Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431636 razy)

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:46:03 »
No i tu znowu coś piszesz połowicznie i nie do końca prawdę.Może i są wyjątki takie jak SG ale tam chorążego sie otrzymuje po krótkim szkoleniu uzupelniajacym od 3-6 mies,a nie po pseudo szkole tak jak w psp.Więc chyba ty kolego jesteś troche nie oczytany w tych sprawach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:15:03 »
No i tu znowu coś piszesz połowicznie i nie do końca prawdę.Może i są wyjątki takie jak SG ale tam chorążego sie otrzymuje po krótkim szkoleniu uzupelniajacym od 3-6 mies,a nie po pseudo szkole tak jak w psp.Więc chyba ty kolego jesteś troche nie oczytany w tych sprawach.
a mój młodszy brat dostał go zanim 1 raz na granice pojechał cud?? Nie
Poprostu miał sczesscieeee chyba tez nie.... I nie był na zadnym szkoleniu uzupełniajacym....
Odpowiedz na to....
U nich poprostu to sie inaczej nazywa CSSG.... podobnie do CSPSP??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2013, 16:54:40 »
Oj widzę ,że problemy z czytaniem ze zrozumieniem.Domniewywam ,że kolega aspirant,że tak sie oburza.Chciałem zauważyć,że temat dotyczył zaocznych.Wejdź na stronę SG czy SW,poczytaj,a potem się obrażaj.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2013, 17:41:28 »
Nie, nie mój stopień jest tu problemem a to że nie piszesz prawdy...
Nie musze czytac bo co drugi dzień widze swojego brata i moge go zapytac ....
a druga rzecz ze trzeba czytac ze zrozumieniem... Wiec odpowiedz na tezy które zawarłes wczesniej...
Czy w PSP jest dłuższa drabina stopni niż w wojsku, policji i SG?? a co za tym idzie hierarchizacja jest wieksza??
A straż niecałe trzy dyszki,no i hierarchia jak w wielomilionowej armi czerwonej(chociaż i tu niebyło takiego przerostu formy nad treścią).
Czy znasz przyczyne dla której wojsko przestało kształcic chorązych??
PS. dla porównania stopinie w armi USA bo przeciez PSP ma wieiecej niz wielomilionowa armia
http://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Army#Stopnie_wojskowe_US_Army

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 17:44:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:56:16 »
Uderz w stół ,a nożyce sie odezwą.A jeżeli chodzi ci o USA i inne państwa to zapewne boli cie Warrant officer,że to niby nasz chorąży ,czy aspirant?No to cie z błędu wyprowadzę.Jest to tak zwany oficer niemianowany po studiach cywilnych tak jak np ksiadz czy lekarz,czy tam inny inż. i zazwyczaj nadawany chłopakom bądz dziewczynom będacym w szeregach weekendowych żołnieży,lub podczas prowadzenia działań bojowych.A nie tak jak u nas na oficerów mianują po byle studiach.
Po drugie ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi.Możemy cały czas przekomarzać kto ma rację.A mnie głównie o to chodzi,ze system szkolenia w naszych szeregach jest bzdurny i przestarzały.To było dobre może za komuny,ale nie teraz.
I wychodzą właśnie takie paradoksy.I tak jak ktoś wczesniej napisał,czym szeregowy czy podoficer jest gorszy od rzeczonego aspiranta dziennego.Niejednokrotnie szeregowym czy pedefem jest inz np budowlaniec no i wczym jest on gorszy.Z logicznego pkt widzenia to właśnie on ma wyższe kwalifikacje,ale jest na stołku niżej niż łepek po kuźni talentów(CSPSP).Napewno zaraz będzie riposta, że nie ma właściwego przeszkolenia strażackiego jak to się dzieje na SA.No tak mając niejednokrotnie materiały w rękach jakie wchłaniają kadeci i to co wchłaniają słuchacze czy elewi odnośnie fachu strażackiego przecież jest to samo.Tylko znowu dochodzimy do sedna sprawy czyli jakości przekazywanej wiedzy i w taki oto spośób zamknęło się koło.

P.S. Po co te całe nerwy jakbyś miał coś na sumieniu.To jest jedynie dyskusja.Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku


P.S.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:11:22 »
kogut, a kto ci bronił iść na aspirantkę?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:36:43 »
łepek po kuźni talentów(CSPSP)


Lubię to

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:53:11 »
Uderz w stół ,a nożyce sie odezwą.A jeżeli chodzi ci o USA i inne państwa to zapewne boli cie Warrant officer,że to niby nasz chorąży ,czy aspirant?No to cie z błędu wyprowadzę.Jest to tak zwany oficer niemianowany po studiach cywilnych tak jak np ksiadz czy lekarz,czy tam inny inż. i zazwyczaj nadawany chłopakom bądz dziewczynom będacym w szeregach weekendowych żołnieży,lub podczas prowadzenia działań bojowych.A nie tak jak u nas na oficerów mianują po byle studiach.
Po drugie ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi.Możemy cały czas przekomarzać kto ma rację.A mnie głównie o to chodzi,ze system szkolenia w naszych szeregach jest bzdurny i przestarzały.To było dobre może za komuny,ale nie teraz.
I wychodzą właśnie takie paradoksy.I tak jak ktoś wczesniej napisał,czym szeregowy czy podoficer jest gorszy od rzeczonego aspiranta dziennego.Niejednokrotnie szeregowym czy pedefem jest inz np budowlaniec no i wczym jest on gorszy.Z logicznego pkt widzenia to właśnie on ma wyższe kwalifikacje,ale jest na stołku niżej niż łepek po kuźni talentów(CSPSP).Napewno zaraz będzie riposta, że nie ma właściwego przeszkolenia strażackiego jak to się dzieje na SA.No tak mając niejednokrotnie materiały w rękach jakie wchłaniają kadeci i to co wchłaniają słuchacze czy elewi odnośnie fachu strażackiego przecież jest to samo.Tylko znowu dochodzimy do sedna sprawy czyli jakości przekazywanej wiedzy i w taki oto spośób zamknęło się koło.

P.S. Po co te całe nerwy jakbyś miał coś na sumieniu.To jest jedynie dyskusja.Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku


P.S.
Nie mam nic na sumieniu...
System stopni które obecnie posiadaja służby mundurowe w tym PSP nie wywodzi się z zadnej komuny!! tak jak wiele innych spraw wszystko to nasz demokracja.... Łacznie z tym ze podoficer za komuny był d-cą zmiany a teraz nie... A na temat wyższości kwalfikacji nie bedziemy rozmawiac bo to temat rzeka...
A na temat awansu na stopien oficerski w armi amerykanskiej to uzyskuje sie go dziennie tak jak w PSP po SGSP wiec mam nadzieje ze w całym tym twoim zachwycie tym systemem nie bedizesz krytykowac kształcenia oficerów PSP!
A łepek po SA czy CSPSP jest na 4 grupie czyli st. ratownik i wcale nie ma obowiązku awansowac wyżej jesli jest tylu lepszych od niego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2013, 17:59:43 »
kogut, a kto ci bronił iść na aspirantkę?
poczekam,jak z przydziału będzie :szalony:,a po drugie to byłby obciach na całą wieś :mellow:

A co do kolegi co się tak oburza,to niech sobie sprawdzi ,kiedy wprowadzili korpus prawie oficerów.W sumie lata 60 to była demokracja tyle że ludowa :rofl:

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2013, 13:38:45 »
kogut, a kto ci bronił iść na aspirantkę?
poczekam,jak z przydziału będzie :szalony:,a po drugie to byłby obciach na całą wieś :mellow:

....

Znam takich, co bluzgali na aspirantów, oficerów, a jak przyszedł dla nich przydział do aspirantki to podskakiwali z radości. A cały czas się zapierali że nigdy nie pójdą...Głupie gadanie i przepychanki.

Wracając do tematu to jestem ciekaw jak ta "furtka" do mł. asp. będzie funkcjonowała i jak to będzie wykorzystywane. Osobiście uważam, że jest to niepotrzebne, bo jak podoficer nie chciał iść na aspirantkę czy chorążówkę za młodych lat, to po co produkować teraz takich aspirantów? Lepiej żeby te stanowiska aspiranckie zajmowali Ci którzy chcieli się kształcić. Takie moje osobiste zdanie..

6ogniowy6

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:16:20 »
Witam wszystkich
Jedno proste pytanie:
Jestem podoficerem spełniającym kwalifikacje do Z-23. Czy muszę zaliczyć kwalifikację Z-22 i dopiero Z-23, by uzyskać tytuł technika pożarnictwa? Czy wystarczy uzyskać tylko kalifikację Z-23?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:21:47 »
napisz do OKE:) zawsze sobie najbardziej cenie informacje z "pierwszej ręki";
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

6ogniowy6

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2013, 13:32:17 »
Dzisiaj byłem w swojej OKE i pani twierdzi, że muszą być dwie kalifikację. Tylko nie była tego na 100% pewna i chciałbym się upewnić. Notabene złożyłem wniosek o egzamin eksternistyczny tylko na kwalifikacje Z-23 i przyjęła dokumenty. Jest to też dla nich nowość.

Johnn

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:45:04 »
Musisz zanliczć kwalifikację Z22 i później Z23 oczywiście.

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:57:05 »
To w takim razie będąc po kursie podoficerskim jaką kwalifikację posiadam z22, czy jej nie posiadam. Czy muszę przystępować do z22 i z23 , czy tylko do z23?

Johnn

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:11:16 »
Po kursie podoficerskim według Ministerstwa Edukacji Narodowej nie posiadasz kwalifikacji Z22 dlatego musisz ją zdać. Kwalifikację Z22 będą otrzymywać absolwenci nowych jednoetapowych kursów, które ruszają w tym roku.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2013, 10:42:46 »
jeżeli ktoś myśli o zdawaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację Z.22, to zgodnie z ustawa ma czas do 14 lutego na złożenie deklaracji przystąpienia do tego egzaminu, chociaz niektóre OKE ten termin skróciły; do deklaracji należy dołączyć świadectwo ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz zaświadczenie potwierdzające służbę lub zatrudnienie na stanowisku związanym z prowadzeniem działań ratowniczych przez okres min. dwóch lat; w tym roku odbędzie się tylko egzamin potwierdzający kwalifikacje Z.22; teoria 14 czerwca, część praktyczna w dniach 24-28 czerwca; pierwsze egzaminy potwierdzające kwalifikację Z.23 dopiero w 2014 roku; kwalifikacja Z.22 nie odpowiada "podoficerce", co do sposobu zakończenia nowych kursów jednoetapowych nie mam pojęcia, ale raczej nie będą kończyły się egzaminem Z.22; będzie tak jak od 2012 roku na aspirantkach przemiennych z możliwością odbycia tylko kursu na kwalifikacje Z.23, o ile ktoś eksternistycznie zda egzamin Z.22; obecnie bezcelowe wydaje się kierowanie do SA podoficerów zajmujących stanowiska aspiranckie, gdyż z ekonomicznego punktu widzenia korzystniej jest dla komend i samych zainteresowanych przystąpienie do egzaminu eksternistycznego; bardziej korzystne jest kierowanie do SA w systemie przemiennym podoficerów, którzy osiągnęli maksymalne stanowiska w korpusie; to jest tylko oczywiście moja opinia:) i niekoniecznie taka będzie praktyka, chociaż racjonalnie zarządzający zasobami ludzkimi kierownik jednostki organizacyjnej nie powinien marnować przyznanych miejsc w SA dla strażaków, którzy mogą przystąpić do egzaminu eksternistycznego;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline st.str

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2013, 12:29:03 »
Witam wszystkich myślę o zdawaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację Z.22, przyjęty do służby zostałem 1 marca 2011r. Do 14 lutego mam czas na złożenie deklaracji przystąpienia do tego egzaminu i tu rodzi się moje pytanie. W czasie składania deklaracji nie będę miał dwóch lat służby ale podczas zdawania egzaminu spełniał bym ten warunek. Czy w takim wypadku dopuszczą mnie do tego egzaminu ?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 17, 2013, 13:05:55 »
podać Ci numer do właściwej OKE, czy sam sobie poszukasz;)? poza tym samo złożenie deklaracji przystąpienia do egzaminu nic nie kosztuje (chyba, że pocztą wysyłasz), więc co stracisz, jeśli ją złożysz?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline st.str

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 17, 2013, 17:15:43 »
Dzięki przekonałeś mnie :) W przyszłym tygodniu wyślę deklarację i zobaczymy jaki będzie tego finał  :straz:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 18, 2013, 11:28:12 »
gdyby ktoś był zainteresowany, to w załączniku edytowalny formularz deklaracji przystąpienia do egzaminu eksternistycznego;

[załącznik usunięty przez administratora]
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

zawstydzony

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 18, 2013, 12:43:43 »
Ogniowy6 a w ktorym roku konczyles kurs podstawowy i podoficerski??

jesli ogniowy zechce odpowiedzieć, to niech się najpierw zarejestruje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 15:51:52 wysłana przez lang »

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 19, 2013, 11:45:01 »
Pewnie, że zechce odpowiedzieć Ci na to pytanie:
1 Podstawowy: 2000 r.
2 Podoficerski: 2005 r.
Pozdro

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 22, 2013, 21:27:00 »
orientuje się ktoś jakie to " dokumenty potwierdzające kształcenie się lub wykonywanie pracy w danym zawodzie, w szczególności świadectwa szkolne, indeksy, zaświadczenia lub świadectwa pracy" sa potrzebne do wysłania wniosku do oke, czy to jakieś zaświadczenie z kadr że pracuję określoną ilość lat.?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 23, 2013, 06:41:05 »
jeśli ktoś zadaje takie pytania, to następne powinno brzmieć: "czy posiadam zdolność fizyczna i psychiczną do pełnienia służby w PSP, o której mowa w art. 28?"

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie