Autor Wątek: Osp – Jaka Przyszłość?  (Przeczytany 533078 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 17, 2006, 21:36:19 »
może rewolucja nie jest dobrym rozwiazaniem bo mozna wylacczasami dziecko razem z kapielą

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 19, 2006, 16:27:25 »
Projekt znajduje się tu http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=aktualnosci&id_aktualnosci=218, jak widzicie zgłosił go związek kierowany przez prezesa Pawlaka. W związku, tak jak w OSP, obowiązuje statut uchwalony przez zjazd, najwyższą władzę. A statutu należy przestrzegać, co polecam wszystkim narwańcom, patrz OSPwonski.

Żadna rewolucja miałem większe oczekiwania (poprzednie posty).
Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 19, 2006, 22:34:57 »
Ja osobiście uważam, że projekt  jest przygotowany bardzo dobrze - dokładnie tak jak tego sobie zyczyliśmy a nawet lepiej.
Teraz tylko czekać na wprowadzenie go w życie.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 20, 2006, 17:06:14 »
myślałem że będzie więcej. zadna rewolucja, nawet nie mozna nazwac tego ewolucja, to przecież tylko drobienie w miejscu.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 20, 2006, 19:01:07 »
Moim zdaniem projek to ogrmny  krok na przód, pod warunkiem, że byłby wdrożony w życie. Tak jednak nie będzie. Z tego co mi wiadomo (w sobotę byłem na Zjeździe Powiatowym), propozycja ta nie ma wiekszego poparcia w związku z tym najmniejszych szans na wdrożenie.
Szkoda.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 20, 2006, 19:17:38 »
tak. norma... zarząd stworzył cos co sam nie do końca popiera :angry:
zupełnie zapomniano o przepisach dzieki którym zatrudnianie strazaków byłoby atrakcyjne dla pracodawców

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 02, 2007, 16:01:43 »
Przede wszystkim zapomniane jest o przepisach które mogłyby zachęcić do zatrudniania strażaków z obowizkiem zawlniania ich z pracy na czas udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. moim skromnym zdaniem to poienien być pierwszy i najważniejszy punkt projektu. reszta może być.

Offline Mariusz Pako

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 04, 2007, 20:24:52 »
Masz racje ten zapis powinien być na pierwszym miejscu, ale oni mają nas za nic. Kiedyś za komuny strażak bez problemu jechał do akcji, a teraz pojedziesz i wylatujesz z pracy. Dbają tylko o swoje posadki i zajmują sie bzdurnymi ustawami i sexaferami.To ja już nie wiem poco sa te OSP. Zlikwidujmy je, a zobaczymy jak wtedy sobie poradzą zawodowe straże. Dzwoniłem w tej sprawie do Weissa aby zają się tą sprawą, ale narazie bez odzewu-może zamało telefonów w tej sprawie do niego.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:48:38 »
może to jest sposób, ale niestety za mało znana jest szerokiej opini publicznej sytuacja OSP wiekszośc ludzi nawet niw wie ze w polsce jest jakiś podział na OSP i PSP zwłaszcvz w większych miastach

Offline mariuszkam4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 06, 2007, 15:51:17 »
Witam, w pełni zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Juz dzisiaj widać jaka jest sytuacja, a jeżeli nic się nie zmieni to będzie gorzej. W przypadku mojej jednostki na razie na brak członków narzekać nie można, bo obecnie jest ich ponad 60 i jest rzesza chętnych małolatów. Ale niestety za ilością nie idzie "jakość" jak szykuje się coś do roboty to pojawia się dwóch, trzech ( rzadko więcej). Jest kilkunastu którzy nie mają nawet podstawowego przeszkolenia. Gdybyśmy należeli do KSRG to przynajmniej byłaby jakaś szansa rozwoju, a tak jesteśmy zepchani na dalszy plan i dostają nam się zaledwie ochłapy. Jeżeli nie poprawi się sytuacja ze sprzętem i przeszkoleniem, to w końcu dojdzie do tragedii, a wtedy jak to w Polsce bywa nie będą szukać winy w prawie tylko będzie to wina dowódcy, komendanta gminnego, powiatowego itd. Jeżeli nie będzie innego podejścia władz naszego kraju do OSP to żeby pewnego dnia nie obudzili się z ręką w nocniku kiedy będzie już za późno, bo nie długo  "wymrzemy" śmiercią naturalną i dopiero wtedy przetrą oczy i uświadomią sobie co stracili. Pozdrawiam.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 07, 2007, 15:05:33 »
Witam zgadzam się z wypowiedzią kolegi Państwo i ci nasi rządzący muszą w końcu przejrzeć na oczy co się wyprawia z nami.
Pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 06, 2007, 14:09:00 »
Jak mozna nie zauważać ze ludzi zaczyna brakować w straży?? chyba tylko ci co nie chcą tego widzieć albo politycy.........  :angry:


 Mam smutne potwierdzenie moich wczesnie pisanych słow - nie ma kto jeździc do pożarów :(
http://media.wp.pl/kat,12611,wid,8717261,wiadomosc.html?rfbawp=1170744815.779&ticaid=132c7

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 06, 2007, 20:37:18 »
to zadna nowość. nowościom jest to że dziennikarze sie zainteresowali, tylko teraz trzeba by rozdmuchać całą sprawę bo inaczej przejdzie bez echa

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 07, 2007, 17:28:52 »
Panowie oczywiscie macie racje o obsade wyjazdow jest coraz gorzej.w mojej jednostce kiedys bylo nieraz druhow na 4 zastepy a w tej chwili czasem wyjezdzamy w 3.trzeba inwestowac w mlodziez za wszelka cene.u nas w gminie juz ku temu sa stawiane kroki aby przyciagnac mlodych do strazy.np organizujemy turnieje w pilke nozna, ostatnio bylismy na wyciagu.trzeba zwabiac mlodzikow do naszych jednostek bo za 20-30 lat bedzie tak ze dalej my bedziemy jezdzic do akcji.

pozdrawiam

Offline darcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Darek- Dowódca OSP
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 08, 2007, 11:47:33 »
siemanko druchowie!
co do wypowiedzi jakie są tutaj uważam że temat jest poważny jako jednostka OSP też mamy ten problem z obsadą samochodów w godzinach wczesnopopołudniowych jak każdy ale jak narazie problemu jako takiego nie ma żeby była aż tragedia. Natomiast gorzej mają sie finanse jednostki chciałoby sie dostosować jednostke do pewnych standardów a sprzęt kosztuje nie małe pieniądze jak wiemy także utrzymanie samochodów ( opłaty + paliwo) pomniejszają budżet jednostki i takim wypadku wydaje mi sie że duzym plusem byłoby jak połowe kosztu zakupu dokładała komenda miejska ale nie na wybrany artykuł tylko mam namyśli każdy a co do zakupu wozu bojowego to oprucz dotacji z komendy miejskiej powinna dokładac sie ochrona środowiska czy też lasy państwowe ponieważ prowadząc akcje z utylizacją jakiś substancji czy też gasząc lasy i łąki działamy na ich rzecz wiec jakiś gest z ich strony tez powinien być.
Pozdrawiam druch Darek z OSP BRZOZA
gmina : Nowa Wieś Wielka
woj: kujawsko-pomorskie

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 08, 2007, 15:27:14 »
Dzisiaj 17.10 TVN 24 program „Prosto z Polski”
Reportaż o sytuacji w OSP – nie ma, kto brać udział w akcjach!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 08, 2007, 16:38:31 »
Dziś o 16 na TVN też coś podobnież było w faktach na ten temat. Może ktoś nagra ten reportarz i wrzuci w net.
Myśle, że to bardzo dobry moment żeby nagłośnić nasze problemy, szczególnie chodzi mi o zwalnianie ochotników do akcji przez pracodawców. Uważam, że to jest największy problem.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2007, 17:57:29 wysłana przez Antonio08 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 08, 2007, 19:37:04 »
 teraz bylo w faktach wieczornych o 19 TVN - WŁasnie o tym ze brakuje ludzi w OSP  widac ze zaczeło to kogos w telewizjii obchodzic , moze to przełoży sie na zainteresowanie np. rzadowe , samorządowe .??!!

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 08, 2007, 19:45:25 »
Oby, ale ja bym sobie za dużo nie obiecywał... dużo zależy od samych ludzi... nikt nikogo nie zmusi do przynależności do OSP
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 08, 2007, 19:56:16 »
Oby, ale ja bym sobie za dużo nie obiecywał... dużo zależy od samych ludzi... nikt nikogo nie zmusi do przynależności do OSP


Nie mówie o zmuszaniu bo tych co wyjechali i tak nie zmusisz .
 Chodzi o to by tych którzy zostali i pracuja w Polsce nie zniechecały realia pracy i brak przepisów regulujacych i umorzliwiajacych "urywanie" sie na akcje bez konsekwencjii.

 Narazie TVN to puścił chyba od tak sobie , bo zaraz po strazackiej powaznej sprawie nadali kuriozum jakies "bykowe" oplaty dla kawalerów wiec widac ze jednak ta sprawa nie dorosła jeszcze w niejednych oczach do b.poważnego poziomu. :angry:

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 08, 2007, 20:25:57 »
Ma ktoś z was ten reportaż?
Moja jednostka w przeciągu trzech lat straciła 7 świetnych strażaków w opisany przez redaktorów TVN sposób, a dwóch kolejnych również szykuje się do wyjazdu...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 08, 2007, 21:19:14 »

Nie mówie o zmuszaniu bo tych co wyjechali i tak nie zmusisz .
 Chodzi o to by tych którzy zostali i pracuja w Polsce nie zniechecały realia pracy i brak przepisów regulujacych i umorzliwiajacych "urywanie" sie na akcje bez konsekwencjii.
[/quote]

Może "Gazetę Wyborczą" by ten temat zainteresował, to chyba najpopularniejsza gazeta codzienna w Polsce, trzebaby ten temat rozdmuchać żeby rozgożało o naszej trudnej sytuacji, może w końcu uda się wprowadzić jakieś przepisy regulujące zwalnianie pracowników do akcji, trzeba tylko nakierować media w tym kierunku.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 08, 2007, 21:23:52 »
gazety same sie zainteresuja, jak dojdzie do jakiegoś nieszczęścia  a straż nie wyjedzie bo nie bedzie miał kto... ale wtedy jak zwykle bedzie za pózno... :angry:

Offline kozmix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 09, 2007, 15:30:04 »
Osp niema dalszej przyszłosci jeśli dalej bedą takie nieskie budzety w gminach przeznaczone na OSP do za pare sprzet bedzie w opłakanym stanie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 09, 2007, 15:42:41 »
akurat to jest zalezne od gminy. znam OSp które maja wyposarzenie lepsze niz czasami jest w PSP