Autor Wątek: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany  (Przeczytany 24324 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2012, 16:55:54 »
Ale ja nic nie moge załatwic na juz u swojej ksiegowej a co mówic na wczoraj, delegacje rozlicza tydzien chciaz dostaje uzupełniona wiec dla mnie nic sie nie zmieni pozatym ze nie bede musiał ogladac tej "madrej" baby.. Niczego bardziej nie oczekuje jak centralizacji, a to dlatego że decyzje kadr były w sprawie podwyzki w czwartek, pieniadze tez a kasy na kontach nie ma.
A zmiana w etatach nie interesuje mnie niech ksiegowe zabiora do KW nawet z etatem! i niech tam siedza i nie pojawiaja sie nigdzie!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2012, 20:29:08 »
Ale ja nic nie moge załatwic na juz u swojej ksiegowej a co mówic na wczoraj, delegacje rozlicza tydzien chciaz dostaje uzupełniona wiec dla mnie nic sie nie zmieni pozatym ze nie bede musiał ogladac tej "madrej" baby.. Niczego bardziej nie oczekuje jak centralizacji, a to dlatego że decyzje kadr były w sprawie podwyzki w czwartek, pieniadze tez a kasy na kontach nie ma.
A zmiana w etatach nie interesuje mnie niech ksiegowe zabiora do KW nawet z etatem! i niech tam siedza i nie pojawiaja sie nigdzie!
Dokładnie. W lubelskim nikt nie będzie tęsknił za księgowymi. No może poza paroma fajnymi dupciami ale to chyba inna para kaloszy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2012, 23:14:08 »
Powiem wiecej u cywilnienie etatów ksiegowych, kadrowych i kawtermistrzowskich najprawdopodobniej całe srodowisko dołów  PSP czyli 80 % strazaków, plus rodziny uzna za sukces rzadów Tuska/Ciechockiego/Rakoczego (warunek ucywilniac całe piony bez wyjatku od góry do dołu) 
(Chora jest sytuacja ze ksiegowa i szefu kadr sa mł.bryg a na podziale aspiranty)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 11:21:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 18, 2012, 12:05:01 »
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sluzby-mundurowe-maja-dostac-40-mln-zl-potrzebna-decyzja-min,nId,709387

A moim zdaniem już dawno powinno to być zmienione. I czas najwyższy na zmiany. Każdy system ma wady i zalety i nie wymyślono jeszcze idealnego, z którego zadowolonych było 100% jego uczestników. Obecny system jest niewydolny i nie ma co ukrywać. Żeby kupić ubrania, samochody, sprzęt trzeba szukać sponsorów. Przy finansowaniu centralnym będzie można zrobić to za jednym zamachem. W ciągu jednego roku można kupić i wymienić na nowe ubrania specjalne dla wszystkich strażaków negocjując ceny. W tej chwili kupuje się na jednostkę, 1 no może 5 ubrań z wolnej ręki. W chwili ogłoszenia przetargu centralnego na 30 000 ubrań to jest się o co bić. To samo z samochodami, ubezpieczeniami samochodów, paliwem. Wszystko można zakupić poprzez przetargi centralne. Przy takich ilościach można negocjować ceny, wyposażenie, etc. Mówicie, że będziecie musieli prosić o każda złotówkę KW. A teraz nie prosicie Powiatów? Tyle że powiat dostaje dotacje celowe na ochronę przeciwpożarową, ale doskonale wiemy jak te pieniądze są dzielone i na co są wydawane. W powiatach są ludzie nie związani ze strażą którzy nie mają pojęcia jakie są potrzeby. W chwili gdy kasa w całości będzie w naszych rękach to chyba łatwiej ją zagospodarować.
To jest moje prywatne zdanie i nie musicie się z nim zgadzać. Jednak należy dokonywać zmian, a nie tkwić w zawieszeniu jak do tej pory.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 18, 2012, 19:42:51 »
Jak to kolega starszy służbą kiedyś powiedział. cyt" ..nie tak dawno księgowe były dwie na całe województwo i do tego woziły pieniądze do każdej KM/KP i kasa była na czas .Teraz każda komenda ma po 2 księgowych i kilka stażystek i zdarzają się sytuacje że na kase trzeba czekać" koniec cytatu.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 20, 2012, 21:17:53 »
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sluzby-mundurowe-maja-dostac-40-mln-zl-potrzebna-decyzja-min,nId,709387

A moim zdaniem już dawno powinno to być zmienione. I czas najwyższy na zmiany. Każdy system ma wady i zalety i nie wymyślono jeszcze idealnego, z którego zadowolonych było 100% jego uczestników. Obecny system jest niewydolny i nie ma co ukrywać. Żeby kupić ubrania, samochody, sprzęt trzeba szukać sponsorów. Przy finansowaniu centralnym będzie można zrobić to za jednym zamachem. W ciągu jednego roku można kupić i wymienić na nowe ubrania specjalne dla wszystkich strażaków negocjując ceny. W tej chwili kupuje się na jednostkę, 1 no może 5 ubrań z wolnej ręki. W chwili ogłoszenia przetargu centralnego na 30 000 ubrań to jest się o co bić. To samo z samochodami, ubezpieczeniami samochodów, paliwem. Wszystko można zakupić poprzez przetargi centralne. Przy takich ilościach można negocjować ceny, wyposażenie, etc. Mówicie, że będziecie musieli prosić o każda złotówkę KW. A teraz nie prosicie Powiatów? Tyle że powiat dostaje dotacje celowe na ochronę przeciwpożarową, ale doskonale wiemy jak te pieniądze są dzielone i na co są wydawane. W powiatach są ludzie nie związani ze strażą którzy nie mają pojęcia jakie są potrzeby. W chwili gdy kasa w całości będzie w naszych rękach to chyba łatwiej ją zagospodarować.
To jest moje prywatne zdanie i nie musicie się z nim zgadzać. Jednak należy dokonywać zmian, a nie tkwić w zawieszeniu jak do tej pory.

No więc nie zgadzam się z Tobą przyjacielu ewidentnie.
Nie łudź się że przy finansowaniu centralnym kupisz mnóstwo samochodów bo tak nie jest. Budżet jest jeden - taka sama ilość pieniądza będzie - co najwyżej ten k -t z odpowiednimi plecami wykombinuje sobie więcej. Dla pozostałych będzie mniej. Teraz jest w miarę sprawiedliwie. Pierwszy minus takiego rozumowania
Można wymienić i kupić ubrania da wszystkich strażaków. Ale po co dla wszystkich skoro wielu ma nowe, część jeszcze może używać te które posiada w dobrym stanie ? To można stwierdzić tylko na gruncie czyli w danej KP (KM) Skąd KG ma wiedzieć ile potrzeba ubrań ? Przecież jeśli zapyta KW, oni KP - to ich okłamią. Czyli kupi się masę ubrań na zapas. To co to jest - nie marnotrawstwo ? Bo to będzie ciągnięte dalej , po roku znowu - ile ubrań ? OOO całe mnóstwo - bo kto się przyzna że wcześniej skłamał ? Drugi minus.
Paliwo ? Wiesz jaki byłby efekt centralnego przetargu ? Jeździłbyś tankować (jeśli służysz np w małej komendzie ) kilkanaście a w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt kilometrów bo KG wybrała akurat sieć stacji paliw której nie masz w powiecie. 
Trzeci minus.
Przywołam jeszcze jedno Twoje stwierdzenie :Tyle że powiat dostaje dotacje celowe na ochronę przeciwpożarową, ale doskonale wiemy jak te pieniądze są dzielone i na co są wydawane. W powiatach są ludzie nie związani ze strażą którzy nie mają pojęcia jakie są potrzeby.
Co to ma znaczyć ? Odpowiedz skoro twierdzisz że wiesz  na co te pieniądze są wydawane. Czwarty minus - chyba że pokażesz że zgłosiłeś przestępstwo karno skarbowe wynkające z ustawy o finansowaniu jednostek budżetowych.
To tak tylko w bardzo dużym skrócie w odniesieniu do posta Kolegi który może i jest jakimś fachowcem ale na pewno nie w dziedzinie finansów czy zarządzania czymkolwiek.
 A tak na marginesie - ludzie, dlaczego Wy tak nienawidzicie tych księgowych czy kwatermistrzów ?  Co ono Wam zrobili ? Ma ktoś jakąś osobistą krzywdę czy nienawidzi à rebours ? Czyżby dalsza eskalacja napięcia podział - biuro co na tym forum można od dłuższego czasu zaobserwować ? Polska dzieli się na pro... i na pro... coś tam więc i PSP musi się podzielić ?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 20, 2012, 21:26:16 »
No więc nie zgadzam się z Tobą przyjacielu ewidentnie.
Nie łudź się że przy finansowaniu centralnym kupisz mnóstwo samochodów bo tak nie jest. Budżet jest jeden - taka sama ilość pieniądza będzie - co najwyżej ten k -t z odpowiednimi plecami wykombinuje sobie więcej. Dla pozostałych będzie mniej. Teraz jest w miarę sprawiedliwie. Pierwszy minus takiego rozumowania
Można wymienić i kupić ubrania da wszystkich strażaków. Ale po co dla wszystkich skoro wielu ma nowe, część jeszcze może używać te które posiada w dobrym stanie ? To można stwierdzić tylko na gruncie czyli w danej KP (KM) Skąd KG ma wiedzieć ile potrzeba ubrań ? Przecież jeśli zapyta KW, oni KP - to ich okłamią. Czyli kupi się masę ubrań na zapas. To co to jest - nie marnotrawstwo ? Bo to będzie ciągnięte dalej , po roku znowu - ile ubrań ? OOO całe mnóstwo - bo kto się przyzna że wcześniej skłamał ? Drugi minus.
Paliwo ? Wiesz jaki byłby efekt centralnego przetargu ? Jeździłbyś tankować (jeśli służysz np w małej komendzie ) kilkanaście a w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt kilometrów bo KG wybrała akurat sieć stacji paliw której nie masz w powiecie. 
Trzeci minus.
Przywołam jeszcze jedno Twoje stwierdzenie :Tyle że powiat dostaje dotacje celowe na ochronę przeciwpożarową, ale doskonale wiemy jak te pieniądze są dzielone i na co są wydawane. W powiatach są ludzie nie związani ze strażą którzy nie mają pojęcia jakie są potrzeby.
Co to ma znaczyć ? Odpowiedz skoro twierdzisz że wiesz  na co te pieniądze są wydawane. Czwarty minus - chyba że pokażesz że zgłosiłeś przestępstwo karno skarbowe wynikające z ustawy o finansowaniu jednostek budżetowych.
To tak tylko w bardzo dużym skrócie w odniesieniu do posta Kolegi który może i jest jakimś fachowcem ale na pewno nie w dziedzinie finansów czy zarządzania czymkolwiek.
A tak na marginesie - ludzie, dlaczego Wy tak nienawidzicie tych księgowych czy kwatermistrzów ?  Co ono Wam zrobili ? Ma ktoś jakąś osobistą krzywdę czy nienawidzi à rebours ? Czyżby dalsza eskalacja napięcia podział - biuro co na tym forum można od dłuższego czasu zaobserwować ? Polska dzieli się na pro... i na pro... coś tam więc i PSP musi się podzielić ?

No i masz rację, że się nie zgadzasz. Ja wyraziłem swoje zdanie Ty swoje.
A wracając do tematu jakoś Policja jest centralnie finansowana i jest w stanie kupić samochody dla całej Policji w kraju. Nie wiem jak inne służby ale podejrzewam, że jest podobnie bo tylko chyba PSP wyleciała z centralnego finansowanie jakiś czas temu.
Nowe mundury też wprowadzono i centralne zakupy spowodowały, że w szybkim tempie cała Policja dostała nowe wzory - z tego co czytałem na forum w PSP też opracowuje się nowe wzory ubrań specjalnych i koszarowych. I mylisz się, że w KW czy w KG nie wiedzą ilu ludzi pracuje w PB, dla których trzeba by było kupić nowe umundurowanie. A jeśli z góry zakładasz, że ktoś kogoś oszuka i zawyży ilości no to widać jak rozumujesz.
Paliwo - żaden problem - ot choćby Orlen, do którego należą również stacje Bliska. Jakoś inne formacje potrafią, Policja, BOR, Straż Graniczna, ale Ty z góry zakładasz, że w PSP się nie uda - rewelacyjne podejście.
Zakładam, że Ty jesteś fachowcem w dziedzinie finansów i doskonale wiesz na co idą pieniądze przeznaczone na ochronę przeciwpożarową. Ja nie wiem na co. Ale jeśli zobaczysz założenia budżetu na dany rok jakie są kwoty przeznaczone na ten cel i zderzysz to z rzeczywistością, gdzie na nic nie ma, na wszystko musisz wybłagać lub szukać sponsora bo ci się w jednostce kończy paliwo itp. no to sorry. Gdzie idzie ta kasa?
Ja osobiście nie mam nic przeciwko kwatermistrzom i księgowym. Każdy z nich pracuje tak samo ciężko. A to że od lat istnieje podział pomiędzy 8h a PB to juz mnie nawet nie irytuje. Szkoda tylko, że ci z PB nie chcą się zamienić na prace na 8h. Za to ci z 8h chętnie poszliby na PB.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 21:49:45 wysłana przez strazak998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 20, 2012, 21:44:29 »
A tak na marginesie - ludzie, dlaczego Wy tak nienawidzicie tych księgowych czy kwatermistrzów ?  Co ono Wam zrobili ? Ma ktoś jakąś osobistą krzywdę czy nienawidzi à rebours ? Czyżby dalsza eskalacja napięcia podział - biuro co na tym forum można od dłuższego czasu zaobserwować ? Polska dzieli się na pro... i na pro... coś tam więc i PSP musi się podzielić ?
Dlatego nie lubie ksiegowych poniewaz do tej pory u siebie w miescie nie spotkałem normalnej osoby na tym stanowisku...
A w komendzie w której pracuje ksiegowej słoma z butów wystaje i zachowuje sie jak by była najwazniejsza na swiecie. Cytat z dzisaj na pytanie kiedy dostaniem podwyzki na konto odpowiedziała : "Co mnie obchodza wasze podwyzki". A do kwatermistrza nic nie mam wporzadku chłop i stara sie...
Pozatym to nie jest eskalacja a szansa zeby w komendach pracowali strazacy a nie urzednicy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 20, 2012, 23:18:39 »
Co do paliwa... Wszystkie służby powinny tankować się albo na Orlenie albo Lotosie. Firmy z przewagą udziałów skarbu państwa rozliczałyby mundurowym paliwo bezgotówkowo lub z pominięciem podatków i akcyz w cenie... Przecież można na to stworzyć odpowiednie przepisy i nie nabijać kasy zagranicznym koncernom. Do ominięcia są przepisy przetargowe oraz monopolowe. Przecież to służby strategiczne kraju, a kasa zostawałaby w budżecie.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2012, 08:35:58 »
Ja bym tak systemu centralnego nie chwalił (bynajmniej nie na przykładzi Policji) - mało to było afer w TV jak to KGP zakupiła kilkadzieiąt nowych aut, a z których to nie można było korzystać przez kilka miesiecy bo cośtam coś tam i samochody nowe zarosły na parkingu!!!

Co do lubienie lub nie księgowych, kwatermistrzów itd., to, że masz taką wredną małpę za księgową nie znaczy, że wszyscy tacy są!!! To nie jest wina księgowej czy gaciowego, że się czepia czasem o to czy tamto, bo taka ma robotę i obowiazki z których chce się wywiązać. Mamy taki system, że takie są stanowiska i ktoś je musi pełnić - jak nie Kowalski, to Iksiński.

Poprostu nie powinniśmy mieć pretesji do siebie strażaków biuro czy podział, bo jestesmy w jednym worku. Zupełnie inną kwestiąsą ludzkie charaktery a te bywają różne i to w biurze i to na podziale i chyba tu jest też problem. Miejmy szacunek do siebie na wzajem bez dzielenia na lepszych i gorszych!!! Pozdrawiam. :stop:

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2012, 09:20:29 »
Poprostu nie powinniśmy mieć pretesji do siebie strażaków biuro czy podział, bo jestesmy w jednym worku. Zupełnie inną kwestiąsą ludzkie charaktery a te bywają różne i to w biurze i to na podziale i chyba tu jest też problem. Miejmy szacunek do siebie na wzajem bez dzielenia na lepszych i gorszych!!! Pozdrawiam. :stop:

Nie rozśmieszaj nas. Przy dzieleniu nagród, awansach, przetrzymywaniu kasy (sprawa powyżek), robieniu łaski z każdą złotówką też tylko wykonują swoją pracę? Jak myślisz kto ma pierwszeństwo w przeszkoleniach, aspirantkach, kursach, studiach - strażak z PB czy może jednak Pani księgowa? Bo taką ma pracę?
Po prostu księgowa w każdej pipidówce nie będzie potrzebna, bo doskonale ją zastąpi kasjerka, za to bez strażaka żadna komendka sobie nie poradzi. Ot proste, bez żadnych podziałów na lepszych czy gorszych. A jedynie podział na potrzebnych i zbędnych.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 21, 2012, 14:54:28 »
Pewnie jak zostałbyś 01, to wszystko zrobiłbyś lepiej...i wszyscy poszliby do szkół na kursy i kazdemu dałbyć po 500 zł podwyżki doadku służbowego...Zgodze się, że są takie patologie z awansami, kasą, itp., ale dopóki 01 będzie maiał takie szerokie prawa i stołek do emki, to z taką patalogią nie skończymy!!! Nasz system jest chory i nawet jak jakiś super lubiany dotychczas (przez całą załogę) strażak zostanie 01, to go ten system wchłonie - będzie się on przed nim bronił, ale i tak stwierdzi, że to nie ma sensu, bo co byś nie zrobił, to dla kogoś będzie źle (wybieramy lepsze zło), a to nie jest dobre dla naszej formacji :gwiazdki:

Księgowa

  • Gość
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:07:54 »
Nie mogę już tego czytać, chyba niektórzy nie wiedzą na czym polega praca księgowej w PSP. Nie jest to wcale mechaniczne wpisywanie cyferek każdą fakturę i wypłatę należy traktować indywidualnie a że czasami księgowa żąda jakiegoś oświadczenia to do tego zmuszają ją przepisy.
Zaznaczam że jestem pracownikiem cywilnym i nie zarabiam jakiś kokosów. Wszystkie wypłaty robię od ręki jeżeli otrzymam odpowiednie dokumenty z kadr i posiadam na nie środki finansowe. Na paliwo nam nie brakło bo zabezpieczyliśmy odpowiednie środki w budżecie. Może ten strażak ma jakieś problemy z księgową ale czy na pewno to tylko jej wina? U nas w komendzie współpraca w biurze i biura z komendą przebiega bardzo dobrze. Więc może to tylko U Was coś jest nie w porządku ? A centralizacja już była w byłych komendach Wojewódzkich i wcale nie było tak dobrze.
A zaświadczenia czy delegacje z którymi będziecie musieli jechać do województwa -+ to dopiero wydłuży czas oczekiwania przecież nikt nie będzie jeździł codziennie z dokumentacją do województwa (ja rozliczam delegacje od ręki). A co do podwyżek to strażakom obiecali a dopiero potem dzielili i przesyłali w ostatniej chwili (w dniu otrzymania dotacji wypłaciłam)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:21:29 »
No cóż, stwierdzenia: "indywidualne traktowanie", "księgowa żąda", "wypłaty robię od ręki" - doskonale obrazują rolę komendanta finansowego.
Jeszcze to straszenie przewożeniem papierków w czasach internetu.
Niektórzy widać lubią jak wszystko od ich "widzimisię" zależy. To że komuś się trafiła szczęśliwa i zaspokojona perfekcyjna pani domu, nie oznacza, że mamy bazować na humorkach Pań w księgowości.


Z tym ostatnim zdaniem mocno przesadziłeś. Zapoznaj się z: 
Cytat: REGULAMIN
4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.
i stosuj w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 16:34:54 wysłana przez Sylwek »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 13, 2012, 20:12:14 »
No cóż, stwierdzenia: "indywidualne traktowanie", "księgowa żąda", "wypłaty robię od ręki" - doskonale obrazują rolę komendanta finansowego.
Jeszcze to straszenie przewożeniem papierków w czasach internetu.
Niektórzy widać lubią jak wszystko od ich "widzimisię" zależy. To że komuś się trafiła szczęśliwa i zaspokojona perfekcyjna pani domu, nie oznacza, że mamy bazować na humorkach Pań w księgowości.

Człowieku ty masz jakiś kompleks? W każdym temacie jaki by się nie rozpoczął jesteś na "NIE". Krytykujesz wszystko i wszystkich tak jakbyś na wszystkim się znał i był nieomylny. Nie potrafisz zrozumieć, że są przepisy, których np. księgowa musi się trzymać bo inaczej grozi jej dyscyplina finansowa. Albo jesteś kompletnym debilem albo specjalnie siejesz zamęt bo masz w tym jakiś ukryty cel. Ja czytając twoje wypociny skłaniam się ku pierwszej tezie. Ktoś powinien wprowadzić obowiązkowe badanie psychologiczne co jakiś okres czasu. Ile w tobie jest nienawiści to normalnie mnie przeraża. Ciekawe jak ci ludzi na jednostce z tobą wytrzymują.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 14, 2012, 07:56:36 »
Człowieku ty masz jakiś kompleks? W każdym temacie jaki by się nie rozpoczął jesteś na "NIE". Krytykujesz wszystko i wszystkich tak jakbyś na wszystkim się znał i był nieomylny. Nie potrafisz zrozumieć, że są przepisy, których np. księgowa musi się trzymać bo inaczej grozi jej dyscyplina finansowa. Albo jesteś kompletnym debilem albo specjalnie siejesz zamęt bo masz w tym jakiś ukryty cel. Ja czytając twoje wypociny skłaniam się ku pierwszej tezie. Ktoś powinien wprowadzić obowiązkowe badanie psychologiczne co jakiś okres czasu. Ile w tobie jest nienawiści to normalnie mnie przeraża. Ciekawe jak ci ludzi na jednostce z tobą wytrzymują.

Czytasz to Panie Sylwek? Cieszę się, że firek998 wylewa tak swoje kompleksy.
Ja wyrażam swoją opinię na temat sytuacji w straży która jest jaka jest, a niejaki firek998 jedynie obraża i pluje jadem. Rozumiem, ze w jego mniemaniu jedynie wazeliniarskie posty wchodzą w grę.
Człowieku jak jest dobrze to prawie nikt o tym nie pisze. A jak jest zagrożenie to się bije na alarm.
Gdybyś firku998 potrafił czytać ze zrozumieniem (może przemyj wazelinkę z okularów) to byś zauważył, że w temacie reorganizacji finansowania PSP jestem na TAK. To, że jestem na NIE z Twoim mniemaniem o własnej nieomylności i metaforycznym zadowoleniem szambiarza, że jest dużo pracy pomimo, że kombinezon i rury przeciekają to Twoja sprawa - widać tak lubisz.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 14, 2012, 08:01:14 »
No cóż, stwierdzenia: "indywidualne traktowanie", "księgowa żąda", "wypłaty robię od ręki" - doskonale obrazują rolę komendanta finansowego.
Jeszcze to straszenie przewożeniem papierków w czasach internetu.
Niektórzy widać lubią jak wszystko od ich "widzimisię" zależy. To że komuś się trafiła szczęśliwa i zaspokojona perfekcyjna pani domu, nie oznacza, że mamy bazować na humorkach Pań w księgowości.
Z tym ostatnim zdaniem mocno przesadziłeś. Zapoznaj się z: 
Cytat: REGULAMIN
4.   Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.
i stosuj w przyszłości.

Może precyzyjniej Panie Sylwek? Co wg. Ciebie jest obrażliwe? Posiadanie "widzimisię"? Szczęśliwa perfekcyjna pani domu? A może "humorek Pani w księgowości"?
Nie wierzę... "Zaspokojona"? Widać głodnemu chleb na myśli.

Moderator: Odpowiedź poszła na PW/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2012, 14:40:29 wysłana przez Sylwek »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:10:38 »
strazakusX - myślę, że nikt Ci nie chce odebrać wolności wypowiedzi ale nie zapominaj, że to forum jest dla wszystkich strażaków: i tych na dole i tych na górze. W ramach swoich postów przynajmniej postarałbyś się nie rzucać barykad wewnątrz straży, z automatu dzielić ludzi i ustawiać ich z bagnetami na siebie. Nie zapominaj, że w tej formacji jest mało rozwiązań dobrych z logicznego punktu widzenia. Pewnie jakbyś się przyjrzał swojej służbie, też byś zauważył błędy. Ale co wtedy? Po sobie samym jechać?

Nie jesteś głupi, więc pomyśl zanim zaczniesz poniżać i wyzywać od szambiarzy koleżanki i kolegów z pracy. A podejrzewam, że służby też za dużo nie masz i jeszcze Ci się ze dwa razy pozmienia podejście.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:55:22 »
Nie jesteś głupi, więc pomyśl zanim zaczniesz poniżać i wyzywać od szambiarzy koleżanki i kolegów z pracy. A podejrzewam, że służby też za dużo nie masz i jeszcze Ci się ze dwa razy pozmienia podejście.

Szanowny Kolego. Nikogo od szambiarzy nie wyzywam - bo szambiarz to żadna obraza. Podobnie jak sikawkowy i strażak. Zresztą, nie określiłem nikogo szambiarzem, a opisałem jedynie stan euforii i zachwyt nad służbą której tak broni firek998. Uważam, że ten zachwyt kolegów nie jest uzasadniony i potrzebne są głębokie reformy i zmiany, a tych nie przeprowadzimy czapkując sobie i krzycząc "przejście".  Dzisiejsza straż nie jest w stanie skorzystać z szansy jaka stoi przed nami, bo możliwy jest kolosalny skok cywilizacyjny - a my zatrzymaliśmy się na poziomie małych rozdrobnionych królestw, z których każde ma wyjątkową autonomię, a władza centralna ani się nie kwapi ani, nie wymusza żadnych zmian - bez których pozostanie tylko smród i zgnilizna, zatęchłego kolosa na glinianych nogach - którego pierwsza lepsza władza zmiecie poszukując pozornych oszczędności. Wszystko co się dzisiaj dzieje to jest oczekiwanie na właściwy moment odejścia na emkę. Brak rozwoju, brak motywacji, brak inicjatywy.
Reorganizacja finansowa na pewno będzie jedną z tych które należy mieć na uwadze na pierwszym miejscu.

A zanim zaczniecie zwyzywać kogoś od debili, przywoływać regulamin, czy też merytorycznie ale ad persona odpowiadać - proponuje przeczytajcie coś po raz drugi i upewnijcie się, że zrozumieliście.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 11:03:02 wysłana przez strazakusX »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:36:29 »
Dzisiejsza straż nie jest w stanie skorzystać z szansy jaka stoi przed nami, bo możliwy jest kolosalny skok cywilizacyjny - a my zatrzymaliśmy się na poziomie małych rozdrobnionych królestw, z których każde ma wyjątkową autonomię, a władza centralna ani się nie kwapi ani, nie wymusza żadnych zmian - bez których pozostanie tylko smród i zgnilizna, zatęchłego kolosa na glinianych nogach - którego pierwsza lepsza władza zmiecie poszukując pozornych oszczędności.

Problemem nie jest objawienie ludziom prawdy. O tym już wszyscy wiedzą (przynajmniej na poziomie powiatów). Pytanie: co dalej? Jeszcze nikt na tym forum nic sensownego nie wymyślił i uwierz mi, że prędzej nas "władza zmiecie" (jak piszesz), niż da się coś zmienić oddolnie. lang dobrze to ujął w swoim podpisie (tekst o betonie). Jedyne co możesz zrobić, to się nie "trzepać" bo Ci szybko sił braknie i tylko frustracja pozostanie. Tak to już jest w tym zawodzie, że albo grasz w ten sam akord i robota Cię cieszy, albo grasz co innego i robota Cię wk..wia. Twój wybór...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 20:48:31 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:44:00 »
Dzięki za rzeczową dyskusję.
Problem w tym, że ani ja nie jestem na dole, ani bycie pod prąd mnie już nie wk...wia. Od dawna nie mam problemu z tym, żeby powiedzieć wprost jakie mam o tym zdanie.
Teraz pozostaje tylko albo ja albo oni.
Jedyne co mnie przy tym wszystkim zatrzymuje to to, że na to idą Państwowe pieniądze, nasze podatki i jest cała masa chłopaków na dole którzy przyzwyczaili się do tego co określasz "nie trzepaniem" się, a te hieny na stołkach tylko i wyłącznie na tym bazują. Ja sobie poradzę - oficer się sam wyżywi, gorzej, że naprawdę sumiennie i ambitnie pracującym strażakom z powołania nikt nie pomoże, a jedynie skacze się po nich.
Bycie prawdziwym strażakiem nie jest w ogóle w tej formacji doceniane.
Reforma finansowa to jest ta kropla która będzie świadczyła o tym, że formacja chce i może się zmieniać. A co najważniejsze, że rządzący stawiają na Państwową Straż Pożarną, a nie na Powiatową Straż Pożarną.

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 30, 2012, 23:34:56 »
 Z  pewnością reforma w PSP jest potrzebna, ale gruntowna od podstaw. Nie powinno być tak, że kadrowa, księgowy, kwatermistrz mają wysokie stopnie oficerskie, a podziałowiec dostanie kapitana jak będzie szefem zmiany. Z centralizacji finansów nic dobrego nie wyjdzie do puki decydować o zakupach będą ludzie którzy "działania podziału"(pożary,wypadki) widzieli z daleka bądź na filmie. Okaże się że wydawane będą pieniądze na sprzęt nie spełniający oczekiwań JRG. Mały przykład niedawno KW zrobiła zakup nowych ciężkich wozów (moim zdaniem całkowicie bez rozeznania potrzeb i charakterystyki przewidzianych do "obdarowania" nimi powiatów), jeden z nich trafił do naszej JRG i zastąpił starego jelcza. Wielka trzy- osiowa kolubryna nie mieści się na większości wioskowych dróg i przekracza tonażem ich nośność. Dodam tylko że w ramach oszczędności jeździmy teraz do każdego większego pożaru dwoma samochodami bo nasz nowy wóz ma tylko trzyosobową kabinę, a w 3 osoby przy tego typu akcji to można sobie podłubać w nosie. Co miał zrobić powiatowy wziął takie autko bo innego by długo nie dostał. Drugi przykład zakup ubrań specjalnych i koszarowych, gdzie najważniejszym kryterium była cena (trwałość i jakość tego towaru wyobraźcie sobie sami), kupiono takie bo ten co o tym decydował nie musi w nich chodzić i pracować.
Takie zmiany spowodują tylko dodatkowy rozrost komend wojewódzkich i trudności w załatwianiu jakichkolwiek spraw "szaremu" strażakowi. Łatwiej będzie tylko dla tych bliżej koryta i bardziej "zaradnych " wazeliniarzy zdobyć środki na swoje zakupy.

Eloro

  • Gość
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 01, 2013, 09:27:05 »
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce włączyć w struktury urzędów wojewódzkich wszystkie inspekcje podległe wojewodom. Dzięki temu mniej osób będzie potrzeba do zapewnienia obsługi tych jednostek. (Wszędzie w przepisach stosuje się określenie "inspekcji i straży", czy to przymiarka by z czasem podobne rozwiązania spłynęły na powiaty?

http://www.portalsamorzadowy.pl/praca/szykuja-sie-zwolnienia-urzednikow,42947.html

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 02, 2013, 08:36:51 »
Spokojnie, w projekcie napisali - nie obejmie Poilcji,PSP i sanepidu

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reorganizacja finansowania PSP - szykują się zmiany
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:21:58 »
Witam zacznę od tego że pracuję w JRG od 10 lat i  nie rozumiem dlaczego bronicie tak tych księgowych. Przecież one kiedy by się do nich nie weszło to grają w jakieś pasjanse naprawdę puścić te same przelewy co miesiąc z kilkoma zmianami ( staż, awanse.... ). Dla mnie osobiście reform powinna wyglądać zupełnie inaczej, zlikwidować małe komendy ale zostawić JRG zrobić komendę miejską  z kilkoma podległymi JRG, ile pensji Komendantów, zastępców , księgowych , kwatermistrzów,kadrowe,  prewencji w skali roku w mojej komendzie można by zaoszczędzić spokojnie 120-150 tyś.
Centralizacja zakupów dobry pomysł zamiast każda komenda zamawiać np. 15 nomexów po 2500 zł centrala zamawia 1500 nomexów po 1900 zł. umowa na zakup paliwa na cały kraj - oszczędności, prewencja nie musi być w PSP mogą to być etaty cywilne w starostwie wystarczy mała zmiana w przepisach budowlanych. Warunek ustalenie jakichś kryterium wyposażenia minimalnego w które należy wyposażyć każde JRG. A jeśli chodzi o jakieś zaświadczenia potrzebne nam nieraz z pracy wysyłasz emaila na kadry do KM i czekasz na odpowiedź. Pozdrawiam