Autor Wątek: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?  (Przeczytany 13003 razy)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« dnia: Lipiec 28, 2012, 14:01:41 »
Witam. Chciałbym zapytac osob ktore sie orientuja ile wynosza zarobki w miastach wojewodzkich w polsce. Jestem w sapsp w poznaniu i planuje isc do pracy do bydgoszczy, ale interesuja mnie tez inne miasta wojewodzkie, ogolnie jak sie pracuje i jak sie mieszka w danym miescie. Z gory dziekuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2012, 14:46:51 wysłana przez robn »
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:48:46 »
Wszystko zależy na jakie stanowisko pójdziesz po szkole oraz jaki będziesz mieć dodatek służbowy. To są jedyne zmienne, które będą miały wpływ na pensję.
EGO = 1 / wiedza

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2012, 08:08:55 »
Podobno "Stolyca" ma najlepiej.  :P

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:28:27 »
O przy okazji skonfrontuję to co usłyszałem: czy to prawda, że na Pomorzu jest największe zapotrzebowanie? Czy w związaku z tym płacą tam lepiej niż w pozostałych regionach?

Jeśli ukończyłbym szkołę i miał podjąć pracę wolałbym raczej opuścić rodzinne miasto i podjać właśnie na Pomorzu ( lubię morze i łączy sie to z moją pasją mianowicie żeglarstwem ).

Pozdrawiam


Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2012, 16:39:42 »
Z tego co wiem To w Gdańsku kolega wcale nie ma więcej płacone niż na Śląsku

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2012, 13:06:34 »
a jak z zarobkami w Warszawie?
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2012, 20:16:50 »
Pytanie nie powinno brzmieć ,gdzie się najlepiej zarabia,a kto najlepiej zarabia?Bo co tu oszukiwać ,nasze zarobki w praktyce wogóle nie sa uzależnione od wykształcenia czy doświadzczenia ,a od powinowactwa.

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2012, 00:46:28 »
a jak z zarobkami w Warszawie?

Wspaniale! 1-ego każdego miesiąca powstaje problem, co zrobić z taką górą pieniędzy! Ale pocieszające jest to, że zapłaceniu rachunków zawsze ten problem znika.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2012, 10:18:03 »
Po pierwsze, to jeśli uzalezniasz wybór pracy od miejsca w kraju gdzie płacą najwięcej to gratuluje pomysłu na życie :wall:, po drugie fama że zarobki  w dużych miastach są dużo większ to mit powtarzany i utrwalany od lat a po trzecie w warszawie jest tak jak w większości większych miast a są i powiaty gdzie mają więcej.
I na koniec nie licz kolego  na to że ktoś ci tutaj powie ile zarabia konkretnie i na jakim stanowisku.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2012, 18:45:37 »
A ja odpowiem,w mieście wojewódzkim na Górnym Śląsku w 2010r 3200 zeta na rąsię(dlatego podaję 2010r bo wtedy przeszedłem w stan spoczynku).Teraz to chyba się za dużo nie różni bo podwyżki płac były zamrożone przez te lata więc doszła ewentualnie wysługa lat i zmiany w dodatkach służbowych ale wiadomo jak to wygląda,jak kto poliże tak ma...Co do opinii Kol.powyżej też się nie zgodzę bo służąc w początkach swojej kariery mając stopień st.sekc w latach 90-tych,przyjeżdżali do nas po powodziach i wichurach ludzie z różnych miejscowości na zabezpieczenie (czyt.małych) gdzie ludziska w stopniach ogn. i st.ogn. po rozmowach ze mną (oczywiście koleżeńskich) przyznawali się ile to zarabiają.Jakież było moje zdziwienie że niestety mają mniej ode mnie.( nie powiedziałem im o tym bo jakby to wyglądało,młody szczaw ma więcej od rekinów...)I na koniec ustosunkuję się do stolicy,bo tam strażacy dostają dodatek stołeczny,bo mało ich jest z samej stolicy i dojeżdżają raczej z poza granic miasta i jako jedyni mają taki dodatek.No ale stolyca to stolyca...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2012, 19:38:48 »
I na koniec ustosunkuję się do stolicy,bo tam strażacy dostają dodatek stołeczny,bo mało ich jest z samej stolicy i dojeżdżają raczej z poza granic miasta i jako jedyni mają taki dodatek.No ale stolyca to stolyca...


hahahahaha!!!
Dodatek stołeczny:)
Zanim coś napiszesz to przynajmniej upewnij się, że posiadasz choć 1% pojęcia w temacie, który chcesz podjąć! :stop:

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2012, 19:56:13 »
I na koniec ustosunkuję się do stolicy,bo tam strażacy dostają dodatek stołeczny,bo mało ich jest z samej stolicy i dojeżdżają raczej z poza granic miasta i jako jedyni mają taki dodatek.No ale stolyca to stolyca...

I tak powstają "urban legends"  :straz:

ono85

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2012, 13:15:35 »
witaj dodatek stołeczny dostają policjanci a nie strażacy pewnie że najlepiej stolice ja pracuję w 80 tysięcznym miesicie mam 3 lata dopiero na rękę biorę 1810,10zł w mieście wojewódzkim chłopaki biorą już ponad 2tyś wybieraj najwieksze miasta

ja

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2012, 20:57:45 »
W warszawie napisze wprost - dowódca zmiany ma dodatku 1150 - 1200 reszte sobie dopiszcie - 17 jednostek takie same kwoty

robert40

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2012, 23:36:21 »
Witam radzę wybierać komendy gdzie jest min. 4 jednostki rat-gaś. Ja pracuję w KP gdzie jest jedna JRG i mam dodatku jako d-ca zmiany 550zł, w byłym mieście wojewódzkim d-cy zmian dodatki od 1000 w górę, z-cy d-cy zmian ok. 800-1000, sekcji 700-800

electroboy

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2012, 00:36:34 »
Ja pracuję w KP gdzie jest jedna JRG i mam dodatku jako d-ca zmiany 550zł

Nie do wiary. To wyjątkowo bidnie... Strach pomyśleć w takim razie ile ma reszta...

trójmiasto77

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 26, 2012, 06:27:19 »
550zł ? dowódca zmiany- to osoba o największej odpowiedzialności w PSP zawsze pierwsza odpowiada za wszystko od działań po tok służby, najbardziej stresogenne stanowisko w PSP . 550zł haha - resztą pewnie się ośmiogodzinni podzielili  :klol:

Zenon

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 26, 2012, 09:45:37 »
Również pracuje w KP, gdzie jako dowódca zastępu mam 150zł dodatku służbowego, a o czymś takim jak motywacyjny to jeszcze nie słyszałem... nie wspomnę, że nawet szkodliwego się u nas nie płaci!!!
I to wszystko w pokazowym województwie-wlkp :fiuu:
Polecam koledze duże miasta, tam trochę inaczej to wygląda

strazak89376363673

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2012, 12:10:04 »
No z tym dodatkiem 550 to rzeczywiście bida, w "stolycy" zdarza się często, że mł.rat ma więcej o 2 stówki...

Offline kpkeeam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2012, 10:21:52 »
Koledzy jak możecie powiedzcie mi jak zarabiają ( średnio) kierowcy w PSP. Ja pracuje w zakładówce w Bydgoszczy i dostaję 3100 + 10% premi uznaniowej płaconej z klucza. Nie m u nas dodatków za staż. Czasami na święta dadzą nam jakieś talony w zależności od do/odu na członka rodziny. 13 teoretycznie nie ma od czasu jak zaczęli nas konsolidować. Pozdrawiam

Offline ojejQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2013, 13:25:40 »
Koledzy jak możecie powiedzcie mi jak zarabiają ( średnio) kierowcy w PSP. Ja pracuje w zakładówce w Bydgoszczy i dostaję 3100 + 10% premi uznaniowej płaconej z klucza. Nie m u nas dodatków za staż. Czasami na święta dadzą nam jakieś talony w zależności od do/odu na członka rodziny. 13 teoretycznie nie ma od czasu jak zaczęli nas konsolidować. Pozdrawiam

Jeśli to jest kwota netto (na rękę) to w straży na pewno tyle nie dostaniesz jako świeży kierowca-ratownik!
Dopiero po kilkunastu latach być może zbliżysz się do tej sumy (może).

herman

  • Gość
Odp: Zarobki w PSP. Gdzie najlepiej?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2013, 19:11:04 »
Kolego zapomniałeś dodać  ze w jednostkach zakładowych od kwoty brutto odejmuje sie 34% (podatek, zus, zdrowotne itp) natomiast w psp od kwoty brutto odejmuje sie tylko 18% (podatek i zdrowotne. i tak od kwoty brutto 3100 zl w zakladowce odejmuja 1054 zl a w psp 558zl ( nie uwzledniam kwoty wolnej od podatku) czytam pe wasze wypociny i widze jaka macie niska wiedze...
                  

   4 000,00           548,40      310,64                   287                            2 853,96        
zarobki brutto [zł]  ZUS [zł]  fundusz zdrowia [zł] zaliczka podatek [zł]  zarobki netto w [zł]


koszt pracodawcy
 824,40                                                        4 824,40
ZUS opłacany przez pracodawce w [zł]       razem [zł]