Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad  (Przeczytany 115708 razy)

mario_bebeto

  • Gość
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 26, 2014, 14:01:38 »
Czy kończąc zaoczna szkole główną za 2 lata otrzyma strazak ml kpt jezeli nie posiada stanowiska oficerskiego w macierzystej komendzie? Powiedzmy ze bedzie mial dowódce zastepu na podziale. . .

tadek_85

  • Gość
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2014, 14:30:10 »
Czy w tym roku będą awanse po uczelniach cywillnych dla techników pożarnictwa? Ponoć zeszły rok miał być ostatnim? Ktoś posiada jakieś informację na ten temat?

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 05, 2014, 09:31:26 »
Czy w tym roku będą awanse po uczelniach cywillnych dla techników pożarnictwa? Ponoć zeszły rok miał być ostatnim? Ktoś posiada jakieś informację na ten temat?

Jeśli nie zajmujesz stanowiska związanego z kierowaniem działaniami i posiadasz odpowiednie kwalifikacje, to 01 może wystąpić z wnioskiem
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 18, 2014, 11:16:06 »
No i poszły wnioski do warszawy, ciekawe kto będzie szczęśliwcem ^_^

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2016, 22:07:29 »
Czy ktoś wie już, do kiedy będą wnioski w KM/P?

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2016, 07:45:12 »
Czy ktoś wie już, do kiedy będą wnioski w KM/P?
Pewnie tradycyjnie początkiem lutego.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2016, 10:26:59 »
I zaczyna się karuzela!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2016, 11:08:31 »
I zaczyna się karuzela!
Zaczęła się, kwity do KM/KP dotarły :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline woszo1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2016, 21:43:55 »
Witam
Mam pytanie czy na maja jest jeszcze opcja otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego na wzniosek? Czy została już tylko Warszawka SPO SPK?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:20:47 »
Witam
Mam pytanie czy na maja jest jeszcze opcja otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego na wzniosek? Czy została już tylko Warszawka SPO SPK?
Jesli ustawa o PSP pozostanie nie zmieniona to tak.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:39:41 »
A po studiach cywilnych na stanowisku d cy lub z cy d cy zmiany  ?

Mowa o sytuacji bez spf i spo
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 08:43:57 wysłana przez adrianek998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2016, 09:48:27 »
A po studiach cywilnych na stanowisku d cy lub z cy d cy zmiany  ?
Mowa o sytuacji bez spf i spo
Witam
Mam pytanie czy na maja jest jeszcze opcja otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego na wzniosek? Czy została już tylko Warszawka SPO SPK?
Błagam Pana Komendancie Główny (jeśli Pan czyta forum) proszę wprowadzić poza spełnieniem kwalifikacji egzamin zawodowy na oficera PSP gdyż poziom ludzi którzy już otrzymali gwiazdki i do nich aspirują degraduje ten korpus w PSP. Ludzie którzy aspirują do stopnia oficerskiego nie potrafią czytać ustaw, rozporządzeń, wiedzę czerpią z wyłącznie z internetu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2016, 10:22:32 »
Eqinox.. Tak to jest jak sito ma tak duże oczka. Co zrobisz? Naprodukowano w Naszym kraju całą masę dziwnych uczelni, państwo szczyci się poziomem wykształcenia społeczeństwa ale jego poziom ma już mniejsze znaczenie - stąd te "kwiatki"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 19:57:36 wysłana przez Wilson »

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2016, 20:21:43 »
Eqinox masz racje z poziomem nauczania, ale problem wydaje mi się leży po stronie KG. To Oni powinni wyznaczyć ewentualne kierunki, uczelnie po których "jeżeli spełniają wymagania - stanowiska " można otrzymać stopień, lub powinni wnioskowac o zmianę w  ustawie tak, żeby każdy dziś idący na cywilną uczelnie wiedział, że realizuje tylko swoje Hobby, ale to nie nic wspólnego z awansem. Ja jestem tego przykładem. Man stanowisko na SKKP ukończyłem kierunek ...... i tu ciekawostka taki , który teraz reklamuje SGSP jako przydatny w służbie , i co jestem w głębokiej d....e. Kolejna sprawa to kwestia oceny przydatności kierunku studiów dla PSP. Pytam choć wiem kto naprawdę ma to klasyfikować KP odpowiedzialny za mianowanie  cz KW który swoje wie?
Wracająć do jakości nauczania tak jest różnica , ale czy kilkanaście lat doświadczenia nie ma znaczenia. Pewno można robić egzaminy ale jak masz plecak to i tak go już zdałeś.
Już kiedyś o tym pisałem - widzę ludzi po "właściwych "szkołach - ręce opadają. Do przodu nasi grają

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2016, 21:45:20 »
A po studiach cywilnych na stanowisku d cy lub z cy d cy zmiany  ?
Mowa o sytuacji bez spf i spo
Witam
Mam pytanie czy na maja jest jeszcze opcja otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego na wzniosek? Czy została już tylko Warszawka SPO SPK?
Błagam Pana Komendancie Główny (jeśli Pan czyta forum) proszę wprowadzić poza spełnieniem kwalifikacji egzamin zawodowy na oficera PSP gdyż poziom ludzi którzy już otrzymali gwiazdki i do nich aspirują degraduje ten korpus w PSP. Ludzie którzy aspirują do stopnia oficerskiego nie potrafią czytać ustaw, rozporządzeń, wiedzę czerpią z wyłącznie z internetu.

Eqinox, podpisuję się pod tym co napisałeś prawą i lewą ręką.... woszo1981 i adrianek998.... szkoda gadać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:02:23 »
Eqinox masz racje z poziomem nauczania, ale problem wydaje mi się leży po stronie KG. To Oni powinni wyznaczyć ewentualne kierunki, uczelnie po których "jeżeli spełniają wymagania - stanowiska " można otrzymać stopień, lub powinni wnioskowac o zmianę w  ustawie tak, żeby każdy dziś idący na cywilną uczelnie wiedział, że realizuje tylko swoje Hobby, ale to nie nic wspólnego z awansem. Ja jestem tego przykładem. Man stanowisko na SKKP ukończyłem kierunek ...... i tu ciekawostka taki , który teraz reklamuje SGSP jako przydatny w służbie , i co jestem w głębokiej d....e. Kolejna sprawa to kwestia oceny przydatności kierunku studiów dla PSP. Pytam choć wiem kto naprawdę ma to klasyfikować KP odpowiedzialny za mianowanie  cz KW który swoje wie?
Wracająć do jakości nauczania tak jest różnica , ale czy kilkanaście lat doświadczenia nie ma znaczenia. Pewno można robić egzaminy ale jak masz plecak to i tak go już zdałeś.
Już kiedyś o tym pisałem - widzę ludzi po "właściwych "szkołach - ręce opadają. Do przodu nasi grają
Nie nie i nie! Szukamy problemów u wszystkich, a może należałoby zacząć od siebie. To nie jest wina ani komendanta głównego, ani ministra spraw wewnętrznych, ani księdza prymasa, ani nikogo innego, że czcigodny Pan aspirujący do stopnia oficerskiego nie zadał sobie przez X lat służby nawet tyle trudu, aby przeczytać ze zrozumieniem ustawę o PSP (i kilka istotnych z punktu widzenia szarego strażaka rozporządzeń wykonawczych do niej). I bardzo przykro to stwierdzić, ale właśnie tutaj leży clou problemu.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:15:36 »
proponowałbym tez zobaczyć jacy wielcy oficerzy wychodzą po tej naszej szkole głownej nie jeden aspirant przewyższa ich wiedza inteligencja itp. ale każdy i tak będzie bronil sgsp bo w końcu tyle tam gwiazdkowiczow pracuje którzy nie widzieli nic w podziale ze wiedza lepiej na wszystkie tematy. a przyznać musze ze nie jedne cywilne studia sa trudniejsze od warszawy bo nie zawsze aspirant dostal mozliwosc udac się do sgsp czy tez sytuacja zyciowa nie pozowlila mu na to ale mimo wszystko można i nawet trzeba pozowlic im zdobyc taki stopien jeśli spelniaja jakies wymagania kwalifikacyjne

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:23:54 »
W formacji zwanej Państwową Strażą Pożarną jest tak, że stopień w żadnym wypadku nie jest wyznacznikiem ani wiedzy, ani tym bardziej inteligencji.

Offline Pirat 88

  • Szaman 88
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:41:45 »
Aspirant 7  ale Ty jesteś człowieku niedowartościowany, naprawdę nic konkretnego z Twoich słów nie wynika, wrzucając wszystkich do jednego worka. Każdy STRAŻAK ma różną wiedzę i doświadczenie, więc ogarnij się i nie pisz takich bzdur bo aż śmiać się chce ...  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 15, 2016, 23:30:30 »
proponowałbym tez zobaczyć jacy wielcy oficerzy wychodzą po tej naszej szkole głownej nie jeden aspirant przewyższa ich wiedza inteligencja itp. ale każdy i tak będzie bronil sgsp bo w końcu tyle tam gwiazdkowiczow pracuje którzy nie widzieli nic w podziale ze wiedza lepiej na wszystkie tematy. a przyznać musze ze nie jedne cywilne studia sa trudniejsze od warszawy bo nie zawsze aspirant dostal mozliwosc udac się do sgsp czy tez sytuacja zyciowa nie pozowlila mu na to ale mimo wszystko można i nawet trzeba pozowlic im zdobyc taki stopien jeśli spelniaja jakies wymagania kwalifikacyjne
Zanim skończyłem SGSP miałem gwiazdki i magistra.... Także mam przegląd! I szczerze zależy mi na szacunku do stopnia więc powtarzam egzamin zewnętrzny na oficera z wiedzy.... Do wszystkich krytykantów czy pisałem, że nie powinien obejmować dziennej/zaocznej SGSP? Dla każdego obywatela major ze straży jest majorem niezależnie gdzie młodszy brygadier zdobył magisterium.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:29:09 »
 Oxandrolon     Może i to nie wina Prymasa ale jak potraktować identyczne sytuacje z wyszkoleniem  i awansem w rożnych powiatach czy województwach. Chyba,że piszesz to KP,KW nie zadali sobie trudu zrozumieć ustawę i kilku wytycznych

Offline woszo1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:14:50 »
Eqinox  troche po mnie pojechałeś. Zadałem Ci proste pytanie na które odpowiedziałeś za co dzięki. Następnie musiałeś dowalić do pieca. Ciekawe ilu oficerów którzy tak mądrze się tutaj wypowiadają jest po jedynej słusznej SGSP. Połowa uzupełnia bo jakoś fartownie gdzieś kiedyś oficera dostali. Mam stanowisko oficerskie, studia inżynierskie BHP więc chyba przydatne w PSP i za głupka się nie uważam. Przepisy nie dla wszystkich zrozumiałe (nawet do mojego 01) to chciałem się od Ciebie dowiedzieć ale obrażać najłatwiej. Dziękuje za Twoją opinie już nie zapytam. Pewnie za to co teraz napisałem też mi się oberwie ale co tam ....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:21:36 »
Eqinox  troche po mnie pojechałeś. Zadałem Ci proste pytanie na które odpowiedziałeś za co dzięki. Następnie musiałeś dowalić do pieca. Ciekawe ilu oficerów którzy tak mądrze się tutaj wypowiadają jest po jedynej słusznej SGSP. Połowa uzupełnia bo jakoś fartownie gdzieś kiedyś oficera dostali. Mam stanowisko oficerskie, studia inżynierskie BHP więc chyba przydatne w PSP i za głupka się nie uważam. Przepisy nie dla wszystkich zrozumiałe (nawet do mojego 01) to chciałem się od Ciebie dowiedzieć ale obrażać najłatwiej. Dziękuje za Twoją opinie już nie zapytam. Pewnie za to co teraz napisałem też mi się oberwie ale co tam ....
BHP - przydatne? Do czego? Stanowisko d/s BHP powinno być cywilne a nie oficerskie!
Aha czy wogóle obowiązuje jakaś lista kierunków przydatnych? Otóż nie.... 
Obrażać cie nie zamierzałem ale skoro to tak odbierasz... To poprawie....
4 lata nazywasz uzupełnieniem ? A sam prawdopodobnie skończyłeś 3,5 letnie studnia BHP w Wyższej Szkole Łapania Pcheł w Jakiejś Dziurze.

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline woszo1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:28:10 »
Mylisz się co do tej dziury bo Katowice to nie Warszawa ale przecież Ty wiesz najlepiej ;) Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:33:45 »
Mylisz się co do tej dziury bo Katowice to nie Warszawa ale przecież Ty wiesz najlepiej ;) Pozdrawiam
W Katowicach nie ma Państwowej uczelni kształcącej inż. BHP tak więc: studnia BHP w Wyższej Szkole Łapania Pcheł w Katowicach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.