Autor Wątek: Przepływomierz paliwa w samochodzie pożarniczym.  (Przeczytany 1046 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Przepływomierz paliwa w samochodzie pożarniczym.
« dnia: Kwiecień 21, 2012, 19:42:08 »
Witam,
pytanie brzmi Prezydium ZGOSP wymyśliło sobie iż będą zakupywać i montować do każdego pojazdu pożarniczego w gminie przepływomierze, na sprzęt i na potrzebne rzeczy nie mają pieniędzy tłumaczą się że budżet mały że nie kasy na nic już a tu nagle taki pomysł...ile takie coś kosztuje koledzy i czy to jest sens zakładać do samochodów które mają ponad 30 lat jakiś takich czarów, niektóre samochody nawet nie są gminy tylko własnością OSP i zadałem pytanie że jak OSP co ma swój samochód nie zgodzi się na to to co wtedy odpowiedź usłyszałem taką że OSP sama sobie będzie kupować paliwo. To jest jakieś chore jak dla mnie i chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat i pytania czy tak mogą sobie sami ustalać jako Prezydium czy to powinien cały Zarząd? Czy jest to sens? I czy jeśli OSP jest sama właścicielem pojazdu i się nie zgodzi na to to sama ma sobie kupować paliwo które ma służyć w zapewnieniu gotowości bojowej jednostki?
Według mnie jest to następny debilistyczny pomysł naszych władz Gminnych

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Przepływomierz paliwa w samochodzie pożarniczym.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2012, 22:24:41 »
bez względu na to do kogo należy w/g dowodu rej. pojazd za jego utrzymanie płaci gmina tj. także paliwo. moim zdaniem takie rzeczy powinien przedyskutować i potwierdzić zarząd gminny OSP. Przepływomierz może ma być po to, bo stare auta palą na potęgę i różnie wyglądają ich średnie, może dzięki temu będą mogli dokladniej ustalić ile co pali..albo uważają że ktos paliwo podbiera :zamknij:

Koszt tego...kupić można od kilkudziesięciu do kilkuset złotych...