Autor Wątek: Wynagrodzenie Za Akcje  (Przeczytany 47324 razy)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2006, 14:40:08 »
U nas niestety nie dostajemy pieniędzy za wyjazdy. Było tak to 2000r. ale teraz już zrezygnowali z tego pomysłu szkoda bo każdy grosz by się przydał. Ale i tak pieniądze które otrzymywaliśmy byłe przeznaczone na cele OSP i żaden z druhów nie otrzymywał ich każdy wyjazd jak i praca w remizie jest po prostu czynem społecznym.

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2006, 16:05:32 »
Wy to macie maślanie! My dostajemy tylko 6 zł/h i pieniądze bierzemy do własnej kieszeni. Pozdro

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2006, 00:14:50 »
W mojej jednostce też, jak u niektórych, nie dostajemy pieniędzy za wyjazdy, ćwiczenia czy jakieś akcje. Jakoś nikt się o to nie upomina. Wiadomo, że jak pieniądze by były to poszłyby na cele jednostki, bo jest na co wydawać, ale nie ma i nikt awantur nie robi.
Ludzie się dziwią jeśli mówie że jestem w straży za free, że poświęcam swój wolny czas żeby się szkolić, dokształcać w działaniu i zachowaniu na akcji, ale ja to lubie, sprawia mi to przyjemność, nawet jak jest ciężko, ciepło i wkoło dużo dymu. Po prostu pomagam w jakiś sposób innym ludziom, niejednokrotnie ratując życie i mienie. Naewt za darmo...... B)  

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2006, 12:03:47 »
Jak jest płacone za akcje, to zawsze będą niesnaski. Będą tacy, co robią to dla pieniędzy i tacy, co robią to bo chcą i lubią. Akcje planowane - zabezpieczenia, osy itp. u nas załatwiają stale te same osoby. zawsze jest zmowa milczenia, tylko cichutko się przebiorą i pojadą. :angry:
 Osobiście byłbym za tym, żeby choć część pieniędzy przeznaczyć na jednostkę. Jak już coś dostanę za akcje to i tak wydaję na MDP - choć tak mogę ich nagrodzić za zaangażowanie.

pozdro :P  
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2006, 19:37:14 »
Nasza jednostka wyjeżdza dosyć często i nie otrzymujemy pieniędzy za wyjazdi szczerze mówiąc ja nie musze bo to dla mnie wielka przyjeność wyjeżdzać do pożarów, ale inni w jednostce toche protestują. Mają troche racji ale burmistrz mówi że albo gmina jest biedna lub że jak zaczną płacić to będą specjalnie podpalać. Jednostka jednak to nie ogroom ludzi i wszyscy się dobrze znają i zaraz by wyszło kto podpala, byłojuż tak pare lat temu i sami sobie z nim daliśmy rade, a wieć chyba nie wrosła by ilość pożarów chyba że w innych jednostkach na terenie gminy bo różnie bywa jak patrze na inne jednostki

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2006, 09:18:53 »
W naszej gminie wszystkie jednostki OSP dostają 12 zł. h , za wyjazdy udokumentowane z PSP . W naszej jednostce za te pieniążki kupujemy sobie sprzęt. Pozdrawiam .............

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2006, 11:30:36 »
W naszej jednostce stawką jest 10 zł. Myślałem że to dużo,ale okazuje się z postów że stawki są wyższe.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2006, 13:56:35 »
My nic nie dostajemy to 10 zł jak dla mnie by wystarczyło. :mellow:W tym roku poniewż wzrosła średnia krajowa płac max. można dostać 14.30zł.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2006, 14:01:04 »
U mnie w osp placa za akcje. Kasa idzie na sprzet dla osp a nie do prywatnej kieszeni  i nikt nie marudzi z teko powodu
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2006, 14:03:46 wysłana przez junior »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2006, 15:59:01 »
U nas stawka w tym roku zwiekszyla sie do 10 zl/godz z tego polowa (5 zl) przeznaczona jest na jednostke, na Walnym burmistrz zarzartowal ze w tym roku nie bedzie wyplacany ekwiwalent za wyjazdy ale nikt sie temu niesprzeciwial i przynajminiej wiemy ze nikt niejezdzi dla pieniedzy

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2006, 17:27:48 »
Ja myśle że najlepszym wyjściem jest sposób o jakim napisał mój przedmówca chyba że ktoś się nie zgadza. Mam pytanie czy jak zaczeła wam wypłacać gmina ekwiwalent to czy wzrosła ilość wyjazdów do pożarów bo u nas tego się boją, a przynajmniej tak się tłumaczą. Najgorzej to by był z tymi strażakamiktórym brakuje na wino i poszli by sobie coś podpalić ale naszczęście w naszej jednostce takich nie ma :mellow:a zresztą im by się nie chciał po polach latać z zapałkami-_-

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2006, 20:16:38 »
u mnie w gminie do tej pory nie było płacone za akcje w tym roku wójt na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym powiedział jest taka możliwośc co do wypłat bardziej będzie się starał zaprewnić nam wyrzywienie przy cięzkich akcjach i niewyjklubył wypłacenia ekwiwalentu za akcje my osobiście jeśli będzie nam przyznaNY taki to przekażemy je w całości na rzecz osp

taki przykład w sąsiednim powiecie zaistniała ciekawa sytuacja

miasto bez jrg tylko osp jednostka tupu s-4, dobrze wyposarzona mieli wprowadzone wypłaty za akcje w ciągu lata liczba wyjazdów zwiekszyła się im o ponat 200% wydało się to troche podejrzane miejscowej policji i zasadzili się i zasadzka przyniosła efekt do aresztu trafił nacfzelnik wraz z 5 strażakami  zostali zatrzymani na goracym uczynku w trakcie próby podpalenia pustostanu panowie (wstydzcie się)

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2006, 21:12:54 »
U mnie będzie wypłacane, tak jak już wcześniej pisałem (5 zł za godzinę).
I ja osobiście nie widze problemu i nie mam powodów do obaw, że zwiększy się liczba zdarzęń. A to dlatego, że:
- pieniądze będą wypłacane kwartalnie,
- nie wyobrażam sobie żeby strażcy, którzy do tej pory nie jeździli nagle zaczeli jeździć (nie mają odp. przeszkolenia),
- mam zaufanie do tych z którymi do tej pory działam, nie ma miejsca dla obiboków i pijaków.
Więc tłumaczenie typu: zwiększy się liczba pożarów, dużo osób będzie chciało jeździć jes bezzasadne.


Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2006, 22:05:23 »
U nas tez niema obaw ze zwiekszy sie liczba wyjazdow, a nawet gdyby trzeba bylo sie zrzec tych pieniedzy na rzecz naszej OSP to pewnie nikt by sie nie sprzeciwial nawet ci mniej zamorzni strazacy ktorym te pare groszy napewno sie przydaje nic by nie mowili bo to co robią to jest ich pasja i to ze mogą komus pomuc to naprawde jest cos pieknego...

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2006, 12:53:30 »
u nas jest stawka 5 zł za godzine i jeszcze nie ustaliliśmy co z ta kasą zrobimy:)

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2006, 22:17:39 »
Koledzy zapraszam do naszego Strażaka z miesiąca marzec nr3. Temat-Prawnik Radzi myślę że to rozwiąże nasze pytania.Co jest ekwiwalentem a co jest finansowaniem straży proszę czytajcie przepisy.Co znaczy do 1/175 wynagrodzenia brutto podanego przez Prezesa GUS.Czy np.1/200 to jest mniej czy więcej.  Piszcie.



pozdro Krzysiek

Offline rob71

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 05, 2006, 14:59:36 »
Chłopaki jak czytam to u mnie w jednostce jest układ optymalny. Mamy płacone za każda akcje 1/175 za poprzedni kwartał wyszło, około 14,50. Mamy także płacone za tak zwaną "rezerwę”, czyli jak przybiegniemy a nie jedziemy z braku miejsca, stawka wynosi 1/350. Płacone mamy za kwartał w następnym kwartale i tak za IV kwartał 2005 roku pieniążki otrzymaliśmy w lutym 2006r.
Stawka jest za akcję, a nie za godzinę akcji i stąd pieniądze na "rezerwę", nie mamy płacone, za co tygodniowe szkolenia i jakie kolwiek prace w strażnicy.
W mojej jednostce mamy płacone od kilku lat i nie stwierdziliśmy w tym okresie wzrostu wyjazdu. W roku 2005 na 134 wyjazdy liczba wyjazdów do pożarów to 18 razy (na terenie gminy oraz 15 poza gminą). Nie ukrywam tez mięliśmy obawy i dlatego jesteśmy bardzo uczuleni na tym punkcie, aby nie zostać oskarżonym o podpalanie dla kasy.
Pieniążki idą do kieszeni ratownika, osobiście jestem za tym, aby przekazać z pewną część tej kwoty na konto straży, ale zostałem przegłosowany.
Oprócz ekwiwalentu przysługuje nam latem zimny napój, a podczas długich akcji po 6 godzinach posiłek regeneracyjny.
Czołem dla wszystkich szczególnie dla tych co nie kasują za wyjazd.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2006, 12:05:56 »
U mine w jednosce jest płacone za akcje i niektóre ćwiczenia w wysokości 1/175 średniej krajowej za godzinę udziału. Powiem jeszcze jedno że niewidzę więcej chętnych do uczdziału w akcjach. A co do podpaleń to dwa był u nas w gminie podpalacz który grasował około 3 miesiące, i były odgłosy że to pewnie jakiś strażak dla pieniędzy ale jak się puźniej okazało to nie stażak tylko jakiś prychol.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2006, 16:49:56 »
U nas ciągle na mieście mówą że ktoś podpala dla pieniedz chociaż tak naprawde złamanego grosza nikt w życiu u nas w straży nie dostał za wyjazd. Liczą nam kase ile to my się wzbogaciliśmy lepiej niż Urząd Skarbowy. Teraz to już nawet nie zwracam na takie wypowiedzi uwgi najwyżej mówie aby przyszedł i zobaczył ile za wyjazd płacą i jak by pojechał.

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2006, 17:04:52 »
Siemka. U nas w OSP wynagrodzenia są dosyć duże... Bo jest to 6,50 zł za godzine akcji, ćwiczeń, pokazów itp. Powiem tak szczerze że jestem zdziwiony że w wielu OSP nie dostajecie wynagrodzenia. Pozdro dla całej braci strażackiej!!!

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2006, 20:11:21 »
Cytuj
Siemka. U nas w OSP wynagrodzenia są dosyć duże... Bo jest to 6,50 zł za godzine akcji, ćwiczeń, pokazów itp.
W przepisie regulującym wynagrodzenia dla ratownika OSP zapisane jest że strażak dostaje za godzine akcji wynagrodzenie do1/175 średniej krajowej, a więc nie rozumiem twego oburzenia. Lepszy rydz niż nic.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 06, 2006, 21:23:07 »
Miggru, ja słyszałem, że jest to do 1/185 średniej krajowej. Pozdro.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 07, 2006, 11:55:09 »
Jest tak jak pisze Miggru, do 1/175.

Offline franek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 07, 2006, 21:37:03 »



 
W ostatnim Strażaku (marzec ) jest opisane ze Burmistrz nie ma prawa zmieniac zarzadzenia co do wysokości ekwiwalentu przepis wyraznie mówi ,ze za udział w akcji lub szkoleniu mamy płacone DO jednej 1/175 to znaczy ze mozemy dostac np 1/150 ,1/120 ale nie 1/300 czy 1/500 bo jest do 1/175. mozna to obliczyc 13,08 x 175=2,289 ta kwota podawana jest przez GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. 13,08 to najmniejsza stawka, która może wypłacic Burmistrz czy Wójt. Moze zas za akcje dac np 1/150 to znaczy 2,289 podzielone 150 =15,26 CZYTAJCIE Strażaka zostało to wyjaśnione przez prawnika i potwierdzone przez Wojewodę i utrzymane w mocy przez Sąd Administracyjny w Lublinie.
 

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wynagrodzenie Za Akcje
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 07, 2006, 21:54:42 »
W ostatnim Strażaku (marzec ) jest opisane ze Burmistrz nie ma prawa zmieniac zarzadzenia co do wysokości ekwiwalentu przepis wyraznie mówi ,ze za udział w akcji lub szkoleniu mamy płacone DO jednej 1/175 to znaczy ze mozemy dostac np 1/150 ,1/120 ale nie 1/300 czy 1/500 bo jest do 1/175. mozna to obliczyc 13,08 x 175=2,289 ta kwota podawana jest przez GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY. 13,08 to najmniejsza stawka, która może wypłacic Burmistrz czy Wójt. Moze zas za akcje dac np 1/150 to znaczy 2,289 podzielone 150 =15,26 CZYTAJCIE Strażaka zostało to wyjaśnione przez prawnika i potwierdzone przez Wojewodę i utrzymane w mocy przez Sąd Administracyjny w Lublinie.
 

Witam.
Nie czytałem tego nr-u STRAŻAKA, ale na chłopski rozum widze że piszesz głupoty. Faktem jest że możemy otrzymywać od UM ekwiwalent za udział w akcjach rat-gaśn. w wysokości do 1/175. Wyraźnie jest to zapisaen w ustawie o ochr.p.poż. Zgadzam się ze jest to kwota w granichac 13 zł. Lecz jest to maksymalna kwota jaka możemy otrzymać, tzn. możemy nic nie dostać, a możemy dostać maksymalną wyznaczoną kwotę. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką informację że 1/150 czy 1/120 jest mniejsza od 1/175. Totalne bzdury. Nie możemy otrzymać jak piszesz 1/150 bo górną granicą jest 1/175 - jak wiadomo (chyba nie wszystkim) 1/150 jest większa niż 1/175 :>

Podszkol się troche z matmy ;)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2006, 21:59:01 wysłana przez tomer123 »