Autor Wątek: Broń biała w OSP???  (Przeczytany 17891 razy)

Offline ArkadiuszOSPGrodziskMaz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2014, 11:22:42 »
Ciekaw jestem co druhowie na to:

https://www.youtube.com/watch?v=QWYugwdpCeA

kompania ta była również w Warszawie na pl. Piłsudskiego i odbyła spotkanie z Premierem RP. Sam jestem ciekaw i chyba do nich napisze na jakiej podstawie i skąd wzięli regulamin mundurowy i ceremoniał moze się zmienił??

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2014, 12:00:42 »
1:35 dziewczyna w jasnych szpilkach chyba troszeczkę za ciasne buty ubrała  ^_^.  Może w przyszłości jak będzie legalne posiadanie broni to będą z karabinami chodzić   :gwiazdki: Na podsumowanie jest fajne przysłowie "Jak cię widzą tak cię piszą"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2014, 12:10:13 wysłana przez aspiryna »

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2014, 09:24:56 »
Pobór powinien wrócić ;)

A do szabelek nadal nie jestem przekonany...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2014, 18:52:17 »
Ciekaw jestem co druhowie na to:

https://www.youtube.com/watch?v=QWYugwdpCeA

kompania ta była również w Warszawie na pl. Piłsudskiego i odbyła spotkanie z Premierem RP. Sam jestem ciekaw i chyba do nich napisze na jakiej podstawie i skąd wzięli regulamin mundurowy i ceremoniał moze się zmienił??


ale jaja hehehehe, i jeszcze jedno, moim zdaniem jeśli przyjdzie zapis w regulaminie mundurowym na piórko w dupie to będziemy nosić, na razie nie ma takiego zapisu, więc niech straż pozostanie strażą.

Offline DzielnyWiraszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2014, 20:54:50 »
Panowie (i panie  ^_^ ) ww. temat można porównać do niektórych jednostek OSP które usilnie próbują się upodobnij do PSP.
Jak widzę ochotników w dystynkcjach ze złotej nici albo emblematach z godłem psp podpisane OSP KSRG to mnie skręca.
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ochotnicy wstydzą się swojej tradycji i swoich oznaczeń czy tez barw.
Sam służę w PSP ale również jestem ochotnikiem i jestem z tego bardzo dumny.... nigdy nie zrozumiem ww. postępowań!

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2014, 09:10:20 »
Dlaczego ochotnicy wstydzą się swojej tradycji i swoich oznaczeń czy tez barw.
To nie jest wstyd a raczej (przeważnie) nieznajomość stosownych regulaminów tak ze strony strażaków jak i producentów wszelkich emblematów. Z innej zaś strony, gdyby ochotnicy nie zamawiali nieodpowiednich oznaczeń to być może zaprzestano by ich produkcji. W tej kwestii powinni zadziałać głównie Prezesi/Naczelnicy jednostek, choć zwykłemu ratownikowi znajomość regulaminów wcale by nie zaszkodziła. Chociaż  :rolleyes: srebrny bajorek na emblemacie jest taki monotonny  -_- .

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2015, 01:49:45 »
Panowie (i panie  ^_^ ) ww. temat można porównać do niektórych jednostek OSP które usilnie próbują się upodobnij do PSP.
Jak widzę ochotników w dystynkcjach ze złotej nici albo emblematach z godłem psp podpisane OSP KSRG to mnie skręca.
Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ochotnicy wstydzą się swojej tradycji i swoich oznaczeń czy tez barw.
Sam służę w PSP ale również jestem ochotnikiem i jestem z tego bardzo dumny.... nigdy nie zrozumiem ww. postępowań!
O tych niciach zlotych i godlach psp jest juz nie jeden temat. Co do tej szabelki to niezła kpina i na ytb krąży wiele filmów jak zamiast salutować przy grobie to machaja szabelką :D


Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2015, 14:55:17 »
Panowie, wszyscy mówią o regulaminach itp. Czy ktokolwiek z was jest w stanie wskazać mi jakikolwiek regulamin określający umundurowanie strażaków wchodzących w skład kompanii honorowej? Wszystkie Kompanie Reprezentacyjne szkół PSP, jak i Kompania Reprezentacyjna PSP nosi przy sobie toporki. Być może jestem niedouczony albo czegoś nie wiem, ale nigdy nie widziałem regulaminu określającego np jak te toporki mają być zamocowane itp itd, jest tylko wzmianka jak należy ten toporek trzymać, tak dla przykładu. Dlatego tutaj dowolność duża. No, chyba że się mylę to proszę mnie naprostować i wskazać odpowiedni fragment właściwego regulaminu.

Drugie primo. Kurcze, nie wiem, może się przewidziałem, ale z tego co wiem promocji oficerskiej w PSP dokonuje się SZABLĄ! Tak, dokładnie, szablą oficerską WOJSKA POLSKIEGO, nie żądnymi toporkami (co zostało właśnie zmienione z toporków gdzies koło 1963 roku z tego co kojarzę). No i czemu nie widzę żądnego bólu dupy odnośnie promocji?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 15:12:57 wysłana przez Feo »

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2015, 16:07:03 »
A czy podczas promocji ktoś paraduje z szablą w pochwie? idąc tym tokiem, kompania honorowa powinna defilować z kałachami, tak jak ich odpowiednicy z WP, SG, Policji.
Czy nie uważacie że w całej tej szopce zaginął gdzieś zdrowy rozsądek?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Broń biała w OSP???
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:01:40 »
Drugie primo. Kurcze, nie wiem, może się przewidziałem, ale z tego co wiem promocji oficerskiej w PSP dokonuje się SZABLĄ! Tak, dokładnie, szablą oficerską WOJSKA POLSKIEGO, nie żądnymi toporkami (co zostało właśnie zmienione z toporków gdzies koło 1963 roku z tego co kojarzę). No i czemu nie widzę żądnego bólu dupy odnośnie promocji?

Każdy nowo mianowany generał otrzymuje szablę, bez względu na to z jakiej formacji się wywodzi. Jest to atrybut generała, nie wiem czy gdziekolwiek unormowany. Tak samo jest z promocją oficerską. Od dawien dawna dokonywana była, jest i chyba będzie przy pomocy szabli, również w różnych formacjach mundurowych. Nie wyobrażam sobie żeby w PSP promocja odbywała się toporem ciężkim, a np. w Policji pałką szturmówką.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 17:28:30 wysłana przez strazak998 »