Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 529274 razy)

Offline Strażaczka998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:05:21 »
Koledzy podpowie ktos jak najlepiej zacząć trening na drażku ... Nigdy nie próbowałam wczesniej a rece nie powiem do najmocniejszych nie nalezą .....

Za pomoc serdecznie Dziękuje...  :straz:

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:09:00 »
Probuj podciagac sie normalnie, a jesli nie dajesz rady popros kogos kto bedzie Ci lekko pomagal w podciaganiu. To takie oszukane podciaganie ale przyczynia sie do wzmocnienia miesni i predzej czy pozniej bedziesz to robic sama. Opuszczaj sie tez bardzo powoli, to tez wzmacnia miesnie.

Powodzenia, czekam az sie pochwalisz z efektow :) 3mam kciuki

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:16:58 »
Kolega dobrze pisze możesz stojąc na krześle opuszczać się powoli tzn przynajmniej 3-5sek. Jak masz drążek w domu to trenuj np tak, że jak wchodzisz do pomieszczenia to podciągasz sie na wejscie i wyjscie np 3 razy w sumie masz 6. Napisz ile razy zrobisz takie opuszczanie to napisze Ci ile mniej wiecej razy w ciągu dnia powinnaś się podciągać. Np ja trenuje 5 razy w tygoniu drążek ta metodą wolne tylko sobota i niedziela i super ten trening działa na mnie. Wcześniej próbowałem jakieś plany rozpisywane na sfd ale lipa na mnie nie działały. Pisz twoje wyniki i posaram się ulożyć Ci plan. Pozdro :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:29:43 »
ja do sprawności fizycznej przygotowywałem się od 1 czerwca, czyli miesiąc, i zaliczyłem wszystko ;) teraz sprawnościówkę byle zaliczyć . to nie to samo co rok temu , że można było zgarnąć aż 54 punkty ;)

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:24:07 »
Koledzy podpowie ktos jak najlepiej zacząć trening na drażku ... Nigdy nie próbowałam wczesniej a rece nie powiem do najmocniejszych nie nalezą .....

Za pomoc serdecznie Dziękuje...  :straz:

Pierwsze co musisz określić to ile razy się już podciągasz. W ten sposób masz podstawę i progresujesz ilość powtórzeń. Jeżeli nie robisz żadnego podciągnięcia to polecam wzmocnić nie tylko ręce a całe ciało. Za podciąganie siłowe odpowiadają najszersze grzbietu i w zależności jaki chwyt zastosujesz bardziej angażujesz przysłowiowe bicepsy czy tricepsy. Jeżeli natomiast technicznie się podciągasz co jest łatwiejsze, wtedy angażujesz cały fundament mięśniowy - z tą różnicą że praca tych mięśnie jest także inna. Przy pracy siłowej koncentrujesz się na skurczu izotonicznym (faza koncentryczna i ekscentryczna). W technicznym bardziej polegasz na plyometrii czyli jak najszybszym skurczu i rozkurczu. Wtedy masz tempo podciągania i możesz nawet dymać do 40.

Ja przygotowuje się siłowo bo na ogól mam styczność z siłownia i jako tako buduję masę mięśniową. Jeżeli zależy Ci tylko na wyniku, polecam podciąganie techniczne. Wykonuj ćwiczenia na całe ciało (np. fbw) w ten sposób angażujesz najwięcej mięśni. Lepsze wydzielanie hormonu, wzrost masy mięśniowej, co za tym idzie więcej mięśni = szybsze spalanie tłuszczu. Tłuszcz spalisz tutaj i na biegu (30-40minut). Zrzucając 3-4kg, przy wzmacnianiu mięśni nie ma opcji abyś się nie podciągnął. Możesz próbować z obciążeniem tak jak ktoś tu napisał. Ale nie zakładaj od razu 5 czy 10kg bo faktycznie podciągniesz się, ale rozciągniesz na tyle mięśnie w odcinku lędźwiowym, że w późniejszym terminie może być z tym kłopot. Zakładaj spokojnie 1, 2kg.

Dość dobry progres powtórzeniowy jest na stronie http://www.podciąganie.pl
Tak naprawdę ważniejszy od ćwiczeń jest odpoczynek, nie rób z siebie Rockiego i nie dymaj za trzech - to nic nie da. Godzina treningu i spanko. Jedz dużo węgli i białka, po treningu uzupełniaj cukier np. banan. Na koniec tematu dużo wody, tyle :)

pozdrawiam

Offline Radaz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 23, 2012, 01:16:47 »
Na temat biegani pojęcie miałem bardzo znikome. Korzystałem z rad instruktorki na siłowni  + planu treningowego na bieganie.pl.
Planem tym zacząłem ćwiczyć na 5 tyg przed testem, czyli od 7 tygodnia treningowego. Ja osobiście zawsze miałem słabą wydolność i biegałem wolno, a 1000m zaliczyłem.

Link:
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=385


Offline Strażaczka998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 23, 2012, 07:50:57 »
Probuj podciagac sie normalnie, a jesli nie dajesz rady popros kogos kto bedzie Ci lekko pomagal w podciaganiu. To takie oszukane podciaganie ale przyczynia sie do wzmocnienia miesni i predzej czy pozniej bedziesz to robic sama. Opuszczaj sie tez bardzo powoli, to tez wzmacnia miesnie.

Powodzenia, czekam az sie pochwalisz z efektow :) 3mam kciuki
Kolega dobrze pisze możesz stojąc na krześle opuszczać się powoli tzn przynajmniej 3-5sek. Jak masz drążek w domu to trenuj np tak, że jak wchodzisz do pomieszczenia to podciągasz sie na wejscie i wyjscie np 3 razy w sumie masz 6. Napisz ile razy zrobisz takie opuszczanie to napisze Ci ile mniej wiecej razy w ciągu dnia powinnaś się podciągać. Np ja trenuje 5 razy w tygoniu drążek ta metodą wolne tylko sobota i niedziela i super ten trening działa na mnie. Wcześniej próbowałem jakieś plany rozpisywane na sfd ale lipa na mnie nie działały. Pisz twoje wyniki i posaram się ulożyć Ci plan. Pozdro :straz:

Dziękuje za wskazówki napewno z nich skorzystam   :straz:
Jeśli chodzi o drążek to mam go na dworzu, a ile razy sie podciągam...?? to musze powiedzieć że nic bo niemam siły głowy podciągnąc za poprzeczke...

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 23, 2012, 10:18:15 »
Opuszczanie się czyli faza ekscentryczna jest bardzo skuteczna przy rozwoju siły. Należy jednak pamiętać, że mięsień tutaj jest równocześnie napinany i rozciągany, co może powodować czasami kontuzje przy nieodpowiednim treningu. Możesz wykonywać, ale ostrożnie. Możesz też z krzesła podciągnąć się i przytrzymać, tutaj też rozwija się siła - mięsień nie zmienia długości a napięcie wzrasta. Zapraszam na prv jakby co.

co do treningu biegowego na bieganie.pl - po jego skończeniu każdy zaliczy bieg na 1000m, jak najbardziej polecam bo sam z niego korzystam z małymi modyfikacjami. :)

Offline bartekZ

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:36:24 »
polecam trening piramidowy. czyli np 7 powtorzen, 8,10,12,14,10,8,7. nie częsciej niz 2 razy w tygodniu bo miesnie plecow to duza partia miesni ktora potrzebuje sporo czasu na regeneracje. jezeli ktos chce podciagac sie codziennie to moze szybko sie rozczarowac- albo przetrenowaniem albo kontuzja. i wazne jest aby podciagac sie techcnicznie, nie bujajac cialem. trzeba czuc prace miesni. ja podciagalem sie przeroznymi chwytami-raz tak raz sie. jezeli bedziecie sie podciagac caly czas podchwytem to miesien sie przyzwyczaja i lipa;p

strazakmaciek

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 23, 2012, 12:46:41 »
jak mam urodziny 15 lipca rocznik 92 to mogę startować jeszcze 3 razy tak? dzięki za odp

Offline Strażaczka998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 23, 2012, 14:24:53 »
Oki Oki rozumiem, Dziekuje wam serdecznie napewno sie pochwale rezultatami  :P :P

Offline matej1921

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 24, 2012, 18:34:24 »
Witam, sprzedam kolce firmy Do-win, kolce używane 3 razy ( 2 treningii na tartanie + egzaminy do SA PSP) rozmiar buta 43, wkładka 27,5cm. Kolce wykonane z włókna syntetycznego i eko skóry.
Do tego dokładam klucz oraz kolce do butów stożkowe, szczegóły priv

kurssapsp

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 25, 2012, 14:16:29 »
wiem, że to mały off top, ale pewnie nie zaglądacie do działu ogłoszenia. Zapraszam was na niecertyfikowany kurs przygotowujący do Szkoły Aspirantów. Ogólną ofertę wraz z linkiem do strony programu znajdziecie tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,19293.0.html Chętnie odpowiem na każde wasze pytanie na gadu lub na skypa.

Pozdrawiam

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 29, 2012, 09:42:37 »
Co tu taka cisza nastała ... ?? Wszyscy zajęci rozumiem przygotowaniami hehe :P

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:29:58 »
Wszyscy zaczęli kuc hehe w sumie sam zaczynam coś ogarniac powoli. :straz:

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:35:21 »
No ja też pomału zaczynam coś tworzyć ....:P ale taki spokój na ten temat był że zaczynałam sie niepokoić heheh :P

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:38:33 »
No jak narazie spokój bo wakacje hehe no pasuje coś robić bo czas goni i rok zleci raz dwa  :mellow:

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:40:25 »
A gdzie sie wybierasz ... ?? ojj szybko szybko minie .... ale zawsze trzeba byc dobrej mysli :P  :straz:

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:44:28 »
Jeszcze się zastanaiwiam Kraków lub Częstochowa pozyjemy zobaczymy jeszcze w sumie to 2 próby mi zostało wiec myśle ze dam radę. Jeszcze nie startowałem do SA. Tak ze zobaczymy.

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:48:23 »
A to jak startowałes wczesniej to co poszlo nie tak ??... to Powodzenia życze i oby sie udalo :P :straz:

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:57:46 »
No w sumie z ulicy startowałem 2 razy. Pierwszy raz to tzw on zajmą była a za 2 brakło mi 6 punktów i już bym pracował sobie z pól roku ale cóż takie życie. Trzeba byc dobrej myśli oze do SA się uda. :straz:

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:03:46 »
Ja to bede pierwszy raz startowac do Krakowa jestem pozytywnej myśli ... przygotowania juz rozpoczełam :P To jest moje marzenie  :straz: Marzenia sie spelniają... zobaczymy jak to bedzie ... :P 

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:07:00 »
Dokładnie pozyjemy zobaczymy. Będzie dobrze. :straz:

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:12:16 »
Życze powodzenia w przygotowaniach :P :kusm:

ptoku123

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:25:48 »
Dzięki i nawzajem ^_^ a ty gdzie startujesz?