Autor Wątek: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach  (Przeczytany 51355 razy)

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 06, 2013, 15:30:52 »
nic nie kasuje, z niczego się nie wycofuję....

Offline malinek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2013, 15:49:39 »
Czytałeś posty powyżej? Czy ja tego już nie napisałem? Wnosi Twój post coś do dyskusji o wykorzystaniu wiatrakowca w akcji? Czy może powinien on być w temacie "priorytety zakupów w Straży"?

Masz jakiś rozsądny argument, że wiatrakowiec nie powinien być wykorzystywany do działań Straży? Czy chcesz zasygnalizować, że wiatrakowiec spędza Ci sen z powiek i jest powodem Twoich frustracji? Jeśli tak, to załóż oddzielny wątek>

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 06, 2013, 16:00:06 »
MALINEK- edytuj posty a nie dodawaj jeden za drugim.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 06, 2013, 16:27:38 »
Czytałeś posty powyżej? Czy ja tego już nie napisałem? Wnosi Twój post coś do dyskusji o wykorzystaniu wiatrakowca w akcji? Czy może powinien on być w temacie "priorytety zakupów w Straży"?

Masz jakiś rozsądny argument, że wiatrakowiec nie powinien być wykorzystywany do działań Straży? Czy chcesz zasygnalizować, że wiatrakowiec spędza Ci sen z powiek i jest powodem Twoich frustracji? Jeśli tak, to załóż oddzielny wątek>

Mam  – Wiatrakowiec  jest za drogi i mało przydatny . Na pewno w stosunku do kosztów eksploatacji i pozyskania , a odpowiedz jest identyczna jak dlaczego nie mamy pociągów pożarniczych .  :szalony:

Offline malinek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 06, 2013, 16:29:26 »
Przekonałeś mnie. Też jestem przeciwny.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 06, 2013, 17:46:22 »
No i wszystko wiadomo zresztą sam Prezes stwierdza że niekoniecznie chodzi o ratownictwo ( nadzorowanie  akcji ) po prostu o ambicje .

1,30 ->

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TSXmx6IDWT4[/youtube]

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:15:17 »
to jak już wszystko jasne (wyszło szydło z worka:0 (po co OSP Milanówek podnośnik?:o)) proponuję temat zamknąć; ktoś jest przeciw?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:19:53 »
to jak już wszystko jasne (wyszło szydło z worka:0 (po co OSP Milanówek podnośnik?:o)) proponuję temat zamknąć; ktoś jest przeciw?
Jak to po co ? Do wycinki drzew się przydaje w każdej OSP.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:36:23 »
to jak już wszystko jasne (wyszło szydło z worka:0 (po co OSP Milanówek podnośnik?:o)) proponuję temat zamknąć; ktoś jest przeciw?
Jak to po co ? Do wycinki drzew się przydaje w każdej OSP.

rozumiem, że masz na myśli działalność komercyjną? tylko czy taka działalność powinna być wykonywana przy pomocy sprzętu pozyskiwanego ze środków publicznych?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 06, 2013, 18:58:26 »
...i pomysleć, że nad wdrożeniem wiatrakowca w Straży pracują specjaliści z KG PSP, specjaliści z zarządzania kryzysowego, specjaliści z prowadzenia akcji na dużych obszarach itp.
no chłopie, takim argumentem to możesz tylko pogrążyć swoją opinię na temat tego sprzętu. specjaliści z KG to w 95% specjaliści od zarządzanie, współpracy międzynarodowej czy między poszczególnymi służbami, etc. ale na pewno nie specjaliści od prowadzenia działań rat.-gaś. Te 5% pozostaje na osoby, które faktycznie kiedyś brały udział w jakichkolwiek akcjach.

jak chcesz pokazać sensowność zakupu tego sprzętu to przede wszystkim użyj siły argumentów - przytocz fakty, przedstaw statystykę udziału w zdarzeniach tego sprzętu. Macie to już ponad 2 miesiące, więc chyba jakimiś danymi już dysponujesz?
Póki co można jedynie poczytać opinie p.o. Prezesa OSP, że "brakuje kasy na paliwo..." już na samym początku brakuje kasy, to co będzie pod koniec roku??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:19:27 »
to jak już wszystko jasne (wyszło szydło z worka:0 (po co OSP Milanówek podnośnik?:o)) proponuję temat zamknąć; ktoś jest przeciw?
Jak to po co ? Do wycinki drzew się przydaje w każdej OSP.
rozumiem, że masz na myśli działalność komercyjną? tylko czy taka działalność powinna być wykonywana przy pomocy sprzętu pozyskiwanego ze środków publicznych?
Ha ! Nie wiem czy masz rację, chyba nie, bo są jednostki  które ten sprzęt (oczywiście ze środków publicznych - bo jakich innych ? prywatnych ? )wykorzystują tylko  do celów komercyjnych. Oczywiście dotyczy to też PSP ale tam robi się to w bardziej zawoalowany sposób.

Offline malinek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:05:09 »
no to jak już po raz kolejny Panowie-specjaliści z opisem "SUPER EXTRA MODERATOR VIP SPECIAL LIMITED EDITION GMBH INCORPORATED..." wykazaliście się wielka wiedzą w temacie zastosowania podnośnika w OSP małe sprostowanie, które zrujnuje Wam dzieciństwo...Informacja na temat podnośnika w zamieszczonym filmie jest pomyłką, nowym samochodem było GBA, ale jak to dziennikarze, kolejni wszechznawcy, nie pytali o samochód tylko pokazali samochód-podnośnik należący do PSP, na który na uroczystości wciągana była flaga.

Przykro było dowiedzieć się z tego forum, że w KG PSP 95% to debile i ludzie z ulicznej łapanki. Czytając posty zamieszczone na tym forum jawi bardzo smutny obraz Straży Pozarnej pełnej frustratów i desperastów dowodzonej przez niekompetentną "górę" robiącą na złóść strażakom z podziału. Na szczęście MSWiA (oczywiście tam też zgodnie ze statystyką 95%/5% to debile/specjaliści) pracują już nad tym aby wszelkie przetargi, przepisy prawne itp. były rozstrzygane na tym forum.

Panowie troszkę skromności, samokrytyki, bo przez to zapatrzenie w siebię, wiarę we własną wiedzę i umiejętności podziwianie jak czara Waszej zajebistości rozlewa się na tym forum i klepanie się samemu po plecach strawi Was żywioł. OSTROŻNIE.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:37:36 »
Baśnie i bajki często mają doniosłe przesłanie; przypomnij sobie opowieść o nagim królu, to może zrozumiesz jak to funkcjonuje... :zamknij:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 07, 2013, 09:06:50 »
Ale  Ty nie wyciągaj wniosków o KG  – masz listę pytań do wyjaśnienia i argumentów na które unikasz odpowiedzi . Ja podałem przykłady z mojego doświadczenia np. z użyciem o min. klasę lepszego  sprzętu  jakim jest śmigłowiec , przedstawiłem zalety  poduszkowca, octocoptera, wskazałem zadania innych służb i firm które posiadają sprzęt latający i ich zobowiązania .

W drugą stronę poza sloganami  w stylu wysocy specjaliści w KG i koszty nic nie usłyszałem, choć bliżej mi do hasła wysocy specjaliści w ZOSP RP, a koszty to są tak naprawdę trudne na tym etapie do oceny, a możliwości wykorzystania znikome, szczególnie jak dołożymy zobowiązania innych instytucji i ich możliwości techniczne . 

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 07, 2013, 11:45:57 »
Dyskusja z Malinkiem nie ma sensu.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2013, 14:13:46 »
Trudna i być może próżna dyskusja, ale skoro już założyłem konto dla tego tematu... ;)

@malinek- lang ma rację, jest to fanatyzm. Mniejszy lub większy, ale jednak. Prawda jest taka że trudno nam z Tobą dyskutować, ale jednocześnie Tobie będzie trudno polemizować z nami. Znaczne grono osób wypowiadających się jest przeciwnikami takiego sprzętu, więc ciężko będzie nas przekonać (no chyba że nam też kupią taki bajer do OSP ;) ).

Ja również podzielam pogląd, że ZG Związku chodzi tylko o "pijar", ich zakupy nigdy nie będą mieć wiele wspólnego z realnymi i pilnymi potrzebami. Większość ludzi stamtąd pewnie nie skalała się pracą w warunkach bojowych. Podzielam obawy użytkownika BM, co do dysproporcji finansowych między sąsiadującymi jednostkami. Najgorsze jest to, że niekiedy jednostka "śmiga" Starem 25 (mocno powiedziane), podczas gdy kawałek dalej złomuje się przyzwoitego Jelcza 004, bo na złomie dadzą więcej niż ktokolwiek inny. A związek nie zainterweniuje w tej sprawie, bo mu na tym nie zależy. Może nie chodzi tu stricte o ZG, ale o Województwo i Powiat, a to też sfery polityczne. Ich (tu już odniosę się do wszystkich trzech wspomnianych szczebli) interesują w szczególnej mierze jednostki "medialne", rozpoznawalne, nagłośnione. Reszta mogłaby nie istnieć. Taka smutna prawda.
Wspominasz o współczesnych prezesach- managerach, może to i racja, w każdej dziedzinie wymagana jest dziś asertywność, kreatywność, upór. Ale zdarzają się też sytuacje, gdzie próby rozwoju jednostki są pacyfikowane przez samorząd. I dalej śmigają wspomnianą 25, choć mieliby perspektywy rozwoju. Ale kasy z KSRG nie dostaną bo są "spoza", o wsparciu ze strony innych podmiotów również mogą pomarzyć. I tak chętni strażacy nie zrobią II części kursów OSP, bo po co im to, i tak nigdy nie dostaną aparatów.
Tu mogę powiedzieć że podobną sytuację znam tylko z rozmowy ze strażakiem z odległej OSP, u nas takich problemów nie ma :)

Niestety, w przypadku pewnych nowinek (jak wiatrakowiec), poszerzana jest dysproporcja pomiędzy jednostkami. A będzie to prowadzić nieuchronnie do niechęci w stosunku do części OSP. Z jednej strony powstanie elitarne grono (bardziej elitarne niż "Krajówka"), z drugiej strony część Ochotniczych Straży stanie nad przepaścią albo zniknie z map... Być może tylko w imię reelekcji.
Plus ratio quam vis

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2013, 14:42:14 »
Śmieszy mnie jak kolega Malinek napisał o wykorzystaniu wiatrakowca do patrolowania wałów. Zapytam wprost, czy kolega kiedykolwiek to robił? Kolego z wiatrakowca, czy innego ustrojstwa latającego to możesz sobie zobaczyć, czy już jest wyrwa w wale, czy jej nie ma. Patrolowałem na zlecenie gminy wały nie raz.  Rano i wieczorem kontrolowałem wały pieszo mimo, że było to wiele kilometrów, ale był to jedyny sposób by znaleźć jakieś uszkodzenia w wale. W ciągu dnia powolna jazda po koronie wału samochodem lub motocyklem, która była wielokrotnie przerywana w celu dokładnej inspekcji, więc dosłownie śmieszy mnie tłumaczenie o zastosowaniu wiatrakowca do patrolowania wałów.
Piszesz o zastosowaniu do poszukiwań, no ok tu faktycznie może się przydać. Pozostaje tylko jedno pytanie, czy tych poszukiwań będzie tyle, że warto wydawać takie ilości NASZYCH pieniędzy na coś co będzie głównie stało. Ścieżka jest prosta:

my płacimy podatki-->Ministerstwo Finansów przekazuje część na bezpieczeństwo-->Ministerstwo spraw wewn.-->ZOSP RP

Dla mnie oczywiste jest, że są pilniejsze zakupy i nie tylko dla mnie. Do pieniędzy jakie związek wydaje na wiatrakowiec wystarczy załatwić dotacje z WFOŚiGW i wtedy mamy nawet jedno nowe GBA, albo GCBA. Tłumaczysz kolego Malinek, że zawsze znajdą się krytycy innowacji i tak było z Cobrą. Bo prawda jest taka, że Cobra jest droga, ale uważam, że jakby poszła do aktywnej OSP to użyliby jej wiele razy, a wiatrakowca niekoniecznie.

Rozbroił mnie tylko ten sztab mądrych, którzy uznali wiatrakowce za potrzebne i nas głupich, którzy twierdzimy, że wiemy lepiej. Kolego ja Ci powiem jak jest. Miałem przyjemność rozmawiać ze specjalistą do spraw medycznych w KG PSP, który odpowiada za zmianę naszych procedur medycznych i Pan jest nawet nie na bieżąco ze zmieniającym się prawem w tym zakresie, że o praktycznej pracy już nie wspomnę.

Powiedzmy sobie szczerze wiatrakowce są po to bo ładnie wyglądają.
Moim zdaniem kolego Malinek może nie jesteś fanatykiem, ale skoro dostaliście ten sprzęt to musicie coś napisać o tym, że jest on potrzebny, bo wszyscy dookoła mówią, że jest to zbędne. Jak to się mówi darowanemu koniowi się w oczy nie zagląda.



Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 07, 2013, 15:12:39 »
Przykro było dowiedzieć się z tego forum, że w KG PSP 95% to debile i ludzie z ulicznej łapanki.

No Malinek, na miejscu ludzi z KG wkurwiłbym się się na ciebie za tych debili.. eee, chyba jedynie ty ich tu tak nazwałeś.
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Znam osobiście ponad 20 oficerów z KG i powtórzę, 95% z nich nie pracowała na podziale. Więc trudno jest im być specjalistami w temacie działań rat.-gaś. Tylko KG ma inne cele i zadania niż dowodzenie działaniami.
Np. twój prezes-naczelnik, dh. Waldemar, gdyby miał pokierować działaniami na szczeblu powiedzmy taktycznym, dałby sobie radę? No skoro stoi na czele kilkusettysięcznej armii ochotników, to musi być chyba mega-super fajterem w dziedzinie pożarnictwa.. to tak tokiem twojego rozumowania idąc.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2013, 16:37:46 »
Znam osobiście ponad 20 oficerów z KG i powtórzę, 95% z nich nie pracowała na podziale. Więc trudno jest im być specjalistami w temacie działań rat.-gaś. Tylko KG ma inne cele i zadania niż dowodzenie działaniami.
Uważasz że to jest słuszna koncepcja aby Ci którzy opracowują rózne przepisy dotyczące szkoleń, sposobów prowadzenia działań, mający wpływ na użytkowany sprzęt itp nigdy nie pracowali na podziale ?
Wiem że wmawia się nam od lat że szpitalem nie musi zarzadzać lekarz, szkoła nauczyciel itp , ale czy to naprawdę słuszna koncepcja ? 
Systematyczne odrywanie się od szarej rzeczywistości doskonale widac w strukturach Związku OSP  , ale to chyba nie powinien byc przykład na którym wzorują się inni.
 Osobiście zaczynam mieć dość sytuacji gdy w siedzibach zarzadów róznych szczebli trzeba co rusz tłumaczyc czym różni się pompa szlamowa od hydraulicznej , a prądownica od prądnicy.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2013, 17:20:22 »
A ty chcesz teraz świat nawracać? masz na to jakiś sposób?
zastanawiałeś się jak trafia się do KG? to nie tak, że pracujesz sobie na podziale 15-20 lat, jesteś jednym z najbardziej doświadczonych strażaków w kraju i w nagrodę biorą Cię do KG a po 2 latach dostajesz stołek naczelnego wodza.
Mamy centralne finansowanie z budżetu formacji jaką jest Straż Pożarna, stąd też potrzeba istnienia takiego centralnego bytu jak KG. Nie po to, jak piszesz, by opracowywać sposoby prowadzenia działań. A jeśli już KG coś opracowuje, to zazwyczaj zapraszają do siebie sztaby ludzi z różnych jednostek organizacyjnych PSP by razem wypracować pewne standardy.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2013, 18:43:44 »
Mam. Bardzo prosty, chociaż niestety długotrwały.
Trzeba  po prostu mówić o tym co jest złe. Nie pozwalać na przyzwyczajanie się ludzi do czegoś co z założenia nie jest normalne.  Gdy ktoś mówi że szpital przede wszystkim ma zarabiać, a nie leczyć, to trzeba to wytykać jako błąd w podejściu do sprawy. Bo oczywiście finanse są ważne , ale  ponad finansami jest jakiś ważniejszy cel działania w każdej instytucji.
Jeśli nie bedziemy o tym mówic to takie sytuacje zaczniemy uważać za normalne :
- nie od dziś wiadomo, że związek w Poznaniu pobiera opłatę za obsługę przetargu (mimo, że pracownicy biura mają pensje) tyle, że dla samochodów ciężkich opłata wyniosła ok. 1800zł a już dla lekkich 5 800zł!!! Kilka OSP musiało wziąć kredyt jak się o tym dowiedziało...
   

Mało osób tez ma ochotę powiedzieć coś takiego:
jak już w każdej OSP będzie stał przynajmniej jeden GBA co najwyżej dziesięcioletni, każdy strażak w JOT będzie miał środki ochrony osobistej, nie będzie problemów typu: brakuje kasy na paliwo, na szkolenia itp. to nie ma sprawy; zakup każdej zabawki będzie można uzasadnić;
A czy to nie jest logiczne i rozsądne podejście do sprawy ? 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 07, 2013, 18:57:53 »
to chyba nie miejsce na takie rozważania, wątek dotyczy innego tematu.
co do KG, jeśli chciałbyś tam samych fachowców od ratownictwa, to należało by wyjść od tego, że cały skład KG powinien być zmieniany co góra 2 lata, bo jak fachowiec trafi do KG i przez 2 lata siedzi tylko za biurkiem i nie widzi na oczy akcji to już nie jest on fachowiec.
na szczęście ludzie z KG są na tyle rozsądni, że nie jeżdżą po kraju i nie przejmują dowodzenia Twoją akcją - tu masz święty spokój.
Moim zdaniem jeśli ktoś jest dobry w tym co robi i ma na to jeszcze siły, to powinien dalej to robić.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline malinek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 07, 2013, 21:21:33 »
To prawda, nie jest mi łatwo z Wami dyskutować jeśli temat brzmi "wykorzystanie wiatrakowca w akcjach", a jako argument że nie jest on w stanie realizować swoich zadań padają argumenty w stylu:
-Znany mi jest przypadek, gdzie wiatrakowiec musiał lądować awaryjnie na polu uprawnym, bo zderzył się z jakimś niezbyt dużym ptakiem pokroju sierpówki czy innego gołębia...
-No to zamiast wiatrakowca proszę mi zatrudnić za tą kasę – strażak by monitorował i zapobiegał bym się nie spalił w domu, a przed każdym zakrętem może prezes ZOSP RP położyć się z swoimi zwolennikami podniebnych zabaw – jako progi zwalniające – również będzie bezpieczniej i w duchu zapobiegania .
- niech Ci wielcy specjaliści najpierw zajmą się przyzwoitym szkoleniem OSP w tym by każdy ochotnik jeżdżący do akcji miał odpowiednie kursy w tym KPP
- Ja wolę by prace POSZŁY nad nowym krojem koszarówek - bym nie wyglądał jak łachmaniarz
-A potem mamy takie sytuacje, że fabrycznie nowy wóz trafia do jednostki, która ma rocznie 4(!) wyjazdy i trzyma go bez wody w stodole, a nieopodal jest jednostka która ma w rok zrobiła 400 wyjazdów samochodem z poprzedniego ustroju.
....
Czy to są argumenty, że wiatrakowiec nie jest w stanie wykonać zadań do których został zakupiony?

Jesli czytacie co piszę, to napisałem, że też uważam że nie był to najpilniejszy zakup. Natomiast to nie są argumenty w tym temacie.
Ktoś wymyślił sobie, że do zadań o których pisałem zakupi wiatrakowiec gdyż zakup śmigłowca (którego wyższości nikt nie musi mi udowadniać, bo jak już wcześniej napisałem jest liderem do tego typu zadań) ze względów finansowych jest nie realny. Opracowano zadania do których będzie wykorzystywany i zaczął wdrażać program. I argumentem, że został zakupiony niewłaściwy sprzęt ma być zły krój koszarówek, samochód w stodole w jakiejś OSP? No Ludzie apeluję po raz kolejny nie wylewajmy na wiatrakowiec łez, że coś w Straży jest nie tak. To inny temat. I napisałem już, że też się na to nie zgadzam.

Zaczęliśmy dyskusję o ewentualnym zastapieniu wiatrakowca przez oktokopter. Wśród zadań wiatrakowca jest działanie na rozległym terenie, w związku z tym zapytałem o możliwości oktokoptera, jaki jest jego zasięg od bazy, z jaką szybkością się przemieszcza, na jaką wysokość może się wznieść i czy zobaczy więcej niż dwóch ludzi wyposażonych w kamere, kamerę termowizyjną, aparat lornetkę? Jeden z Kolegów napisał, że może działać w trudniejszych warunkach meteorologicznych, więc ponawiam pytanie: przy jakim wietrze może wykonywać loty oktokopter?

Przyznałem rację, że do działań we wnętrzach wiatrakowiec nie wchodzi w rachubę. Podobnie jak śmigłowiec czy też poduszkowiec(poprawcie mnie jeśli poduszkowiec może działać we wnętrzu).

Oczywiście, że każdy z nas może podać przykład jakiejś konkretnej akcji gdzie użycie wiatrakowca będzie niemożliwe, ale tak jesteś w stanie zrobić z każdym sprzętem. Wystarczy przeczytać jakie ma możliwości i wiadomo co trzeba wymyślić żeby sprzęt nie dał rady wykonać zadania.

Więc rozpatrujmy zadania, do których został zakupiony i do których jesteśmy szkoleni.

Podyskutujmy o tym co wiatrakowiec da radę zrobić, a czego nie. Ja chętnie poznam możliwości oktokoptera i jeśli ma mozliwości zblizone do wiatrakowca chętnie zobaczę to urządzenie w akcji i być może będę musiał zweryfikować swoje poglądy.

Ja na prawdę mam telewizor, internet, czytam ksiązki, gazety itp. I wiem, że w Trójmieście zaciął się nowy podnośnik za 4mln PLN, tylko to dalej nie będzie wnosić nic w tym temacie. Wiem ile mniej więcej jaki sprzęt kosztuje i nie musicie wyliczać ile za to można było kupić nomexów. Mam kalkulator.

Odłóżmy dyskusję o specjalistach, bądź niespecjalistach w KG PSP w ZG ZOSP, politykę. Ktoś wymyslił, że chce aby była możliwość obserwcji z powietrza i sprawdźmy czy ten sprzęt jest w stanie wykonać stawiane mu zadania czy też może trzeba kupić szybowiec, a może balon?

Jeśli macie ochote popisać o tym, to chętnie będę uczestniczył w tej dyskusji dalej. Jesli chcecie wrócić do pisania o tym co w polskiej Straży działa nie tak jak powinno, to pozwólcie że się pożegnam w tej dyskusji, bo też jestem strażakiem i wiem co jest nie tak i też na wiele rzeczy mam swoje zdanie.

Jeśli chcecie wylewać żale, to ustalmy że w tej dyskusji wygraliście i w związku z tym, że koszarówki są ch...we, a w jakiejś wsi stoi nowy wóz bez wody w stodole, to wiatrakowiec nie jest w stanie polecieć na lot patrolowy, poszukiwawczy, nie da się z niego obserwować kierunku i siły rozprzestrzeniania się skutków katastrof ekologicznych, klęsk żywiołowych, wykonać dokumentacji fotograficznej itp.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 07, 2013, 22:09:32 »
to ponawiam:
przedstaw wykorzystanie tego waszego sprzętu w minionych 2 miesiącach. tylko nie pisz, że nie mieliście żadnej akcji w tym okresie, bo jak tak dalej pójdzie to zakup faktycznie okaże się nietrafionym. Jeśli ten sprzęt ma być wykorzystywany tylko raz do roku 1 listopada to jest to wielkie nieporozumienie.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline malinek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Wykorzystanie wiatrakowca w akcjach
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2013, 22:22:17 »
Na razie dalej się szkolimy. Okazuje się, że wprowadzenie tego do podziału to duże, duże wydarzenie. Trwa nadal papierologia z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, opracowywane są procedury dysponowania itp. Jeszcze jakiś czas minie zanim, to będzie w podziale i zostaniemy zadysponowani do akcji. Na razie papiery, papiery, papiery... O ile latanie z Policją okazało się proste, bo oni mają procedury do wykorzystania wszelkiego sprzętu, o tyle w PSP takich procedur nie ma. Są dla śmigłowca, samolotu gaśniczego, nie da się pod to podpiąc wiatrakowca, więc na razie czekamy. Wiatrakowce w Polsce to wielka nowość nawet. W ULC gubią się bo sami dopiero pracują nad wiatrakowcami. Nie było egzaminatorów itp. Wszystko niestety trwa.