ale umiejętnościami i wiedzą.

 Lang, jesteś osobą merytorycznie przygotowaną do udzielania informacji mniej zorientowanym , stąd moje pytanie. Czy wg Ciebie jest szansa po zdaniu kwalifikacji Z-22, na otrzymanie możliwości zdawania na Z-23 nie zajmując stanowiska aspiranckiego? Ewentualne odwołanie się od decyzji do sądu czy coś takiego? Kursy podoficerskie zawierają przecież ( podobno już nie bedą) elementy dowodzenia. Teoretycznie każdy podoficer kończący  po staremu kurs mógł w majestacie prawa pełnić chociażby stanowisko d-cy zastępu. Zdarzało się czasem , że z braku ludzi na podziale jeździł jako dowódca na SRt młodszy aspirant tuż po szkole ( IV gr-starszy ratownik), albo podoficer ( też starszy ratownik- kierowca). Nie są to sytuacje nagminne , ale się zdarzają. Jeżeli człowiek na czwartej grupie może dowodzić zastępem SRt, to jakim prawem ktoś może mu odmówić prawa do ubiegania się o kwalifikację Z-23? Może dowodzić zastępem , a nie może otrzymać papierka , który to potwierdza , jak to jest? Może mam skserować książke rozkazów i ją podpiąc do wniosku? Właśnie takie rzeczy powodują , że panuje straszny zamęt. Z góry dzięki . Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 09:24:28 wysłana przez kuba3021 »

Offline granat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 12, 2013, 15:03:18 »
Dziś dostałem pismo z OKE Kraków o dopuszczeniu do egzaminu z-22

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 12, 2013, 15:23:25 »
Komuna upadła 24 lata temu , ale na niektórych komendach trzyma się jescze bardzo mocno. Lenin wiecznie żywy! Wyrażam tylko nadzieję ,że jeżeli kiedykolwiek (mało prawdopodobne ale....)  otrzymałbym stanowisko kierownicze w PSP będę traktować mlodszych kolegów z godnością , imponujac im nie tylko gwiazdkami na pagonie ale umiejętnościami i wiedzą.
I własnie w KM w której pracuje "komuna" daje mł. ogn. mozliwość kształcenia na podyplomówce SPO a innym podoficerom  mozilwość zajmowania stanowisk aspiranckich(d-ca zastępu i st. operator) i nie sa to wyjatkowe sytuacje wiekszość ogniomistrzy ma grupe 7 i dzieki tej komunistyczno populistycznej zagrywce moga zdawac Z-23.
 Viva La Revolution.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 26, 2013, 09:58:22 »
Na stronie OKE Kraków ukazała sie informacja o terminie egzaminu eksternistycznego Z.22 Wyk. dział. ratown. Ten termin to 30 sierpień 2013. Ciekawe jak duzo osób zostało dopuszczonych(osobiscie tak)?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

HEROS

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 26, 2013, 23:17:50 »
Ja widzę im większy burdel w PSP tym lepiej!!! Nie wiem do czego zmierza organizacja PSP ale lepiej to wyglądało przed jej organizacją!!!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 27, 2013, 17:44:22 »
Cytuj
Ja widzę im większy burdel w PSP tym lepiej!!! Nie wiem do czego zmierza organizacja PSP ale lepiej to wyglądało przed jej organizacją!!!
no, można było się spokojnie napić na służbie przynajmniej i nikt z alkomatem nie gonił :gwiazdki: i można spokojnie podstawówkę siedem klas tylko mieć, a nie jakieś tam matury :kwit:  a świnie podziałowe siedziały cicho, a nie wołały o jakieś nadgodziny i awanse.
PS. trzymam kciuki za zdających  ^_^

Offline kombatant1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:03:01 »
witam lang. Jestem tu nowy. Czy może juz wiesz co jest grane z tym egzaminem eksternistycznym na technika pozarnictwa? Otoz u nas w komendzie nikt nic nie wie albo nie che powiedziec. Jestem od 3 lat d-cą zastepu st ogn wyksztalcenie wyższe 15 lat w słuzbie. Czy moge podejśc do  egzaminu z 23 jeszcze w tym roku? Podpowiedz cos.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:24:45 »
witam lang. Jestem tu nowy. Czy może juz wiesz co jest grane z tym egzaminem eksternistycznym na technika pozarnictwa? Otoz u nas w komendzie nikt nic nie wie albo nie che powiedziec. Jestem od 3 lat d-cą zastepu st ogn wyksztalcenie wyższe 15 lat w słuzbie. Czy moge podejśc do  egzaminu z 23 jeszcze w tym roku? Podpowiedz cos.

Przepraszam bardzo a u ciebie nie uzyskałeś żadnych informacji?? Jakieś tabu, problem w komunikacji z przełożonym??
Rozumiem, że szukasz pomocy no ale żeby @lang (nie ujmując mu wiedzy) był wykładnią prawa i informacji zamiast odpowiedniej komórki w Twojej KP?
Owszem tu jesteś młody! ale w JRG chyba stary wyga po 15 latach służby! ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kombatant1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:35:54 »
poprostu czytam i analizuje moze ktos cos dopowie jutro ide na słuzbe sprobuje sie czegos dowiedziec. A ty cos wiesz na ten temat?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:42:16 »
poprostu czytam i analizuje moze ktos cos dopowie jutro ide na słuzbe sprobuje sie czegos dowiedziec. A ty cos wiesz na ten temat?

Tu masz wszelkie informacje:

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=852

Offline kombatant1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:01:51 »
Dzieki , ale juz to czytalem. Chodzi mi o podejscie do egzaminu aby zdobyc technika pozarnictwa, a nie wykaz tematow i godzin co powinienem umiec itd. Mowia o tym egzaminie przed OKE. Jakie dokumenty musze zlozyc , do kiedy, do kogo i czy jeszcze wtym roku zdąze.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:07:27 »
Dzieki , ale juz to czytalem. Chodzi mi o podejscie do egzaminu aby zdobyc technika pozarnictwa, a nie wykaz tematow i godzin co powinienem umiec itd. Mowia o tym egzaminie przed OKE. Jakie dokumenty musze zlozyc , do kiedy, do kogo i czy jeszcze wtym roku zdąze.

Przecież KG nie przewiduje na dzień dzisiejszy innej drogi zdobycia tytułu technika pożarnictwa, jak tylko poprzez ukończenie SA i zdania egzaminu przed CKE/OKE.  :wall:

Offline kombatant1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:12:01 »
A co niektorzy pisza że wystarczy podejsc do egzaminu jezeli pelni juz sie minimum 3 lata stanowisko dowodcze.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:20:23 »
A co niektorzy pisza że wystarczy podejsc do egzaminu jezeli pelni juz sie minimum 3 lata stanowisko dowodcze.

Jak przeczytałeś dokładnie cały wątek, to powinieneś stwierdzić, że jest to wymysł CKE bez porozumienia z KG.
Znajdź choć jedno pismo KG na potwierdzenie takiej możliwości danej przez CKE!!!

Jak Ci się spieszy, to możesz zadać pytanie do KG w tej sprawie:

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=2729
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 13:24:47 wysłana przez grzela »

Offline kombatant1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:50:15 »
Dobrze piszesz, ale czytałem wypowiedz bryg od spraw szkolnictwa w KG że beda zmiany w uzyskanie technika pożarnictwa i ma to byc kurs kwalifikacyjny wiecej danych ma byc do czerwca tego roku. Poprostu myslałem że ktoś już cos wie. Ale nie ma zadnego pisma czy egzamin eksternistyczny przed OKE akceptuje KG PSP.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 07, 2013, 16:53:28 »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 07, 2013, 17:03:40 »
Witam.. Z tego co się orientuje, to już teraz nie ma ZSA tylko KKZ, Niestety MEN ma w nosie KG i robi to jak chce a reszta ma się dostosować. Gdzie jest napisane ,że eksterna nie da ci stopnia? Masz takie same wykształcenie , jak osoba po szkole, jeśli zajmujesz stanowisko aspiranckie, występujesz o nadanie pierwszego stopnia aspiranckiego , zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami. Jest ogromne zamieszanie z nowym programem szkolenia, nie tylko aspirantów zaocznych, bo co gdy ktoś , kto w tym roku kończy, nie zaliczy roku? Nie mam możliwości powtórki, bo program jest już inny, inne wymagania, żeby podchodzić do Z23 musi zaliczyć Z22, a żeby zrobić Z 22 musi zaczynać od nowa , bo MEN nie uznaje świadectw z podoficerskiego.
Dodatkowo Z 23 w eksternie będzie robiony dopiero w przyszłym roku, w tym nie widziałem w harmonogramie...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 17, 2013, 12:23:24 »
w Poznaniu też jest już nowy termin:
http://www.oke.poznan.pl/cms,2426,komunikat_o_terminie_przeprowadzania_nowych_egzaminow_zawodowych_sierpien_2013.htm

w tygodniu dowiem się czegoś więcej;

zanim zdążyłem się dowiedzieć o co chodzi z tym terminem sierpniowym, otrzymałem telefonicznie informację o tym, że zostałem zakwalifikowany na termin czerwcowy, o ile do 14 kwietnia dokonałem opłaty egzaminacyjnej; a że dokonałem, to 14 czerwca wybieram się na egzamin teoretyczny w zakresie kwalifikacji Z.22.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Hell,s angel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 04, 2013, 15:10:08 »
Witam . Ktoś posiada jakieś materiały do egzaminu Z-22. Dostałem pismo o dopuszczeniu mnie do egzaminu ( termin na razie nie znany).

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 06, 2013, 07:42:08 »
Witam . Kolego Hell,s angel to jak to w końcu jest z tym dopuszczeniem do z-22 ? Kolega jest dowódcą zastępu i również starał się o dopuszczenie do egzaminu i dostał odpowiedz że nie posiada odpowiednich kwalifikacji .Czyżby tutaj też  strażaków traktowano wybiórczo ,czegoś tu nie rozumiem.A jeżeli chodzi o materiały do egzaminu to najlepiej skontaktuj się z kolegami którzy poszli tą inną drogą i jeżdżą już od roku na zjazdy (nie wiadomo po co) oni na pewno  Ci pomogą .         
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 07:51:32 wysłana przez jeremiasz »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 06, 2013, 08:12:00 »
jeremiasz - a czy ten Two kolega się odwołał o rozstrzygnięcia OKE? w znanych mi przypadkach dotyczących osób na siódmej grupie, po odwołaniach osoby te zostały dopuszczone...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Hell,s angel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 06, 2013, 20:21:58 »
Witam . Kolego Hell,s angel to jak to w końcu jest z tym dopuszczeniem do z-22 ? Kolega jest dowódcą zastępu i również starał się o dopuszczenie do egzaminu i dostał odpowiedz że nie posiada odpowiednich kwalifikacji .Czyżby tutaj też  strażaków traktowano wybiórczo ,czegoś tu nie rozumiem.A jeżeli chodzi o materiały do egzaminu to najlepiej skontaktuj się z kolegami którzy poszli tą inną drogą i jeżdżą już od roku na zjazdy (nie wiadomo po co) oni na pewno  Ci pomogą .         

Zgadzam się z langiem , odnośnie możliwości odwołania się od decyzji OKE w sprawie egzaminu. Zakładam ,że nie po raz pierwszy w tym kraju ( demokratycznym państwie prawnym) , jeden akt prawny może być inaczej interpretowany przez poszczególne urzędy. Skoro kwalifikacja Z-22 budzi takie wątpliwości , to  co będzie z Z-23?
A co materiałów to nie znam nikogo , kto jeździ na zjazdy . Stąd moje pytanie.