Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431690 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #900 dnia: Sierpień 11, 2019, 19:02:03 »
Koledzy mogli również startować do dziennej SA czy SGSP. Zasady podczas naboru są równe dla wszystkich w przeciwieństwie do skierowania przez komendanta.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #901 dnia: Sierpień 11, 2019, 19:48:08 »
Dobra, kończę. Nie ma sensu :)

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #902 dnia: Sierpień 11, 2019, 20:21:38 »
"Obserwując sytuację na własnym podwórku, mogę stwierdzić, że osoby które przychodzą na JRG po dziennej SA nie zawsze się do tego nadają". W mojej jednostce jest masa doświadczonych podoficerów z kilkunastoletnim stażem co przykładają się do roboty, posiadają ponadprzeciętna wiedzę, którym tacy "absolwenci" nie dorastają do pięt. Przychodzi taki napakowany teorią i myśli, że jest "dowódcą" bo przyszedł po dziennej SA.
[/quote]

Na SA i SGSP są wakaty - przenieś się, nauczaj, pokaż jak powinna nauka na szkole wyglądać i jacy absolwenci będą na JRG przychodzić.... Nie wiem jaką SA kończyłeś ale popracuj tam i wtedy się wypowiadaj. Obecnie szkoły ogarniają dziennych, zaocznych, kursy podstawowe, szkolenia specjalistyczne oraz podnoszą własne kwalifikacje. I to za takie same pieniążki jak na  JRG. Zero bonusów a nawet mniej bo nie ma szkodliwego. Jeśli wg Ciebie robią to w kiepski sposób to brak mi słów albo zatrzymałeś się na etapie nie wiem lat 90.  Może masz ogarniętych podoficerów na jednostce ale trafiają się perełki co nie potrafią butli w aparacie wymienić. Albo nie wiedzą co to jest KSRG.  I do poziomu takiej grupy ma się prowadzący dostosować żeby każdy coś z zajęć zrozumiał. A poziom grupy wyznacza nie średnia ale najsłabsza jednostka.
Pisząc o SA przyzakłądówka generalizujesz i obrażasz każdego tam pracującego. Kiedy ostatnio byleś na jakimś kursie/szkoleniu/ warsztatach w SA? Może się trochę zmieniło od czasów Twojej edukacji?
 
Bez rozpętywania gównoburzy - kształcenie w PSP to jakaś porażka. Wielokrotne wałkowanie tego samego na każdym poziomie kształcenia. Zgodnie z programem absolwent SA ma być przech.... na płaskie dachy. Ma być kadrową, księgową, prewentystą, dowódcą, chemikiem, wysokościowcem i kapelanem. Bo tak mówi program kształcenia. Wykładowca/instruktor ma realizować program i treści w nim zawarte. Kto ten program ustala. CHGW. Powiedz mi skąd w kształceniu pożarniczym się wzięła przedsiębiorczość??? Ale żadna eksterna/kurs online nie zastąpi praktycznej nauki zawodu. Chciałbyś żeby Twoje dzieci do Szkoły woził kierowca autobusu po kursie online albo z kategorią B po eksternie?
Przygotować się samemu do egzaminu i go zdać - spoko.
Małpę też da się nauczyć tańczyć.

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #903 dnia: Sierpień 11, 2019, 21:40:22 »
Obserwując sytuację na własnym podwórku, mogę stwierdzić, że osoby które są kierowane do szkoły nie zawsze na to zasługują. W mojej jednostce jest masa gości co przykładają sie do roboty, posiadają ponad przeciętna wiedzę a mimo to zawsze w kolejce znajduje się ktoś przed nimi. I potem taki przeciętny idzie na szkole, wykładowcy się litują nad nim bo przecież komenda placi. A gość potem pisze, że zeszyt 16 kartkowy to za dużo i poziom nauczania niski.
Akurat te tłuki co były skierowane to pisały wszystko jak idzie nawet jak wykładowca puszczał prezentację na temat niezwiązany z PSP na zabicie czasu więc oni potrzebowali trochę  więcej niż 16 stron tak więc zanim następny raz mnie sparafrazujesz to użyj kopuły i funkcji dedukcja. PS. W następnym poście przyznales że wiesz mniej po ibp zaocznym niż łebki po dziennej. Może to świadczy że masz dozę samokrytyki ale w moim odczuciu sam się przyznales że jesteś gamoń (bez obrazy) i nie potrafiłeś tej wiedzy przyswoić tylko szedłeś "byle do przodu". Niestety ja do straży przyszedlem już jako absolwent uczelni wyższej i mam porównanie i będę twardo stał przy tym że nasz system kształcenia jest we dupie. I proszę mi tu nie snuć teorii o kiepskim narybku bo jak zadanie z jedną niewiadomą na sapsp które można wyliczyć w pamięci lub z proporcji wykładowca przedstawia w półtora godziny to moje dziecko w podstawówce już takie trzaska..

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #904 dnia: Sierpień 11, 2019, 22:23:19 »
Jak ja jestem gamoń to kim Ty jesteś skoro studia skończyłeś (chyba je tylko skończyłeś i nic nie wyniosłeś) i do straży przyszedłeś.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #905 dnia: Sierpień 11, 2019, 23:39:16 »
A może to poziom jest dostosowany do uczniów dlatego jest taki żenujący ?
To jakaś bzdura, choć zgodzę się że dla co poniektórych zaoczna SA to i tak wysoki próg do pokonania. Ja skończyłem OŚ na AGH zaocznie i myślisz,że tam ktoś zaniżał poziom bo słabi nie dawali rady? Mieli to w dupie uczelnia ma swój poziom i tego się trzymali, słabi odpadali. SA mają swój poziom, taki a nie inny, bo są i trzeba je utrzymać, statystki zdawalności muszą być, komendy płacą, ludzie się cieszą,a życie toczy się dalej.
Koledzy mogli również startować do dziennej SA czy SGSP. Zasady podczas naboru są równe dla wszystkich w przeciwieństwie do skierowania przez komendanta.
Sory,ale tutaj to kur....a przesadziłeś,że zasady podczas naboru są równe. Ilu dostało się poprzez wujów  pchaczy, czy w innych magicznych okolicznościach? Fakt,że skierowania na zaoczną to tez niejednokrotnie  patologia. Komendanci maja swoje nazwijmy to kryteria i nic nie poradzisz choć byś był strażakiem roku to i tak pójdzie gaciowa bo taka jest jego zdaniem potrzeba. Później ilość aspirantów na jednostce jest jaka jest i chłopaki z PB są zablokowani.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #906 dnia: Sierpień 12, 2019, 01:44:24 »
A może to poziom jest dostosowany do uczniów dlatego jest taki żenujący ?

Coś w tym jest. Niestety poziom narybku zależny jest od sposobu rekrutacji. Podstawa to sprawność fizyczna a nie zaangażowanie. A druga kwestia to kasa, a właściwie jej brak.
Żeby podnieść poziom kursantów w SAP, szkoła powinna przyjmować 3 razy tylu i w trakcie 1 roku odsiać co się nie nadaje, ale to są koszty. Nie lepiej jest przy naborze do JRG. Kryterium pierwsze to testy sprawności. Może być gamoń, jak przejdzie testy to ma szanse. Teoretycznie już po pierwszych dniach widać czy się nadaje, ale zwolnić takiego w trakcie kursu, to strata kasy na szkolenie, koszt umundurowania itd. Na samym starcie pewnie z 5 tyś.
Przykład z jednego z naborów na kierowcę: jeden, strażak ochotnik, prawo jazdy B, BE, C, CE, uprawnienia na HDS, na podesty. Kilka lat w transporcie, niestety brakło mu na drążku. Drugi testy super, ale gole B, C. Mija kilka lat, a on kierownicy jeszcze nie dotknął ....bo się boi.

Inna kwestia to poziom nauczania w SAP, a raczej, jak to była mowa wcześniej, poziom wiedzy wykładowców, ale to pozostawię bez komentarza.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #907 dnia: Sierpień 12, 2019, 06:00:54 »
Inna kwestia to poziom nauczania w SAP, a raczej, jak to była mowa wcześniej, poziom wiedzy wykładowców, ale to pozostawię bez komentarza.

Są wakaty, przenieś się, pokaż jak to się robi.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #908 dnia: Sierpień 13, 2019, 22:21:34 »
Inna kwestia to poziom nauczania w SAP, a raczej, jak to była mowa wcześniej, poziom wiedzy wykładowców, ale to pozostawię bez komentarza.

Są wakaty, przenieś się, pokaż jak to się robi.

Napisałem że nie będę komentował. Ja jestem kierowcą , oni wykładowcami. Każdy robi to co lubi, a przynajmniej tak powinno być.
Osobiście twierdzę że jeśli się coś robi, to powinno się to robić jak najlepiej z pełnym poświęceniem i oddaniem - jak by to głupio nie zabrzmiało - wszak nasza praca świadczy o nas, a nie o jednym czy drugim komendancie który traktuje nas jak śmieci. Jednak jeśli w SAP-ie jest choć w części  takie nastawienie władz do wykładowców jak nastawienie do nas, tych nieszczęsnych, cywilnych TP to przestaje się dziwić że jest tak jak opowiadają.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 04, 2020, 07:20:43 »
Witajcie koledzy strażacy. Jak tam temat eksternistycznych techników pożarnictwa? Ktoś coś wie? Coś się dzieje nowego? Może nowy KG coś ruszy temat... Może warto przypomnieć się że są tacy ludzie..

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 04, 2020, 11:44:54 »
Witaj Edyta serdecznie :) , pasuje napisać raport aby właściwy Komendant skierował Cię na cykl 2 letniego przeszkolenia. Zajęcia praktyczne oraz wykłady przygotują Cię świetnie do realizacji zadań na stanowiskach przewidzianych dla aspirantów.  Możliwe, że nawet po tych dwóch latach będziesz mogła zostać dowódcą zamiany więc pasuje zdobyć trochę wiedzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2020, 11:49:23 wysłana przez White Eagle »

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 05, 2020, 17:22:12 »
Witajcie koledzy strażacy. Jak tam temat eksternistycznych techników pożarnictwa? Ktoś coś wie? Coś się dzieje nowego? Może nowy KG coś ruszy temat... Może warto przypomnieć się że są tacy ludzie..

Przypomnieć się jak najbardziej wypada. Można naciskać na związki - wszystkie, kto gdzie należy - bo związków nie obowiązuje droga służbowa. Można też napisać raport samemu. Proponuje zrobić to jak najszybciej, bo droga służbowa trochę trwa. Nowy KG to konkretny facet, "człowiek z podziału", więc krzywdy za raport nie zrobi. Z tego co wiem to jest pozytywnie nastawiony do takich jak my.

Sposób który przedstawił kolega White Eagle jest trochę dziwny. Idąc tym tokiem przyznamy że nasze tytuły TP, pomimo że są dokumentami  urzędowymi posiadającymi pełną moc prawną, są niczym w PSP. Pisząc taki raport przyznasz że pomimo zdania egzaminu państwowego i otrzymania tytułu TP jesteś zerem, i tylko SAP może z ciebie zrobić "prawdziwego TP" Niestety i to moim zdaniem nie pomoże. Zgodnie z ustawą masz zdobyć TP w szkole PSP. teraz nawet gdybyś 10 razy kończył szkołę PSP to technika masz zdobytego eksternistycznie i nic tego nie zmieni.

Zadam pytanie teraz Tylko do eksternistów: Ilu z was jest w stanie zebrać się i poprosić (wszyscy naraz) bezpośrednio, lub za pośrednictwem związków o spotkanie bezpośredni z KG, żeby oko w oko przedstawić co nas spotkało, jak zostaliśmy potraktowani i co byśmy oczekiwali.? Może KG weźmie kogoś ze "starej" kadry, która była nam przeciwna, i wymienimy się argumentami.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 05, 2020, 18:24:05 »
Pewnie powie Wam żebyście się wzięli się za robotę (skończyli SA) a nie kombinowali i liczyli na drapane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 05, 2020, 20:11:38 »
Witaj Edyta serdecznie :) , pasuje napisać raport aby właściwy Komendant skierował Cię na cykl 2 letniego przeszkolenia. Zajęcia praktyczne oraz wykłady przygotują Cię świetnie do realizacji zadań na stanowiskach przewidzianych dla aspirantów.  Możliwe, że nawet po tych dwóch latach będziesz mogła zostać dowódcą zamiany więc pasuje zdobyć trochę wiedzy.
Śmieszy mnie to co piszesz! Miejsca na SA nie zależą od jakiś raportów... Panie orzeł proszę o wypisanie jakie zajęcia praktyczne mają kierowcy... grupa 7 i dyżurni SK.... Grupa 7...  QA i najważniejsze po co jest pierwszy rok SA PSP! Skoro to kurs podoficerski wg CKE....
Pewnie powie Wam żebyście się wzięli się za robotę (skończyli SA) a nie kombinowali i liczyli na drapane.
Jak ktoś kiedyś ci zmieni wymagania w trakcie lub po skończeniu szkoły też powinni ci ludzie taka odpowiedzieć powinni sprzedać.
Ma kwalifikacje które były w danym czasie wymagane i trzeba to uszanować!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2020, 20:16:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 05, 2020, 20:31:59 »
Eqinox człowieku  :stop: Szkoły są fundamentem naszego kształcenia na tą chwilę w PSP i kropka. Pierwszy rok jest potrzebny do tego by ''przeczołgać" się i zapoznać z nowymi technikami i rozwojem pożarnictwa. Osobiście kilka już lat temu miałem na swoim roku przyjemność i posłuchać zagranicznych ludzi i poznać kilka możliwości np. ewakuacji itp za, które dziękuje akurat instruktorom oraz wykładowcą  z SA w, której miałem przyjemność się kształcić - kłaniam się nisko dla ludzi pracujących na rzecz rozwoju kompetencji młodych oraz zaocznych aspirantów, mam nadzieje, że nie braknie wam zapału do pracy. Nikt mi nie powie, że pierdząc w stołek 10 lat i czyszcząc sadzę rozwijasz się na podziale bo to jest tak śmiesznie, że ledwo łapie oddech.

Droga rozwoju to studia, samodoskonalenia często korzystając z zagranicznej literatury i technik, korzystanie z nowych rozw. tech. a nie ''drapanie'' na ułatwieniach byle stopień dostać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2020, 20:35:50 wysłana przez White Eagle »

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #915 dnia: Styczeń 06, 2020, 14:33:18 »
Obecny system kształcenia w PSP to parodia i przykład niekompetencji osób które go projektowały. Podajcie mi przykład żeby ktoś SA nie ukończył (dziennie czy zaocznie) nawet jawnie śmiejąc się wykładowcom w twarz. Program kształcenia zawiera przedmioty z d..... Absolwent jest specjalista w każdej dziedzinie od prowadzenia działalności gospodarczej po psychologie. Tylko pytania po co skoro aspirant ma być dowódcą. Pierwszy rok czyli tzw I kwalifikacja - wykonywania działań ratowniczych to dla mnie jest to samo co obecne SP. Więc osoby po SP powinny robić zaocznie tylko II kwalifikacje - Zarządzanie działaniami ratowniczymi. Tak samo kadet który po zdobyciu I kwalifikacji na "dziennej" SA powinien być traktowany jak po ukończeniu SP. Jak jest w rzeczywistości?
Eksterna pojawiła się wraz ze zmianą przepisów oświatowych, fachowcy z BS KG nie ogarnęli tematu i zanim cokolwiek zmienili to doszło do sytuacji gdzie na egzamin eksternistyczny zaczynało być więcej chętnych niż na zaoczna SA.
Skoro Szkoły są takim fundamentem i wykładowcy są takimi fachowcami to czemu nic z tego nauczania nie maja? Ani szkodliwego, ani % do em? Czemu w całej Polsce nie ma nowoczesnego budynku do pożarów budynków zamieszkania zbiorowego? Za to w ch... jest trenażerów gięcia drewna i walenia w pręta? Czemu przy takich brakach i oczekiwaniu na SP tylko Szkoły robią SP zamiast zrobić je na ośrodkach pod nadzorem SA (z SUS się dało)?

Prawda jest taka, że zamiast prowadzić dyskusje na temat która szkoła jest lepsza czy gorsza. Który tytuł TP jest bardziej strażacki - dzienny, zaoczny czy eksternistyczny - to powinniśmy się zastanowić które zadania należą do kompetencji PSP, które do gminy i powiatu, które zadania wymagają zatrudnienia funkcjonariusza, do których wystarczy osoba cywilna lub firma zewnętrzna.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #916 dnia: Styczeń 15, 2020, 12:53:04 »
I jak tam koledzy próbował ktoś rozmawiać ze znajomymi związkowcami w naszej sprawie?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #917 dnia: Styczeń 19, 2020, 21:35:55 »
Chyba cisza w temacie.  :wall: :wall: :gwiazdki:

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 03, 2020, 21:21:09 »
Jak tam koledzy nikt nie ma info ze związków czy nowy KG myśli coś o eksternistach? Przecież jeszcze trochę Nas jest

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 03, 2020, 22:01:47 »
Edyta, proszę Cię, daj już spokój. Pozdrawiam

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 09, 2020, 21:50:13 »
Jestem zdania że trzeba szukać szukać kancelarii która wystąpi z pozwem zbiorowym przeciwko Państwu Polskiemu o zaprzestanie dyskryminacji. Kto się dopisze? Czym nas więcej, tym lepiej.

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 11, 2020, 20:48:32 »
U nas z KM poszły wnioski na młodszego aspiranta. Ponoć wyszły z KW i poszły dalej. Tak samo z tymi co kiedyś dostali młodszego po eksternie i wciąż na nim wiszą. :straz:  Zobaczymy co z tego wyniknie

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 18, 2020, 12:27:59 »
Hej a z jakiego województwa jesteście

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 20, 2020, 20:19:39 »
Kuj-pom

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 22, 2020, 08:50:59 »
Z tym blokowaniem to nie do końca prawda bo gość na maja 2018 dostał nagrodowo aspiranta po eksternie ,a miał dostać na listopad tak wychodziło z czaso okresu, a inni nie dostali wcale gdyż papiery nie wychodziły z KW bo po prostu bali się wysyłać do KG żeby się nie narazić 01, a kto się nie bał i wysłali to dostali stopień pełnego aspiranta wiem bo znam gościa osobiście. Jak papiery przychodzą do KG to tam już idzie to taśmowo i nikt nie wnika, jedyne sito to KW a tam boją się własnego cienia. Dlatego blokują awanse . Dramat.