Służba > Forum ochotników

Osp – Jaka Przyszłość?

<< < (289/289)

MIKO:

--- Cytat: oliwier w Październik 22, 2023, 19:27:52 ---Widzę że wszyscy zaczynają dzielić skórę na niedźwiedziu.
Teraz tak naprawdę wszystko w rękach Prezydenta chociaż przy obecnej sytuacji politycznej nie zdziwił bym się gdyby czekały nas ponowne wybory a te mogą zupełnie zmienić wynik.
Zjednoczona Prawica nie będzie chciała oddać władzy a opozycja jest żądna krwi.
Oby tylko krew nie polała się na ulicach.

--- Koniec cytatu ---

Widzisz bo żyjemy w kraju gdzie honor, uczciwość, etos jest w odwrocie. Ja niezależnie od opcji politycznej wspierałem te same wartości, nie traciłem kolegów, jeśli tylko byli uczciwi do tego co robią. Dlatego nie mogę zaakceptować że Prezes Związku OSP apeluje do Komendanta Głównego w naszym imieniu jak wcześniej sprzedał nas do reklamy piwa. O innych grzechach już nie będę wspominał jak choćby blokowanie ustawy o OSP. Niema po prostu takiej legitymacji od tych co na co dzień wyjeżdżają ratować ludzi co jemu i wielu działaczom ZOSP jest obce i nieznane.  I tyle …………… nie wdając się w żadną politykę. Ja nie chcę być sprzedajną k............. - dlatego do mojej remizy nie wszedł żaden Poseł przez ostatnie 4 lata  i to jakoś uszanowano że chcieliśmy zachować apolityczny charakter jednostki. W imię ratownictwa które uprawiamy. 
 

oliwier:
Od 16 lat żaden plakat wyborczy nie zawisł na mojej remizie.
Nikt z członków jeśli ma zamiar gdzieś kandydować nie ma prawa posługiwać się wizerunkiem i nazwą jednostki. Dzięki temu karierowicze odeszli a my potrafimy się dogadać z każdą opcją polityczną.
Straż w moim mieście działa od 1582 roku a jako formacja umundurowana od 1876 czyli gdy nikt nie myślał o Związkach Strażackich.
ZOSPRP to skostniała, zabetonowana instytucja która wymaga ogromnych reform.
Obawiam się tylko że to mało prawdopodobne w ciągu najbliższych kilku latach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej