Służba > Forum ochotników

Osp – Jaka Przyszłość?

<< < (3/289) > >>

ksiwek:
Też uważam, że wszystko idzie w złym kierunku.  U mnie może nie ma aż takiego kłopotu z młodymi strażakami ale w godzinach pracy też mamy kłopot z wyjazdami. Też nie umiemy dobrze rozwiązać problemu kierowców. Też pracodawcy nie chcą zwalniać strażaków do wyjazdów ratowniczych.  Mamy duży kłopot z pracą więc młodzi strażacy są, ale nie wiem jak długo bo każdy rozgląda się za lepszym życiem.  Wiara w to, że w tym roku się coś poprawi jest nikła. Każdy wie jak funkcjonuje nasz Związek, zwłaszcza centrala.  Tylko co z tym możemy zrobić ?  Jest nas garstka na tym forum.  Nasze ewntualne starania o to żeby wybrać porządnycyh ludzi na szczebel powiatowy to kropla w morzu potrzeb. Na dodatek nie wszędzie się uda. A co ze szczeblami wyższymi ?  Szczebel wojewódzki to właściwie już tylko administrowanie dotacjami i handlem. Na polityków też nie ma co liczyć. Premier tyle kasy juz obiecał, że dla nas na pewno już nie starczy. Spodziewam się zmniejszenia dotacji na KSRG.  Poziom szkoleń organizowanych przez PSP jest żenujący.  A co do starczej demencji - to mam cichą nadzieję, że młodzi ludzie w naszym zarządzie na koniec stycznia będą stanowić większość. Tu jak wspomniałem nie mamy (jak na razie !!) kłopotów kadrowych.  Wybory są wyznaczona na 28 stycznia.  Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam Krzysiek

strażak sam-olsztyn:
jeśli sie nie mylę(?!) to chyba wystarczy zebrać ok 100tys podpisów i można własną ustawę wprowadzić na trybunę sejmowa i przedstawić politykom, tylko najpierw trzeba ja przygotować.

P.S mogłem cos pokręcić z ta ilością podpisów. ;)  pozdrawiam

antoni:

--- Cytuj ---jeśli sie nie mylę(?!) to chyba wystarczy zebrać ok 100tys podpisów i można własną ustawę wprowadzić na trybunę sejmowa i przedstawić politykom, tylko najpierw trzeba ja przygotować.

P.S mogłem cos pokręcić z ta ilością podpisów. ;)  pozdrawiam
--- Koniec cytatu ---
A gdybyśmy zapoczatkowali taka akcje. Myśle, że pośród nas znajda sie ludzie zdolni do napisania projektu takiej ustawy.  

strazakg:
Panowie co z tego, że ją napiszemy. A kto niby ma ja poprzeć??? Tymbardziej zaraz po wyborach.

hunter:
a ja jestem za tym aby rozpoczac zbiorke podpisow.kiedys, w innym poscie juz to proponowalem ale sam nie dam rady.jak na gorze zobacza 100, 200 albo i wiecej tysiecy podpisow to napewno zareaguja.taka akcja powinien kierowac zwiazek bo po to on jest,ale chyba nie ma co liczyc na nich...bierzmy sprawe w swoje rece:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej