Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad  (Przeczytany 115655 razy)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #275 dnia: Listopad 11, 2016, 22:22:55 »
Jak zasłużony to ok, mam nadzieję że nie tylko w zz, bo jest masa ludzi mocno zaangażowanych którym taka forma nagrody z pewnością się należy

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 13, 2016, 19:03:24 »
Witam czy coś wiadomo na temat tego rocznych awansów ?
Bardzo nie wielu ludzi spełnia wymagania na pierwszy stopień oficerski ale to pamiątka po Leśnych Dziadkach, którzy zmienili art 36 ustawy o PSP bardzo niekorzystnie dla ludzi.

Widzisz a w kwietniu tak mocno komentowałeś kolego awanse a chyba sam nie byłeś świadomy co piszesz
Zgodnie ze zmienioną ustawa:
Art. 36. 1. Mianowanie lub powołanie strażaka na określone stanowisko służbowe w Państwowej Straży Pożarnej jest uzależnione od posiadanego wykształcenia, kwalifikacji oraz stażu służby albo pracy.
2. Stanowiska służbowe dzieli się na oficerskie, aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.
3. Na stanowisko oficerskie mianuje się lub powołuje się strażaka, który:
1) posiada tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa albo

posiadam dokładnie ten tytuł i stanowisko mam już oficerskie 9 grupę a i tak nie dostałem stopnia więc no nie wina Leśnych Dziadków tak jak twierdzisz i nie tego że mało ludzi spełnia wymagania
po prostu obecny komendant wybiera tylko swoich a Leśne Dziadki dawały tym co się należało jak się zgadzały dokumenty to dostawałeś a teraz masz wszystko spełniasz wszystkie wymogi nawet więcej a dostają wybrani pierwszy stopień oficerski

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 15, 2016, 13:43:01 »
I dupa kolejny wniosek do kosza, awans poszedł się pie.... chyba bez lizusostwa nie ma szans dostania **.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 15, 2016, 13:51:48 »
Myślę że przynajmniej tego słowa dotrzyamają że na ** tylko na dzień strażaka,  przykro mi że Ci nie dali, i sam czekam ale mam nadzieję że maj wreszcie pod tym względem będzie czytelny?

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #280 dnia: Listopad 17, 2016, 16:51:24 »
w stolicy dostali
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Uroczysty-apel-z-okazji-Narodowego-Swieta-Niepodleglosci/idn:36102
a pozostałe woj.?

Dostali **, czy awanse na wyższe stopnie oficerskie? Bo to jest różnica...

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #281 dnia: Listopad 17, 2016, 21:27:21 »
Może nie koniecznie w temacie (bo nie dotyczy pierwszego stopnia oficerskiego), ale mamy kolejnego wybitnie zasłużonego 01 KW, tym razem w Kielcach -  złapał 2 awanse w jednym roku. Co prawda trzeba przyznać że robotę wykonuje solidnie i zgodnie z poleceniami, wręcz pierwszorzędnie - prawie wszystkich powiatowych już wypie....

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #282 dnia: Listopad 17, 2016, 21:35:42 »
Praca popłaca a czy ktoś zwrócił uwagę na stopnie kw małopolska, bo na stronach kg a na stronie w Krk jest mała rozbieżność albo też przeskoczyć 2 stopnie, może Świętokrzyski go pociągnoł bo to sąsiedzi😎

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #283 dnia: Listopad 17, 2016, 21:38:13 »
Niech nam żyje dobra zmiana... Człowiek robi jedynie słuszne szkoły, spełnia kwalifikacje zgodnie z ustawą o PSP i o ** może pomarzyć... A tutaj ludzie dwa razy w roku awansują m.in z kpt. na mł. bryg.