Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431597 razy)

podoficer81

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 23, 2013, 08:53:30 »
A ja słyszałem, że Komendant Główny na ostatnim spotkaniu ze Związkami Zawodowymi wyraźnie zaznaczył, że uprawnienia technika pożarnictwa nabyte przed komisjami Ministerstwa Edukacji Narodowej nie będą w PSP honorowane...

gustaw

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 23, 2013, 10:55:22 »
Jak to nie będą , przecież SA i KKZ są właśnie prowadzone przez MEN, a nie przez MSW. To niech się do cholery zdecydują .

Kolego Gustaw, albo się zarejestrujesz albo będziesz czekał parę dni na zatwierdzenie wiadomości. Rejestracja jest anonimowa, bezpłatna - szczegóły w Regulaminie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 11:25:04 wysłana przez robn »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 24, 2013, 14:17:43 »
A ja słyszałem, że Komendant Główny na ostatnim spotkaniu ze Związkami Zawodowymi wyraźnie zaznaczył, że uprawnienia technika pożarnictwa nabyte przed komisjami Ministerstwa Edukacji Narodowej nie będą w PSP honorowane...

Gdyby jeszcze dopowiedział, że trwają prace nad usunięciem z ustawy przepisów:
Cytuj
art. 36 ust 6.
Na stanowiskach aspiranckich wymaga się posiadania co najmniej tytułu zawodowego technika pożarnictwa
i
Cytuj
art. 52 ust. 3
Pierwszy stopień aspirancki może być nadany strażakowi, który posiada kwalifikacje pożarnicze wymagane dla stanowisk podoficerskich w Państwowej Straży Pożarnej i uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa
to pewnie miałoby to ręce i nogi, a tak to zwykłe kwestionowanie przez funkcjonariusza zapisów ustawy, na podstawie której funkcjonuje. Ot cała Polska :wall:
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 24, 2013, 14:39:06 »
A ja słyszałem, że Komendant Główny na ostatnim spotkaniu ze Związkami Zawodowymi wyraźnie zaznaczył, że uprawnienia technika pożarnictwa nabyte przed komisjami Ministerstwa Edukacji Narodowej nie będą w PSP honorowane...

no to źle słyszałeś:) ja słyszałem, że Komendant odniósł się do różnego rodzaju klas pożarniczych w liceach; temat egzaminów eksternistycznych jest bardzo świeży i jak do tej pory są Komendanci Wojewódzcy, którzy robią duże oczy, gdy słyszą od strażaków z dołów o nich; jakieś stanowisko zapewne zostanie wypracowane, chociażby z tego względu, że bez sensu będzie kierowanie do SA na kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik pożarnictwa w zakresie kwalifikacji Z.22. strażaków, którzy mają zdany ten egzamin eksternistycznie; pod dużym znakiem zapytania stoi też sensowność kierowania w tym roku strażaków, którzy są w tej chwili na kursie Z.22., a zajmują stanowiska aspiranckie, na kurs Z.23.; strażacy ci egzamin potwierdzający kwalifikacje w tym zakresie mogą zdać w przeszłym roku, a w ich miejsce można skierować strażaków, którzy nie zajmują stanowisk aspiranckich, a z własnej inicjatywy zdali eksternistycznie egzamin Z.22.; takich problemów do rozwiązania w okresie letnim będzie sporo przed stroną służbową;
sam temat tez budzi wiele pytań, jak chociażby, czy starszy operator sprzętu specjalnego z min. dwuletnim stażem na tym stanowisku może przystąpić do egzaminu Z.23. oczywiście po zdaniu egzaminu Z.22.;
kolejne pytanie, to czy wymagany dwuletni staż ma być osiągnięty na dzień przystąpienia do egzaminu, czy na dzień składania deklaracji przystąpienia (ustawowo cztery miesiące przed terminem egzaminu); niby drobiazg, ale dobrze byłoby precyzyjnie to określić;
kolejne pytanie - czy zaświadczenie lekarskie  o zdolności do przystąpienia do egzaminu jest również konieczne w odniesieniu do strażaków posiadających aktualne badania okresowe?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

johnn

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 24, 2013, 17:04:00 »
a co ma wspólnego starszy operator sprzętu z kierowaniem działaniami ratowniczymi?? tak więc jak może eksternistycznie przystąpić do zdawania kwalifikacji z23??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 24, 2013, 20:00:30 »
Tylko zwróć uwagę, że od 1 stycznia 2013 r. jest to stanowisko wymagające posiadania kwalifikacji co najmniej technik pożarnictwa; a w kwalifikacji Z.23. nie ma mowy o kierowaniu, lecz o zarządzaniu; dość płyńe pojęcie... dlatego uważam, że kilka zagadnień wymaga doprecyzowania;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

laik

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:31:15 »
witam
zgadzam sie z lang
czekam na dalszy rozwoj bo duzo informacji jest sprzecznych i nie do konca sprecyzowanych
 :gwiazdki:

Johnn

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:57:15 »
Zgadza się. Kwalifikacja Z23 to zarządzanie działaniami ratowniczymi. Jest zasadnicza różnica między kierowaniem a zarządzaniem... Zarządzanie jest pojęciem szerszym, odnosi się do zespołu ludzkiego i do środków materialnych. Kierowanie natomiast jest pojęciem węższym i ograniczone jest tylko i wyłącznie do czynnika ludzkiego... stąd wątpliwości odnośnie starszych operatorów sprzętu...

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:34:16 »
dzwoniłem dzisiaj do swojej OKE i koleś mi powiedział że na (Z.22. Wykonywanie działań ratowniczych 311919 Technik pożarnictwa)
nie ma problemu, średnie, opłata egz i papier że zajmujesz 2 lata stanowisko podoficerskie, ale co do (Z.23. Zarządzanie działaniami ratowniczymi 311919 Technik pożarnictwa) maja pismo,  od KG że w Polsce nie ma nawet jednego strazaka który by się na ten egz kwalifikował, a żeby dostać technika pożarnictwa trzeba zdać z22 i z23

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:32:45 »
jakież to pismo? moim zdaniem każdy podoficer posiadający co najmniej dwuletni staż na stanowisku wymienionym w załączniku nr 6 do przepisu kwalifikacyjnego (d-ca zastępu, st. operator sprzętu specjalnego oraz dyżurny stanowiska kierowania) może przystąpić do egzaminu eksternistycznego potwierdzającego posiadanie kwalifikacji Z.23. w zawodzie technik pożarnictwa, o ile oczywiście wcześniej zda egzamin potwierdzający posiadanie kwalifikacji Z.22. spierać można się jedynie o starszych operatorów sprzętu specjalnego, ale bardzo jestem ciekaw, jak by można uzasadnić stanowisko negatywne; jeżeli na tym stanowisku wymaga się posiadania dyplomu technika pożarnictwa (od 2014 roku zniknie możliwość mianowania na to stanowisko podoficerów), to konsekwencją tego powinno być przyjęcie, że dwuletni staż na tym stanowisku uprawnia do ubiegania się o uznanie posiadanych kwalifikacji również w zakresie Z.23.); chociaż z drugiej strony prawdą jest, że na chwilę obecną nikt nie może przystąpić do egzaminu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji Z.23., z tegoż to prostego powodu, że nikt nie posiada zdanego egzaminu Z.22.; być może o to chodziło w tym piśmie? pierwsze egzaminy potwierdzające posiadanie kwalifikacji Z.23. odbędą się dopiero w czerwcu 2014 roku i myślę, że do tego czasu wszyscy oswoimy się z tematem i doczekamy się jasnych wytycznych w tym zakresie; na pewno wyjaśnienia wymaga kwestia kierowania osób zajmujących stanowiska aspiranckie odbywających obecnie kurs na kwalifikację Z.22. na kurs Z.23.; z punktu racjonalności dysponowania środkami publicznymi zasadność kontynuowania przez te osoby szkolenia jest co najmniej wątpliwa, gdyż w znakomitej większości osoby te w 2014 roku będą mogły potwierdzić posiadanie kwalifikacji eksternistycznie; na zwolnione w ten sposób miejsca można by skierować podoficerów posiadających zdany egzamin Z.22., ale nie zajmujących stanowisk uprawniających o ubieganie się o dopuszczenie do egzaminu eksternistycznego w zakresie kwalifikacji Z.23. do rozważenia też jest uruchomienie dodatkowych kursów na kwalifikację Z.23 w miejsce Z.22.; prowadzenie kursów Z.22. z ekonomicznego punktu widzenia jest zbędne i jestem ciekaw kiedy to dotrze do czynników decydujących o tym:) alternatywnie można by wypuszczać co roku dwukrotnie więcej techników pożarnictwa przeszkolonych w systemie przemiennym niż obecnie...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline klemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:30:08 »
Jestem trochę rozczarowany pewną OKE, wczoraj byłem z papierami osobiście. Instytucja twierdza- nie można do niej wejść, papiery oddaje się w portierni bez pokwitowania. Pani która mnie przyjęła na korytarzu powiedziała że papiery zostaną odrzucone  gdyż w zaświadczeniu z Komendy nie mam jasno napisane że pracuję jako technik pożarnictwa. Mam długoletni staż, od 6 lat na stanowisku st. operatora, teraz na d-cy zastępu a ogólnie od ponad roku jako dyżurny operacyjny powiatu (jedno- osobowo). Więc nie wiem do kogo te egzaminy eksternistyczne!?

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:50:42 »
Zależy jakie złożyłeś dokumenty. Ja od 15-tu lat służby zbieram wszystkie nominacje, angaże itp. więc nie miałem problemu z zebraniem dokumentów. W mojej KP nikt nie wie, że złożyłem podania o egzaminy eksternistyczne. Jeżeli chodzi o pokwitowanie, nie było żadnych problemów, tylko musiałem mieć kopię dla siebie. 

Offline klemens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:09:19 »
Złożyłem dokumenty wymagane a inne typu angaże oddano mi z powrotem. Problem będzie wtedy jak się zgubią te papiery bo jak wspomniałem nie mam żadnego pokwitowania.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 26, 2013, 18:11:03 »


wszystkie posty mogące stać się zalążkiem kpin z podoficerów ubiegających się o uznanie posiadania kwalifikacji w zawodzie technik pożarnictwa będą usuwane bez ostrzeżenia począwszy od jutra;

edit: właściwie to już od teraz:) nie róbmy sobie jaj, gdyż za chwilę koledzy aspiranci będą się z nas nabijać;
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 18:40:43 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 26, 2013, 23:09:26 »
@klemens
Krótko mówiąc, jak się pościelisz tak się wyśpisz, KPA reguluję postępowanie administracyjne. Obowiązuję stronę służbową jak i nas więc jak nie dopilnowałeś spraw spraw papierkowych to tylko twoja wina. Jednak musisz pamiętać, że ty możesz się pomylić a organ władzy państwowej musi wydać decyzję zgodną z obowiązującym prawem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 15:21:04 wysłana przez 6ogniowy6 »

naps

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:26:41 »
Witam kolegów strażakow.
U nas woj dolnoslaskie juz otrzymalismy decyzje od OKE ze nie dopuszcza nas do egzaminow na z 22 i z 23 gdyz nie spelniamy wymogu pracy 2 lata na stanowisku technika pozarnictwa. To ja sie pytam czy ja pracuje jako piekarz???
Gdybym miał tytuł technika pozarnictwa to przeciez bym sie o niego nie starał. Nie mam juz pojecia jakie dokumenty przedstawic zeby było dobrze i szanowna komisja przyjela kwity. |czy jest juz ktos w Polsce kto ma zatwierdzone dokumenty ?? Ale chodzi mi tylko i wylacznie o komplet z 22 i z 23 bo tylko z tymi dwoma modułami otrzymuje sie tytuł technika. To ze sie zda jeden z 22 nic nie daje . Z góry czekam na odpowiedz

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:53:27 »
żeby przystąpić do Z.23. trzeba mieć zdany egzamin Z.22; podobno w październiku 2013 roku mają być egzaminy eksternistyczne Z.23., ale to wiadomość z trzeciej ręki; biorąc pod uwagę, że wg rozporządzenia deklarację należy złożyć cztery miesiące przed egzaminem, to i tak może być za wcześnie; nie za bardzo rozumiem sformułowanie "praca na stanowisku technika pożarnictwa"; z tego co wiem, technik pożarnictwa przez trzy lata po ukończeniu szkolenia dziennego zajmuje stanowisko "straszy ratownik"; jest to stanowisko, które w prawdzie nie wiąże się z zarządzaniem działaniami ratowniczymi, ale za to jak najbardziej z udziałem w tychże; dlatego tez uważam, że każdy strażak posiadający dwa lata stażu po ukończeniu szkolenia podstawowego (dwa lata uczestniczenia w działaniach ratowniczych) powinien być dopuszczony do eksternistycznego egzaminu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji Z.22.; z kwalifikacją Z.23. sprawa jest bardziej złożona - teoretycznie i zgodnie z logiką dwa lata stażu na stanowisku, na którym co do zasady wymagane są kwalifikacje min. technika pożarnictwa powinno pozwalać na przystąpienie do egzaminu eksternistycznego, ale możliwe, że o tym będą musiały przesądzać orzeczenia WSA (o ile czynniki decyzyjne nie włączą wcześniej opcji "myślenie"); kol. naps może wkleić fragment uzasadnienia OKE w tym zakresie? byłoby do czego się odnieść...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

wiechu

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 29, 2013, 16:42:53 »
a jak można przystąpić do egzaminu eksternistycznego na kwalifikację z22 nie pracując na stanowisku technika pożarnictwa???? przecież składając egzamin z kwalifikacji z22 składa się go w celu otrzymania tytułu technika pożarnictwa na który dodatkowo składa się jeszcze kwalifikacja z23. chcąc przystąpić do z22 trzeba zajmować stanowisko tech. poż.

naps

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:08:50 »
dobra o to uzasadnienie odmowy:
:'' Zgodnie z pragrafem 11 ust. 1 komisja okregowa dopuszcza do egzaminu eksternistycznego zawodowego osobę , która spełnia warunki określone w paragraf 5 pkt.2, to znaczy co najmniej dwa lata kształciła się lub pracowała w zawodzie, w którym wyodrebiono daną kwalifikacje. Przedstawiona przez Pana dokumentacja nie potwierdza co najmniej 2 letniego okresu kształcenia lub pracy w zawodzie technik pożarnictwa:''

Offline nikton112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:12:55 »
ooo ja otrzymałem taka sama odpowiedz maskra trzeba byc technikiem zeby ubiegac sie o technika Polska

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:26:22 »
(...) gdyz nie spelniamy wymogu pracy 2 lata na stanowisku technika pozarnictwa. To ja sie pytam czy ja pracuje jako piekarz???

Może się mylę ale strażak, zajmujący zgodnie z zakresem obowiązków, stanowisko na którym wymagane jest posiadanie tytułu zawodowego technika pożarnictwa, wykonuje też ten zawód. Są to, zgodnie z ustawą o PSP, wszystkie stanowiska aspiranckie i oficerskie, które nie wymagają uprawnień do kierowania taktycznego (biura oraz SKKM/P). Podam dwa przykłady:
1. sekcyjny z grupą technika zajmujący stanowisko inspektora lub specjalisty,
2. ogniomistrz z grupą mł. ratownika. zajmujący stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego,
3. mł. kpt. po starej ciążówce z grupą d-cy zastępu, którego przepisy, po zmianie w 2005 r nie puszczają na d-ce sekcji

I co, Ci ludzie nie pracują w zawodzie technika pożarnictwa? Przecież tak na prawdę rozchodzi się o zakres obowiązków i stanowisko wpisane w "angażu".

@lang - nie znalazłem nigdzie w informatorze CKE zapisu o wymogu posiadania Z.22 żeby móc przystąpić do Z.23. Może kiepsko czytam ale będę wdzięczny jeżeli podasz mi stronę i akapit.

To nie wina strażaków, że MEN dopuścił bubla na zasadzie podziału różnic programowych na dwie dla jednego tytułu zawodowego. Nowe rozporządzenie w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych wprowadzone przez zmianę ustawy o systemie oświaty, takiego podziału nie przewiduje. Moim zdaniem... jak ktoś dostał decyzję odmowną z OKE, a spełnia warunki, np. z podanych przeze mnie przykładów, powinien się odwołać.

Może się mylę...
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline nikton112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:11:10 »
czyli co bo ja juz zglupialem
6 lat stazu kurs podoficerski 2,5 roku stanowisko ratownik łapie sie czy nie??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 29, 2013, 19:36:38 »
czyli co bo ja juz zglupialem
6 lat stazu kurs podoficerski 2,5 roku stanowisko ratownik łapie sie czy nie??

moim zdaniem łapiesz się, ale tylko na egzamin potwierdzający kwalifikacje Z.22.;

Liberty: to nie musi być wprost napisane; za starego rozporządzenia było oczywiste, że przed zdawaniem egzaminu mistrzowskiego w danym zawodzie trzeba zdać egzamin czeladniczy; z obecnymi kwalifikacjami (w niektórych zawodach są wyodrębnione nawet trzy) też sprawa jest oczywista; technik pożarnictwa obecnie to: świadectwo ukończenia szkoły średniej + zdany egzamin Z.22. + zdany egzamin Z.23.; dopiero taki komplet od 2014 roku (nowa podstawa!) będzie uprawniał do ubiegania się o zaświadczenie o posiadaniu tytułu zawodowego; dlatego nie do końca jestem przekonany co do tych egzaminów Z.23. w październiku (info z drugiej ręki); jeżeli OKE tak literalnie podchodzą do wymagań formalnych, to będzie trzeba ten ten temat przećwiczyć w WSA (przed CKE raczej nie ma szans - taka kuchnia - wszystkie odmowy są generalnie zapewne konsultowane nie tylko w KG); osobiście uważam, że do egzaminu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji  Z.22. w zawodzie technik pożarnictwa (Wykonywanie działań ratowniczych) może przystąpić każdy funkcjonariusz PSP wykonujący te działania od dwóch lat; problemy interpretacyjne mogą występować tylko w odniesieniu do egzaminu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji Z.23., ale tutaj też wykładnia logiczna powinna wziąć górę - masz stanowisko, na którym co do zasady wymagane są kwalifikacje technika pożarnictwa - możesz przystąpić do egzaminu; decydujące znaczenie ma zakres czynności - jeżeli z niego wynika, że osoba zainteresowana wykonuje czynności, do wykonywania których wymagane jest posiadanie określonej kwalifikacji, to nie ma możliwości niedopuszczenia takiej osoby do egzaminu potwierdzającego posiadanie określonych kwalifikacji; ale jak chcą wojny - to proszę bardzo; jutro temat spróbuję ruszyć we wrocławskiej OKE; jeśliby do tematu podejść literalnie, to nikt w zakresie czynności nie ma napisane, że wykonuje zawód technik pożarnictwa; ale skoro przepis kwalifikacyjny nakłada obowiązek posiadania na określonych stanowiskach tego tytułu zawodowego, to konsekwencją tego powinno być przyjęcie, że strażak PSP pełniący służbę na takim stanowisku wykonuje ten regulowany zawód; ale widocznie to co mi wydaje się proste i logiczne nie jest takim dla kogoś w OKE; macie w tych dokumentach pouczenie o środku odwoławczym?

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline nikton112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2013, 21:41:13 »
LAng to ja cie prosze abys zasiegnal informacji w tym OKE we Wrocławiu bo ja wlasnie z wroka zostalem odrzucony odnosnie Z23 to ok jakos to przelkne ale czemu tez z Z22 odrzucili.

Offline lukis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 29, 2013, 23:15:37 »
Z niecierpliwością czekam na informacje. Dziś napisałem odwołanie - jutro wyślę do OKE Wrocław. Oczywiście zgodnie z KPA napisali o trybie odwołanie. Obawiam się tylko, że zostanie odrzucone już we Wrocławiu i nie "pójdzie" do Warszawy. Ale podobno nadzieja umiera ostatnia ... :)
Z tego co piszecie także nie potrafię zrozumieć dlaczego odrzucili mi Z.22 - Z.23 jakoś przejdzie