Autor Wątek: 30 dni wyjazdowych  (Przeczytany 23352 razy)

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2016, 16:50:05 »
Z tego co wiem to okres trwania rocznej karty ewidencji wyjazdów jest liczony od dnia przyjęcia do służby czyli tak jak mówisz ale niech ktoś podeślę podstawę prawną.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2016, 20:46:49 »
A ja mam pytanko Szkołę zacząłem 1 października a do pracy poszedłem niecałe 4 lata później w 1 czerwca. Od kiedy liczą mi się wyjazdy bo widzę że kadrowa ma problem. Ja myślę że od października a wy może coś wiecie?
Łap od czerwca bo więcej wyjazdów...haha

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:28:09 »
A ja mam pytanko Szkołę zacząłem 1 października a do pracy poszedłem niecałe 4 lata później w 1 czerwca. Od kiedy liczą mi się wyjazdy bo widzę że kadrowa ma problem. Ja myślę że od października a wy może coś wiecie?
Zgodnie z litrą prawa rok służby zaczyna się z pierwszym dniem mianowania /czy to w służbie przygotowawczej czy to kandydackiej/  i od tego dnia liczone powinny być dni wyjazdowe.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 11:40:51 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:45:30 »
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego (nie pamiętam dokładnie daty) strażak pracujący na podziale bojowym (warunki szkodliwe- przecież dostaje się za to kasę) za każdy rok służby otrzymuje dodatkowo 0,5% do emerytury!!! żadne 30 wyjazdów nie musi być spełnione (nawet o tym wypowiadał się N.E. Przewodniczący ZZ "S").

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 15, 2016, 13:00:26 »
Daj jakiś przepis bo jest to nadzwyczaj dziwne że pierwsze słyszę o tym. W podziale bojowym czyli dyżurny operacyjny już nie? Czyli wypełnianie rocznej karty ewidencji wyjazdów jest bezprawne?

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2016, 16:08:36 »
No to ciekawe to co napisał oficer. Gdyby tak był myślę, że było by o tym Bardzo głośno - rok na podziale i 0,5% emerytury.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:12:10 »
Ze względu , że część kolegów :mellow: zarzuca mi brak rozumu więc nie będę wskazywał, że jest inaczej :rofl: Proszę wykorzystać google, jak się nie mylę (bo rozumu nie posiadam :gwiazdki:) to wyrok z lipca 2014 roku.
Pozdrawiam w pełni rozumnych

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2016, 20:23:47 »
chyba z maja
http://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/Sprawa?sprawa=12498&dokument=10740&cid=1
ale bez butelki tego nie razbieriosz ;)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 16, 2016, 22:11:03 »
No widzisz Zubek coś z moim rozumem jest nie tak (pamięć nie ta). No ale już starczy żartów. Ogólnie wniosek jest taki, że niekoniecznie trzeba mieć 30 wyjazdów w PSP lecz w ciągu roku pracować w warunkach szkodliwych, a warunki szkodliwe znajdują się na stanowiskach w PB. W policji złożono wiele wniosków (zwłaszcvza w drogówce). U mnie nie składano bo wszyscy i tak spełniali ten wymóg30 :rofl:

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2016, 01:05:06 »
Tylko że walkę o te 0,5% można zaczynać toczyć gdy będzie czas odejścia na emeryturę ? Na podstawie stanowisk w PB zajmowanych w latach pracy, tak przynajmniej ja to rozumiem. Chcesz mieć zaliczone to musisz o to walczyć, nic jasno zapisanego w rozporządzeniach tylko jakimiś wyrokami TK trzeba domagać się swoich praw...

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 17, 2016, 20:16:41 »
Ja tam mam 45-56 wyjazdów w roku 9 lat służby super kadrowiec sam podpowie jak jest coś  nie tak pozdrawiam

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2016, 20:27:02 »
Tylko że walkę o te 0,5% można zaczynać toczyć gdy będzie czas odejścia na emeryturę ? Na podstawie stanowisk w PB zajmowanych w latach pracy, tak przynajmniej ja to rozumiem. Chcesz mieć zaliczone to musisz o to walczyć, nic jasno zapisanego w rozporządzeniach tylko jakimiś wyrokami TK trzeba domagać się swoich praw...
np nurkowanie!!!!!!!!!!!!!!

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 18, 2016, 07:56:39 »
za nurkowanie to masz dopłatę do wypoczynku ;)

Offline DamianB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:32:11 »
i możliwe 2% a nie 0,5%... oczywiście po spełnieniu odpowiednich kryteriów.. ^_^

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 18, 2016, 13:17:52 »
BEdziesz musiał wybrać

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 27, 2016, 00:13:15 »
Tylko że walkę o te 0,5% można zaczynać toczyć gdy będzie czas odejścia na emeryturę ? Na podstawie stanowisk w PB zajmowanych w latach pracy, tak przynajmniej ja to rozumiem. Chcesz mieć zaliczone to musisz o to walczyć, nic jasno zapisanego w rozporządzeniach tylko jakimiś wyrokami TK trzeba domagać się swoich praw...

No widzisz tylko tam tez jest taki mały szczegół że mogą istniejący przepis z 2005 roku stosować zgodnie z konstytucja dopóki się nie zmieni a z tego co wiem nic się nie zmieniło....i musisz mieć wyjazdy bynajmniej w psp

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 03, 2016, 15:15:43 »
Odnośnie wyroku TK o którym wspomniał officer... Co jest kwestią istotną z naszego punktu widzenia? Że rozporządzenie reguluje 30 dni, a nie ustawa? Na czym powinno się właściwie oprzeć wniosek?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 12, 2016, 10:31:58 »
Pytanie czy osoby na nowych warunkach przyjętych obowiązuje również 0,5% czyli 30 wyjazdów rocznie ?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 12, 2016, 10:49:36 »
Samozapłon jesli pracujesz (służysz) na PB to wg przepisów- USTAWY należy Ci się za każdy rok słuzby 0,5% gdyż wykonujesz prace w warunkach szkodliwych i uciążliwych. Dalsze wyjasnienia- TK podważył Rozp. , w których narzucono konieczność posiadania ilości udziału w akcjach dla policji 6 dla PSP 30. Dalej- Przewodniczący ZZ powiedział, że odwołań nie bedą pisać strażacy , bo de facto nikt nie pisał wcześniej do Komendantów raportu o zaliczenie owych lat , w których nie posiadali min. 30 wyjazdów. W Policji takie odwołania piszą (mój kolega takie odwołanie napisał zgodnie z sugestią i wzorem ich ZZ), bo przed odejściem na Emkę zwracali się do Komendanta o zaliczenie pracy w warunkach szkodliwych i uciążliwych, a Kom. takie raporty odrzucał.
Chyba łopatologicznie wyjasniłem, a więc zamykamy temat?

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2016, 11:22:01 »
Służę na PB dlatego się pytam i nie wiem co mam robić ponieważ słyszałem że nowo przyjęci na nowych zasadach nie obowiązuję 0,5%.
Znaczy się pisać tak 30 wyjazdów do roku i tak będę robił dzięki za info.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: 30 dni wyjazdowych
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 12, 2016, 11:31:54 »
Może nie, że nie obowiązuje ale nic nie wnosi... I tak musimy pracować minimum 25 lat (a najczęściej więcej, bo mało jest osób, którzy dostają się w wieku 30 lat), więc te 0,5% nie będzie nam robiło.
Mój przykład. Dostałem się w wieku 22 lat. Do eMki 33 lata. Po wymaganych 25 mam 60% podstawy jej wymiaru. Zostanie jeszcze 8 lat. Emerytura wzrasta o wysokość 3% podstawy za każdy dalszy rok służby, więc wyjdzie 24%. Razem 84%, przy czym sama emerytura nie może być wyższa niż 75% podstawy jej wymiaru.

Co nie zmienia faktu, że jeszcze nie wiadomo ile razy wiatr się zmieni przez te wszystkie lata służby i lepiej tego pilnować!
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.