Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 352434 razy)

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • *
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #1000 dnia: Sierpień 28, 2020, 10:41:33 »
Czy koledzy siebie słyszą z tymi szkołami ....w czym jest gorszy podoficer zaoczny z 10 letnią służbą od absolwenta SA ? W czym jest gorszy aspirant z 10 letnią służbą od absolwenta z SG ....były różne luki i każdy korzystał kto myślał i miał pchnięcie wszyscy niestety nie maja pleców lub nie mają chęci czy możliwości i tyle w temacie  :straz: :straz: :straz:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1001 dnia: Sierpień 28, 2020, 11:01:49 »
Czy koledzy siebie słyszą z tymi szkołami ....w czym jest gorszy podoficer zaoczny z 10 letnią służbą od absolwenta SA ? W czym jest gorszy aspirant z 10 letnią służbą od absolwenta z SG ....były różne luki i każdy korzystał kto myślał i miał pchnięcie wszyscy niestety nie maja pleców lub nie mają chęci czy możliwości i tyle w temacie  :straz: :straz: :straz:
Ja jestem zwolennikiem sytuacji w której nie ma tzw. absolwentów. Uważam że wszyscy powinni startować od zera bo to najzdrowsza sytuacja a w bajki że wszyscy w szkołach zaocznych są plecakami też nie wierzę bo sam z racji stanowiska typuje ludzi do SA i SGSP I w życiu nikt mnie do niczego nie zmuszał. Typujemy ludzi którzy naszym zdaniem nadają się na dowódców i tu żaden wujek nie pomoże.

Offline Edyta998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1002 dnia: Sierpień 28, 2020, 13:30:14 »
Prezydent podpisał ustawę i wg nowego ustępu  5a. I uchylenia ustepu 5. Wszyscy TP eksternistyczni otrzymają stopien tak ja to interpretuje a wy?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1003 dnia: Sierpień 28, 2020, 14:24:59 »
Prezydent podpisał ustawę i wg nowego ustępu  5a. I uchylenia ustepu 5. Wszyscy TP eksternistyczni otrzymają stopien tak ja to interpretuje a wy?
Źle interpretujesz bo jest zapis może być nadany. Więc jest to na wniosek przełożonego

Offline Edyta998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1004 dnia: Sierpień 28, 2020, 15:26:06 »
Oczywiście że tak na wniosek Komendanta jak najbardziej. U mnie komendant za każdym razem wnioskuje od 2016 roku  to może teraz się uda

Offline Edyta998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1005 dnia: Wrzesień 12, 2020, 07:15:06 »
Rozmawiacie już w swoich komendach na temat składania wniosków na listopad na pierwszy stopień aspirancki?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #1006 dnia: Wrzesień 12, 2020, 08:49:54 »
Rozmawiacie już w swoich komendach na temat składania wniosków na listopad na pierwszy stopień aspirancki?
Z całym szacunkiem ale do wczoraj np. w moim województwie był termin złożenia wniosków.

Offline Edyta998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #1007 dnia: Wrzesień 12, 2020, 21:25:39 »
A składał ktoś z eksternistycznych?