Autor Wątek: Przepisy Ubiorcze  (Przeczytany 9865 razy)

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2006, 18:14:24 »
oj Bartuś i po co się chwalić, że jeździcie z JRG, jak Ty nawet nie wiesz w czym się wyjeżdża do pożarów. Sorki, że znów się czepiam, ale dla mnie nie masz żadnego pojęcia.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2006, 18:19:21 »
Oczywiście że jest gorąco zwłaszcza w lesie bywa tak że pot to płynie mi z czoła ale gdyby nie ubiór to pomyśl sobie ile byś wytrzymał przy dużym płomieniu Nomex zatrzymuje gorąco. W czasie pożaru lasu przyjedzie ci przejść przez jakieś krzaki a masz Nomex dobrze pozapinany przyłbica w hełmie opuszczona i żadna gałąź ci nie zagraża a przy dużym płomieniu nie parzy cie po całym ciele.

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2006, 18:19:34 »
strażakl - to prawda jestem młody, ale wiem dużo, byłem na wielu pożarach na wielu wypadkach i innych akcjach, 2 razy brałem udział w akcji na wodzie!

1 wóz gaśniczy - GBA

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2006, 18:58:00 »
Nie chwal się synu, bo nie na tym żecz polega, a ja i tak nie mam wątpliwości co do twojej wiedzy i praktyki. pozdro, a i jeszcejedno, to teraz zostł Wam tylko GBA??????????
A tyle mieliście sprzętu, szkoda
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 18:59:58 wysłana przez strażakL »

Offline puzon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2006, 20:42:40 »
U mnie w jednostce ubrania wiszą w kazdym samochodzie i nikt nawet nie pomysli bez wyjscia z samochodu bez niego (są wyjątki ale jak to zwykle bywa są to starsi) Do głupiej trawy trzeba sie ubrac jesli nie w cały to przynajmniej w spodnie i buty. Widziałem wiele akcji i najbardziej zmartwiło mnie to jak jedna jednostka OSP na terenie którj był pozar domu przyjechała w kamizelkach od koszarówek i w kaskach nawet rękawic nie mieli a ubrania wisiały w samochodzie(totalna głupota). Mam nadzieje ze to sie zmieni.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Przepisy Ubiorcze
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 02, 2006, 15:49:35 »
Panowie, od tego jest PW ! Proszę wypowiadać się na dany temat, a nie zbaczać z tematu. StrażakL, doskonale wiemy że Bartuś nie powinienien jechać na akcje i jego brat doświadczenia jest widoczny z daleka.  Czemu podajesz nam link do strony jednostki PSP? ( Pytanie do bartusia, proszę o odpowiedź na PW )
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep